Вязані вироби: фото ідеї і прості схеми з покроковим описом вязання іграшок спицями та гачком в домашніх умовах

Каталог незвичайних в’язаних виробів для оформлення інтер’єру квартири або для подарунка дитині на Новий рік, день народження. Поради щодо вибору матеріалів, а так само схеми з інструментами.

Спицями та гачком можна в’язати всілякі речі для будь-якого часу року в різноманітних візерунках і техніках. Але чомусь не кожна рукодільниця самостійно додумується використовувати дані інструменти для в’язання красивих виробів. Незважаючи на те, що це можливо і виходить дуже красиво.

Добре з цим розібралися, — таке можливо, але як це зробити, що для цього потрібно? Якийсь спеціальний матеріал, особливі схеми роботи, додаткові інструменти? Далі у всьому розберемося детальніше.

В’язані вироби: вибір інструменту і ниток

Можна спиратися на спиці, гачки виготовлені з металу, пластмаси, дерева, кістки. Вони позначаються номерами по товщині, наприклад гачок з номером 1 — рівнозначний 1 мм товщини інструменту.

Це важливий момент у процесі вибору пряжі для виготовлення якісних виробів. Гачок або спиці завжди товщі використовуваної ниточки в 2 рази або десь поруч. Для роботи у деяких випадках може знадобитися 2, 3, 4 і навіть 5 спиць. Але гачок завжди один.

Які потрібні матеріали

 • Звичайно не обійтися без спиць і гачків різного номера;
 • Потрібно різна пряжа з безліччю колірних гам;
 • Для внутрішнього наповнення вироби, щоб знайшла об’ємність і привабливість, необхідний синтепон, вата або інший м’який матеріал;
 • Міцні і гострі ножиці, щоб відрізати все непотрібне;
 • Клей для надійного і швидкого з’єднання різних елементів вироби;
 • Намистини, лелітки, гудзики, бісер і інше.

Але зупинимося трохи докладніше на виборі інструментів і матеріалів, оскільки саме від цього залежить якість готової вироби.

Спиці

Щоб усвідомити, які підходять потрібно розібратися в існуючих типах. Їх не так вже й багато:

 1. Прямі, необхідні для в’язання прямого полотна;
 2. Парні варіації мають обмежувачем на кінчику;
 3. Кругові, необхідні для виконання кругового в’язання. Іноді використовуються для в’язання деякої частини прямого полотна;
 4. Дві коротенькі, але прямі спиці з’єднані на основі гнучкого шнура або волосіні;
 5. Панчішні варіації, необхідні для в’язання будь-яких видів панчох і шкарпеток, завдяки круговим схемами. Вони значно менше інших інструментів і продаються наборами по 4 — 5 одиниць.

Гачок

Не менш важливий, ніж спиці. Щоб вибрати хороший, потрібно враховувати комфортність використання, розмір, вартість і довжину. Якщо необхідний інструмент з ергономічною ручкою, тоді варто вивчити стан головки і визначити матеріал. Не повинні виявлятися щербини або інші дефекти. Зіпсованим інструментом в’язати некомфортно або неможливо.

Важливо, щоб гачок відрізнявся ідеальної поліруванням. Це допоможе поліпшити ковзання ниточки вздовж стержня і головки. Необхідно домогтися, щоб гачок комфортно лежав в руці. Для цього уважно оглядається кріплення стрижня і рукоятки. Виявлення люфту говорить про можливий шлюб. Це може призвести до швидкого зламу на дві половини.

Поради щодо вибору ниток для в’язання

Зводяться до того, що вибір величезний. Якщо прискіпливо розбиратися у всіх нюансах, можна витратити цілий день на процес вибору. Але, щоб вийшло якісний виріб, доведеться виділити час на навчання. Звичайно в процесі в’язання прийде досвід і розуміння яка пряжа краще. Але поділимося деякими моментами з новачками:

 • Пряжа уважно розглядається з усіх сторін.
 • Необхідно визначитися з бажаним складом пряжі. Відразу скажемо, що знайти повністю з натуральних волокон практично неможливо. Переважно змішані варіації, але багато чого залежить від мети експлуатації.
 • Дуже важлива товщина ниточки. Новачкам вигідніше спиратися на середню товщину починаючи від 3,5 до 7 номери спиць.

Важлива структура нитки, оскільки скручена на основі декількох ниточок пряжа дозволяє в’язати рівні виробу. Інші види зажадають періоду адаптації.

В’язані вироби для дому

Зможуть прикрасити інтер’єр. Деякі, завдяки оригінальності стають улюбленими предметами і талісманами. Такий ведмедик є у відомого телевізійного персонажа, — Містер Бін. Але розглянемо доступні варіанти.

Маленькі декоративні подушки

У минулі століття тисячу або трохи більше років тому на сході почали використовувати декоративні подушки для підкреслення достатку, багатства власників житла. Вони застосовувалися як сидіння для гостей на різних прийомах і навіть, — «дивані» — назва зустрічі беїв.

У наш час значення трохи змінилося тепер подушки стали декоративною складовою інтер’єру. Вони легко в’яжуться і прикрашаються різними окантовками за схемою.

Підставка під чашку своїми руками

Як правило в’яжуться із залишків пряжі, а куди її подіти — викидати шкода. Як правило, легко зв’язати невелику кругову підставку. Це приємна штучка і можна перейти на полегшену роботу перед підготовкою до в’язання об’ємної речі.

Красива скатертина з ниток

Стала популярною багато в чому, завдяки дизайнеру з Німеччини — Герберту Ниблингу, який жив у період 1903 — 1966 роки. Моделі створені його геніальним розумом затребувані навіть в наш час і легко впізнаються. Вони легко в’яжуться з чітко складеним схемами.

В’язані вироби: тематичний декор на свята

Якщо на зустріч Нового року прийде багато гостей, тоді варто прикрасити приміщення символом року. Для інших важливих свят в’яжуться інші тематичні поробки.

Чохли для великодніх яєць

Дозволять прикрасити яйце оригінальним способом. Не завжди — це тільки фарбування в різні кольори, оскільки можна пов’язати оригінальний чохол.

Хід робіт:

 1. Стартуємо з 2 повітряних петельок замкнутих кільцем. Провязывается 7 стовпчиків без накиду. Далі виконується круговий в’язання;
 2. Для 2 ряду необхідна надбавка і повторюється 7 разів по 14 стовпчиків позбавлених накиду;
 3. У 3 ряді провязывается 14 стовпчиків позбавлених накиду;
 4. Для 4 ряди необхідна надбавка і в’яжеться 1 стовпчик позбавлений накиду. Потрібно повторити ще 7 разів по 21 стовпчику позбавлених накиду;
 5. Для 5 низки провязывается 21 стовпчик позбавлений накиду;
 6. 6 ряд базується на надбавку і в’яжеться 2 стовпчика позбавлених накиду. Потрібно повторення 28 стовпчиків без накиду;
 7. У 7 ряду провязываются 28 стовпчиків і знову без накиду;
 8. На 8 ряді виконується надбавка і в’яжеться 3 стовпчика без додавання накиду. Потрібно повторення 7 разів і створюється 35 стовпчиків без накиду;
 9. На 9 — 15 ряді провязываются стовпчики позбавлені накиду. Використовується 35 стовпчиків позбавлених накиду;
 10. У 16 ряду необхідна убавка і провязывается 5 стовпчиків без накиду. Потрібно повторення 30 стовпчиків позбавлених накиду в кількості 5 разів;
 11. Для 17 ряду необхідно пров’язати ряд з стовпчиків позбавлених накиду в кількості 30 одиниць;
 12. На 18 ряду виконується убавка і в’яжеться 4 стовпчика позбавлених накиду. Це повторюється 5 разів на основі 25 стовпчиків позбавлених накиду;
 13. На 19 ряді, необхідна убавка і провязывается 3 стовпчика позбавлених накиду. Повторюється 5 раз і необхідно 25 стовпчиків без накиду;
 14. На 20 ряду використовується убавка і в’яжеться 2 стовпчика позбавлених накиду. Спираємося на 20 повторень протягом 5 разів по 15 стовпчиків позбавлених накиду. Необхідно вкласти наповнювач;
 15. Для 21 — 22 рядів застосовується убавка і виконується повторення до фактичного закриття отвору.

Останні 2 — 3 убавки вигідно, але не обов’язково в’язати як в першому ряду.

Новорічна іграшка «Янголятко»

Уособлює все світле і добре. Дуже подобається маленьким діткам. Можна використовувати для прикраси ялинки або поставити на стіл, щоб забезпечити відповідну святкову атмосферу.

В’язаний танк на 23 лютого

Відмінний подарунок для чоловіка або хлопця, оскільки, необхідно з дитинства прищеплювати любов до батьківщини, щоб був готовий у будь-який час стати на її захист.

Головне спиратися на вітчизняний аналог, наприклад одну з версій серії Т. Припустимо 72 моделі. Для цього вигідно виготовити каркас з картону і потім обшити його в’язаної окантовкою. Але можливі більш складні варіанти.

М’яка іграшка на 8 березня

Порадує маленьку дівчинку або дорослу жінку, оскільки у цей міжнародний день прекрасний підлогу домігся права працювати на рівні з чоловіками. І отримувати відповідну зарплату без дискримінації і забобонів, що жінка працює менше і гірше.

Тому заслуговує менше зарплату і не має право працювати за деякими професіями. Хоча за фактом така градація в деякій мірі збереглася. Але в цю дату будь-якої представниці прекрасної статі приємно отримати відповідний подарунок.

Милий кролик на день святого Валентина

Це пухнастий і красивий звір. Виріб допоможе власнику прикрасити інтер’єр. Але особливо приємно отримати цей день від коханої людини, оскільки це символізує його найніжніші почуття.

Короткий майстер-клас для початківців майстрів

В’язання базується на роботі петельок для спиць, завдяки старту з 2 петель — менше ніяк не можна. Але гачком можна почати навіть з єдиною петельки. Спицями вироби в’яжуться лицьовими, виворітними, повітряними, оповитими петлями і накидами.

Техніка використання гачка базується на провязування стовпчиків і його видів: полустолбика, полустолбика забезпеченого накидом або без нього, опуклих і увігнутих стовпчиків.

Всі ці прийоми використовуються у кожному майстер-класі в’язання. В одних тільки спиця, в інших потрібно гачок або обидва інструменту. Щоб повноцінно користуватися схемами варто вивчити мінімум базу в’язання.

Тепер ми розглянули, з чого і як можна зв’язати різні вироби. Вивчили ряд цікавих прикладів зі схемою і описом. Це дозволить починаючому майстрові значно розширити портфоліо особистих робіт.

Фото ідеї для в’язаних іграшок