Вчимося робити з пластиліну оригінальні вироби покроково своїми руками на уроці в школі, в дитячому садку чи в домашніх умовах. Фотографії цікавих способів прикраси інтер’єру пластиліновими фігурками.
Маленькі діти не можуть сидіти без діла і постійно знаходяться в пошуку цікавого заняття. І якщо дитина все-таки знаходить, чим себе зайняти, це може гарантувати кілька годин тиші і спокою, але наслідки такої захопленості не завжди радують батьків. Запропонуйте невгамовному чаду пластилін, а краще разом спробуйте зліпити химерну тваринку або ошатну ялинку.
Заняття ліпленням розвивають дрібну моторику і покращують концентрацію уваги, а яскраві вироби не залишать вашої дитини байдужим.
Види пластиліну
Пластилін – популярний матеріал для творчості, полюбилася не тільки дітям, але і дорослим. У наш час можна знайти масу для ліплення на будь-який смак і колір. З професійного пластиліну художники створюють дивовижні скульптури, а малюки із задоволенням ліплять із спеціального м’якого пластиліну, легко змінює форму і піддається дитячої фантазії.
Повітряний
Повітряний пластилін – то такий вид пластиліну, при роботі з яким ви будете отримувати задоволення, не турбуючись про прибирання і виведенні брудних плям на одязі. Такий матеріал підходить навіть для маленьких дітей, завдяки наступним особливостям:
- При першому знайомстві дитини з ліпленням з пластиліну варто вибрати саме цей варіант. Він пластичний і легко піддається деформації в руках у малюків без додаткового нагрівання;
- Володіє приємною на дотик бархатистою текстурою;
- У його складі відсутні шкідливі речовини, що гарантує безпеку при правильному поводженні з ним. Слідкуйте за маленькими дітьми і не давайте їм пробувати пластилін на смак;
- Забезпечить чистоту на робочому місці. Не прилипне до ваших рук і інших поверхонь. Його легко можна прибрати з килима або одягу і розміщувати на столі без спеціальної дошки;
- Зліплена дитиною фігурка збережеться на довгу пам’ять після того, як остаточно висохнути на відкритому повітрі. При цьому вона збереже свою насиченість і гладкість. Їй можна надати ще більш цікавий вигляд, розфарбувавши фарбами, це ніяк не вплине на її цілісність;
- На вибір доступно величезна кількість квітів, які при бажанні можна змішувати між собою.
Розумний
Хэндгам або розумний пластилін – досить незвичайне розвага для дітей. Він має незвичайну консистенцією. Тягуча розповзається маса на силіконовій основі може зацікавити не тільки дитини, але і дорослого, і виступає в якості іграшки-антистрес або тренажера при деяких травмах кисті. Як і будь-який інший пластилін, хэндгам розвиває дрібну моторику і сприятливо впливає на стан нервової системи.
На склад розумного пластиліну варто звернути увагу, якщо ви хочете придбати його своїй дитині. Більшу частину хэндгама становить силікон і присутні численні добавки, що додають йому яскраве забарвлення і приємний аромат. Він не кришиться і не засихає при правильному зберіганні.
Застигає
Застигаюча маса для ліплення, як зрозуміло з назви, призначена для формування фігур, легко висихають на відкритому повітрі. За своїми властивостями він нагадує повітряний пластилін: такий же м’який, пластичний, яскравий і не прилипне до рук. Він абсолютно не токсичний, тому безпечний для дітей. На дотик схожий на пісочне тісто, але з більш широкою гамою кольорів.
У більшості випадків застигає пластилін володіє яскраво вираженим запахом, який не вивітрюється при застиганні. Ліпити вироби з дитиною із окладу пластиліну – суцільне задоволення. Часто його використовують в дитячому саду і при участі в різних конкурсах дитячої творчості.
Кульковий
Кульковий пластилін відрізняється від інших видів тим, що складається з найдрібніших шматочків пінопласту. Тому має химерний вигляд, що привертає увагу дитини. В залежності від того, які властивості пластиліну для вас важливі, можна придбати один з двох його варіантів: дрібнозернистий або грубозернистий. Дрібнозернистий володіє насиченим яскравим кольором і застигає набагато швидше.
З грубозернистого пластиліну можна вибрати той, що так само буде добре тримати форму і засихати, або ж для багаторазового використання. Багаторазовий пластилін підійде дітям, які тільки вчаться ліпити фігурки. Його форму можна змінювати скільки завгодно.
Який пластилін краще використовувати?
Вибирати пластилін правильно, виходячи з ваших цілей. Для дитини головне – зручність в процесі роботи. Перед покупкою пластиліну зверніть увагу на такі його властивості:
- текстура;
- стійкість до температури;
- кількість кольорів.
Варто довіряти перевіреним виробникам, таким як Піфагор, Гама або Koh-i-Noor. Деякі види пластиліну не підійдуть для маленьких дітей. Рослинна маса для ліплення гіпоалергенна і невибаглива, тому таку можна купувати навіть однорічному дитині. З двох років малюка може зацікавити воскової пластилін. Він дозволить робити прості фігурки і змішувати кольори. До шести років діти вже можуть сподобатися різні набори з формочками і стеками.
Прості вироби з пластиліну для дітей з 1 по 4 клас
Часто на уроках технології в початковій школі дітям в якості домашнього завдання пропонують зліпити вироби на різні теми. Це розвиває дрібну моторику і творче мислення. Не завжди вдається придумати оригінальну ідею. Розгляньте кілька поетапних майстер-класів зі створення цікавих виробів.
Покроковий майстер-клас вироби «Черепашка»
Тварини з пластиліну завжди подобаються дітям, а зліпити черепашку не складе праці. Для цього знадобиться виготовити кілька простих деталей:
- Панцир з коричневого пластиліну, за формою нагадує поглиблене блюдце;
- Зелений куля для голови;
- Чотири зелені лапки у вигляді трикутників.
Потім залишається тільки зібрати всі частини воєдино і наліпити очі. Стеком робимо посмішку на обличчі черепашки і ваша виріб готова.
Красиві вироби на картоні «Смішарики»
Відмінною ідеєю буде зліпити разом з дитиною персонажа з улюбленого мультфільму. Мало хто не чув про популярному мультфільмі «Смішарики». Зліпити персонажів з цього мультика буде нескладно, адже всі вони мають однакову форму кулі. Залишається тільки підібрати потрібний колір і індивідуальні прикраси для пластилінового смішарики.
Наприклад, щоб зробити веселого кролика Кроша, потрібно:
- Скачати кулю з блакитного пластиліну – це буде тіло;
- Сформувати довгі вушка;
- Зробити 4 лапи, схожі на пелюстки;
- Наліпити очі, рожевий ніс і кролячі зуби.
Всіх смішариків можна зліпити за однаковою схемою. Головне – звіритися з оригіналом, щоб отримати найбільш схожий варіант. Ви також можете самі вирішити, якої форми очі ви хотіли б зробити, або доповнити персонажа власними елементами декору. Дозвольте дитині пофантазувати.
Якщо ви збираєтеся зліпити Їжачка, то вам знадобляться кілька маленьких конусів фіолетового кольору і невід’ємний атрибут персонажа – окуляри. Лосяша відрізняють великі коричневі рогу і такий же великий ніс. У Совуньї пташині лапки замість носа дзьоб, а у Бараша – роги, закручені спіраллю.
Вироби з пластиліну своїми руками: вибір тематики
Крім персонажів з мультфільму можна знайти безліч інших оригінальних ідей для вашої вироби.
Зимові вироби: сніговик, ялинка і новорічний вінок
Вироби до Нового року разом з дітьми подарують вам новорічний настрій. З пластиліну можна зліпити ялинку, снігову бабу або навіть різдвяний вінок
Найпростішим варіантом буде зліпити сніговика, адже для цього вам знадобляться лише три кулі різного розміру, найбільший – для опори, маленький – для голови. Додайте йому морквяний ніс у вигляді невеликого помаранчевого конуса, і ваш сніговик готовий. Руки можна зробити білими чашками або спробувати зобразити гілки з коричневого пластиліну. А якщо вам все ще не вистачає оригінальності, надягніть на вашого сніговика пластилінову новорічну шапку або відерце в якості головного убору.
Зліпити з пластиліну ялинку так само просто. Вона може бути абсолютно різних форм, але обов’язково повинна звужуватися від основи до верхівки. Зліпіть три різних за розміром конуса і розділіть кожен з них на гілки уздовж або поперек. Або ж сформуйте ялинку з довгих пластилінових ковбасок, накручуючи їх поверх один одного за зменшенням спіралі. Варіантів безліч, і це найбільш цікаві з них. На готову ялинку залишається тільки наліпити різнокольорові іграшки-кульки.
Різдвяний вінок – оригінальна ідея для пластилінової вироби. Робиться такий вінок з двох тонких джгутиків різного кольору (зазвичай червоного і зеленого). Один джгут закручують навколо іншого. Потім кінці такий кіски з’єднують один з одним, виходить замкнуте коло. Його можна прикрасити бантом або іншими яскравими елементами.
Незвичайні осінні вироби з шишок і пластиліну
Для виробів з пластиліну можна використовувати й інші предмети. Восени дітей у школі зазвичай просять збирати каштани з шишками і засушувати листя на уроки технології.
З шишок і пластиліну можна зробити багато, лише б дозволяла фантазія:
- їжаків;
- черепашок;
- зайцев;
- равликів.
Шишки використовують як основу тулуба і голови тваринок. До них кріпляться всі інші частини. Така робота виглядає оригінально і чіпляє погляд.
Технологія роботи з м’яким пластиліном
При роботі з м’яким пластиліном в перший раз у вас можуть виникнути складнощі. Дізнайтеся, як правильно працювати з легкої масою для ліплення, і ви не зіткнетеся з проблемами:
- Руки повинні бути чисті і сухі;
- Коли пластилін починає прилипати до рук, ненадовго залиште його на відкритому повітрі. Зайва волога піде і вам стане простіше працювати з маленькими деталями;
- Щоб склеїти частині один з одним, злегка намочіть місця їх стиків;
- Для надійності фіксуйте громіздкі елементи, наприклад, за допомогою зубочисток;
Ідеї для презентації виробів з пластиліну
Оформити виріб з пластиліну можна по-різному. Зазвичай виготовляють об’ємні пластилінові фігурки. Їх розміщують на кольоровому картоні, навколо виліплюють інші елементи декору або використовують шишки, листя, намистини та інші дрібні предмети.
Інший варіант оформлення – рельєфний малюнок. На твердому картоні можна виліпити пейзаж або тих же смішариків, але виглядати це буде по-іншому. Рельєфне ліплення – захоплююче заняття. Вона нагадує малювання на папері, але в той же час доводиться працювати з пластиліном і надавати картині обсяг.
Ліплення з пластиліну не тільки захоплююче, але і вкрай корисне заняття для дитини. Неспроста воно внесено в шкільну програму і дітям пропонують ліпити вироби. Коли дитина розминає в руках шматочки пластиліну, він розвиває дрібну моторику. Це робить позитивний вплив на мовленнєвий розвиток, координацію, пам’ять, уяву і мислення.