Приклади класних виробів з фольги на космічну, новорічну і будь-яку іншу тематику. Поради щодо вибору та роботі з матеріалом. Керівництво з фотографіями і докладним описом для початківців.
Матеріалів для творчості дуже багато. Один з них – фольга, з якої можна придумувати різні цікаві вироби. За структурою вона м’яка і працювати з нею нескладно.
Вироби з фольги для дітей
Майстер-клас виготовлення виробів для 2-3 класу
Розглянемо нескладну техніку створення бурульки.
З фольги готуються довгі трапеції – близько 20 сантиметрів кожна. Двома долонями скручуємо заготівлю тонкий конус, покриваємо клеєм і посипаємо дрібними блискітками. До широкого основи прикріплюємо скріпку – за допомогою неї бурулька буде висіти.
Легкі вироби для 4-5 класу
Як майстер-класу розглянемо виготовлення бабки з фольги. Крім самої фольги знадобляться паперова серветка, дріт, лінійка, ножиці. Замінити дріт можна нитками.
Фольгу нарізаємо смужками, ширина кожної становить чотири сантиметри. Спочатку готуємо очі комахи: серветку ділимо на чотири частини, з шматочків катаємо дві кульки. Кінцем однієї смужки обертаємо його, залишився кінець скручуємо в довгу тоненьку дріт. Формуючи зі смужок джгут, таким чином з’єднуємо кульки.
Крило формується з трьох смужок фольги, дві з яких скручуються в дріт, а потім з’єднуються витками до основної, третьої, дроті, теж скрученої. Кінці крил скрутити грунтовно. Таким же способом готуються ще три штуки.
Лапки готуємо з двох скручених смужок, які розрізаємо на дві однакові половини. Отримуємо чотири смужки. Три обмотуємо посередині за допомогою четвертої.
Тепер з’єднуємо всім деталі воєдино, в одну конструкцію. Лапки розташовуються перпендикулярно черевцю, потім з’єднуються дротом. Відстань від очей приблизно два сантиметри.
По парі крил прикладаємо з двох сторін тулуба і фіксуємо їх. Тулуб ще раз обмотати дротом з фольги, починаючи з очей і закінчуючи хвостом, лапки зігнути. Бабка готова.
Прості вироби на тему космосу для 6-7 класу
Розглянемо виготовлення простий вироби – шолома космонавта.
Основу для майбутнього шолома можна заготовити з допомогою надутого повітряної кульки. Облепляем його заздалегідь добре змоченими дрібними шматочками газети. Потім рясно змастити клеєм ПВА, який зверху покрити шматочками білого паперу. Дати заготівлі повністю висохнути. У такому разі її рекомендується залишати на 48 годин.
Потім кульку витягується, а внутрішня сторона шолома обклеюється фольгою. З пластмасових деталей робиться мікрофон і закріплюється до шолома. Виріб готова.
Вироби з фольги для початківців
Об’ємна зірка з харчової фольги
Нам потрібні фольга, ножиці, клей, картон, простий олівець і аркуш паперу.
- На картоні намалювати і вирізати по контуру дві п’ятикутні зірки. Надати одній зірочці опуклу форму, згинаючи промені по центру і в місцях, розташованих між ними.
- Знадобитися ще додатковий аркуш фольги, який потрібно спершу гарненько зім’яти, потім розправити. Такий прийом допоможе створити текстуру. Розкладаємо зірку на аркуші, робимо розрізи між променями, щоб було легше обертати заготовку.
- Подібні маніпуляції робляться і з другої деталлю.
- Вільний простір усередині однієї зірки заповнюється зім’ятою папером.
- Заготовки з’єднуються опуклими сторонами назовні.
Зірка готова.
Птах з кольорової фольги своїми руками
Крім самої фольги знадобляться вологі серветки, дріт, папір, клей ПВА, фарби, різні інструменти, матеріал для ключа і малярський скотч.
Покрокова інструкція:
- Формуємо тулуб пернатої: паперовий клубок гарненько обволікає фольгою. Також готуємо голову з фольги.
- З дроту робимо хвостик: просто згинаємо шматок дроту з двох сторін так, щоб вийшла буква П. Зводимо кінці разом і вставляємо в заздалегідь пророблені в тулуб два отвори.
- Після цього заготівлю ще раз обернути фольгою, а потім скотчем.
- Дзьоб приготувати з солоного тіста у формі конуса і зафіксувати його в передній частині голови.
- Із дроту зробити лапки. Вони повинні вийти таким чином, щоб іграшка була стійкою.
- Потім серветку складаємо навпіл, в центрі зробити невеликий отвір, відрізавши невеликий кінчик. Цю заготовку на час відкласти в сторону.
- Розведеним клеєм рясно змастити тулуб іграшки. Потім просунути його в серветку, дзьоб повинен пройти через центральний отвір, прибрати все зайве, обклеїти серветкою іграшковий корпус повністю.
- Коли заготовка остаточно підсохне і стане твердою, проколоти невеликі дірочки для лапок ближче до задньої частини. Зафіксувати їх за допомогою клею.
- Розфарбувати птицю акриловими фарбами.
Ялинкові іграшки на Новий рік
Кульки
Для їх виготовлення, окрім основних матеріалів та інструментів, знадобляться волоські горіхи.
Відбираємо найкращі за формою горішки, загорнути кожен шматочком фольги, залишився матеріал скручуємо догори. До отриманої джгуту фіксуємо тасьму. Сам джгутик можна зігнути, щоб тасьма добре трималася.
Сніжинки
З фольги скачуємо кульки. Вони надягають на приготований з дроту каркас, кінці якої потім загортаються.
Гірлянди
Приготувати кілька квадратів розміром 10 на 10 сантиметрів, скачати їх у кульки. Нічого страшного, якщо вони вийшли різних розмірів, так навіть цікавіше: адже можна буде їх чергувати один з одним.
Готові кульки нанизувати на шпагат. Чим більше кульок, тим довше гірлянда. Між ними можна вставляти намистини.
Вироби з фольги поетапно
Метелик
Стане в нагоді різнобарвна фольга, ножиці і клей.
Нарізані однакового розміру смужки скручуються в тонкі трубочки. Потім з вже наявних вибирається трубочка товстіший – вона буде тілом майбутнього комахи.
Інші трубочки кріплять до тулуба таким чином, щоб вийшли візерункові крила. Вся конструкція закріплюється за допомогою клею.
Фігурки тварин з щільної фольги
Равлик
Спершу скручують два ока кулястої форми, потім кожен з них додатково замотується в фольгу таким чином, щоб сформувався стебло з кулькою на кінці. Заготівлі складають разом і скріплюють. Від очей скручують товстий джгут спіраллю. Це буде будиночок равлика.
Змія
Її виготовляють шляхом скручування смужок, вирізаних з фольги. Потім з однієї заготовки роблять фігуру у вигляді зміїної голови. До центральної частини прикріплюють рівний джгут, утворюючи каркас виробу. Інші джгути обмотують навколо нього в шаховому порядку. Таким чином повинні вийти лусочки.
Готуються дві половинки голови, які потім з’єднуються, роблячи цю частину тулуба об’ємною.
Ближче до задньої частини лусочки збавляються, тулуб як би звужується. Що залишилися в кінці дві-три лусочки скріплюють і закривають.
Павук
В якості основи для тіла комахи використовується волоський горіх, який обертається фольгою. Потім формується голова, вона повинна бути невеликою. Ніжки робляться з скручених маленьких джгутів. Далі всі деталі з’єднуються.
Технологія скручування фольги покроково
Суть даної техніки полягає в скручуванні тонких смужок з фольги для створення з них різних художніх композицій. Розглянемо цей процес.
Розрізаємо фольгу на смужки шириною близько трьох сантиметрів. Намагайтеся, щоб краї смужок були рівними. Не слід складати фольгу в кілька шарів, а потім вирізати смужки: їх потім буде важко відокремити один від одного, не порвавши.
Далі відрізані смужки акуратно скручуємо по всій довжині. Щоб вони вийшли щільніше, перед скручуванням їх можна скласти навпіл. Скатуємо зволікання не поспішаючи, переміщаючись від одного кінця до іншого, при цьому затискаючи їх між великим і вказівним пальцями. У результаті повинна вийти заготовка у вигляді дроту, яку тепер можна використовувати для створення будь-яких конструкцій.
Додаткові матеріали для виробів із фольги
Пластилін
З фольги і пластиліну можна зробити, приміром, космонавта.
Потрібно приготувати всі основні деталі з пластиліну, які обертаються фольгою.
В якості шолома буде кулька, обмотаний зверху фольгою. З пластиліну білого кольору потрібно зліпити прямокутну коржик, яка кріпиться на кульку – це буде склом в скафандрі.
Також ліпляться сталеві частини тулуба людини і обертаються фольгою. Щоб вона добре закріпилася на пластиліні, трохи придавлюйте її до нього. Або можна використовувати термопластичний клей.
Збираємо фігурку людини. Покриття фольгою буде створювати враження, що це скафандр. Ззаду обов’язково прикріплюємо додаткові деталі – балони з киснем і до шолома проводимо трубочку, також зроблений з фольги.
Дріт
Дріт допомагає зробити конструкцію стійкою. Деталі з неї також обмотуються фольгою. Її використовують при створенні фігурок комах, рослин, наприклад, метеликів, павучків, квіткових композицій.
Втулка
Втулку від паперових рушників можна використовувати при створенні вази. Вона допоможе створити форму майбутнього виробу. Для цього попередньо готуються кульки з шматочків фольги. Потім втулку ставлять на картон, обводять, а потім отриманий коло вирізають і закріплюють на одному кінці втулки, таким чином формуючи дно. Далі на втулку клеєм фіксуються один за одним кульки. Коли зовнішня частина повністю покрита, дайте вазі підсохнути.
Вата
Її можна використовувати при створенні саморобного стилуса. Для цього знадобляться звичайна багаторазова кулькова ручка, фольга і паличка з намотаною ватою на кінці.
З ручки витягують стрижень, замість якого поміщають паличку з ватою. Ручку обмотують фольгою, залишаючи ватяну головку зовні. Час від часу вату потрібно зволожувати.
Найцікавіші ідеї презентації виробів
Однією з цікавих і незвичайних ідей виробів з фольги може стати декор для стін у вигляді сонячного кола з променями.
- Спочатку на картоні викреслюється коло радіусом чотири сантиметри. Окружності такого розміру має бути дві. Заготовки покриваються чорним кольором.
- Промені приготувати з коктейльних трубочок, попередньо відрізавши у них гнущуюся частина. Сім штук розрізати таким чином, щоб вийшло 14 коротких і 14 довгих заготовок. Прикріпити трубочки до кола, чергуючи їх за розмірами.
- Подрібненої фольгою покривають другий чорний круг, який потім накладають на попередній з променями. На їх кінцях можна закріпити невеликі гуртки діаметром один сантиметр, також обвернутых фольгою.
- Лицьову сторону можна декорувати стразами. Декор готовий.
Робота з фольгою може приносити радість не тільки дітям, але і дорослим. Спільна діяльність позитивно впливає на учасників цього творчого процесу, в ході якого можна придумати безліч різних варіантів виробів.