Виріб сніговик (127 фото): легкі майстер-класи для дітей з паперу, носка, ватяних дисків, стаканчиків в школу і дитячий садок

Робимо покроково виріб у вигляді сніговика самостійно або разом з дитиною для оформлення інтер’єру, подарунка або на конкурс у школу з паперу, носка, ватяних дисків, стаканчиків. Фото, шаблони та трафарети для вирізання.

Новий рік – це святкова пора, час подарунків та прикраси ялинки. Найулюбленішими новорічними атрибутами залишаються сніговики. Снігові варти охороняють вхід у будинок або веселять дітей на ігрових майданчиках – будувати його разом з сім’єю і друзями так весело. Але не менш весело створювати їх будинку, власними руками. Виріб сніговик стане відмінним доповненням до загальної атмосфери свята і порадує свого творця.

Виріб сніговик в школу для 1, 2 і 3 класу

Сніговик – фігура досить проста, складається з декількох кіл. Саме створювати сніговика довіряють навіть самим маленьким дітям. Хлопці з початкової школи досить кмітливі, щоб тримати в руках ножиці і не поранитися. До того ж принадність сніговика в його оздобленні – смішна морквина, відро на голові або нарядні гудзики на манжетах.

Аплікація з паперу та картону

Найпростіший та найшвидший спосіб – аплікація. Листівка, на якій буде зображений сніговик, стане відмінним новорічним подарунком або доповненням до основного. Для фону підбирається контрастний за кольором картон. Зазвичай це блакитний, синій або інші яскраві відтінки. Занадто темні кольори або чорний зовсім не підійдуть, вони дуже тиснуть і зовсім не відповідають легкій і веселій стилістиці.

Для тулуба сніговика вибирається білий папір. Зазвичай кола не схожі за розміром, і складають «матрьошку» – кожен наступний менше або більше попереднього. Вирізається 3 кола. Їх приклеюють внапуск. При цьому дитина може додати колам обсягу або зробити деякі деталі фактурними. Коли кола встануть на місце, настає черга декоративних елементів. Сніговикові додають:

  • ручки-палички;
  • ґудзики посередині;
  • посмішку;
  • моркву замість носа;
  • очі;
  • циліндр або капелюх.

Новорічна іграшка з старих шкарпеток

Найзагадковіша інформація – куди ж дівається друга пара шкарпеток? Шкарпеткам знайти шлях назад складніше, ніж корабля потрапив в бермудський трикутник. Однак не варто засмучуватися і викидати непотрібні шкарпетки, адже вони завжди можуть стати в нагоді. Зі старих шкарпеток можна спорудити непоганого сніговика.

Інструкція:

  1. Носок ділиться на дві половині ножицями. Цей процес здійснюється під наглядом батьків, адже ножиці дуже небезпечна річ.
  2. Знаходимо половину, в якій присутній п’ятка. Вона повинна бути вивернута на виворітну сторону і перев’язана за допомогою звичайної нитки.
  3. Шукана половина знову вивертається і повертається в початкове лицьове положення.
  4. Всередину носка поміщається заздалегідь підготовлений матеріал. Це може бути або вата, або синтепон та інші.
  5. Доверху набитий носок зав’язується тими ж самими нитками.
  6. Формується тулуб – десь посередині набивальної матеріал розділяється і перев’язується мотузкою. Таким чином зверху буде йти голова, а знизу тулуб. Щоб позначити контрастність цих частин, голова повинна бути трохи менше тулуба.
  7. Декоруємо сніговика, приклеюючи очі, ніс, гудзики. Нитками вишивається посмішка, а вгорі із залишків тканини формується шапка. З контрастної тканини можна вирізати шарфик для сніговика.

Маленька фігурка з ватяних дисків і пластиліну

Пластилін розвиває багато навички дрібної моторики дитини. Пластилінові вироби одне з головних напрямків творчості, яка розвивається ще в дитинстві. З пластиліну можна виготовити сніговика, але щоб він став більш м’яким і «пухнастим» знадобляться ватяні диски.

Кілька ватних дисків з’єднуються і «распушиваются» для обсягу. Вони будуть складати снігові кулі. Ці кулі прикріплюються до картону. Тут можна використовувати наявний під рукою пластилін або клей. Всі дрібні деталі вылепливаются з пластиліну. Морквина, очі або рот. Також з пластиліну ліпиться капелюх.

Виріб сніговик для дитячого садка

Малюки обожнюють возитися з різними виробами. Звичайно більшість дітей для відображення своєї творчої свободи вибирають більш яскраві образи – звірів, людей або улюблених персонажів, але сніговик залишається найулюбленішим новорічним варіантом.

Варіанти виробів для старшої групи

Старша група досить самостійна в плані побудови логічних ланцюжків. Діти багато розуміють, тому коли мова заходить про новорічних виробах у них швидко вибудовується асоціативний ряд. На ряду зі сніжинками, вироби зі сніговиком найпопулярніші.

Ліхтарики з сніговиків

Гірлянди та ліхтарики можна повісити на ялинку, тим самим, прикрасивши пухнасту красуню. Формується ліхтарик, який складається навпіл, робляться надрізи. Від звичайного ліхтарика відрізняється формою – вона повинна бути циліндричної з поділом на голову і тулуб. Прикрашається сніговик забавною ручкою зверху і шарфиком посередині.

Квіллінг

Діти старших груп переходять від простих аплікацій до більш цікавих варіацій. Квіллінг складається з тонких смужок, які закручуються в кульки і приклеюються на картон. Щоб сформувати сніговика, знадобиться склеїти безліч невеликих кіл, формують тулуб шляхом склеювання один з одним.

Сніговик із стаканчиків

Незвичайна ідея для створення об’ємного сніговика. Стаканчики з’єднуються степлером по колу. Коли коло замикається, формується другий, який буде трохи менше попереднього. Таким чином стаканчики шикуються спочатку в одну півсферу, а потім з’єднуються в новій утворюючи об’ємний шар. Кулі скріплюються, замість шиї йде ще один круг із стаканчиків. Його згодом маскують шарфом.

Ідеї виробів для середньої групи

Сніговик з ниток

Для створення сніговика з ниток знадобиться час. Його створюють в кілька етапів.

  1. Кулька надувається до невеликого розміру.
  2. Нитки вимочуються в клеї.
  3. Липка нитка намотується на кулю в хаотичній послідовності.
  4. Дві кульки з’єднуються, фіксується місце з’єднання декількома оборотами нитки.
  5. Після цього заготівлю поміщають в сухе місце і дають просохнути.
  6. За цей час можна підготувати декоративні прикраси.
  7. Циліндр виготовляється з щільного паперу або картону.
  8. Очі можна вибрати готові або зробити самостійно.

Обов’язковий атрибут – морквина.

Орігамі

Техніка орігамі стара, вона тренує посидючість та уважність, якої часто не вистачає дітям. На листку паперу розмічаються діагональні лінії, потім він повертається кутом вгору. Кути зшиваються драбинкою і повертаються в центр, формуючи загострену версію сніговика. Шапочкою буде служити відігнутий вгору край.

Сніговик з шишок

Невелика чарівна виріб, що не обійдеться без допомоги дорослих. Найголовніший – матеріал шишки, вони повинні бути великими і розкритими. Процес створення складається з декількох кроків:

  • Заготовлюється ціла шишка, овальної форми. Її очищають і вирощують в білий колір. Можна залишить природний відтінок і працювати над прикрасою.
  • З вати і клею формується щільний кулька, службовець головою сніговика. До нього приклеюється невеликі намистинки в якості очей і носа.
  • З шматочків дроту, покритої ватою формуються руки сніговика. Вони обмотуються зверху шишки, щоб утриматися на тулубі.
  • Щоб додати сніговикові динаміки в руки сніговикові модно дати пару лижних палиць з тієї ж дроту. Треба лише не забути приклеїти до низу пару лиж, без них далеко сніговик не поїде.

Покроковий майстер-клас для молодшої групи

Для самих маленьких дітлахів вибираються максимально прості вироби. Вони творять під наглядом батьків, щоб досвідчена рука направила і допомогла не відволікатися на сторонні подразники. Зате в оздобленні готової вироби дитина може дати волю своїй фантазії.

Найпростішим варіантом стане сніговик з картонної коробки.

Тут знадобиться звичайнісінька коробка, в якій зберігалася взуття дитини або набір мильних приладдя мами.

  1. Береться рівна коробка, без будь-яких ушкоджень. Добре якщо коробка буде цілісною.
  2. Коробка покривається колишніх кольором з допомогою гуаші. Якщо після першого шару фарби буде видно малюнок, потрібно нанести ще один.
  3. На одній стороні відтворюється особа сніговика. Його також можна сформувати з звичайного паперу і приклеїти поверх.
  4. Смужку тканини зшивають таким чином, щоб вона могла скріпити коробку зверху. Мотузочком перев’язуємо поличку посередині – вийде весела шапочка для сніговика.

Виріб готова – вона дуже проста у виконанні, але не позбавлена креативності. Дитина не встигне втомитися і при цьому візьме участь в процесі малювання або допомагаючи прикрашати сніговика.

Виріб сніговик з підручних матеріалів

Сніговик – універсальна виріб в плані матеріалів, які можна використовувати для її створення. Найпростішим матеріалом завжди була папір, але іноді навіть самі невідповідні на вигляд речі згодяться. «Зліпити» сніговика з того, що є під рукою веселіше і креативне мислення працює на максимумі.

Самі легкі вироби своїми руками

З пластикової пляшки

Звичайна пластикова пляшка послужить відмінною основою для сніговика. Зігнуте тіло буде служити головою і тулубом. Покривши пляшку білої фарбою, можна домогтися більш автентичного результату.

Лампочка

Такий сніговик буде відмінно виглядати на ялинці в якості іграшки або при оздобленні будинку. Стара лампочка покривається білою фарбою, верхівка розфарбовується в контрастний колір – це буде шапка. Щоб візуально розмежувати тулуб, можна пов’язати сніговикові шарф з невеликого клаптика тканини.

Старі диски

Після того як прогрес плигнув уперед і ера дисків пішла, у кожного в будинку збереглася рядок непотрібних примірників. Їх можна пристосувати під сучасні потреби і зробити симпатичну саморобку. На диск наклеюється білий круг аналогічного розміру. Він може бути вирізаний з паперу, картону, тканини або будь-якого іншого матеріалу. Через отвір вставляється стрічка, за яку сніговик буде підвішений. З лицьового боку сніговик прикрашається, йому малюють очі, ніс-морквину, усміхнений рот.

З пластикових кришечок

Кришечки покриваються білою фарбою і з’єднуються один з одним на кшталт куль сніговика. Така мініатюрна конструкція підійде в якості новорічної вироби в дитячому садку або для прикраси будинку або святкової ялинки. Щоб прикрасити виріб всередині кришок можна використовувати улюблений дітьми пластилін.

З картонних втулок

Заповзятлива господиня ніколи не викидає матеріали, які можуть стати в нагоді в побуті. З картонних втулок може вийти незвичайні речі. Скріплюються втулки з зовнішнього боку, їх циліндрична форма дозволяє побачити сніговика. Заготівля скріплюється і прикрашається папером, фарбами або тканиною.

Готові тематичні шаблони

Простота – запорука успіху, шаблони в цьому плані кращий варіант. Вони скорочують час і допомагають тим дітям, хто не може самостійно виготовити сніговика. До того ж шаблони створюють ідеальну симетрію, що виглядає дуже красиво.

Чорно-білі шаблони

Схематичне зображення сніговика на білому папері самий простий і швидкий варіант. При цьому зберігається загальна концепція і залишається простір для творчості, адже прикрашати його доведеться самостійно. Подібні шаблони також відмінно підходять для створення аплікацій. Достатньо лише акуратно вирізати не порушуючи цілісність заготовки.

Кольоровий шаблон

По суті цей варіант дуже схожий з попереднім, але в ньому присутні відтінки. Наявність кольору приборкує завдання до мінімуму, але при цьому втрачається частина можливостей для прикраси вироби. Однак, навіть такий варіант можна урізноманітнити додавши кілька несподіваних елементів – наприклад, вирізати казанок для сніговика.

Змішана аплікація

Аплікація – це як пазл, є всі частини, їх просто потрібно скласти в правильному порядку. Шаблони для аплікацій можуть бути найрізноманітнішими – кольорові, чорно-білими. До того ж при створенні аплікації шаблон може стати лише схематичним позначенням для подальшої творчості. Зверху на шаблон можна накласти:

  • орігамі, квілінг;
  • пластилін;
  • маленькі бусинки або бісер;
  • вату.

Презентація вироби сніговик на конкурс

Важливо вміти презентувати свою ідею, нехай навіть вона буде не такою грандіозною. Для мистецтва важлива і критика, і вміння відстоювати власні погляди. До того ж саме конкурси допомагають дітям представляти нові ідеї, ділитися досвідом і отримувати взамін знання.

Перша частина презентація повинна бути поміщена теоретичним аспектам:

  • Подання творця вироби і його керівника;
  • Виклад цілей і завдань;
  • Історія виникнення сніговика;
  • Трохи про техніку використовуються у виробі.

Другий етап – практичний, у ньому детально описується процес створення. Кожен пункт плану повинен бути підкріплений наочним прикладом у вигляді картинки. Також зазначаються:

  • Матеріали для роботи;
  • Інструменти;
  • Техніка безпеки.

В кінці автор підводить підсумок, відповідає на питання, поставлені в задачах. Короткий підсумок виражається у висновках і демонстрації готового варіанту.

Сніговики – улюблена забава не тільки для дітей, але і для дорослих. Мовчазні вартові, які створені для охорони спокою. Недарма їх так люблять – вони стали одним з атрибутів свята разом з Дідом Морозом та ялинкою. Ідей для створення виробів у вигляді сніговика безліч, все що потрібно творцеві – бажання і завзятість.

Нові фото ідеї виробів у вигляді сніговика