Шпаківня своїми руками: креслення, фото ідеї, інструкції з виготовлення будиночка для птахів з підручних матеріалів

Інструкція, як зробити гарний шпаківня своїми руками з фанерного листа, кори, дерева, підручних засобів, картонної коробки з-під взуття. Даємо потрібні креслення з розмірами та поради від фахівця.

Шпаківні — корисні і красиві вироби з дерева, який може зробити кожен. Для цього не потрібно мати багато часу і купу матеріалів. Достатньо лише трохи дерев’яних дощок і цвяхів. При бажанні конструкцію можна ускладнити і декорувати на свій розсуд.

Як зробити шпаківню своїми руками легко і швидко: вибір матеріалу

Найпростіші шпаківні зробити дуже просто, вони мають класичну конструкцію у вигляді будиночка, однак від вибору матеріалу залежить не мало. В залежності від того, який матеріал буде обраний, шпаківня буде наділений певними характеристиками.

Рекомендується робити вибір на користь тих варіантів, які володіють хорошою стійкістю до вологи і перепадів температур.

Дерево

Один з найкращих варіантів для поробки. У першу чергу тому, що деревина дуже стійка до перепадів температур, а якщо її додатково покрити захищають складами та лаком — буде відмінно витримувати вплив вологи.

З істотних недоліків варто відзначити тільки високу вартість цього матеріалу. Однак шпаківня з дерева буде дуже міцним і надійним. Як правило, якщо використовують деревину то виготовляють або відразу декілька, або один великий на кілька птахів.

Фанера

Фанерні дошки — самий доступний і поширений матеріал. Варто відзначити, що фанера володіє достатнім рівнем міцності і надійності, тому її часто вибирають для виготовлення виробів. Вона не така міцна, як дошки з цільного дерева, проте вона значно дешевше і при цьому також може покриватися спеціальними складами і лаками щоб надати їй стійкість до вологи і перепадів температур.

З фанерою дуже легко працювати, бо вона тонка і легка. Для виготовлення шпаківні з цього матеріалу знадобиться тільки лобзик, молоток і цвяхи — це базовий набір, якого цілком вистачить.

Картонна коробка

Шпаківні з картонних коробок можна зустріти повсюдно. Матеріал дуже легкий, проте не володіє достатніми характеристиками, щоб витримувати попадання вологи і не розклеюватися. Щоб вирішити цю проблему найчастіше використовується звичайний прозорий скотч. З його допомогою акуратно обклеюють всю саморобку, бажано з двох сторін, таким чином роблячи її несприйнятливою до вологи.

З істотних недоліків — матеріал дуже легкий, тому найменші пориви вітру будуть розгойдувати шпаківня і можуть його перевернути. Щоб вирішити цю проблему рекомендується на дно викласти який-небудь важкий але доступний матеріал, або зафіксувати шпаківня з двох сторін.

Пластикова пляшка

Шпаківні з пластикових пляшок зустрічаються рідше, однак вони також дуже популярні. Різноманітність форм і розмірів пляшок дозволяє робити як маленькі, так і великі вироби.

Для роботи з цим матеріалом знадобляться тільки звичайні ножиці. Він не сприйнятливий до вологи і перепадів температур, довговічний. Однак він також як і картон дуже легкий і при поривах вітру буде сильно розгойдуватися, перевертатися.

Для вирішення цієї проблеми можна насипати всередину велику кількість корму для птахів, він буде обтяжувати конструкцію і вона не буде сильно розгойдуватися. Або також можна закріпити шпаківня з двох сторін, щоб вітер його не розгойдував.

Міцна папір

Використовувати міцний папір, наприклад ватман для створення вироби теж можна. Вона значно міцніші і товщі звичайних аркушів А4, проте потрібно розуміти, що вона дуже сприйнятлива до вологи. Для захисту також рекомендується використовувати скотч, щоб надати конструкції захищеність і монолітність.

Працювати з міцної папером дуже легко і просто, необхідні звичайні ножиці, олівець. Якщо планується зробити конструкцію більш складної, з дрібними деталями, то рекомендується додатково використовувати канцелярський ніж.

Поради щодо вибору розміру для вироби

Важливий фактор при створенні шпаківні — вибір підходящого розміру, щоб птахам було комфортно в ньому жити. Підбирати розмір рекомендується виходячи з розміру найбільших типів птахів, що водяться в регіоні. У більшості регіонів Росії можна орієнтуватися на ворон — вони більші голубів і теж можуть користуватися шпаківнями.

Птахам менше за розміром також буде зручно користуватися виробом.

Рекомендується робити мінімум 2 входи: один великий, другий маленький. Двоповерхові шпаківні більш функціональні і здатні вмістити мінімум 2 птахи, що дуже добре.

Як зробити шпаківню своїми руками з підручних матеріалів

Зробити шпаківню своїми руками досить просто. Для цього знадобиться лише трохи вільного часу і невелика кількість матеріалів, які підійдуть для поробки. Головний фактор, на який потрібно звертати увагу при підборі матеріалів — міцність і стійкість до погодних умов. Розглянемо кілька простих і легких способів зробити хороший шпаківня.

Простий шпаківня в школу з винних пробок

Шпаківня з винних пробок — цікавий і незвичайний спосіб зробити годівницю для птахів. Для цього знадобиться достатню кількість пробок від вина. Є два основних варіанти: використовувати у виготовленні тільки пробки, використовувати пробки в якості декору і додаткових елементів.

Перший варіант підійде тільки в тому випадку, якщо матеріалу достатньо. Враховуючи що пробки дуже легкі і м’які, їх можна склеювати один з одним, формуючи поступово стіни і входи в шпаківню. Після того, як конструкція буде готова, рекомендується ще раз проклеїти всі стики за допомогою прозорого супер-клею.

Шпаківня для птахів з годівницею в дитячий садок

У дитячому саду часто дають творчі домашні завдання дітям. Одне з найпоширеніших — зробити шпаківню з годівницею для птахів. Рекомендується використовувати щільний гофрований картон, з ним легко і просто працювати, а виріб буде міцною і надійною.

Спочатку необхідно на картоні накреслити всі сторони шпаківні, всі стіни, підлога і дах, а також позначити де будуть знаходитися входи і годівниця. Після цього потрібно акуратно вирізати всі деталі і обклеїти їх скотчем з двох сторін. Це необхідно для того, щоб виріб не намокало під впливом вологи. Крім того, скотч не пропускає вітер, а значить птахам всередині буде тепло. Коли всі деталі будуть оброблені, їх потрібно просто склеїти один з одним, використовуючи той же скотч.

Зробити таку саморобку можна всього за півгодини, однак вона зможе прослужити мінімум рік, що дуже добре.

Красивий і незвичайний шпаківня: майструємо з дитиною

Якщо не хочеться робити простий шпаківня, потрібно подумати про деталі, які будуть прикрашати саморобку. У своїй основі всі шпаківні однакові і являють собою 4 стіни, підлога та дах, можуть складатися з декількох поверхів. Однак саме додаткові деталі й декор роблять їх унікальними.

Тому якщо хочеться зробити гарний і незвичайний шпаківня, потрібно уважно підійти до питання декору. Зробивши стандартну конструкцію, в першу чергу рекомендується подумати над прикрасою даху. Часто використовуються схеми односхилим і двосхилим даху, стилізація під сільські будинки. Це відмінно підійде якщо виріб виготовляється з паперу, картону, фанери або дерева. Кути також рекомендується декорувати, для цього можна зробити різьблені прикраси з паперу або картону.

Особливу увагу необхідно звертати на входи в шпаківню. Прикрашаючи їх треба пам’ятати, що птахи повинні легко потрапляти всередину і не боятися.

Схеми і майстер-клас покроково саморобного шпаківні

Розглянемо як зробити простий шпаківня своїми руками з покроковою інструкцією. В якості матеріалу використовується картон, широкий прозорий скотч.

  1. У першу чергу треба взяти великий аркуш картону, бажано використовувати гофрований, і накреслити на нього детальну схему майбутнього шпаківні. Можна креслити таким чином, щоб після вирізання її можна було відразу скласти.
  2. Коли схема буде накреслена, потрібно вирізати її і обробити скотчем. Це потрібно для того, щоб захистити виріб від вологи, погодних умов, зробити її довговічною.
  3. Особливу увагу потрібно приділяти входів в шпаківню, бо ці місця будуть піддаватися постійному впливу. Вони повинні бути міцними і надійними, картон в цих місцях рекомендується робити подвійною. Пол також краще зробити подвійним, це додасть ваги конструкції і міцності.
  4. Готову виріб залишається тільки прикрасити і прикріпити до неї мотузку, на якій буде висіти шпаківня.

На створення такої простої, але надійної вироби піде не більше 30-40 хвилин.

Загальні рекомендації щодо складання креслень

Велику увагу потрібно приділяти розмірами. Рекомендується робити невеликі допуски з кожного боку, щоб виріб не вийшла менше, ніж планується. Крім того трохи більший розмір завжди дає простір для подальших маніпуляцій з заготовками.

Проектуючи і створюючи шпаківні діти не тільки активно розвивають творче мислення і моторику рук, але і вчаться дбати про довкілля.

Нові фото ідеї саморобних шпаківень