Аплікація птах: 98 фото ідей виробів в школу і садок для дітей молодшої, середньої, старшої групи

Робимо своїми руками аплікацію у вигляді птаха з кольорового паперу, картону, листя, підручних матеріалів. Даємо всі необхідні шаблони, схеми або трафарети для творчості.

Будь-яка творчість дає поштовх до розвитку концентрації уваги, розвиває пам’ять, акуратність і вчить терпінню. Всі види аплікації будуть корисними та пізнавальними для дітей, так набагато простіше пізнати світ. А батьки можуть протягом всієї вироби розповідати цікаві історії про обрану пташці або тваринки. Така нескладна робота перетвориться на задоволення і живу казку.

Аплікація птах для дітей у садочку

Птахи оточують нас всюди. Тому дітвора із задоволенням зображає їх у виробах. Розберемо ефектні і нескладні вироби з пернатими друзями.

Проста аплікація для підготовчої групи

Нам потрібна лише кольоровий папір, олівці. Для снігурів чорно-червона папір, для сірих ворон – сіра і чорна.

Хід робіт:

  1. На аркуші А4 по діагоналі малюємо фарбами або олівцями гілки дерева з урахуванням, що на ній повинно бути кілька пухких пташок.
  2. Снігур – чорний коло, на нижню половину підклеюємо червоне півколо, для ворони – сірий. Два маленьких трикутника – ніжки, маленька половинка гуртка – крило, для кожної пташки по 1 крилу з різною сторони для краси. Оченята вирізати з білого паперу, крихітний жовтий трикутник – дзьоб. Одна пташка готова.
  3. Кілька готових пташок садимо з різних сторін на гілочки картини.
  4. На порожньому просторі можна намалювати сніг, світло-блакитні розводи – вітер.

Рада! Для більшої реалістичності можна підклеїти зверху справжню гілочку. Хто любить сорок, тоді замість кола краще зробити невеликий чорний овал, а хвіст дуже довгий роздвоєний на кінці, черевце біле.

Аплікація «Зимуючі птахи» для середньої групи

Снігур

Найяскравіша птах взимку – снігур, вона не боїться морозів і ласує ягодами. Проста і симпатична пташка не потребує багато зусиль.

Матеріали:

  • картонка або двостороння чорна папір;
  • шматочок червоного листа;
  • готові вічка (можна намалювати);
  • клей-олівець і ножиці.

Етапи робіт:

  1. Спочатку прикинути шаблон, нам потрібно згорнути одну сторону широкої смуги в рулон (папір краще більше згорнути, щоб тримала форму). Залишити тонкі смужки для довгого хвоста. Тепер вирізати тулуб снігура і підклеїти. Всередині картон (маленька втулка) буде міцніше.
  2. Дві маленькі чорні смужки, де з одного боку 3 «зазублини» — це лапки. Чорний ромб – носик і більш великі крильця зробити трикутника, в широкій частині півколо з 4 глибокими «хвилями».
  3. Всі підклеюємо на свої місця. Готові оченята більш ефектні.
  4. Щоб дізнатися у пернатої саме снігура потрібна червона грудка. Вирізаємо овал по ширині пташки, фіксуємо під дзьобом. Лапки трохи загнути для реалістичності.

Снігур вийшов в мультяшному варіанті, дітям сподобається.

Птах на гілці: виріб для молодшої групи

Домашні птахи у дворі: легкі курочки

Цікаві і прості курочки вийдуть з кольорового паперу. Для пташника їх краще створити різнокольоровими і кілька штук. Її можна зробити і на Великдень. У основі 2 згорнутих трикутника і кольорові деталі для лапок – це 2 кольори паперу.

Великодній курочка покроково:

  1. Відрізати кольоровий трикутник, покласти більшою стороною вгору. Згорнути кожен куточок вниз, щоб вийшли однакові «хвостики», а верхній кут добре закрився. Коли підрівняли конструкцію, її склеїти. Вийшов своєрідний конус, отримані «хвости» не потрібно підрізати.
  2. Повернути заготовку, щоб 2 кута були попереду – лапки, а 1 ззаду (його трохи підгинаємо – це хвостик курочки).
  3. Робимо з паперу іншого кольору однакові лапки і гребінець, краще подвійні для міцності. Вони більше схожі на пелюстку квітки: кут з одного боку, з іншого півколо з 3 «хвилями». Фіксуємо клеєм на голову гребінець, лапки на 2 куточка.
  4. З білого паперу вирізаємо вічка (гуртки), ніс (білий трикутник), під ним «краплю» (горло). Чорним фломастером робимо зіниці.

Красива і проста курочка готова.

Рада! Можна зробити гнізда і посадити в них курочок.

Аплікація птах з кольорового паперу за шаблоном

Казкова жар-птиця

Знадобиться основа із блакитного картону (можна обклеїти папером), кольоровий папір А4 і шаблон для вирізання тулуба Жар-птиці (з довгою шиєю, схожою на лебедя), клей.

Рада! Чим більше кольорів, тим краще: жовтий, помаранчевий, червоний, зелений, блакитний… На хвості ефектніше симетричне розташування від центру.

Етапи робіт:

  1. За шаблоном (своєму малюнку) перевести на картон, можна обклеїти блакитний папером – основа, тулуб жар-птиці. Краще вирізати відразу з короною або «бахромою» на голові або окремо підклеїти.
  2. Дуже акуратно робимо отвори по діагоналі в 2-х місцях: на спинці (рівень голови) і біля хвоста. У них будуть просмикнуті смуги різнобарвного хвоста.
  3. Чорним фломастером малюємо дзьоб і очі, можна маленькі готові.
  4. Переходимо до шикарного хвосту, яким так славиться павич, тобто жар-птах щастя. Адже в казці саме перо жар-птиці приносило власникові удачу. Кольоровий аркуш А4 по всій довжині загинаємо «гармошкою» в 2 см, згинаємо вдвічі і відкладаємо. Так робимо 5-6 смуг.
  5. У 1-е отвір протягуємо «гармошку», краю підклеюємо. Так накладаємо 4 смуги (кольори) — хвіст буде все ширше і пишніше. У 2-му отворі аналогічно створюємо 2-й ярус хвоста.

Якщо потрібно підвісити кріпимо красивий шнурок, тасьму на спинку. Жар-птах щастя готова.

«Співаючі ластівки»

Ми навесні може побачити ластівок з білосніжним черевцем. Їх легко зробити з 2 мотузочок (шнурів), клею, картону, чорно-білої, блакитної (А4) і жовтого паперу. Краще оформити, як панно, картинку на блакитному тлі.

Хід робіт:

  1. Вибрати картон для основи, на неї наклеїти блакитний аркуш паперу А4.
  2. Мотузки приклеюємо на лист, ділячи його на 3 частини – це проводи.
  3. Прикинути довжину наших ластівок, лише голівку потрібно буде трохи підігнути на лицьову сторону. З одного боку рівний край, з іншого – роздвоєний хвостик трохи ширше голови пташки. Вирізаємо заготовку (широку майже смужку) з чорного паперу, підгинаємо 1 край – це голова, хвостик раздваиваем на 2 частини.
  4. По ширині ластівки потрібно зробити черевце – смуга з білого паперу. Вона буде підклеєна з підворотом всередину під голову, щоб вийшов опуклий животик майже до половини тулуба.
  5. Крила вирізуємо з чорного паперу. Підстава рівне, а верх півколом, підклеюємо до спинки, вони дивляться в сторони.
  6. Готову ластівку приклеюємо по центру на мотузку. Також виконуємо ще пару ластівок, вони будуть сидіти на інший мотузці.
  7. Залишився лише ротик – жовтий «ромбик» кріпимо по центру згорнутої голови. Фіксуємо з білого паперу оченята.

Оригінальна виріб готова.

Сова в зимовому лісі

Зробимо в іншій техніці просту сову – з 4-х ватяних дисків, картону, 2 жовтих гудзиків (можна намалювати) і кольорового паперу.

Етапи робіт:

  1. На картон приклеїти блакитний (бузковий) аркуш паперу – фон картинки.
  2. Збоку приклеїти гілку дерева з коричневого паперу.
  3. Для сови потрібні 4 ватних диска: два – це голова з тулубом, 1 розрізати навпіл і по краях підрізати – це крила з боків тіла. З маленьких шматочків диска з надсечками зробити густі брови».
  4. Фіксуємо клеєм на гілці. Жовті ґудзики – очі, під ними коричневий трикутник – носик.

Залишилося лише оформити нічне небо в лісі. Досить місяць – це жовтий півколо і кольорові зірки вирізати з паперу або намалювати.

Рада! При бажанні можна створити сніг – намалювати гуртки або шматочки ватяних дисків на гілках і навколо.

Аплікація птах щастя: об’ємні вироби

У Росії птаха щастя частіше виготовляють з дерева, вона схожа на павича, а в Японії – на японського журавля. Вважається, чим більше журавликів, тим більше талісманів удачі.

Техніка орігамі покроково: фігурка птаха

Створимо диво-птицю з віялових прорізним хвостиком і широкими ажурними крилами. Краще взяти двосторонній кольоровий папір і тонкі ножиці.

Послідовність роботи поетапно:

  1. З листа А4 для орігамі потрібно вирізати 15 см квадрат. Із залишків паперу створимо хвіст і крильця.
  2. По діагоналі квадрат звертаємо вдвічі. Потім загинаємо кути всередину до отриманого згину.
  3. Згинаємо верхню частину фігурки до центру, виходить основа «Рибка». Тепер по довгій лінії «закриваємо», всі отримані згини повинні бути всередині. Потім розправити і підняти більш довгу його частину нагору – це шия пташки.
  4. Робимо «зворотний» складочку, щоб вставити в центр тулуба.
  5. Плоскою стороною ножиць (пальцем) по згину, щоб не розпалася конструкція.
  6. Головку пташки ніби «продавлюємо» в шию.
  7. Куточок на тулубі загинаємо – це хвіст.
  8. Залишок папери треба використовувати для вузької і широкої смуги (хвіст і крила). Їх зібрати в «гармошку», за краешкам вирізати акуратно візерунки, аналогічно створення новорічних сніжинок.
  9. Зібрані крильця треба вставити в прорізи по центру птиці. Ажурний хвостик кріпимо клеєм. Малюємо очі.

Японський журавель – птах щастя готова до польоту.

Майстер-клас виробів з сухого листя

Осіннє листя – відмінний матеріал для вироби в будь-якій темі. Для пташки нам потрібно:

  • сухе листя різної величини і кольору;
  • краще блакитний картон (можна зі спец. ефектами);
  • пластилін (шматочок);
  • клей ПВА і ножиці.

Хід робіт:

  1. Основа – блакитний картон. В середині картинки клеїмо подовжений листочок, де більш вузька частина на відстані 1 см – кріпимо маленький листочок – це голова.
  2. Мамі можна допомогти дитині і намітити олівцем, куди приклеювати інші листочки – крила.
  3. З бурого листа відрізаємо шматочки – дзьоб і чубчик.
  4. Для очей можна зробити кружок із пластиліну або перець горошком.
  5. Крила будуть багатошаровими з шматочків зеленого кленового листа, зверху різьблені маленькі листочки жовтого кольору. Таким чином надаємо обсяг пташці.
  6. Для хвоста клеїмо по центру «кульочки» з різнокольорових листя.

Для декору – намалювати хмарки чи сонечко. Ось така славна картинка вийшла.

Ми розібрали різні техніки виготовлення пташок: від ластівок і снігурів до жар-птиці. Вибирайте будь-які ідеї і творіть!

Фото ідеї аплікацій у вигляді птахів