Вироби з металу своїми руками (102 фото): легкі майстер-класи створення красивих металевих виробів для дому, дачі, саду

Робимо з металу стильні вироби зі зварюванням або без неї своїми руками для прикраси прибудинкової території приватного будинку, для дачі або саду. Поради щодо вибору та використання необхідного інструменту.

Люди із задоволенням прикрашають своє житло, оскільки тяжіють до всього незвичайного. Для цього створено безліч напрямів рукоділля, але є дуже складні і вимагають особливих умов, інструментів, матеріалів і техніки безпеки. Одним з таких вважається виготовлення виробів з металу.

Як це взагалі можливо, зробити виріб з металу? Людство давно освоїло даний матеріал і навчилося використовувати собі на благо. Далі розберемося, як скористатися цими досягненнями цивілізації в домашніх умовах на основі простих виробів.

Заходи безпеки при роботі зі зварюванням

Допоможуть уникнути травми, але, якщо використовується молоток для ударів по холодному залозу або лещата, щоб утримувати і обробляти руками металеву заготовку, тоді нічого особливого не потрібно.

Тільки коли виконуються складні токарні або зварювальні роботи, необхідно захистити тіло від потенційної небезпеки. Навіщо даремно ризикувати? Одне незручне рух, може завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Як захиститися:

 • Для безпечного виконання токарних робіт потрібні захисні окуляри для очей і довгі рукавички для рук;
 • Якщо виконуються зварювальні роботи до захисту додається спеціальна маска, щиток і костюм для всього тіла;
 • В процесі роботи, необхідно регулярно провітрювати приміщення. Особливо в разі використання лакофарбових складів.

Основні тонкощі токарних робіт у домашніх умовах

Багато хто впевнені, що достатньо встановити вдома токарний верстат і можна без особливих зусиль виготовляти красиві речі з дерев’яних заготовок. Але це не відповідає очікуванням. Якщо поставитися недбало і без знань змонтувати заготівлю і ввімкнувши станок спробувати самостійно використовувати різець. В кращому випадку нічого добре не вийде.

У гіршому варіанті заготовка вилетить в бік або навіть поранить невдалого токаря самоучку. Що ж робити як почати:

 • Необхідно записатися на курси початківця токаря або запросити майстра на будинок, щоб навчив майстерності;
 • Перше, що необхідно навчиться працювати в центрах. На основі обточування чашок, мисок із застосуванням планшайби, патрона. Для цього потрібно розточний різець. Але все це робиться в центрах. Як це? З часом, завдяки навчанню стане ясно, як однаковим різцем легко шкребти, циклювати різати заготовку;
 • Необхідно навчитися утримувати різець задньою кромкою на тілі заготовки з нахилом ріжучої частини, щоб знімати дерево, там де потрібно і в необхідній кількості;
 • Далі стане ясно, що для розвитку навички роботи в центрах буде потрібно 3 різця. У вигляді широкого, вузького реера та відрізного різця. Пізніше дійде черга і до мейселя, але на початковому етапі він не буде потрібно;
 • Мейсель потрібно, щоб створювати V — подібні канавки, рівні скобления в процесі циклювання якісних опуклих форм. Але не варто поспішати і починати освоювати роботу косяком — ця техніка дуже складна і небезпечна для новачка. Якщо помилитися, тоді ймовірність травми дуже висока.

Цих рекомендацій достатньо для початківця. Якщо дотримуватися, тоді можна успішно стартувати і в майбутньому при належній старанності стати гідним токарем. А потім, може, і висококласним майстром.

Вироби з металу своїми руками: вироби для дому

Зовсім інша справа, оскільки процес відрізняється від обробки дерева. Метал має холодної структурою, щоб з нього зробити саморобку потрібно потужний вплив зварюванням або розігрівання для кування і заливання у форму, нарізування на заготовки. Розглянемо, що можна зробити з металу:

Підсвічник з трояндами з металу і дроту

Якщо пофарбувати стеблинка зеленим, а квіточки червоним виглядає красиво і цікаво. Увечері не кожен здатен зрозуміти, що це штучний квітка. Але новачкові не легко відразу виготовити таку якість.

Що потрібно для роботи:

 • Листовий метал, що володіє товщиною 0,3 — 0,8 мм, якщо значно тонше, тоді висока ймовірність пропалювання зварювальним апаратом;
 • Прутики арматури в районі 8 — 10 мм або спеціалізована дріт в’язального типу до 1 метра довжини;
 • Автоген або повноцінний зварювальний апарат — вигідно підготувати обидва;
 • Великий і дрібний молоточок;
 • Груглогубцы, плоскогубці;
 • Ножиці для металу з надійно заточеними лезами;
 • Для створення отворів, необхідна дриль;
 • Щоб виконати якісну нарізку тоненького металу, потрібно болгарка;
 • Тонкогубци;
 • Розмітка легко наноситься фломастером або чертилкой.

Як робити:

 1. Вигідно використовувати мідь, оскільки цей метал легко піддається обробці. Але він дорогий. Тому, часто, застосовується обшивка кузова автомобіля зі звалища;
 2. Необхідно розмітити пелюстки бутона троянди;
 3. В процесі вирізання не варто намагатися зробити все рівно, оскільки кривизна забезпечить красу;
 4. Після вирізання вони укладаються стопкою, оскільки комфортніше просвердлити відразу все;
 5. Вирізаються листочки і стеблинка;
 6. Всі елементи складаються і можна, завдяки прутикам арматури з’єднувати частини листочки і бруньки зі стеблом.

Якщо все робити по етапах, тоді це не складно. Готовий виріб можна пофарбувати для краси.

Настінне панно з металевими птахами

Допоможе прикрасити інтер’єр будь-якого житла. Взимку нагадає про теплоту літа і наближення весни. Це додасть сил і поліпшить настрій після важкого трудового дня.

Як робити:

 1. Необхідно накреслити на аркуші металу образ пташки, мініатюрного дерева з гілочками;
 2. Заготовки вирізаються;
 3. Береться зварювальний апарат та надівається захист. Всі елементи зварюються в одну композицію;
 4. В якості основи можна використовувати дерево з обрамленням, щоб приклеїти або посадити металеву конструкцію панно на саморізи;
 5. Залишиться додати фарб: пташкам і дереву. Всі виріб готова.

Декоративні фігурки для інтер’єру

В якості зберігача домашнього вогнища створимо сову. Дана виріб не тільки прикраса, а й оберіг для усієї родини. Для успіху дня можна зробити традицією доторкатися до неї перед виходом з дому.

Як створити:

 1. На металі малюється контур голови, тіла і хвоста;
 2. Заготовки вирізаються спеціальними ножицями;
 3. Завдяки зварювального апарату деталі з’єднуються. Не потрібно впадати у відчай, якщо каркас не вийшов дуже красивим. Головне саморізом з’єднати його з дерев’яною підставкою або просто приклеїти. Далі прикрасимо його;
 4. Головне, що є основа. На каркас одягається хутро і обережно зшивається з основою;
 5. Оченята виділяються зеленим бісером, носик позначається красивою приклеєною ґудзиком, брови створюються двома черепашками посадженими на клей.

Все у нас вийшла дивовижна виріб у вигляді сови талісмана для збереження домашнього вогнища і на удачу.

Корисні вироби з металу для дачі

Численні і різноманітні. Можна виготовити флюгер, щоб знати з якого боку дме вітер. Зі старих металевих відер, лійок, тазиків легко створити ємність для квітів.

Для цього потрібно лише просвердлити отвір для виходу води і можна користуватися. Але, якщо в процесі читання з’явилася ідея цікавіше, тоді навіщо даремно витрачати час, необхідно швидше зайнятись її реалізацією.

Підставка для витких рослин

Так численні, що важко вибрати підходящий і одночасно корисний приклад для новачка. Добре, мабуть, варто зробити з велосипедних коліс підставку для огірків.

Відомо, що вони люблять рости і розвиватися чіпляючись за різні конструкції. Звичайно можна використовувати звичайну сітку для цієї мети, але чому не проявити креативність. І що викидати зламаний велосипед?

Як робити:

 1. Беремо металеву трубу довжиною 1,5 метра;
 2. Знімаємо з велосипеда обидва колеса;
 3. Викопуємо ямку з глибиною в 30 — 40 см;
 4. Опускаємо туди трубу і закопуємо. Для надійності краще залити бетоном, але, якщо не хочеться це робити на місті, тоді досить закопати так, щоб труба надійно стояла. Для стійкості до кінця, який поринає на дно можна приварити вусики і на них зверху накласти булижники, а потім закопати;
 5. На трубу саморізами, дротом монтуються колеса поспіль у вертикальному положенні.
 6. Все тепер огіркам є куди рости і обвиватися. А власнику комфортно збирати на даній конструкції урожай, оскільки все видно і не потрібно шукати огірок.

Садові фігурки з листового металу

Створюються за ідентичного принципом. Необхідно вирізати частини задуманої фігури. І зварити в одне ціле. Це легко, якщо є зварювальний апарат. Але можна обійтися без нього на основі з’єднання дротом, клеєм або саморізами.

Варіанти фігурок:

 • Гномик;
 • Собака;
 • Кіт;
 • Бабка;
 • Домовик;
 • Різні абстракції;
 • Зірка;
 • Сонце;
 • Місяць.

Необхідно проявити креативність і подумати, що подобається? Саме цю тематику і зробити для прикраси саду.

Цікавий садовий декор з металу і каменю

Легко з’єднати, завдяки простим предметів. На виконання, може, знадобитися всього кілька годин. Оформимо ставок з каменем і водоспадом:

 1. Для цього обгораживается місце для невеликого ставка 3 на 3 метри. Він обкладається камінням по периметру;
 2. Над ним на височині нависає труба. Можна спиратися на підставку у вигляді табуретки або трьох зварених труб, щоб добре стояли;
 3. З іншого боку основної труби приєднується шланг для подачі води з краником;
 4. Під вихід води з труби встановлюється який-небудь камінь так, щоб вода падала на нього.

Коли хочеться подивитися як вода точить камінь і розлітаються бризки досить відкрити краник і в затишній обстановці спостерігати за процесом. Це особливо сподобається дітям.

Вироби з металу для дітей: легкі креслення

Відомо, що найменші люблять грати. Але, завдяки цьому процесу можна не тільки поліпшити настрій малюка, але і забезпечити прискорений розвиток шляхом пізнання навколишнього світу. А, якщо зробити для нього образ танка і пояснити, що це таке, тоді він зможе весело грати з друзями і з дитинства усвідомлює, як важливо захищати батьківщину. А для дівчинки можна виготовити годівничку або краще клітку, щоб вона доглядала за пташкою, кроликами.

Фігурка танк для хлопчика на 23 лютого

Створюється дуже легко. Необхідно вирізати основу у вигляді корпусу, вежі, гусениць і гармати. Все це акуратно зварюється, головне, щоб був зрозумілий образ вироби. Хлопчик з однолітками із задоволенням пограє у війну і знайде усвідомлення того, що захищати батьківщину — це честь і обов’язок будь-якого чоловіка.

Прості вироби з тонколистового металу для 6 класу

Це, може бути, фігурка тварини, зброї, але найбільше школярі люблять літаки. З металу легко зробити. Для цього необхідно вирізати дві заготовки:

 • Корпус з виділенням носової частини, місця для крил і хвостом;
 • Крилами для комфортного з’єднання з основою.

Обидві частини, необхідно, зварити. Щоб було красивіше виконується розфарбування. Для відчуття значимості на борту можна написати Ту — 154.

Тепер ми познайомилися з тонкощами товарної та столярної роботи. Розглянули заходи безпеки. І навчилися виготовляти безліч корисних виробів з металу.

Нові фото ідеї виробів з металу