Збірник красивих виробів з намистин з керівництвом експерта, як зробити так само своїми руками. Рекомендації в підборі матеріалів та інструментів, фотографії популярних технік і стилів.
Вироби давно перестали бути лише дитячою забавкою. Все більше майстринь доглядають до мистецтва плетіння з намистин. Декоративні кульки в умілих руках не тільки перетворюються в різні фігурки і навіть іграшки, але і стають чудовим хобі у вільний час.
Прикраси з намистин своїми руками
Намистини і бісер по суті одне і те ж, тому будь хоч раз, але бачив сплетені прикраси: від дитячих фенечок до об’ємних брошок. Не кажучи вже про те, що плетіння своїми руками відмінно розвиває посидючість і тренує дрібну моторику.
Об’ємні прикраси всі звикли бачити у звичайному виконанні: об’ємні намиста, браслети, брошки. Навряд чи хтось назве будь-яку іншу біжутерію, сплетену з цього матеріалу.
Однак намистини — це не просто красиві декоративні елементи, матеріал має більш широке застосування, ніж бісер, до якого всі звикли. Великий розмірний ряд та кольорова гамма дозволять придумувати незвичайні вироби і прикраси.
Намистини можна використовувати не тільки в прикрасах. Всі знають відому метафору «очі-бусинки».
Майстрині часто використовують їх в різній якості:
- Як очі у іграшок з валяної вовни;
- для декорування підробок (наприклад, як новорічні кульки на маленькій ялинці);
- для вишивки картин.
Безумовно, основне застосування намистини знаходять в прикрасах.
Створювати щось своїми руками — завжди заворожує. Але ніхто не буде заперечувати той факт, що потрібні допоміжні інструменти. Основою, зрозуміло, буде бісер. Але щоб зібрати його в єдине ціле, потрібна дріт, спеціальна волосінь або навіть просто нитка. Потрібні плоскогубці, канцелярський ніж і голки (для намистин вони дуже тонкі і зігнуті). Додатково знадобиться клей, фарби і лак — раптом потрібно буде щось підфарбувати або скріпити.
Окремо варто згадати матеріали з яких виробляються намистини. Зараз існує багато варіантів:
- дерев’яні (бамбук, пальма, червона деревина);
- кам’яні (мінерали, спресована крихта та ін);
- акрилові;
- металеві;
- керамічні;
- скляні;
- пластикові;
- дорогоцінні (з перлів тощо).
Найбільш популярні — акрилові намистини, рідше у виробах зустрічаються кам’яні і дорогоцінні. В іншому, розкид по решті приблизно однаковий. Від матеріалу намистин залежить вага готового виробу.
Варто згадати, що у формах бісеру і намистин так само немає недоліку: від класичних круглих до багатогранних і плоских.
Брошка заєць з великих намистин
Брошки з намистин більш фактурні, ніж з дрібного бісеру. По суті, це вишивка на щільному матеріалі по заздалегідь заданому малюнку. Барвисті декоративні брошки привертають увагу здалеку, стаючи неабияким аксесуаром.
Кролик — символ 2024 року, згідно зі східним календарем. Сплести брошка у вигляді цього звіра не тільки актуально, але і досить легко. Є багато дизайнів, які можна скачати в мережі і вишити.
Поетапний процес роботи мало відрізняється від вишивання:
- Трафарет спочатку потрібно роздрукувати, або намалювати від руки на папері. Цей крок дозволить прикинути розмір і витрачені матеріали, а також вибрати колірну гамму.
- Малюнок переноситься на тканину (основу) маркером по тканині або крейдою. Обов’язково з припусками до 1 див.
- Потім контур поступово заповнюється бісером і намистинами з акцентами, згідно колірній гамі.
Акценти на малюнку розставляються, що «оживити» брошка-кролика. Далі справа за малим — пришити у задній стороні ще один шматочок тканини, щоб приховати нитки і прикріпити шпильку.
Тонкий браслет для дітей з бісеру і дроту
Мабуть, кожна дівчинка в дитинстві плела собі тонкий браслет, просто набираючи бісер на нитку. Особливою складністю такі фенечки не відрізняються, головне — зрозуміти перший крок, а далі просто сплести потрібну довжину і закріпити замочки.
Простий дитячий браслет плететься з дроту і бісеру різних кольорів, але обов’язково яскравих:
- Відміряємо розмір дроту за зап’ястя і додаємо до довжиною 5-10 см (зайве можна обрізати).
- Потім називаються бісеринки одного кольору, потім ще одну іншого кольору і пропускається дріт через неї до першої бісеринці.
- Потім повторюються ті ж кроки, виходить імпровізований квітка.
- Наступного нанизується крупна намистина — вона послужить роздільником.
- Потім всі кроки повторюються стільки разів, поки ланцюжок не досягне потрібної довжини.
Краї підв’язуються, обертаючись навколо останньої намистини — вона і розділяє, і замикаюча. Виходить красивий простий браслет з маленьких квіточок.
Красиві сережки-кисті з дерев’яних намистин
Сережки у бісероплетінні відрізняються оригінальністю. Зазвичай зібрати сережки не складно, достатньо мати під рукою спеціальні швензи і плоскогубці для того, щоб з’єднати всі деталі.
Сережки-кисті з дерев’яних намистин виглядають естетично і етнічно. Збираються вони від малих до великих в будь-якій послідовності. Зазвичай достатньо три ланцюжки, щоб сформувати пензлик.
Корисні вироби з намистин для дому: легкі схеми
Прикраси лише верхівка мистецтва плетіння з бісеру. Намистини можуть не тільки слугувати елементами декору для якихось речей, але і бути цілком самостійними для прикраси будинку. Зазвичай такі вироби зробити навіть простіше, ніж сплести біжутерію за схемами.
Скринька з акрилових намистин для дрібниць
Акрилові намистини відрізняються яскравістю, стійкістю і різними розмірами. Сплести з таких можна навіть сумку або топ, що в минулому році навіть стало трендом. А вже зі скринькою впоратися простіше простого.
Кроки з виготовлення шкатулки нагадують плетіння об’ємних браслетів. Намистини потрібно підбирати розмір в розмір, так, щоб майже не було проміжків. А замість волосіні краще використовувати дріт через жорсткості, вона буде тримати коробочку.
Об’ємна закладка для початківців з джуту і намистин
Закладка з намистин і джуту плететься надзвичайно просто, тому і підходить для початківців. Намистини краще вибрати плоскі, а не круглі, щоб не пошкоджувати сторінки книги. В іншому потрібно просто нанизати їх на джутову мотузочку в хаотичному порядку. Наприклад, від маленьких до більших, пов’язуючи між ними вузлики.
Панно з мішковини і намистин для декору стіни
Намистинами можна вишивати цілі картини, подібно ниткам. Техніки вишивання абсолютно такі ж, найпростіша — хрестиком. Тільки замість нього виходить бісеринка. Здебільшого вишивають на канві, однак є і більш складні роботи — на тканини.
Панно з мішковини і бісеру буде виглядати оригінально для декорування кімнати. Тут, як і в інших роботах, потрібно підготувати трафарет, потрібний шматок тканини, тонку нитку в обраній колірній гамі і намистини.
Малюнок переноситься на мішковину за допомогою олівця. Потім варто просто повністю заповнити контур намистинами по діагоналі (так зображення буде виглядати більш живим).
Тематичні вироби з намистин на свята
Подарунок, зроблений своїми руками, здається більш цінним, ніж просто куплена річ. Бісер хороший тим, що сплести з нього можна що завгодно — схем в мережі предостатньо. Дітям можна подарувати фігурки, жінки точно оцінять оригінальні прикраси, а чоловіки, наприклад, брелоки.
Варіанти виробів на 23 лютого
Звичні для 23 лютого подарунки — шкарпетки, але що, якщо всередині сховається фігурка з бісеру? Такий сюрприз точно вразить своєю незвичністю.
А зробити з намистин можна що завгодно в тематиці свята:
- Фігурку літака на жорсткій дроті;
- Брелок у вигляді кулі чи пістолета;
- Листівки з плетенным з бісеру прапором.
Оригінальним подарунком служив чоловікам може виявитися медаль, сплетена з бісеру.
Гарні аплікації-листівки на 8 Березня
Здивувати жінок до 8 березня звичайними прикрасами з бісеру можна, але складно. А от листівки-аплікації зовсім інший рівень. Вишитий бісером квітка на фетре буде у багато разів приємніше, ніж живий букет.
Майстер-клас створення фігурки з бісеру
Об’ємні фігурки з бісеру плетуть практично так само, як інші прикраси — поетапно. Весь нюанс полягає у тому, щоб потім їх зібрати в єдину композицію.
Перше, що потрібно зрозуміти — завжди використовується дріт. При використанні ліски, потрібно робити туге плетіння, щоб трималася форма, а це зовсім не підходить для початківців.
Іноді для створення об’єму варто використовувати підручні засоби. Наприклад, обплітати флакончик — так надалі не буде потрібно з’єднувати цілі ряди.
Фігурки з бісеру плетуть у техніці цегляного плетіння. Воно саме по собі досить щільне. А каркас у підсумку виходить рухомим.
Складність фігурок в тому, що кроки практично не повторюються. Потрібно точно звірятися зі схемою, щоб бажане знайшло форму.
Вироби з намистин і бісеру — оригінальний спосіб здивувати близьких. І дуже гарне хобі, тренує посидючість і дрібну моторику. Намистини воістину всемогутній матеріал, адже з них можна виткати все, що завгодно, покладаючись лише на свою фантазію.