Вироби з серветок своїми руками (118 фото): красиві легкі ідеї складання тканинних паперових серветок для дітей і початківців

Приклади стильних виробів з серветок для оформлення столу, подарунка, вироби або інтер’єру квартири. Опис з фотографіями, як складати паперові і тканинні серветки своїми руками.

Паперові серветки — універсальний матеріал для творчості. Їх можна використовувати для створення різних виробів, починаючи від простих аплікацій і закінчуючи складними композиціями.

У цій статті ми поділимося декількома ідеями, як зробити цікаві вироби з серветок.

Вироби з паперових серветок

Проста аплікація для дітей

Прості аплікації з паперових серветок — відмінний спосіб розвинути у дітей творчі здібності і дрібну моторику. Для такої вироби нам знадобиться білий аркуш картону, червоні, жовті і зелені паперові серветки, клей і ножиці.

 1. Розріжте серветки на маленькі квадратики.
 2. Нанесіть клей на картонний аркуш і розкладіть квадратики серветок, щоб вийшов гарний малюнок. Можна зробити, наприклад, червоні яблука на зелених гілочках.
 3. Виріжте з зелених серветок листочки і приклейте їх до яблук.

Об’ємні квіти з картону і серветок

Ця саморобка стане відмінною прикрасою для дитячої кімнати або подарунком для бабусі. Нам знадобиться картон, паперові серветки різних кольорів, ножиці і клей.

 1. З картону виріжте коло, діаметром близько 20 див.
 2. Розріжте кожну серветку на 4 квадратика.
 3. Поверніть квадратики удвічі, потім ще раз вдвічі, щоб вийшла маленька квадратна заготовка.
 4. Округліть куточки заготовки, щоб вийшла форма квітки.
 5. Приклейте квітки до кола з картону, починаючи з краю і рухаючись до центру. Спочатку клейте один ряд, потім наступний, зміщуючись на половину квітки.

Балерини з білих ажурних серветок

Виготовлення виробів з серветок – це захоплююче заняття, яке дозволяє розвивати творчі навички. Одним з таких цікавих проектів є балерини з білих ажурних серветок. Такий подарунок стане справжньою прикрасою будь-якого інтер’єру. Для того, щоб зробити балерину з серветки, вам буде потрібно кілька матеріалів:

 • Білі ажурні серветки (2 штуки).
 • Папір або тонкий дротяний каркас (для створення основи).
 • Клей ПВА.
 • Пензлик для нанесення клею.
 • Ножиці.
 • Стрічка для декорування.

Перед тим, як розпочати виготовлення балерини, необхідно підготувати основу. Для цього можна використовувати папір або дротяний каркас, вигнутий у формі балерини. Для того, щоб балерина вийшла красивою, потрібно вибрати правильний розмір серветок. Одна з серветок повинна бути трохи менше іншого.

Покрокова інструкція:

 1. Візьміть меншу серветку і розріжте її на 2 половинки. Кожну половинку скрутіть в трубочку, щоб вийшла нога балерини. Потім за допомогою клею ПВА закріпіть ноги на основі.
 2. Візьміть велику серветку і розріжте її на 2 половинки. Кожну половинку скрутіть в трубочку і закріпіть їх на основі у вигляді тулуба балерини.
 3. Візьміть решту меншу серветку і розріжте її на 2 половинки. Скрутіть кожну половинку в трубочку і розріжте їх навпіл. Потім скрутіть кожну половинку знову, щоб вийшла рука балерини. Закріпіть руки на тулуб з допомогою клею ПВА.
 4. Візьміть невеликий шматочок серветки і складіть його у вигляді кульки. Закріпіть його на тулубі, щоб вийшла голова балерини.
 5. Коли балерини будуть готові, ви можете починати їх декорувати. Для цього можна використовувати блискітки, невеликі стрази, фарби або маркери. Ви можете додати рухливість вашим балеринам, намалювавши маленькі руки і ніжки, а також невеликі деталі на туфлях і плаття.

Вироби з серветок для будинку своїми руками

Топіари з мереживних серветок покроково

Серветки — універсальний матеріал для створення цікавих декоративних елементів. Ви можете використовувати їх для створення красивих і оригінальних виробів, які прикрасять ваш будинок і піднімуть настрій.

Для створення топиария з серветок вам знадобляться:

 • Пінопластовий кулька
 • Серветки (бажано мереживні)
 • Дріт
 • Шпильки
 • Стакан
 • Стрічка
 • Клей, ножиці

Інструкція:

 1. Крок 1: Намотайте серветки на пінопластовий кулька, закріплюючи їх шпильками.
 2. Крок 2: Наколіть дріт на шпильку і вставити її в середину кульки.
 3. Крок 3: Покладіть кульку в склянку, щоб він не котився, і почніть прикріплювати до нього серветки по колу, закріплюючи їх шпильками.
 4. Крок 4: Продовжуйте обклеювати кулька серветками до тих пір, поки він повністю не буде покрито.
 5. Крок 5: Прикрасьте топіарі стрічкою, приклеюючи її до кульки, і закріпіть дріт на дні склянки з допомогою клею.

Панно з кольорових серветок

Для створення панно з серветок вам знадобляться:

 • Білий папір або картон
 • Кольорові серветки
 • Клей, ножиці

Інструкція:

 1. Виберіть колір серветок, який будете використовувати, і наріжте їх на смужки різної довжини і ширини.
 2. Підготуйте білу папір або картон, який буде служити основою для вашого панно.
 3. Почніть приклеювати смужки серветок до основи, створюючи красиві візерунки і композиції.
 4. Продовжуйте приклеювати смужки серветок до тих пір, поки не вийде бажаний результат.
 5. Залиште панно на кілька годин, щоб клей висох, і повісьте його на стіну або поставити на полицю, щоб воно прикрасило ваш будинок.

Вироби з серветок для школи

Вироби з серветок — це відмінний спосіб втілити свою фантазію і розвинути творчі здібності. Це особливо актуально для дітей, які із задоволенням створюють різні вироби. В даному розділі ми розглянемо вироби з серветок, які можуть зробити діти в школі.

Легкі шаблони для 1-2 класу

Клоун з серветок

Клоун з серветок — це простий і веселий подарунок, який можна зробити дитині. Для цього потрібні наступні матеріали:

 • кольорові серветки;
 • нитки;
 • клей;
 • олівець;
 • папір.

Для початку на папері потрібно намалювати тіло клоуна і вирізати його. Потім серветки потрібно складати в віяло, скріплюючи їх по центру ниткою. Коли нитки зібрані, їх потрібно прикріпити до тіла клоуна. Нарешті, можна додати додаткові елементи, такі як очі і рот, використовуючи клей і кольорові серветки.

Квіти з серветок

Квіти з серветок — це відмінний спосіб навчити дітей створювати красиві вироби. Для цього потрібно:

 • кольорові серветки;
 • ножиці;
 • олівець;
 • клей.

Спочатку необхідно намалювати на серветці коло, потім вирізати його. Далі треба взяти три серветки, скласти їх в коло і прив’язати в середині ниткою. Після цього потрібно розсунути віяло, щоб вийшов об’ємний квітку, а потім приклеїти коло до його основи.

Технологія різних виробів для 3-4 класу

Для учнів 3-4 класів можна запропонувати складніші вироби з серветок. Наприклад, можна навчити дітей робити квіти з паперу та серветок, які будуть виглядати дуже ефектно і яскраво.

Для цього знадобляться папір і серветки різних кольорів, клей, ножиці, зелена папір, дріт і пластмасові пляшки для підстави.

 1. Для початку потрібно вирізати із зеленого паперу стебла і листя квітів. Їх можна вирізати будь-якої форми та розміру, але важливо, щоб вони були пропорційні квітці.
 2. Далі потрібно зробити серцевину квітки. Для цього візьміть шматочок пластмасової пляшки і оберніть його серветкою яскравого кольору. Потім загорніть серцевину у другу серветку іншого кольору. Поверніть серветки разом і закріпіть дротом в середині.
 3. Інші серветки необхідно розкласти на столі і скласти гармошкою, потім потрібно зробити кілька розрізів по серветці, не доходячи до середини. Розрізи повинні бути на відстані близько 2 см один від одного. Таким чином, вийде кілька шарів серветки, які потрібно розкласти в різні сторони.
 4. Серцевину квітки потрібно обернути зеленим листком і закріпити його до стебла.
 5. Оточіть серцевину квітки шарами серветок. Кожен новий шар повинен бути трохи менше попереднього, щоб квітка вийшов об’ємним.
 6. Коли ви закінчите серветкову квітка, додайте листя і стебла і закріпіть їх на дроті, обмотавши дріт зеленим папером.

Таким чином, учні 3-4 класів можуть зробити красиві квіти з серветок, які можна використовувати в якості прикраси класної кімнати або як подарунок для батьків. Це завдання допоможе дітям розвивати творчі навики і покращувати дрібну моторику рук.

Майстер-клас «Новорічна ялинка»

Майстер-клас «Новорічна ялинка з серветок» — відмінний спосіб зробити святковий настрій своїми руками. Така ялинка може прикрасити як будинок, так і класну кімнату в школі.

Для створення новорічної ялинки з серветок нам знадобляться:

 • Зелені паперові серветки різних відтінків
 • Білі паперові серветки
 • Картон
 • Липка стрічка
 • Ножиці
 • Клей

Покрокова інструкція:

 1. Наріжте зелені паперові серветки на квадрати різного розміру. Розмір кожного квадрата повинен бути менше попереднього на 1-2 див.
 2. Складіть кожен квадрат на половину, потім ще раз на половину. Вийде трикутник.
 3. Виріжте ножицями верхній кут трикутника таким чином, щоб він став округленим.
 4. Розгорніть рушник і розгладьте її.
 5. Починайте складати серветки, починаючи з найбільшою і закінчуючи наймолодшою. Складіть кожну серветку на половину, потім нахиліть її на кут приблизно 45 градусів і знову складіть на половину. Нахиліть кожну наступну серветку на кут трохи більше, ніж попередню. Не забудьте приклеїти липку стрічку між кожною серветкою.
 6. З білих серветок можна вирізати сніжинки і приклеїти їх до ялинки. Можна також прикрасити ялинку маленькими кульками або іншими елементами декору.

«Новорічна ялинка з серветок» дозволить вам створити чудову новорічну атмосферу своїми руками. Результат буде вражаючим, особливо якщо ви приготуєтеся до свята разом з друзями та родиною.

Варіанти святкових виробів з серветок

Коли наближаються свята, ми починаємо замислюватися про те, як прикрасити свій будинок або зробити гарний подарунок близьким. У цій статті ми розглянемо дві цікаві ідеї святкових виробів з серветок: букет квітів на 8 Березня і листівку на 23 лютого.

Букет квітів на 8 Березня мамі

8 Березня – це прекрасний привід порадувати своїх коханих жінок красивим букетом квітів. Але що, якщо вам не хочеться купувати готовий букет в магазині, а хочете зробити щось особливе своїми руками? Пропонуємо зробити букет квітів з серветок!

Для цього знадобляться:

 • кольорові паперові серветки;
 • зелені паперові серветки;
 • шпажки для шашликів;
 • клей.

Інструкція:

 1. Наріжте серветки на смужки приблизно 2 см шириною.
 2. Візьміть одну смужку і складіть її вдвічі. Змастіть клеєм внутрішню частину.
 3. Складіть смужку вдвічі і знову вдвічі, щоб вийшов трикутник. Знову змастіть клеєм.
 4. Почніть скручувати серветку від кута до кінця. Отриманий елемент прикріпіть до шпазі для шашликів, використовуючи клей.
 5. Повторіть кроки 2-4 з іншими квітами.
 6. Використовуючи зелені серветки, зробіть листя для квітів. Для цього складіть зелену серветку вдвоє і знову вдвічі, щоб вийшов трикутник. Потім скрутіть серветку від кута до кінця і прикріпіть до тієї ж шпажці, де розташований квітка.
 7. Повторюйте кроки 2-6, поки не зробите потрібну кількість квітів і листя.
 8. Зберіть всі квіти і листя разом, обмотавши шпажки зеленими серветками, щоб вийшла гарна композиція. Для більшої стійкості можна використовувати глину або пінопластову основу.

Красива листівка на 23 лютого

23 лютого — це день, який присвячений мужності і відвазі захисників Вітчизни. У цей день багато люди обмінюються привітаннями і подарунками, а листівка, зроблена своїми руками — це чудовий спосіб виразити свої почуття і побажання.

В даному розділі ми розглянемо майстер-клас по створенню красивої листівки на 23 лютого з паперових серветок.

Перед тим, як розпочати створення листівки, необхідно підготувати всі необхідні матеріали. Для виготовлення листівки вам знадобляться:

 • білий папір (формат А4);
 • паперові серветки в кольорах блакитного, червоного і білого;
 • клей ПВА;
 • кисть для нанесення клею;
 • ножиці;
 • кольоровий папір для виготовлення зірочок;
 • золота фарба;
 • блакитна, червона і біла туш;
 • чорний маркер.

Інструкція:

 1. Спочатку потрібно зробити основу листівки. Для цього візьміть білу папір і складіть її навпіл, щоб отримати прямокутну форму. Потім, з допомогою ножиць, акуратно обріжте краї паперу, щоб отримати дві рівні частини.
 2. Для створення фону листівки візьміть білу серветку і акуратно розріжте її на кілька частин. Потім, за допомогою кисті, нанесіть клей на одну сторону листівки. Після цього акуратно приклейте на неї білі серветки, зверху яких нанесіть тонкий шар клею.
 3. Для створення декоративних елементів візьміть серветки різних кольорів і розріжте їх на невеликі квадрати. Потім за допомогою пензля нанесіть клей на фон листівки і приклейте квадрати серветок на різних рівнях один від одного. Після цього, з допомогою блакитній, червоній і білій туші, намалюйте на листівці невеликі серця.

Ваша листівка з серветок готова! Тепер ви можете привітати близьких та друзів зі святом, подарувавши їм красиву і оригінальну листівку, зроблену своїми руками.

Ідеї презентації виробів

Коли ви закінчили створювати свої красиві вироби з серветок, можливо, захочете поділитися своїми творіннями з іншими людьми. Презентація виробів — це чудовий спосіб продемонструвати свій творчий потенціал і надихнути інших на створення своїх власних виробів.

Ось кілька ідей, як можна організувати презентацію своїх виробів:

 1. Фотогалерея. Сфотографуйте всі свої вироби і створити фотогалерею. Ви можете опублікувати фотографії в соціальних мережах або на своєму сайті, щоб поділитися своїми творіннями з усім світом.
 2. Виставка поробок. Якщо у вас є можливість, то можна організувати виставку своїх виробів. Можна зв’язатися з місцевими організаціями, музеями або галереями, щоб дізнатися про можливості проведення виставки.
 3. Демонстрація на заході. Ви можете продемонструвати свої вироби на заході або ярмарку рукоділля. Це дасть можливість людям побачити ваші вироби наживо і задати питання про техніку і матеріалах.
 4. Відеоурок. Ви можете створити відеоурок, в якому покажете, як створювали свої вироби. Це допоможе іншим людям повторити ваш досвід і створити свої власні вироби.
 5. Майстер-клас. Ви можете провести майстер-клас для інших людей, на якому навчіть їх створювати свої власні вироби з серветок. Це допоможе людям навчитися новому і надихне їх на творчість.

У підсумку, презентація своїх виробів може стати відмінним способом показати свої творчі здібності і надихнути інших на створення своїх власних творів.

Вироби з серветок – це відмінний спосіб урізноманітнити своє дозвілля і створити щось своїми руками. Серветки доступні і легко отримати, а вироби з них можуть стати чудовою прикрасою будинку або подарунком для близьких.

Фото ідеї дитячих виробів з серветок