Як намалювати кімнату олівцем і на компютері для початківців: докладна інструкція з побудови плану квартири з розмірами

Керівництво, як правильно намалювати кімнату на комп’ютері і олівцем своїми руками. Поради щодо побудови перспективи і розстановці меблів для початківців від дизайнера.

Малювання – це дуже незвичайне і улюблене багатьма мистецтво. І освоїти його набагато простіше, ніж дехто вважає. Однак інколи труднощі виникають саме з малюнками, на яких зображена кімната. Тому поговоримо більш докладно про те, як саме правильно зобразити кімнату олівцем, і як це зробити з допомогою комп’ютера.

Базові поняття малювання

Перш ніж приступити безпосередньо до створення малюнка або проекту на персональному комп’ютері, необхідно ознайомитися з так званими базовими поняттями малювання. Адже основою малюнка кімнат виступає особливий метод. Його називають малюванням у перспективі. На перший погляд може здатися, що це щось дуже складне. Насправді з цією технікою малювання при бажанні зможе впоратися і дитина.

Тепер поговоримо про цьому методі зображення кімнат більш детально. Потрібно запам’ятати основні положення даної технології:

 • всі елементи, які присутні в просторі, а також предмети меблювання, прив’язані до однієї точки. Мова йде про точці сходу. Саме на неї падає погляд людини, коли він дивиться на малюнок;
 • об’єкти кімнати слід малювати поетапно. Це необхідно, щоб зберегти природний візуальний ефект. Потрібно пам’ятати про те, як саме людське око сприймає зображення тих чи інших предметів. Саме це і прийнято називати малюнком у перспективі. Він дозволяє людині побачити те, як може виглядати кімната;
 • по мірі того як предмети видаляються від першого плану креслення, вони починають спотворюватися. Це особливо важливе правило. Оскільки воно допомагає людському оку правильно сприймати зображення. Наведемо простий приклад: якщо дивитися на рейки, то буде здаватися, що вони звужуються ближче до горизонту. Під горизонтом в даному випадку прийнято розуміти лінію, яка знаходиться на рівні очей людини.

Звичайно, є й інші нюанси, які теж слід враховувати. Наприклад, що перспективні зображення бувають декількох видів, і кожен з них можуть використовувати художники.

 1. Повітряна перспектива. Використовувані кольори і відтінки втрачають свою насиченість, якщо потрібно виконати промальовування предметів, які знаходяться на задньому плані.
 2. Фронтальна перспектива. Якщо предмети на малюнку розташовані близько до лінії очей людини, то їх розмір повинен зменшуватися.
 3. Лінійна перспектива. Такий малюнок припускає, що перспективне зображення повинно не просто скорочуватися, але і паралельно спотворюватися.

Існує і ще один вид перспективи, який передбачає змішування лінійної і повітряної різновидів. Саме йому і віддають перевагу професіонали.

Рада! Даний вид перспективи допомагає створювати максимально реалістичні зображення. І якщо основним завданням є саме реалізм, то потрібно розглядати цю методику як основну.

Як намалювати кімнату олівцем: ідеї для початківців

Початківцям художникам, архітекторам, а також дизайнерам, буває досить непросто освоїти якісь складні програми для ПК. І тому краще почати навчання з олівцевих малюнків. Вони більш прості, а процес їх створення зазвичай не викликає труднощів навіть у дітей. Розглянемо кілька цікавих ідей. Вони ідеально підійдуть для початківців, які ще не дуже знайомі зі своїм ремеслом.

Малюнок кімнати поетапно

Почнемо з перспективи, яка має не одну, а дві точки результату. Оскільки намалювати кімнату в такому випадку буде набагато простіше.

 1. Візьміть в руки аркуш паперу і візуально визначте, де знаходиться його середина. Відзначивши її точкою, креслимо лінію. Це і буде лінія горизонту.
 2. Тепер нам потрібно відзначити точки сходження. Для цього треба взяти в руки лінійку і, відмірявши від краю лінії горизонту по 1 сантиметру, відзначити ці точки.
 3. Тепер потрібно накреслити перпендикулярну лінію кута майбутньої кімнати. Вона повинна перебувати перпендикулярно до лінії горизонту.
 4. Відзначте верхню і нижню лінію кімнати.
 5. Зробивши це, потрібно прокреслити лінію стелі. Для цього потрібно провести лінію, яка буде проходити через верхню точку кімнати і точку сходу.
 6. Залишилося лише прокреслити лінію підлоги. Робити це потрібно вже через нижню точку. І при цьому вона повинна обов’язково перетинати лінію сходу.

База для малюнка готова. Це шаблон, з яким можна продовжувати працювати, і використовувати при цьому дозволяється абсолютно всі види наповнення.

Рада! Для такого ескізу не слід використовувати лист маленького формату. Оскільки промальовувати кожну деталь правильно буде вельми скрутно.

Ескіз кімнати з гарним інтер’єром

Досить часто архітекторам доводиться стикатися з такою ситуацією, коли і сам замовник не розуміє, якою саме має бути кімната після ремонту. І в такому випадку дуже багато клієнти просять зробити ескіз і при цьому підібрати інтер’єр самостійно. Іншими словами, вони повністю покладаються на архітектора або дизайнера. Ця задача складна тим, що доводиться працювати з власною уявою.

Але насправді тут немає нічого складного. Потрібно просто пам’ятати про важливість вибору лінії горизонту. Для різних приміщень слід вибирати певне положення лінії горизонту. Якщо це житлова кімната, то можна не відходити від стандарту. А ось при зображенні великого приміщення, краще малювати лінію горизонту трохи вище.

Малюнок-проект для дизайну з меблями

Найскладніше початківцям художникам впоратися з тими проектами, які передбачають наявність в кімнаті меблів. Адже її теж потрібно промальовувати максимально реалістично. І для цього зовсім необов’язково шукати ідеї у власній голові. Набагато більш правильним рішенням стане зображення реальних моделей тих чи інших предметів меблювання, які є у продажу.

Це допоможе власникам квартири і дизайнеру визначитися з тим, який саме варіант меблевого наповнення стане кращим. Дуже важливо при цьому намагатися максимально промальовувати всі деталі. Представляємо вашій увазі кілька простих варіантів. Кожен з них відрізняється простотою.

Варіанти для дітей як намалювати кімнату

Хто сказав, що тільки дорослим цікавий такий формат малюнків? Насправді, багато діти теж цікавляться такими малюнками, і мріють навчитися гарно малювати. Але оскільки мова йде про маленьких художників, то тут потрібно пам’ятати про те, що не можна починати відразу зі складних шаблонів. Це можливо лише в тому випадку, якщо дитина раніше відвідував курси малювання.

Легкий малюнок для 7 класу

Уроки малювання в школі не передбачають створення складних тривимірних зображень. І тому діти можуть вибрати в якості шаблону досить простий приклад. Доведеться потрудитися над промальовуванням меблів. За основу краще взяти фронтальну перспективу. Адже в ній працювати набагато простіше.

Зображення кімнати дівчинки-підлітка

Тут особливу увагу на малюнку слід приділяти деталям. Оскільки саме вони і будуть характеризувати власницю кімнати. Можна додати підвісну меблі і велика кількість постерів. Колірна палітра повинна бути світлою. Акценти теж краще зробити яскравими. Люстра може мати нестандартну форму.

Креслення для срисовки дитячої кімнати

Якщо самостійно створити малюнок не виходить з-за недостатньої кількості або досвіду практики, то не потрібно переживати. Адже і з цієї неприємної ситуації можна легко знайти вихід. Досить просто використовувати креслення для срисовки. Можна вибрати як креслення з меблями, так і без.

Малюнок кімнати на комп’ютері: основи планування

Зобразити інтер’єр кімнати можна не тільки з допомогою олівця і паперу. Для цього можна використовувати і персональний комп’ютер. Якщо встановити відповідну програму, то можна буде без особливих зусиль створити повноцінний проект. І при цьому не потрібно бути художником, щоб створити справжній шедевр.

План кімнати в кольорі: вибираємо палітру самостійно

В будь-якій програмі є кілька шаблонів для роботи. Їх відмінність полягає в тому, що користувачеві потрібно визначитися з планом кімнати. Вибір настільки великий, що кожен зможе знайти щось для себе. І краще не відмовлятися від можливості оформити кожен з предметів інтер’єру в кольорі. Вибираючи відповідний колір для меблів, слід пам’ятати про психологію кольору. Оскільки це теж дуже важливий аспект.

Рада! При створенні кольорового плану обов’язково звертайте увагу на те, поєднується загальний дизайн з елементами меблювання за кольором.

Готовий проект: вид зверху на кімнату з ліжком

Проект, який передбачає вид зверху на кімнату, зазвичай потрібен для того, щоб оцінити наскільки раціонально використовується вільний простір. І тому особливо затребуваний у випадку, коли в кімнаті є великі предмети меблювання. Наприклад, даний проект дуже стане в нагоді при плануванні дизайну спальні з масивної ліжком.

Вибір програми для малювання кімнати на ПК

Щоб сам процес роботи на комп’ютері був максимально комфортним і дав потрібний результат, дуже важливо знайти відповідну програму. І тому особливу увагу слід приділяти вибору програми для створення малюнка кімнати. Перевагу слід віддавати програмами, які мають великий вибір шаблонів. До того ж, кращим варіантом стане використання програми з широким функціоналом.

Подібне дозволить істотно спростити і прискорити роботу, а також зробити проект більш різноманітним. Звичайно, не потрібно забувати про те, що є чимало безкоштовних програм з хорошим функціоналом. Але навіть якщо знайти таку програму не вдалося, то завжди можна спробувати свої сили у малюванні. Адже це не так складно, як може спочатку здатися. Потрібно лише з розумом підійти до вибору шаблону для роботи. Це вже половина успіху!

Фото малюнка кімнати