Як намалювати літак олівцем і фарбами – поетапні картинки, ескізи і уроки для срисовки літака

Інструкція, як намалювати літак фарбами та простим олівцем за 10 хвилин правильно! Опис процесу побудови композиції, дотримання пропорцій і зображення глибини малюнка за допомогою створення тіней.

Кожному батьку добре відомо про те, що діти дуже допитливі. І тому дуже багато з них віддають перевагу саме малювання як своїм основним хобі і просто розвиваючого заняття. Саме з цієї причини рекомендується з раннього віку починати навчати дитину малювання. А хлопчикам точно сподобається малювати, якщо їм запропонувати намалювати справжній літак.

Творчість з дітьми: тематичні військові малюнки

Спільна творчість з дітьми відіграє дуже важливу роль. Адже діти завдяки малюванню швидше розвиваються. Батьки при цьому не тільки займаються навчанням дитини і його розвитком, але й налагоджують спілкування з ним. Творити разом буде набагато цікавіше, якщо відразу захопити дитину в цей процес. І для цього зовсім необов’язково вдаватися до якихось хитрощів.

Можна просто запропонувати дитині намалювати щось на військову тематику. Адже хлопці з юного віку цікавляться різною технікою. У статті ми розглянемо декілька технік малювання літаків. Всі вони досить прості. І тому являють собою ідеальний варіант для юних художників, у яких ще зовсім немає досвіду.

Легкий малюнок літака з мультика

Починати завжди потрібно з найпростіших схем. Тому пропонуємо увазі читачів схему, яка ідеально підійде навіть для маленької дитини. Адже вона відрізняється простотою.

Для прикрашення можна використовувати не тільки олівці, але і фарби. У будь-якому випадку готовий малюнок вийде дуже яскравим.

 1. Візьміть аркуш паперу і накресліть на ньому олівцем овал. Цей овал і буде виступати в ролі тіла майбутнього літака.
 2. Тепер приступаємо до зображення крил. Для цього малюємо ще два овалу, але вже більш тонких і довгих порівняно з першим. Пам’ятайте, що розмір крил повинен бути пропорційний розміру самого літака. Ні в якому разі не можна малювати дуже великі крила.
 3. Для того щоб намалювати хвіст мультяшного літака, слід зобразити на кінчику його тіла, яким виступає основною овал, домалювати прямокутник.
 4. Залишилось лише з’єднати цей прямокутник з великим овалом і ось наш хвіст готовий.
 5. На крилах намалюйте два кола з смужками і з’єднайте їх з тілом літака.
 6. Не забудьте намалювати і одне або кілька вікон.

На цьому робота над малюнком майже закінчена. Залишилося тільки додати трохи декору у вигляді ліній на літаку. Оскільки в такому випадку малюнок буде виглядати більш живим.

Рада! Краще використовувати для прикрашення ліній дуже яскраві кольори. Темні лінії доречні в тому випадку, якщо в якості основної палітри обраний чорний колір.

Летить літак на 23 лютого

Малюнки з військовою технікою, до якої категорії можна віднести і літаки, зазвичай користуються попитом саме на 23 лютого. Адже в цей день прийнято поздоровляти чоловіків, які пройшли службу в армії. Малюнок летить літака можна піднести як подарунок батька, брата чи дідуся. І для цього достатньо буде оформити його у вигляді листівки.

Тому поговоримо докладніше про те, як правильно зобразити летить літак. Адже малюнок повинен виглядати більш реалістично.

 1. Перше, що потрібно зробити, це зобразити тіло літака. Для цього слід зобразити на папері овал під невеликим кутом. Зверніть увагу, що конус повинен бути злегка звужений з правого боку, щоб створити ілюзію руху.
 2. Приступаємо до малювання хвоста для літака, який теж слід зобразити у вигляді полуовала. Єдиною відмінністю є те, що цей півовал повинен розташовуватися вертикально.
 3. Додайте по обидві сторони від хвоста літака ще два крила, які повинні розташовуватися перпендикулярно.
 4. Тепер можна приступати до малювання крил і кабіни пілотів. Для цього спочатку домальовували крила по обидві сторони від тіла літака. Після цього зобразіть кабіну пілота у вигляді прямокутника.
 5. Щоб літак виглядав більш реалістично, додайте малюнок кілька ілюмінаторів.

Рада! Якщо додати до малюнка ще й зображення птахів і хмар, то він буде виглядати більш динамічно і натурально.

Гарний пасажирський лайнер

Звичайно, зовсім необов’язково зображувати виключно військові літаки. Можна намалювати і звичайний пасажирський лайнер.

А якщо прикрасити такий малюнок різними фігурними лініями, то літак вийде дуже гарним і яскравим.

 1. Малюємо довгастий овал з невеликим кутом нахилу.
 2. Біля верхньої частини малюємо паралельну лінію. Візуально вона повинна розділити овал на дві частини.
 3. Тепер на нижній частині овалу малюємо ще дві такі ж фігури. Зверніть увагу, що правий овал повинен бути вписаний всередину самого корпусу. А ось лівий овал обов’язково потрібно висунути назовні.
 4. На верхній частині конструкції зробіть дві лінії. Вони повинні бути ідеально рівними, а сходитися під кутом 60 градусів.
 5. Після цього обведіть контури малюнка. Виходить хвіст літака.
 6. Спереду і ззаду намалюйте два півкола, які і будуть двигунами майбутнього лайнера.
 7. Домалюйте крило над двигуном, який розташовується з правого боку.

Робота над малюнком майже завершена! Залишилося тільки додати зображення ілюмінаторів і кабіни пілотів.

Як намалювати літак олівцем і фарбами: ідеї для дітей

Професійним художникам набагато простіше підібрати собі схеми для роботи. Адже вони мають достатньо досвіду і навчання різним технікам малювання. А ось новачки і особливо діти можуть відчувати певні труднощі. Але є чимало цікавих ідей і для малюків!

Малюнок винищувача для дитини 3-4 років

Маленьким дітям важко дається малювання дрібних об’єктів, тому не будемо змушувати їх мучитися. Візьмемо за основу великий овал.

 1. Малюємо два вузьких і довгих овалу на початку корпусу, відступивши трохи і залишивши місце для зображення двигуна.
 2. В середині овалу малюємо кабіну льотчика.
 3. Хвіст винищувача буде представляти собою маленький овал, який розташований вертикально. По його боках слід домалювати ще два маленьких і вузьких овалу.
 4. Тепер приступаємо до замальовці двигуна. Для цього заостряем овал в передній частині.

Залишилося тільки прикрасити малюнок. І зробити це краще в темній гамі, оскільки на малюнку зображено саме військовий літак. Але, звичайно, вирішувати тільки самому художнику, яку палітру використовувати.

Малюнок фарбами для дітей 5-6 років

Діти в такому віці вже добре вміють поводитися з пензлем і фарбами. Тому можна використовувати будь-які з представлених вище схем малюнків для прикрашення. При цьому можна попросити дитину віддавати перевагу більш реалістичною панелі, яка відповідає військової тематики. Однак примушувати це робити зовсім необов’язково.

Адже дитячі малюнки можуть бути яскравими і веселими. Для роботи краще використовувати гуаш або акварель. Оскільки працювати з ними дитині буде набагато простіше.

Реактивний літак для юних художників

Цей малюнок підійде тільки для художників, які вже трохи знайомі з різними техніками малювання. Оскільки тут дуже важливу роль відіграє саме промальовування деталей.

 1. Малюємо корпус, який має максимально витягнуту форму з гострою носовою частиною.
 2. Щоб зобразити на корпусі кабіну льотчика, додає звичайну опуклість.
 3. Тепер прийшов час зайнятися промальовуванням крил і хвоста літака.
 4. На нижній частині реактивного літака промальовуємо турбіни і всі дрібні деталі.

Оскільки це військовий літак, потрібно обов’язково додати і зображення ракет, які розташовуються на борту. Деталізувати їх не потрібно. Зазвичай їх зображують в якості тонких стрілок.

Рада! Ці стрілки потрібно розташовувати на кінці кожного крила, щоб це виглядало більш натурально.

Як намалювати літак олівцем і фарбами: срисовка для малюків

Незважаючи на те, що для творчості використовуються досить прості схеми, іноді в процесі роботи все-таки виникають труднощі. Найчастіше це трапляється, коли малюнок намагаються зробити зовсім маленькі діти. Але і в такому разі не слід впадати у відчай і опускати руки. Адже завжди можна використовувати шаблони для срисовки.

Срисовка – це теж дуже корисне для дітей заняття. Отже, немає нічого поганого в тому, щоб дитина почала свій шлях художника саме з освоєння цієї техніки.

Схеми для початківців: особливості вибору

З-за доступності і наявності великої кількості схем вибрати щось підходяще для себе початківцям буває складно. Але насправді зробити вибір простіше, якщо спочатку не ставити перед собою мету взятися за освоєння якоїсь складної схеми.

Більш того, обов’язково потрібно використовувати лише схеми з поетапною інструкцією. Оскільки далеко не завжди сама схема зрозуміла.

Поради щодо прикрашення малюнків

Коли ескіз готовий, можна приступати до прикрашення. І щоб він вийшов красивіше, потрібно засвоїти кілька основних правил:

 • намагайтеся використовувати не один, а кілька кольорів;
 • виберіть основний колір, який більше подобається, і використовуйте для прикрашення крил і корпусу;
 • якщо хочеться, щоб малюнок вийшов максимально яскравим, то перевагу слід віддавати малювання акварель. А ось м’які тони гарантує гуаш.

Виконуючи ці прості рекомендації і слідуючи покроковим інструкціям, можна створювати дуже красиві малюнки. І при цьому зовсім необов’язково бути справжнім художником. Навіть новачок в малюванні зможе впоратися з таким завданням, як малюнок літака. Адже дуже важливо не відступати від наміченої мети і просто практикуватися!

Фото малюнка літака