Як намалювати метелика олівцем і фарбами поетапно: легкі майстер-класи для дітей і початківців

Поради від художника, як намалювати метелика фарбами та олівцем в домашніх умовах. Розповідаємо основи побудови композиції, дотримання пропорцій та розфарбовування малюнка.

Малювання – це галузь творчості, яку дуже багато хто бажає освоїти. Мова йде не тільки про дітей, але і про дорослих людей. А починати, як відомо, слід з більш простої роботи, і тільки потім поступово збільшувати рівень складності. Тому найбільш підходящим рішенням стане почати з малюнка метелики!

Малювання олівцем і фарбами: що потрібно пам’ятати?

Перш ніж приступити безпосередньо до малювання, потрібно заздалегідь підготувати матеріали та інструменти. Основним інструментом у даному випадку виступають олівці і фарби. Робота з ними вважається максимально простий. Саме з цієї причини навіть діти з раннього віку навчаються роботі з ними. І звичайно ніяких складнощів не виникає.

Однак є певні нюанси, про які обов’язково треба пам’ятати. Саме з їх допомогою можна добитися гарного результату.

Особливості нанесення фарб на папір

Відразу необхідно зазначити, що працювати з фарбами дещо складніше. Але це зовсім не означає, що набити руку швидко не вийде.

Потрібно просто засвоїти декілька простих правил. Пам’ятаючи про них, можна буде уникнути багатьох помилок, які зазвичай допускають початківці.

 1. Мазки пензля. Перш ніж приступати до малювання, потрібно зрозуміти, які саме мазки залишає обрана кисть. Для цього потрібно спочатку нанести тонкі мазки, потім густі і широкі. Можливо, результат виявиться незадовільним. Тоді треба задуматися про покупку іншого кисті. Її так само обов’язково потрібно перевірити заздалегідь.
 2. Кольорознавство. Змішувати різні кольори фарб теж потрібно правильно. Адже для отримання певного відтінку знадобиться самостійно попрацювати. Тому краще заздалегідь продумати колірну палітру і підготувати потрібний відтінок.
 3. Опрацювання світлотіні і тону. Це дуже важливий навик, який набувається з часом. З цієї причини практика в малюванні дуже важлива.

Тонкощі роботи з олівцями

Думаєте, що у випадку, якщо потрібно малювати олівцями, а не фарбами, то ніяких складнощів не виникне? На жаль, це помилка.

Не можна підходити безвідповідально до виконання малюнків олівцем. Оскільки і тут є свої особливості.

 1. Заточування олівця. Може здатися, що це зовсім неважливо, але досвідчені художники знають: успіх залежить саме від того, наскільки правильно був заточений олівець. Краще використовувати для заточування звичайний ніж, а не точило. Тоді кінець грифеля буде зрізаним. Це дозволить малювати як дуже тонкі лінії, так і досить широкі.
 2. Сила натиску. Кисть руки при малюванні повинна бути максимально розслабленим. Тому не потрібно намагатися занадто сильно тиснути на олівець.
 3. Положення олівця в руці. Тримати олівець потрібно під невеликим кутом, а не прямо. Примітно, що зазвичай саме діти схильні тримати олівець прямо. Тому батькам треба постаратися якомога швидше пояснити дитині, що це неправильно.

Як тільки вдасться трохи набити руку, можна приступати до виконання простих варіантів малюнка метелики.

Малюнок метелика для дітей олівцем і фарбам

Вибираючи шаблон для дітей, дуже важливо враховувати те, що він повинен бути максимально простим. Тоді і часу на створення малюнка піде зовсім небагато, а дитина отримає задоволення від процесу.

Рада! Обов’язково потрібно пам’ятати і про деякі відмінності шаблонів, призначених для малювання фарбами та олівцями. Поговоримо трохи про те, які саме шаблони краще використовувати для дитячої творчості.

Легкий малюнок олівцем метелики

Цей варіант ідеально підійде як для дітей, так і для початківців. Всю роботу для більшої легкості можна розділити на етапи:

 • створення основи для майбутнього малюнка на аркуші паперу намалюйте букву «Х». Краще скористатися при цьому лінійкою, щоб лінії, що утворюють цю літери, вийшли рівними. Але при цьому стежте за тим, щоб її кінці були злегка округленими;
 • малюємо тіло метелика – тепер треба знайти точку, в якій перетинаються дві лінії. Саме на неї потрібно починати малювати тулуб комахи. Для більшої простоти можна намалювати спочатку цифру 8, а потім зменшити верхній овал;
 • промальовування крил – тут можна сміливо експериментувати. Припустимо навіть намалювати крила круглими. Будь-яка форма, яка подобається самому художнику, вважається підходящою;
 • створення візерунка на крилах – тут потрібно пам’ятати лише про те, що велика кількість такого візерунка, це запорука успіху. Щоб отримати візерунок, можна використовувати різні геометричні форми. Але можна і просто намалювати овал недбало. Це все одно буде виглядати красиво.

Тепер залишилося тільки прикрасити метелика, щоб вона виглядала більш живою.

Рада! Намагайтеся максимально використовувати яскраві кольори, щоб метелик не виглядала надто сумно. Адже в природі ці комахи відрізняються саме яскравим забарвленням крил.

Красива метелик з великими крилами фарбами

Якщо хочеться намалювати дуже яскраву і красиву метелика, а працювати при цьому доведеться фарбами, а не олівцями, то краще намалювати їй великі крила. Оскільки опрацьовувати фарбами дрібні деталі не так просто, як може здатися на перший погляд.

 1. На альбомному аркуші малюємо невелике коло.
 2. У цьому колі ставимо дві крапочки – це будуть очі метелики.
 3. Малюємо ротик метелики. Для цього можна зобразити маленьку підкову або просто поставити вигнуту лінію, якщо немає бажання досягти максимального реалізму.
 4. Зверху домальовували довгі вусики. Слід подбати про те, щоб ці вусики були вигнутими і з ущільненням на кінці.
 5. Тепер домальовували тулуб. Намалювати його можна довгою закругленою лінією.
 6. Залишилося тільки намалювати крила. Починати малювати краще від контуру голови. А закінчуватися вони повинні на черевці. Малювати крила потрібно хвилястою лінією.

Тепер можна приступати до фінального етапу – створення візерунка на крилах і його розфарбовування.

Пробуд трафарет «Два метелики»

Малювати за трафаретами теж дуже просто. З цієї причини деякі батьки починають навчати дітей спочатку працювати з трафаретами, і тільки потім приступають до самостійного малювання. Можна вибрати трафарет метелики з різними візерунками на крилах. Це можуть бути як об’ємні моделі, так і не дуже. Надалі такі малюнки можна використовувати і для створення картини, оформлення листівки.

Якщо підібрати два різних трафарету, то ефект буде вражаючим. При цьому, можна експериментувати і з розмірами.

Рада! Малюючи метеликів, слід заздалегідь продумати колірну палітру кожної з них. Оскільки вони не повинні зливатися з-за схожості квітів, обраних для прикрашення.

Малювання метелика олівцем і фарбами за простими шаблонами

Працювати за шаблонами завжди приємніше, оскільки це значно економить час, необхідний для створення малюнка. І при цьому можна навіть на початковому рівні використовувати складні шаблони. Є безліч прийнятних для початківців шаблонів. Але ми поговоримо про тих, які користуються найбільшим попитом.

Контурна срисовка

Це, мабуть, найпростіший варіант. Він відмінно підійде і дітям, і просто початківцям художникам без досвіду. До того ж, даний метод має одну важливу перевагу: наповнення малюнка можна вибрати самостійно. Отже, художник сам зможе визначити, яке саме наповнення підійде в кожному конкретному випадку. І тому всі малюнки будуть унікальними.

Райдужна метелик

Цей шаблон, як зрозуміло з назви, відрізняється великою кількістю квітів. Тому художнику доведеться докласти чимало зусиль, щоб отримати приголомшливий результат. Палітра теж повинна бути максимально великою. Оскільки шаблон удосталь містить різні візерунки. І потрібно добитися, щоб візерунки були розфарбовані в різні кольори.

Чорно-білий малюнок

Але далеко не кожен малюнок обов’язково повинен бути кольоровим. Дуже красиво виглядають і чорно-білі малюнки. Дитина може почати вчитися малювати, орудуючи тільки чорним олівцем або фарбами двох кольорів. Примітно, що в разі, якщо малюнок буде виконаний фарбами, краще починати з фарбування елементів білим кольором. І тільки після висихання білого кольору можна використовувати чорний.

Реалістичне зображення малюнка метелики

Якщо прості малюнки вже набридли, і хочеться перевірити свій рівень майстерності, то можна спробувати перейти на наступний рівень. І він передбачає створення максимально реалістичних малюнків.

Відразу необхідно відзначити той факт, що в процесі створення такого зображення можуть виникати складності. Адже доведеться проробляти безліч деталей. Але вдосконалюватися ніколи не пізно. Головне, не боятися труднощів і не зупинятися!

Красива кольорова метелик з незвичайними крилами

Ця робота складна із-за великої кількості відтінків різних кольорів. Але саме в цьому і полягає її гідність. Оскільки метелик виглядає більш об’ємною і здається, що вона ось-ось зірветься з місця і відлетить. Краще не використовувати занадто темний контур для виділення, як в описаних вище майстер-класах. Оскільки в даному разі це не зіграє на руку художнику, а тільки ускладнить візуально малюнок.

Зображення метелика з тінню боком

Цей малюнок є демонстрацією вищого рівня майстерності. Робота з тінями досить складна. І тому краще намалювати таку метелика олівцем. Можна використовувати тактику двох кольорів. Оскільки зробити тінь на чорно-білому малюнку набагато простіше. Більш того, і опрацювання реалізму самої тіні теж не стане великою проблемою.

Поради для початківців

 1. Намагайтеся уникати ідентичних ліній при роботі з олівцями. Оскільки такі малюнки будуть виглядати занадто просто.
 2. Використовуйте техніку паперової растирки для оформлення переходів. Це допоможе зробити їх плавними.
 3. Тренуйтеся якомога частіше. Малювання – це мистецтво, яке можна освоїти тільки завдяки постійним тренуванням. Адже це допомагає відточити навички.
 4. Завжди дійте поетапно. Не потрібно поспішати і намагатися максимально використовувати складні шаблони. Рухатися завжди потрібно від простого до складного, а не навпаки.

Якщо не забувати про такі прості рекомендації, то можна дуже швидко навчити дитину малювати метеликів красиво, і навіть покращити власні навички. Адже ніколи не можна боятися перешкод. Навіть якщо спочатку не буде виходити писати гарні картини з метеликами, це не привід впадати у відчай. Потрібно просто більше практикуватися. І тоді незабаром вдасться досягти значного успіху.

Фото малюнка метелики