Як зшити наволочку на подушку: покроковий алгоритм для шиття наволочки без оверлока з білизняним швом 50 на 50 і 70 на 70 см

Майстер-клас від швачки, як зшити наволочку в розмір на подушку (декоративну, ортопедичну або звичайну). Опис основних аспектів побудови викрійки і вибору матеріалів для роботи.

Шиття наволочки на подушку — це просте і корисне заняття, яке може стати вашим хобі. Наволочки можна зшити різних розмірів і форм, а також використовувати різні тканини, щоб підібрати ідеальний дизайн для вашого інтер’єру. У цій статті ми розглянемо декілька простих способів, як зшити наволочку на подушку своїми руками.

Що потрібно знати при підготовці до роботи?

Перед тим, як приступити до шиття наволочки на подушку, вам знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • Тканина на вибір (рекомендується використовувати бавовна або льон)
 • Нитки в тон тканини
 • Швейна машина
 • Ножиці
 • Швейні голки
 • Вимірювальна стрічка

Також перед початком роботи необхідно виміряти подушку, на яку ви будете шити наволочку, щоб правильно підібрати розмір тканини і вирізати потрібну кількість деталей.

Прості варіанти шиття наволочок для початківців

Щоб зшити наволочку на подушку, не обов’язково мати великий досвід в шитті. У цій частині статті ми розглянемо найпростіші варіанти, які підійдуть для початківців.

Наволочка із запахом без оверлока для подушки 50х70

 1. Виберіть тканину і відміряйте її за розміром подушки. Залиште на кожному кінці по 10 см на закоти і запах.
 2. Складіть тканину лицьовими сторонами всередину і зробіть на кожному кінці по одному отвороту шириною 2 див.
 3. Складіть тканину навпіл, лицьовими сторонами всередину, так щоб закоти збігалися і утворилися два «пояси».
 4. Поверніть верхній «пояс» вниз на 10 см і закріпіть ґудзиком.
 5. Підніміть нижній пояс» і загорніть всередину, щоб утворити запах. Закріпіть його на верхньому поясі.

Наволочка на подушку 70х70 з білизняним швом

 1. Виберіть тканину і відміряйте її за розміром подушки. Залиште на кожному кінці по 10 см на закоти і білизняний шов.
 2. Зробіть на кожному кінці відворот шириною 2 див.
 3. Складіть тканину лицьовими сторонами всередину і зробіть білизняний шов по довжині.
 4. Поверніть виріб навиворіт і закріпіть закоти з допомогою швейної машинки або ручної рядки.

Красива наволочка з вушками 40х40

Якщо ви хочете створити незвичайну і стильну наволочку для подушки розміром 40х40 з вушками, вам потрібно виконати наступні кроки:

 1. Виміряйте розміри подушки. Якщо ваша подушка має розмір 40х40 см, вам необхідно додати до цих розмірами 2 см на шви, разом 42х42 див.
 2. Виберіть тканину, яку хочете використовувати для пошиття наволочки. Важливо, щоб тканина була приємною на дотик і підходила за стилем до вашого інтер’єру.
 3. Відміряйте і відріжте 2 квадрата з тканини розміром 42х42 см для лицьової і задньої частин наволочки.
 4. Виріжте 2 смужки з тканини розміром 7х40 см для вушок.
 5. Складіть смужки для вушок навпіл уздовж довжини, лицьовими сторонами всередину. Пришийте їх по довгій стороні на відстані 1 см від краю. Потім переверніть смужки навиворіт.
 6. Пришийте вушка до лицьовій стороні одного з квадратів, розташувавши їх на кутах і поєднавши короткі сторони.
 7. Покладіть передню і задню частини наволочки один на одного, лицьовими сторонами всередину. Пришийте їх по периметру на відстані 1 см від краю, залишивши отвір довжиною близько 10 см на одній з бічних сторін.
 8. Переверніть наволочку навиворіт через отвір. Переконайтеся, що всі кути і вушка вивернуті назовні.
 9. Закладіть подушку в наволочку і застебніть його на вушка.

Тепер у вас є красива наволочка з вушками для подушки розміром 40х40 см!

Як правильно зшити наволочку на подушку з блискавкою

Щоб зшити наволочку на подушку з блискавкою, необхідно придбати необхідні матеріали і слідувати простим інструкціям.

Для початку, вам потрібно:

 • Тканина на подушку, вибраного вами розміру (наприклад, 50х70 см, 60х60 см, 70х70 см)
 • Блискавка довжини
 • Ножиці
 • Прямі й олівець
 • Швейна машинка і нитки в тон тканини.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В залежності від того, яку наволочку ви хочете зшити, можуть знадобитися додаткові матеріали, наприклад, фурнітура для прикраси або кишені.

Декоративна диванна подушка

 1. Виміряйте розмір своєї подушки і додайте до нього 2 см по ширині і 5 см по довжині на підгин.
 2. Відріжте дві смужки тканини по ширині, рівній ширині подушки + 4 см (для підгину), і довжиною, рівній довжині подушки + 10 см (для блискавки і підгину).
 3. Виріжте тканина для передньої і задньої сторони наволочки. Для цього виміряйте розміри своєї подушки і додайте до них по 2 см на підшивку.
 4. На передній стороні наволочки за допомогою декоративної фурнітури (наприклад, бахроми або пензликів) створіть візерунок або прикраса.
 5. Пришити блискавку до однієї зі смужок тканини, розташувавши її по центру.
 6. Прикріпіть смужку з блискавкою до передньої частини наволочки лицьовими сторонами всередину.
 7. Прикріпіть другу смужку до задньої боці наволочки таким чином, щоб її кінець збігався з кінцем блискавки.
 8. Складіть дві частини наволочки лицьовими сторонами разом і пришийте їх разом за допомогою швейної машинки по краях і по нижньому краю.
 9. Переверніть наволочку навиворіт і насолоджуйтеся вашої нової декоративної диванної подушкою!

Наволочка для ортопедичної подушки

Для того щоб зшити наволочку на ортопедичну подушку з блискавкою, вам потрібно:

 • Ортопедична подушка
 • Тканина на вибір (бажано бавовна)
 • Блискавка на довжину подушки
 • Нитки під колір тканини
 • Швейна машинка
 • Ножиці
 • Голка для шиття

Порядок дій:

 1. Виміряйте розміри подушки. Виміряйте ширину, висоту і глибину подушки, щоб визначити розміри тканини, необхідні для пошиття наволочки. Додайте до отриманими розмірами додаткові 2 см на шви по всім сторонам.
 2. Намалюйте викрійку. Використовуючи отримані розміри, намалюйте викрійку на папері. Обведіть розміри подушки, а потім намалюйте лінії для швів на відстані 1 см від краю.
 3. Виріжте тканина. Виріжте дві однакові деталі з тканини, використовуючи викрійку. Переконайтеся, що тканина вирізана правильно і намальовані лінії для швів знаходяться на відстані 1 см від краю.
 4. Підготуйте блискавку. Розмістіть блискавку вздовж одного з боків деталі тканини. Закріпіть її за допомогою шпильок і прострочіть на швейній машинці з допомогою спеціальної ніжки для блискавок.
 5. З’єднайте деталі тканини. Покладіть тканини дві деталі лицьовими сторонами всередину і сполучіть їх краю. Закріпіть шпильками і прострочіть боку наволочки на швейній машинці.
 6. Переверніть наволочку навиворіт. Отриману наволочку переверніть навиворіт, щоб лицьова сторона тканини було видно зовні.
 7. Закріпіть блискавку. Закріпіть кінці блискавки на краях наволочки, щоб вона не розпадалася. Потім закріпіть блискавку шпильками на наволочці, щоб вона залишалася закритою під час шиття бічних швів.

Наволочка з клаптів тканини 60х60

Наволочка з клаптів тканини 60х60 — це прекрасний спосіб використовувати залишки тканини і створити унікальний елемент інтер’єру.

Для її виготовлення вам знадобиться:

 • Різнокольорові клапті тканини
 • Нитки відповідних кольорів
 • Застібка-блискавка довжиною 40 см
 • Голка для шиття тканини
 • Ножиці

Прості кроки:

 1. Крок 1: Підготовка тканини. Підготуйте клапті тканини. Виберіть потрібний вам розмір наволочки і наріжте клапті на квадрати розміром 15х15 см, потім з’єднайте їх в потрібній послідовності, щоб отримати квадрат потрібного розміру.
 2. Крок 2: Пошиття передньої і задньої панелей наволочки. Після того, як ви вибрали і з’єднали потрібні клапті тканини, зберіть передню і задню панелі наволочки. Щоб зробити це, просто з’єднайте квадрати тканини в потрібному порядку. Якщо ви використовуєте квадрати одного розміру, то зберіть їх у квадрат потрібного розміру.
 3. Крок 3: Пошиття блискавки. Пришити блискавку до однієї з панелей наволочки, залишивши по краях невеликі запаси тканини. Потім з’єднайте передню і задню панелі наволочки, пришиваючи їх по трьом сторонам (верхня, ліва і права), залишивши нижню сторону не пришитою.
 4. Крок 4: Закінчуємо пошиття. На останньому етапі наволочку потрібно перевернути навиворіт і застебнути блискавку. Ось і все, наша наволочка готова!

Як зшити наволочку на подушку правильно

Покрокова інструкція пошиття наволочки з відворотом

 1. Виміряйте свою подушку, щоб визначити необхідний розмір тканини для наволочки. Наприклад, якщо ваша подушка має розмір 50х70 см, вам потрібно додати 2,5 см на шви, тобто ваша тканина повинна бути 53х73 див.
 2. Приготуйте тканина. Складіть її навпіл лицьовими сторонами всередину так, щоб довгі краї збігалися. Переконайтеся, що тканина выглажена і немає складок.
 3. Розкрийте тканину і відміряйте 10 см з кожного боку коротких країв, щоб створити відворот. Відкладіть ці шматки тканини в бік.
 4. Закріпіть короткі краю тканини за допомогою шпильок. У вас повинна вийти трубка, яку потрібно зашити з двох сторін.
 5. Почніть шити з бічних країв тканини, використовуючи стібок з шириною 1-1,5 см і приблизно 1 см від краю. Прибийте краю до одного місця і продовжуйте шити до кінця.
 6. Відігніть краю тканини на 1,25 см до середини і закріпіть їх шпильками. Почніть шити на відстані 2-3 см від кута, використовуючи той же шов, що і раніше, щоб зафіксувати відворот.
 7. Продовжуйте шити по всьому периметру наволочки, не забуваючи зробити кілька зворотних стібків на початку і наприкінці кожного шва.
 8. Поверніть наволочку навиворіт і вирівнюйте кути. Переконайтеся, що всі шви добре профарбовані.
 9. За бажанням, ви можете прикрасити наволочку з допомогою вишивки або аплікації.

Готово! Вставте подушку в наволочку і закрийте відворот.

Майстер-клас пошиття наволочки на дитячу подушку

Ось покрокова інструкція пошиття наволочки на дитячу подушку:

 1. Виміряйте розмір дитячої подушки і додайте до нього 2,5 см у довжину і 5 см по ширині. Наприклад, якщо розмір подушки 30х40 см, то розмір тканини для наволочки повинен бути 32,5х45 див.
 2. Виберіть тканину для наволочки і відріжте шматок потрібного розміру.
 3. Поверніть край тканини по довгій стороні на 0,5 см і ще раз на 1,5 см. Закріпіть його шпильками і пришийте на машинці, щоб створити відворот. Повторіть те ж саме з іншою довгої сторони тканини.
 4. Розправте тканина на плоскій поверхні, щоб вирівняти борту, і зігніть її навпіл лицьовими сторонами всередину.
 5. Знову пришийте тканина по довгих сторонах на відстані 0,5 см від краю, щоб створити борту наволочки.
 6. Відверніть наволочку навиворіт і зашейте короткі сторони на відстані 1,5 см від краю, залишивши отвір для подушки.
 7. Перевірте, щоб всі шви були міцно зашиті, і виверніть наволочку навиворіт.
 8. Вставте дитячу подушку в наволочку через отвір.
 9. Зашийте отвір для подушки вручну, використовуючи невеликі стібки.

Список необхідних матеріалів:

 • Тканина потрібного розміру (32,5х45 см для подушки 30х40 см)
 • Нитки відповідного кольору
 • Дитяча подушка
 • Голка для шиття
 • Ножиці для тканини
 • Лінійка
 • Шпильки

Це проста і швидка техніка для початківців швачки, яка може бути легко змінена під різні розміри дитячих подушок.

Наволочка на подушку-валик для вагітних покроково

Наволочка на подушку-валик для вагітних є дуже корисним предметом для вагітних жінок, які відчувають труднощі зі сном через болі в спині і ногах.

Такий валик-подушка допомагає підтримувати правильне положення тіла і знижує дискомфорт при сні. Нижче наведена інструкція, як зшити наволочку на подушку-валик для вагітних.

Інструкція:

 1. Крок 1: Виміряйте подушку-валик. Виміряйте довжину і діаметр подушки-валики з допомогою сантиметрової стрічки. Додайте 2 см до довжини і діаметру для швів і запасу на затягування наволочки.
 1. Крок 2: Виберіть тканину. Виберіть м’яку та комфортну тканину, яка не буде дратувати шкіру. Бавовна або фліс підійдуть найкраще для наволочки на подушку-валик.
 2. Крок 3: Підготуйте тканина. Відріжте тканина з урахуванням вимірювань з кроку 1 і выгладьте її праскою. Потім складіть тканину навпіл по довжині з виворітного стороною назовні і закріпіть її шпильками.
 3. Крок 4: Пришийте тканина. Пришийте бічний шов наволочки, щоб створити трубку. Потім пришийте кінці трубки. Залиште отвір в одному з кінців, яке дозволить затягнути наволочку на подушку-валик.
 4. Крок 5: Затягніть наволочку на подушку-валик. Поверніть наволочку навиворіт і затягніть її на подушку-валик. Затягніть наволочку на подушку-валик, використовуючи шнур або гумку.
 5. Крок 6: Закрийте отвір, через яке затягували наволочку на подушку-валик, з допомогою голки і нитки.

Готово! Ось і всі кроки, які потрібно виконати, щоб зшити наволочку на подушку-валик для вагітних.

У даній статті були розглянуті різні способи пошиття наволочок на подушки, починаючи від найпростіших і закінчуючи більш складними, з блискавкою або вушками. Для початківців були представлені покрокові інструкції по шиттю наволочок без використання оверлока і з білизняним швом. Також були розглянуті більш складні варіанти, такі як декоративна диванна подушка, наволочка для ортопедичної подушки і наволочка з клаптів тканини.

Фото ідеї для шиття наволочки своїми руками