Квіти гачком: покрокові майстер-класи для початківців і схеми з описом вязання красивих обємних квітів

Докладні схеми та уроки в’язання квітів гачком. Опис в’язання бутона, стебла і листя. Методи складання квітки і декору композиції. Сфера застосування в’язаних квітів. Фото приклади і багато корисних рекомендацій початківцям і досвідченим майстриням.

В’язання гачком – це захоплююче хобі, яке дозволяє створювати різноманітні речі своїми руками. Серед багатьох виробів, які можна зв’язати гачком, особливе місце займають в’язані квіти.

У даній статті ми розповімо про те, як в’язати гачком квіти, як вибрати пряжу для в’язання, як зробити стебло і пелюстки, а також про те, як з’єднати всі частини і створити красивий квітка.

Як вибрати пряжу для в’язання кольорів

Вибір пряжі є одним з важливих етапів при в’язанні квітів. Правильно підібрана пряжа допоможе створити красиві і міцні вироби. Нижче представлені рекомендації по вибору пряжі для в’язання квітів.

Типи пряжі для в’язання кольорів

Бавовняна пряжа є одним з найпопулярніших матеріалів для в’язання квітів. Вона відрізняється м’якістю, міцністю і доступною ціною. Вовняна пряжа також може використовуватися для в’язання квітів, але вона вимагає більш ретельного догляду і зазвичай коштує дорожче.

Акрилова пряжа — це штучний матеріал, який має великий вибір кольорів і текстур. Сумішеві пряжі являють собою комбінацію різних видів натуральних або штучних матеріалів.

Колірна гамма пряжі для створення квітів

При виборі кольорів пряжі для створення колірної гами квітки слід враховувати колірні переваги і колірну гамму створюваного виробу. Якщо квітка має кілька кольорів, слід вибрати пряжу відповідних відтінків.

Товщина пряжі і розмір гачка

Товщина пряжі і розмір гачка повинні відповідати необхідної жорсткості і щільності створюваного виробу. Зазвичай для в’язання кольорів використовують пряжу тонкої або середньої товщини і гачок відповідного розміру. Однак, для створення великих квітів можна використовувати товсту пряжу і великий гачок.

Важливо пам’ятати, що правильний вибір пряжі впливає не тільки на зовнішній вигляд квітки, але і на його якість та міцність. Добре підібрана пряжа допоможе створити красиві і довговічні квіти.

Техніка в’язання стебла квітки

Стебло квітки є однією з головних частин квітки і відіграє важливу роль у його створенні. Нижче представлені інструкції по техніці в’язання стебла квітки.

 1. Починайте з ланцюжка повітряних петель, довжиною, що відповідає бажаній довжині стебла квітки. Зазвичай, для стебла довжиною близько 10 см, потрібно зв’язати 6-8 петель.
 2. На другому ряду почніть в’язати стовпчики без накиду (ст. бн) або стовпчики з накидом (ст. сн). Це залежить від того, який ефект ви хочете отримати. Якщо ви хочете створити рельєфний стебло, використовуйте стовпчики без накиду. Якщо ви хочете створити стебло гладкий, використовуйте стовпчики з накидом.
 3. На кожному наступному ряду, продовжуйте в’язати стовпчики без накиду або стовпчики з накидом, в залежності від того, який ефект ви хочете отримати. При цьому, стебло стає все більш об’ємним і рельєфним.
 4. При досягненні бажаної довжини стебла, завершіть його закритими стовпчиками (з.ст), щоб зробити коло. Це дозволить краще закріпити стебло і зробити його більш міцним.
 5. Для додання стеблу більш природного вигляду, ви можете використовувати техніку в’язання рельєфних елементів. Для цього, на кожному рядку ви можете в’язати стовпчик в передню петлю, потім чергувати в’язання стовпчика в передню і задню петлі, щоб створити рельєфний ефект.
 6. Після того, як стебло готовий, можна приступати до в’язання пелюсток і з’єднання їх зі стеблом.

Важливо пам’ятати, що правильне в’язання стебла квітки відіграє важливу роль у створенні красивого і міцного квітки.

Техніка в’язання пелюсток

В’язання пелюсток — це основний елемент багатьох в’язаних квітів і візерунків. Існує кілька способів в’язання пелюсток, в залежності від того, який саме ефект ви хочете досягти. Ось кілька базових технік в’язання пелюсток:

Пелюстка з декількох петель

 • Наберіть на спиці потрібну кількість петель (зазвичай від 3 до 7) і в’яжіть їх в’язкої або гумкою на кілька рядів.
 • Починаючи з другого ряду, починайте по черзі додавати і збавляти петлі, щоб створювати форму пелюстки. Наприклад, на другому ряду додайте 1 петлю, на третьому — зменшіть 1 петлю, на четвертому — знову додайте 1 петлю і т. д. Продовжуйте в’язати, поки не досягнете бажаного розміру пелюстки.

Пелюстка з однієї петлі

 • Наберіть на спиці 1 петлю і провяжите її.
 • На наступному рядку додайте 1 петлю перед першою петлею і провяжите наступну петлю звичайним чином.
 • На третьому ряду додайте ще 1 петлю перед першою петлею і провяжите наступну петлю звичайним чином.
 • Продовжуйте додавати петлі перед першою петлею на кожному ряду, поки пелюстка не досягне бажаного розміру.

Пелюстка у вигляді зворотної петлі

 • Наберіть на спиці потрібну кількість петель і провяжите кілька рядів в’язкої чи гумкою.
 • На наступному ряду в’яжіть першу петлю звичайним чином, а другу — петлею зворотного, тобто вставляйте спицю в петлю ззаду і провяжите її.
 • На третьому ряду провяжите першу петлю звичайним чином, другу — зворотного петлею, а третю — звичайним чином.
 • Продовжуйте в’язати, чергуючи звичайні петлі і зворотні петлі, поки пелюстка не досягне бажаного розміру.

Як поєднати пелюстки квітки

З’єднання пелюсток квітки залежить від того, яким способом ви в’язали пелюстки. Ось кілька основних методів з’єднання пелюсток:

З’єднання за допомогою гачка

 • Почніть з прикріплення одного пелюстки до іншого, використовуючи невеликий гачок і нитку в тон квітки.
 • Проведіть гачок через внутрішню петлю першого пелюстки і потім через внутрішню петлю другого пелюстки, потім повторіть цю операцію для кожної пари петель, поки пелюстки не будуть повністю з’єднані.
 • Зав’язавши вузол в кінці роботи, обріжте залишилася нитка.

З’єднання шляхом в’язки

Почніть з прикріплення одного пелюстки до іншого, використовуючи ту ж нитку, якою ви в’язали пелюстки.

 • Провяжите першу петлю на першому пелюстці і потім провяжите відповідну петлю на другому пелюстці.
 • Продовжуйте в’язати, з’єднуючи відповідні петлі на кожній пелюстці, поки пелюстки не будуть повністю з’єднані.
 • Зав’язавши вузол в кінці роботи, обріжте залишилася нитка.

З’єднання шляхом пришивання

Розмістіть пелюстки на поверхні у бажаній формі:

 • Використовуючи голку і нитку, пришийте кожна пелюстка до сусіднього, проходячи голкою через підставу кожної пелюстки і з’єднуючи їх між собою.
 • Продовжуйте пришивати пелюстки, поки квітка не буде повністю сформований.
 • Зав’язавши вузол в кінці роботи, обріжте залишилася нитка.

Важливо пам’ятати, що спосіб з’єднання пелюсток може відрізнятися в залежності від конкретного квітки, тому рекомендується подивитися на фотографії готових виробів, щоб отримати уявлення про те, як саме з’єднати пелюстки вашого квітки.

Створення квітки з кількома шарами пелюсток

Створення квітки з кількома шарами пелюсток може бути досить складним процесом, але результат того коштує. Ось кілька кроків, які можуть допомогти в створенні квітки з кількома шарами пелюсток:

 1. Визначте кількість пелюсток, яке ви хочете використовувати у вашому квітці. Зазвичай для створення квітки використовують від 3 до 5 пелюсток в кожному шарі.
 2. Почніть зі створення першого шару пелюсток. Візьміть спиці і наберіть потрібну кількість петель для кожної пелюстки. В’язка пелюсток може бути виконана будь-яким способом, який вам подобається. Наприклад, можна використовувати техніку в’язання пелюсток з декількох петель, описану раніше.
 3. Після того, як ви пов’язали перший шар пелюсток, закріпіть їх на підставі. Основа може бути виготовлено з тієї ж пряжі, що і пелюстки, або ви можете використовувати інший матеріал, наприклад, тонкий дротяний обруч.
 4. Повторіть процес створення пелюсток і закріплення їх на підставі для кожного шару. Пелюстки кожного наступного шару повинні бути трохи менше розміром, ніж пелюстки попереднього шару, щоб створити ефект об’ємності.
 5. Коли всі шари пелюсток закріплені на підставі, ви можете додати вашому квітці форму, витягнувши їх пальцями або за допомогою легкої парової обробки.
 6. На завершення, ви можете додати деталі в центр вашого квітки, наприклад, пучок стаменей або тичинок. Щоб додати вашому квітці закінчений вигляд, ви можете також пришити його на обідок або брошка, щоб використовувати як аксесуар.

Важливо пам’ятати, що створення квітки з кількома шарами пелюсток вимагає терпіння і досвіду у в’язанні. Якщо ви новачок в цій справі, почніть з простих квіток з одним шаром пелюсток і поступово переходите до більш складних моделях.

Як в’язати квіти з використанням квіткових каркасів

В’язання кольорів з використанням квіткових каркасів дозволяє створювати реалістичні квіти, які можуть використовуватися в різних цілях — від декорування одягу до створення букетів.

Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам у в’язанні кольорів з використанням квіткових каркасів:

 1. Підготуйте каркас квітки. Ви можете використовувати готовий квітковий каркас або створити свій власний з допомогою дротяної основи. Каркас повинен відповідати формі і розміру квітки, який ви хочете створити.
 2. Почніть з набору петель на підставі каркаса. Ви можете використовувати будь-який метод в’язання петель — від в’язання на гачку до в’язання на спицях.
 3. Провяжите кілька рядів в’язкої чи гумкою для закріплення петель на каркасі.
 4. Розпочніть створення пелюсток квітки. Ви можете використовувати будь-яку техніку в’язання пелюсток, яка вам подобається. Наприклад, ви можете використовувати техніку в’язання пелюсток з декількох петель, описану раніше.
 5. Коли ви створили пелюстка, закріпіть його на каркасі, обернувши його навколо підстави каркаса і закріпивши ниткою або клеєм.
 6. Продовжуйте створення пелюсток і закріплення їх на каркасі до тих пір, поки не створите потрібну кількість пелюсток.
 7. Коли всі пелюстки закріплені на каркасі, ви можете надати квітці форму, витягнувши їх пальцями або за допомогою легкої парової обробки.
 8. Додайте деталі в центр вашого квітки, наприклад, пучок стаменей або тичинок, щоб надати йому закінчений вигляд.

Важливо пам’ятати, що при в’язанні кольорів з використанням квіткових каркасів необхідно дотримуватися пропорції, щоб створений квітка виглядав природно. Якщо ви не знаєте, який каркас вибрати для створення певного квітки, зверніться до готових моделей або подивіться навчальні відео на YouTube або інших ресурсах.

Як в’язати бутон квітки

В’язання бутонів квітів — це відмінний спосіб почати створення квітки, особливо якщо ви новачок у в’язанні. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам у в’язанні бутонів квітів:

 1. Наберіть на спиці потрібну кількість петель для вашого бутончика. Зазвичай використовуються від 5 до 10 петель.
 2. Почніть в’язати кілька рядів звичайної грузлої чи гумкою для створення основи бутончика.
 3. На наступному ряду починайте збавляти петлі, щоб створити форму бутончика. Наприклад, на другому ряду зменшіть кожну другу петлю, на третьому — кожну третю петлю, і т. д.
 4. Продовжуйте збавляти петлі на кожному ряду, поки не досягнете бажаного розміру бутончика.
 5. Коли бутончик досяг потрібного розміру, закріпіть нитку і обріжте її.
 6. Якщо ви хочете додати деталі в центр бутончики, ви можете використовувати нитку іншого кольору і в’язати кілька петель на центральну петлю бутончика. Це може бути пучок стаменей або тичинок, в залежності від того, який квітка ви намагаєтеся створити.
 7. Щоб надати бутончику більш природний вигляд, ви можете надати йому форму, легенько стиснувши його в долонях або за допомогою легкої парової обробки.

Важливо пам’ятати, що при в’язанні бутонів квітів важливо стежити за пропорціями, щоб вони відповідали розмірам пелюсток і стебла. Якщо ви хочете створити квітка, використовуйте таку ж пряжу і техніку в’язання для всіх частин квітки, щоб створити єдиний стиль.

Створення композицій з в’язаних квітів

Створення композицій з в’язаних квітів — це відмінний спосіб використовувати ваші навички в’язання і створити гарні прикраси для будинку або подарунки для близьких. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам у створенні композицій з в’язаних квітів:

 1. Визначте, які квіти ви хочете включити в вашу композицію. Ви можете використовувати різні види квітів, колірні схеми і розміри, щоб створити цікавий візуальний ефект.
 2. Створіть кожну квітку окремо, використовуючи однакову техніку в’язання і пряжу. Це допоможе створити єдиний стиль і зробити ваші квіти більш реалістичними.
 3. Додайте деталі в центр кожної квітки, наприклад, пучок стаменей або тичинок, щоб надати їм закінчений вигляд.
 4. Розмістіть кожна квітка на поверхні і визначте, яким чином ви хочете розташувати їх в композиції. Ви можете використовувати глиняну вазу, скляний келих або інші матеріали для створення основи композиції.
 5. Почніть з розташування найбільшого квітки на підставі, потім додайте інші квіти в порядку зменшення розміру.
 6. Додайте листя та інші елементи, щоб створити ще більшу глибину і інтерес до вашої композиції.
 7. Щоб надати вашій композиції закінчений вигляд, ви можете прикріпити її до обідка або іншому основи. Ви також можете використовувати додаткові елементи, такі як бантики або стрічки, щоб прикрасити вашу композицію.

В’язання квітів для початківців: корисні поради та рекомендації

В’язання квітів — це відмінний спосіб почати свій шлях у в’язанні, але для початківців може бути складним. Ось кілька корисних порад і рекомендацій, які допоможуть вам почати в’язати квіти:

 1. Виберіть простий проект. Якщо ви тільки починаєте, краще почати з простих проектів, таких як в’язання бутонів квітів або маленьких квіточок. Це допоможе вам навчитися основним технікам в’язання і зрозуміти, як створювати форму та обсяг квітки.
 2. Використовуйте прості техніки в’язання. Якщо ви тільки починаєте, виберіть прості техніки в’язання, такі як в’язання пелюсток з декількох петель або в’язання намистин в центрі квітки. Ці техніки дозволять вам створювати красиві квіти без необхідності використовувати складні візерунки і техніки.
 3. Використовуйте хорошу пряжу. Якість пряжі впливає на кінцевий результат вашого проекту, тому краще вибирати високоякісну пряжу. Виберіть м’яку і гладку пряжу, яка добре тримає форму і не линяє.
 4. Вивчіть інструкції та навчальні матеріали. Перед початком проекту ретельно вивчіть інструкції та навчальні матеріали, щоб розуміти, як створювати кожну частину квітки. Якщо ви впевнені, знайдіть відео-уроки на YouTube або інших ресурсах, щоб краще зрозуміти процес в’язання.
 5. Приділіть увагу деталям. В’язання квітів — це процес, який вимагає уваги до деталей. Наприклад, при в’язанні пелюсток квітки, зверніть увагу на форму і розмір кожної пелюстки, щоб вони були однаковими. Це допоможе вам створити реалістичний квітка.
 6. Експериментуйте з квітами і матеріалами. В’язання квітів — це творчий процес, тому не бійтеся експериментувати з різними квітами і матеріалами. Використовуйте різні відтінки і текстури пряжі, щоб створити унікальний квітка, який буде виглядати чудово.

В’язання квітів гачком — це захоплюючий процес, який дозволяє створювати красиві прикраси та композиції. Для початківців в’язальників важливо вибрати правильну пряжу та інструменти, а також вивчити техніку в’язання стебла і пелюсток.

Створення композицій з в’язаних квітів є прекрасним способом для прояву творчого потенціалу і поліпшення навичок в’язання.

Схеми та фото ідеї з в’язання квітів гачком