Рукавиці гачком – покрокові майстер-класи для початківців і схеми з описом вязання рукавиць гачком

Поетапне опис в’язання рукавиць гачком. Особливості вибору пряжі та основні техніки в’язання. Як зв’язати класичні рукавички з утеплювачем з вовняної пряжі. В’яжемо візерунками косинка, павутинка і бабусин квадрат.

В’язання — це захоплююче заняття, яке може принести безліч радісних моментів, особливо, коли справа стосується в’язання речей, які допомагають зберегти тепло та затишок у холодну пору року.

У даній статті ми розповімо про те, як зв’язати рукавиці гачком, поділиться корисними порадами та інструкціями, які допоможуть створити унікальний і теплий аксесуар для рук.

Особливості вибору пряжі для рукавичок

Перед тим, як приступити до в’язання рукавиць, важливо правильно вибрати пряжу, яка забезпечить тепло та комфорт в холодну погоду. Нижче представлені особливості вибору пряжі для рукавичок:

Теплота і м’якість

При виборі пряжі для рукавичок слід звертати увагу на її теплоту і м’якість. Вовна, мохер і альпака — чудові варіанти для теплих і м’яких рукавиць.

Міцність

Рукавички повинні бути міцними і довговічними, тому вибір варто зупинити на пряжу, яка має високу міцність і не деформується з часом.

Склад та догляд

Перед покупкою пряжі варто переконатися, що вона підходить для ручного прання, так як рукавиці часто доводиться прати. Крім того, слід звернути увагу на склад пряжі і переконатися, що він не викликає алергічних реакцій у вязальщика або того, хто буде носити рукавиці.

Основні техніки в’язання рукавиць

Основні техніки в’язання рукавиць включають в себе в’язання в коло, зменшення та збільшення петель, а також в’язання гумки для створення одвороту.

В’язання в коло

В’язання в коло — це техніка, яка використовується для створення основи рукавиць. Для цього необхідно зробити початковий вузлик і закріпити його на гачку, потім в’язати по колу, не закриваючи ряду. Це дозволяє створювати щільні і рівномірні вироби. При в’язанні в коло необхідно стежити за тим, щоб петлі не перекручувалися.

Зменшення і збільшення петель

Для того, щоб створити форму рукавиць і забезпечити зручну посадку, необхідно знати техніки зменшення і збільшення петель. Зменшення петель проводиться шляхом в’язання двох або більше петель разом. Це дозволяє створювати форму виробу і зменшувати кількість петель в ряду. Збільшення петель проводиться шляхом додавання додаткових петель в ряд. Це дозволяє збільшувати кількість петель і створювати великі вироби.

В’язання гумки

Для створення одвороту на рукавицях використовується техніка в’язання гумки. Гумка забезпечує щільну і зручну посадку на руку. Для в’язання гумки необхідно чергувати в’язання лицьових і виворітних петель в кожному ряду. Це дозволяє створювати еластичний і щільний матеріал.

Всі ці техніки в’язання рукавиць дозволяють створювати красиві і функціональні вироби, які будуть добре захищати руки від холоду і вітру. Слід зазначити, що для досягнення найкращого результату необхідно правильно підібрати пряжу і розмір рукавиць, а також ретельно стежити за технікою в’язання.

Як підібрати розмір рукавиць гачком

Для того, щоб рукавички були комфортно сиділи на руці і забезпечували потрібний рівень захисту від холоду, необхідно правильно підібрати розмір.

Вимірювання обхвату долоні

Перед початком в’язання слід виміряти обхват долоні в самому широкому місці, там де вона найбільш опукла. Вимірювання слід проводити з допомогою рулетки або м’якої стрічки. Обхват долоні — це найбільш важливий параметр для підбору розміру рукавиць.

Вимірювання довжини руки

Для визначення розміру рукавиць також необхідно виміряти довжину руки від зап’ястя до кінця середнього пальця.

Визначення відповідного розміру

Після того, як обхват долоні і довжина руки виміряні, слід визначити відповідний розмір рукавиць. Розміри можуть відрізнятися в залежності від виробника, тому перед початком в’язання слід ознайомитися з таблицею розмірів.

Примірка та коригування

Після того, як рукавиці пов’язані, слід приміряти їх і перевірити, як вони сидять на руці. Якщо рукавиці пов’язані щільно і не володіють достатнім рівнем еластичності, слід збільшити розмір на один або два номери гачка.

Правильно підібрані рукавиці повинні щільно облягати руку і не дозволяти проникати холодному повітрю. При цьому вони не повинні бути занадто тісними, щоб не обмежувати рухи рук.

Коротка інструкція з в’язання основи

Для того, щоб зв’язати основу рукавиць гачком, слід виконати наступну інструкцію:

 1. Зробіть початковий вузлик і закріпіть його на гачку.
 2. Наберіть необхідну кількість петель, виходячи з розміру рукавиць, і з’єднайте кінці в кільце.
 3. В’язати по колу, використовуючи основну техніку в’язання гачком.
 4. При необхідності збільшувати кількість петель для формування потрібної ширини рукавиць.
 5. При необхідності зменшувати кількість петель для формування потрібної форми рукавиць.
 6. Продовжувати в’язання до досягнення потрібної довжини основи.
 7. Закінчити в’язання основи і завершити ряд.

Після виконання цієї інструкції ви отримаєте основу рукавиць, яку можна доповнити одворотом і утеплювачем, щоб створити повноцінні рукавиці.

Як зробити відворот для рукавичок гачком

Відворот на рукавицях — це важливий елемент, який не тільки забезпечує додатковий захист від холоду, але і надає виробу завершений вигляд. Для того, щоб зв’язати відворот на рукавицях гачком, необхідно виконати наступні кроки:

 1. Визначте висоту одвороту і додайте до неї 1-2 додаткових ряду для завершення роботи.
 2. Поверніть основу рукавиць назовні таким чином, щоб петлі виявилися з зовнішньої сторони.
 3. Вставте гачок у верхній край зовнішнього ряду і зробіть у ньому початковий вузлик.
 4. Почніть в’язання гумки, чергуючи лицьові і виворітні петлі в кожному ряду. Зазвичай для гумки використовується схема 1 лицьова, 1 виворітна петля.
 5. Продовжуйте в’язання гумки до тих пір, поки не досягнете потрібної висоти одвороту.
 6. Завершіть роботу, скріпивши останній ряд з внутрішньою стороною рукавиць.
 7. Поверніть відворот назовні і перевірте його зовнішній вигляд і посадку на руку.

Після виконання цих кроків відворот на рукавицях буде готовий. Рекомендується використовувати міцну і еластичну пряжу для в’язання гумки, щоб відворот довше зберігав свою форму і не розтягувався.

Створення утеплювача для рукавичок гачком

Для створення утеплювача для рукавичок гачком Вам знадобиться:

Матеріали:

 • Акрилова пряжа або вовняна пряжа
 • Вовняна пряжа для утеплення
 • Гачок
 • Ножиці
 • Спеціальний шнур для закриття рукавиць

Інструкції:

 1. Почніть зі створення основи для рукавичок. На гачок наберіть необхідну кількість петель (в залежності від розміру рукавиць, які Ви хочете створити), сформуйте коло і продовжуйте в’язати стовпчиками без накиду навколо кола, поки не досягнете потрібної довжини. Потім продовжите в’язання по довжині рукавиць, поки не досягнете потрібної висоти.
 2. Для створення утеплювача, візьміть вовняну пряжу і обмотайте нею пальці руки, щоб одержати щільний клубок. Залиште невеликий хвіст, щоб прив’язати його до основі рукавиць. Виконайте цю процедуру кілька разів, щоб отримати кілька утеплювачів.
 3. На гачок візьміть основну пряжу і продовжите в’язання, прикріпивши утеплювачі до варежкам через кожні кілька рядів. Щоб прикріпити утеплювач, вставте його між основною пряжею і в’яжіть кілька стовпчиків без накиду через обидва шари пряжі.
 4. Продовжуйте в’язання рукавиць до тих пір, поки вони не будуть достатньо високими для вашого розміру. Потім виконайте край рукавичок, щоб вони не розвалювалися. Ви можете зробити це, вязав гумку або створюючи декоративний край з допомогою інших стібків.
 5. Використовуйте спеціальний шнур для закриття рукавиць навколо зап’ястя.

Ваші утеплені рукавиці готові!

Класичні рукавиці гачком з вовняної пряжі

Для в’язання класичних рукавиць гачком з вовняної пряжі потрібно:

 • Вовняна пряжа середньої товщини
 • Гачок відповідного розміру
 • Ножиці
 • Набір маркерів для в’язання

Виміряйте руку

Перед початком в’язання необхідно визначити розмір руки, для якої буде в’язатися рукавиця. Виміряйте обхват кисті, долоні і довжину пальців. Ці вимірювання допоможуть визначити розмір рукавиць.

Початок в’язання

Почніть в’язати з манжети рукавиці. Наберіть на гачок ланцюжок повітряних петель, що дорівнює обхвату зап’ястя, і з’єднайте її в кільце.

В’язання манжети

В’яжіть манжету гачком стовпчиками без накиду, стежте за тим, щоб вона не була занадто тугий або занадто вільною. В’яжіть манжету до бажаної довжини.

Формування тіла рукавиць

Для формування тіла рукавиць, в’яжіть стовпчиками без накиду навколо манжети, поки довжина рукавичок не буде відповідати виміряної довжини. Ви можете використовувати маркери для позначення місць, де починається і закінчується кожен ряд.

Вирізання пальців

Щоб створити пальці рукавичок, необхідно вирізати отвори в тілі рукавиць. Почніть з позначки на рукавичці, яка відповідає кінчика великого пальця, і в’яжіть стовпчиками без накиду навколо цієї позначки.

В’язання пальців

В’яжіть пальці гачком, використовуючи стовпчики без накиду. В’яжіть кожен палець до бажаної довжини.

Завершення в’язання

Коли довжина пальців відповідає виміряної довжині пальців, закрийте рукавичку.

От і всі, ваші класичні рукавиці гачком з вовняної пряжі готові!

Рукавиці гачком з візерунком «косинка» з бавовняної пряжі для літнього періоду

Для в’язання рукавиць гачком з візерунком «косинка» з бавовняної пряжі для літнього періоду вам знадобиться:

 • Бавовняна пряжа (тонка, для літнього періоду) будь-якого кольору на ваш вибір
 • Гачок відповідного розміру для обраної пряжі (звичайно 2,5-3 мм)
 • Ножиці
 • Голка з великим вушком для ховання решт

Інструкція з в’язання:

 1. Почніть з в’язання ланцюжка з повітряних петель, довжиною, що відповідає обхвату вашій долоні (зазвичай 20-25 петель).
 2. З’єднайте кінець ланцюжка з початком, щоб отримати кільце.
 3. В’яжіть кільце стовпчиками без накиду. Для цього вставте гачок в першу петлю, візьміть пряжу і протягніть її через петлю. Потім візьміть пряжу ще раз і протягніть її через дві петлі на гачку. Таким чином, ви зробили перший стовпчик без накиду. В’яжіть таким чином стовпчики без накиду до кінця ряду.
 4. Наступний ряд почніть зі вставки гачка в перший стовпчик попереднього ряду. В’яжіть перший стовпчик з накидом. Для цього візьміть пряжу і оберніть її навколо гачка. Потім вставте гачок в петлю, візьміть пряжу і протягніть її через петлю. Візьміть пряжу ще раз і протягніть її через дві петлі на гачку. Таким чином, ви зробили перший стовпчик з накидом. В’яжіть таким чином стовпчики з накидом до кінця ряду.
 5. Наступний ряд почніть з вставки гачка в другий стовпчик попереднього ряду (тобто в перший стовпчик з накидом). В’яжіть стовпчики без накиду до кінця ряду.
 6. Наступний ряд почніть з вставки гачка в другий стовпчик попереднього ряду (тобто в перший стовпчик без накиду). В’яжіть стовпчики з накидом до кінця ряду.
 7. Повторіть кроки 5 і 6 до тих пір поки рукавиці не досягнуть потрібної довжини. Зазвичай достатньо в’язати 10-12 рядів.
 8. Для завершення роботи, виконайте ряд з стовпчиків без накиду.
 9. Відріжте пряжу, залишивши невеликий хвіст.
 10. Закріпіть кінець пряжі, пропустивши його через останній стовпчик без накиду. Потім прятайте кінці ниток за допомогою голки з великим вушком.
 11. Повторіть всі перераховані вище кроки для другої рукавиці.

Готово! Ваші рукавиці гачком з візерунком «косинка» з бавовняної пряжі для літнього періоду готові. Ви можете використовувати будь-який колір пряжі і експериментувати з розмірами гачка і кількістю рядів, щоб створити ідеальну пару рукавиць для себе чи ваших близьких.

Рукавиці з візерунком «павутинка» з акрилової пряжі з додаванням мохеру

Для того, щоб зв’язати рукавиці з візерунком «павутинка» з акрилової пряжі з додаванням мохеру гачком, вам знадобиться наступне:

 • Акрилова пряжа з додаванням мохеру (будь-якого кольору, на ваш вибір)
 • Гачок відповідного розміру (зазвичай для акрилової пряжі використовують гачок №4-5)
 • Ножиці
 • Візерунок «павутинка»

Інструкції з в’язання для початківців:

 1. Почніть пов’язувати рукавиці знизу, з манжети. Для цього зробіть повітряну петлю, потім зв’яжіть 10-12 стовпчиків без накиду (за розміром руки). Потім з’єднайте кінці повітряної петлі, щоб вийшов кільцевої ряд, і продовжуйте пов’язувати стовпчиками без накиду в колі.
 2. Наступний ряд зв’яжіть стовпчиками з накидом, щоб вийшла візерункова гумка. Зв’яжіть стільки рядків, скільки хочете, щоб манжета була досить високою.
 3. Далі почніть пов’язувати візерунок «павутинка». Для цього зв’яжіть 4 повітряні петлі, потім пропустіть 2 петлі і зв’яжіть стовпчик з накидом в 3-ю петлю. Повторюйте цей візерунок до кінця ряду.
 4. Наступний ряд зв’яжіть звичайними стовпчиками без накиду, при цьому стовпчики повинні проходити крізь «павутинки» попереднього ряду.
 5. Продовжуйте пов’язувати візерунок «павутинка» і стовпчики без накиду чергуючи їх до тих пір, поки рукавичка не досягне потрібної довжини.
 6. Для завершення роботи, зв’яжіть останні ряди звичайними стовпчиками без накиду. Залиште достатньо довгий хвіст пряжі для того, щоб зшити рукавиці з боків.
 7. За допомогою ножиць обріжте хвости пряжі і зшийте рукавиці з обох сторін.

Готово! Тепер у вас є затишні і стильні рукавички з візерунком «павутинка» з акрилової пряжі з додаванням мохеру.

Рукавички в стилі «бабусиних квадратів»

Ось простий патерн для рукавичок в стилі «бабусиних квадратів», який ви можете зв’язати гачком:

Матеріали:

 • Пряжа будь-якого кольору
 • Гачок потрібного розміру
 • Ножиці
 • Голка для шиття

Інструкції:

Зв’язати 4 квадрата

 1. Почніть з ланцюжка з 6 повітряних петель (ВП), з’єднайте її в кільце за допомогою стовпчика без накиду (СБН)
 2. Зв’яжіть перший ряд наступним чином: повітряна петля (ВП), 2 стовпчики з накидом (ССН), 2 ВП повторюйте до кінця ряду, закінчите стовпчиком з накидом (ССН) в початковій ВП.
 3. Зв’яжіть другий ряд наступним чином: повітряна петля (ВП), 2 ССН в простір між ССН попереднього ряду, 2 ВП повторюйте до кінця ряду, закінчите ССН в початковій ВП.
 4. Повторіть другий ряд ще 2 рази, щоб отримати квадрат з 4 рядів.

З’єднати квадрати

 1. Повторіть Крок 1, щоб зв’язати ще 3 квадрата.
 2. З’єднайте 2 квадрата разом, зшиваючи їх по одній із сторін. Повторіть для залишилися 2 квадрати.
 3. З’єднайте дві готові смуги разом, зшиваючи їх по бічних сторонах.

Зв’язати манжети і великий квадрат

 1. Зв’яжіть манжети: почніть з ланцюжка з 9 ВП, зв’яжіть ряд ССН. Повторіть цей ряд ще 8 разів, щоб отримати манжету потрібного розміру. Зв’яжіть другу манжету.
 2. З’єднайте манжети з великим квадратом: пройдіть гачком навколо квадрата і манжети, пов’язуючи їх разом стовпчиками без накиду.

Завершення

 1. Поверніть рукавиці по середині і зшийте бокові сторони разом, залишаючи отвір для пальців.
 2. При бажанні можна додати підкладку з флісу.

Рукавиці гачком — це красиві і функціональні вироби, які можуть бути пов’язані з різних видів пряжі. Для досягнення найкращого результату необхідно правильно підібрати пряжу і розмір рукавиць, а також ретельно стежити за технікою в’язання.

Основні техніки в’язання рукавиць включають в себе в’язання в коло, зменшення та збільшення петель, а також в’язання гумки для створення одвороту. Крім того, утеплювач є важливим елементом рукавиць, який забезпечує додатковий захист від холоду і вітру.

Дотримуючись інструкцій і порад, наведених у статті, можна пов’язати красиві і зручні рукавиці гачком.

Схеми та фото приклади для в’язання рукавиць гачком