Аплікації з тканини (94 фото): майстер-класи, трафарети, шаблони створення аплікацій на картоні з джинсової тканини, лоскутов, печворк

Робимо своїми руками з тканини красиву аплікацію в техніці клаптикового шиття. Наводимо всі необхідні шаблони, викрійки та схеми для роботи. Фотографії з корисними порадами для новачків.

У своїй творчості можна застосовувати різні методи для виробів. Сьогодні розглянемо незвичайні аплікації з використанням різних тканин. Вони можуть застосовуватися в оздобленні одягу, інтер’єру, для виставки або подарунка. Вас чекають докладні майстер-класи різних стилів аплікації.

Вибір матеріалу для аплікації

Для аплікації на тканині можна використовувати драп, трикотаж, сукно, бортівка, мішковина. Головне, щоб тканина добре тримала форму і не тяглася. Брати участь у малюнках можуть наступні матеріали: шкіра, замша, хутро, фетр, шнур, тасьма, стрічки, гудзики, паєтки, бісер, мереживо, тасьма. Для листівок і панно потрібен щільний картон.

Існує безліч технік, є з чого вибрати новачкові або професійної майстрині.

Аплікація з тканини на папері для дітей

Тканину і папір відмінно поєднуються.

Проста листівка з картону і тканини для 1-2 класу

Знадобиться картон, зігнутий навпіл. Лицьову частину обклеюємо тканиною за обраним шаблоном, інакше тканинне виріб не буде тримати форму. По малюнку приклеюємо шматочки кольорового матеріалу, даємо висохнути. Пропонуємо ідеї.

8 Березня

На лицьову сторону можна підклеїти мереживо, зверху з тканини створити невеликий квітка, всередині кілька кольорових яскравих ниток, стрічок зав’язати бантом, в центрі кріпимо бусинку. Поруч можна побажання до свята.

Новий рік

Яскраву ялинку на фоні мережива. На пришиту ялина (трикутник з 3 зубчиками) потрібні по краях ґудзики, намистини, стрази, побажання і бантик.

Рада! Краще вибирати тканини, різні по товщині, фактурі і малюнку. Тоді листівка отримає більший обсяг.

Коли всі деталі будуть нам місці, листівку висушити, щоб уникнути міхурів. Краї оформити стрічкою або канвою.

Технологія клаптикової аплікації для 3-4 класу

Цікавий метод, де застосовуються клаптики, обрізки кольорових тканин. Існує два способи.

1 варіант

Клаптики по малюнку пришивають до основного матеріалу. На світлому тлі може бути блакитний вазон, а в ньому жовті, бордові листя з ягідками. Вазон і ягідки повністю пришиті до основи, а листя лише біля основи або по центру. Так створюється легкість, рух і обсяг. Контури всіх деталей виділені темними нитками. Виглядає дуже ефектно.

2 варіант

«Клаптикову ковдру, покривало створюються з маленьких клаптиків. Вибирається спочатку загальний малюнок великого об’єму. Зазвичай, це геометричні фігури: в центрі коло, квадрат, в оточенні маси кольорових клаптиків. Одне коло (квадрат) може бути червоним, потім зеленим, жовтим… Всі відтінки повинні добре гармоніювати один з одним. Тому потрібно багато шматків однакової тканини. Це дуже копітка і довга робота по підбору і зшивання маленьких деталей.

Аплікація квіти зі шматочків тканини для 5-6 класу

Для прикладу візьмемо прикраса пледа.

Декоративний плед з квітами з тканини

Знадобиться шаблон з великими квітами, можна створити в центрі геометричну фігуру, частіше коло з людиною, твариною, а навколо квіти. Ефектно виглядають розшиті по тканині маки на світлому фоні, букет польових квітів різних відтінків, тюльпани та інші квіти з листям.

Послідовність робіт:

Спочатку намічають розмір і розміщення малюнка. Потім збільшують вибраний шаблон, підбирають шматочки різнобарвної тканини. Для тюльпанів – рожевий, жовтий, червоний колір, листочки – зеленуваті, можна в горошок, смужку. Вирізують окремо всі деталі. Часто зручніше знизу на машинці або вручну пришийте по черзі деталі малюнка. Вручну можна великими стібками по краю, на машинці – більш дрібними.

Аплікація з тканини: декор для дому

Наволочки з об’ємною аплікацією з джинсової тканини

Зі старих джинсів нескладно створити різноманітні аплікації. Важливо врахувати особливості тканини:

  • Для основи картинки використовувати картон або щільну тканину (льон або ін).
  • Всі деталі приклеювати, а не пришивати.
  • Краї джинсової тканини не вимагають обробки. Можна взагалі їх розпушити.
  • Краще застосовувати для великих деталей «джинсу», а м’яку тканину – для дрібних.
  • Завжди використовуйте різні тони тканини, щоб картинка була яскравою і виділялися всі елементи.
  • Не варто підігнути краї, інакше зображення буде рівною, це може призвести до деформації країв.

Хід робіт:

  1. Визначитися з колірною гамою і розмірами наволочки.
  2. На щільну тканину перевести весь малюнок.
  3. Шаблон розрізати на частини, кожну повторити на кольорових тканинах.
  4. По черзі приклеїти (м’які тканини пришити).
  5. Для створення об’єму наволочку можна прошити «хвилями» нитками того ж тону. Прикрасити декором у вигляді вишивки: виділити гілки, прожилки квітів та інші деталі картинки. Об’ємна аплікація у вигляді квітки, банта теж підійде.

Краї наволочки оформити тканиною потайним швом. Наволочка готова, а картинку вибирайте будь-яку.

Красиві прикраси для штор та занавісок

Дитячу кімнату можна оформити пришивной аплікацією з тканини. Обов’язково вибрати тканини, щоб вони не линяли. Візерунок краще виділяється на однотонних штори та занавіски.

Хід робіт:

  1. Для цього гострими маленькими ножицями акуратно вирізати зображення.
  2. Приколоти шпильками малюнок до шторі.
  3. На швейній машинці пристрочивши деталі частим обметочным швом. Можна вручну дрібними стібками «вперед голку».

Рада! Краще вибирати контрастні кольори малюнка і штор. Ажурні візерунки краще розташовувати внизу або вертикально на обох фіранках симетрично.

Аплікація з тканини: мода своїми руками

Котяча тема найбільш затребувана, але можна вибрати будь-яких тварин, птахів чи комах.

Жіноча сумочка з аплікацією з тканини: мила совушка

Матеріали підготувати для сумки:

  • щільна натуральна тканина типу льону 60х100 см;
  • тканинна підкладка 50х90 см;
  • шпильки;
  • блискавка;
  • нитки муліне;
  • гудзики – 4 шт.;
  • кольорові шматочки тканини;
  • папір;
  • стрічки, мереживо;
  • клей «Момент» і ПВА;
  • ваніль, кава, кориця.

Хід робіт:

  1. Викрійка проста, в результаті повинна вийти пітна сумка 30 см ширина: 35 см висота (матеріал складний вдвічі по висоті) плюс між полотнищами сумки 10 см. Не забудьте додати по 5 см припусків на шви з боків до 30 см і висоті сумки. Адже нам ще потрібно пришити підкладку. Це основна деталь в цілому витрата тканини – 40х90 див.
  2. Викрійка підкладки (2-й деталі) відрізняється лише заввишки 30 см, всі інші розміри залишаються. Витрата тканини 40х80 див.
  3. Ручка з 2-х смуг – це 3 деталь без припусків на шви – 60 см довжина і 5 см ширина (таких 2 шт.).
  4. Вирізати всі елементи сумочки. Основне полотно скласти по контуру сумки, закріпити шпильками.
  5. На папір переводимо вибраний трафарет «Совушка», можна намалювати будь-яку тваринку, птахів, квітка і ін.
  6. З кольорових шматочків вирізати деталі Сови.
  7. Вирізаємо голову Совушки з великими очима, переносимо на матеріал. Так всі дрібні деталі птиці на тканину потрібного відтінку. Пір’ячко краще з білої х/б тканини – 40 шт., потім пофарбувати.

Рада! Крила ефектніше виглядають з х/б і махрової тканини, якщо їх гарно вишити нитками. Прикрасити мереживом, гудзичками.

  1. Відтінок коричневого кольору зробити: суміш з кави, кориці, клею ПВА і ванілі змішати в будь-якій пропорції. Кава дасть більш глибокий тон. ПВА додати більше. Ніж для іграшок для жорсткості. Щоб виділити деталі по контуру найбільш темний кави, бризнути на гілочки, щоб з’явився тривимірний ефект. Дати просохнути.
  2. Дрібні деталі – гілочки дерева, де сидить Сова швом «назад голку» оформлюємо вручну нитками муліне (в 3 нитки), фарбуємо потім каву.
  3. Складання аплікації. Деталі приклеюємо клеєм на матеріал, пришиваємо обметочным швом. Починати картинку потрібно знизу з лапок Совушки на гілці. Потім по краях збираємо фарбовані пір’ячко. Прошиваємо лише видиму частину пір’я, потім накладаємо наступний шар пір’я. Йдемо від зовнішнього краю до внутрішнього. Так 3 півкола, потім мереживо 4-м шаром.
  4. Приклеюємо деталі очей, потім пришиваємо великими стібками муліне. Приклеюємо білі відблиски на очі.
  5. Додаємо декор – метелика, бантик, брошку.
  6. В останню чергу підшиваємо всередину підкладку.

Сумка «Совушка» готова.

Жакет з аплікацією кішка: простий трафарет

Будь котячий образ для аплікації рекомендують вибирати щільні матеріали, що не будуть обсипатися. Це шкіра, кожзам, замша, плащівка, фетр. Непогано буде себе вести х/б і ситець.

Часто не потрібно навіть роздруківка трафарету. Вибрати картинку котика на екрані, натиснути клавішу Ctrl і покрутити коліщатко своєї миші. Так легко перевести картинку, візерунок на кальку, тонкий папір або плівку з монітора.

Найпростіший шаблон буде відмінно виглядати, особливо на дитячих речах: жакетику, толстовці, спідничці, штанцях, платтячко, футболці.

Шкіра

Для жакета, светри, толстовки краще взяти шкіру або кожзам протилежного кольору. Вирізаємо з шкіри контур котика, пришиваємо до одягу. Виділяємо великі білі очі, вишити нитками зіниці, вусики. Так, на білому жакеті буде виділятися чорний кіт, на чорному – білий, рудий.

М’яка тканина

Перенести трафарет на м’яку тканину, вирізаємо. Головку кішечки можна пришити на швейній машинці декоративним швом. Оформити котячу мордочку намистинками, готовими оченятами, вишити рот, вуса і носик.

Паєтки, намистини

На одязі можна лише паєтками на тканини пришити лише очі, ніс і вусики кішки. Приміром, на світлому одязі чорні паєтки (намистини). Доповнити бантиком замість вушка. Виглядає дуже стильно.

Поради, як правильно пришивати аплікацію до тканини

Оригінальну аплікацію нескладно зробити вручну, але швидше на швейній машинці. В кожному методі є свої плюси і мінуси. Тому при роботі доведеться вибирати найбільш підходящий варіант.

Робота вручну:

  • Займає більше часу і вимагає акуратності.
  • Завжди використовуйте шпильки для збору композиції.
  • Вибирайте тонку голку для більшої акуратності.
  • Стібки робити зліва направо без вузликів.
  • Намагайтеся шов проводити ближче до краю, так він буде при пранні буде менше деформуватися, а кромка не буде стовбурчитися на тканини.
  • Якщо потрібно пришити не фетр, інші тканини вимагають підгину на 0,5 см.

На швейній машинці:

  • Швидке оформлення і виглядає професійно. Тут таких проблем не існує, шпильки потрібні.
  • Необроблені зрізи обробляють швом «зигзаг». Технікою користуються, коли потрібно прикрасити аплікацією одяг.

Шаблони і схеми для презентації виробів

Пропонуємо вашій увазі оригінальні шаблони для вибору виробів. Творчий процес створення креативного вироби не тільки корисний, але і захоплюючий. Творіть, створюйте власні образи на основі наших ідей.