Плакат на тему здоровий спосіб життя: легкі фото ідеї для створення плаката ЗСЖ у дитячий садок та школу

Збірник вдалих плакатів на тему здоровий спосіб життя (ЗСЖ), який легко намалювати гуашшю і аквареллю для учнів з 1 по 11 клас. Фото незвичайних варіантів розміщення інформації на ватмані для натхнення для дитячого садка.

Здоровий спосіб життя був і залишається актуальним у всі часи. У цього явища завжди були прихильники, а противники тихо вели і ведуть нездоровий образ і навіть не намагаються сперечатися, тому що самі розуміють очевидність вибору між здоров’ям і болячками. Заклик людей до ЗСЖ здійснюється різними способами. Один з них — наочна агітація, зокрема плакати.

Загальні рекомендації щодо створення плакатів на тему здоровий спосіб життя

Щоб плакат виконав своє призначення належним чином треба дотримуватися правила по виготовленню:

  1. Необхідно попередньо створити макет, у якому продумати написи і розміщення ілюстрацій, їх розташування на аркуші.
  2. В першу чергу погляд падає в центр плаката. Це найкраще місце для розміщення головної інформації.
  3. Малюнки повинні бути досить яскравими і чіткими. Написи – великими.
  4. Не рекомендується перенасичувати плакат текстом.
  5. Розміщувати наочний матеріал треба в людному місці, де ознайомитися з ним можуть як можна більше людей. Плакат повинен бути повішений на рівні очей для зручності читання та перегляду.

Вибір вузької тематики

Теми плакатів повинні бути затребуваними і чіпляє. Вони повинні спонукати до виконання конкретних дій. Тема наочності повинна бути виділена яскравіше, ніж інші слова.


Тематика підбирається у відповідності з віком дітей. Не рекомендується вибирати широку тему, наприклад, заняття фізичною культурою. У плакаті повинна бути конкретика, більш вузька тема. Наприклад, Швидкого і спритного хвороба не наздожене».

Добірка картинок

Формат плакату дозволяє донести інформацію до глядача чітко, дохідливо, візуально. На плакаті тексту або буває мало, або немає зовсім. Треба пам’ятати: якщо наочні матеріали призначені для дітей-дошкільнят, то текст часто не спрацьовує.

Маленькі діти просто ще не навчилися читати. Таким чином, основну агітаційну функцію виконують картинки, розміщені на плакаті. Можна постійно повторювати дітям необхідність миття рук, але не дочекатися ефекту.

А яскраве, виразне зображення противних мікробів на брудних руках може назавжди викликати огиду і виховати звичку у дитини. Ілюстрації повинні бути яскравими і чіткими. Подібні добре підібрані картинки можуть залишитися в пам’яті надовго.

Підготовка матеріалів

Для виготовлення плаката знадобиться не так багато:

  1. Лист потрібного розміру в залежності від місця розміщення. А4 підійде для невеликого кабінету, а ватман А1, наприклад, для шкільного коридору.
  2. Фарби гуаш, акварель або масло.
  3. Фломастери, маркери і яскраві різнокольорові ручки допоможуть зробити роботу яскравіше
  4. Простий олівець для нанесення первинних начерків;
  5. Лінійка, за допомогою якої зручно робити лінії і будь-які креслення.

Для створення оригінальних плакатів можна використовувати різні матеріали. Наприклад, фотографії. Вони сприймаються не як щось абстрактне, а наближають глядача до звичайного. Можливе використання стікерів, гудзиків та інших незвичайних деталей.

Не рекомендують використовувати кольорові олівці. Малюнки, виконані ними, виглядають блідо.

Вибір колірної палітри

Вибір кольорів має вплив на сприйняття інформації в плакаті. Кольори можуть бути сполучаються або контрастними. Протилежні тони особливо доречні для зображення антонимичной інформації, наприклад, погано –темні кольору, добре – світлі.

Контраст використовують для виділення якоїсь важливої інформації, яку необхідно запам’ятати. Наприклад, на сірому тлі можуть бути акценти яскравих фарб. Або пастельних тонах яскраві кольори. При створенні плаката можна використовувати два-три схожих відтінку і один яскраво-протилежний їм.

Фахівці дизайну рідко вживають в одній роботі більше трьох кольорів, щоб не створювати захаращеність роботи. Добре сприймаються жовтий, помаранчевий, блакитний і зелений. До речі, червоний колір привертає увагу до себе. Його, як і чорний, радять використовувати для акцентування головної теми.

Плакат на тему здоровий спосіб життя для дитячого садка

Діти дошкільного віку тільки починають пізнавати світ. У дитячому саду вони дізнаються, що таке добре і що таке погано. Тому важливо саме в цьому віці закласти в дітях правила ЗСЖ.

Малюки до 6 років ще не вміють читати, тому інформація на плакаті має бути з мінімальним текстом. Щоб ця фраза, прочитана вголос вихователем або батьком, легко запам’яталася дитині. Дітям дошкільного віку важлива візуалізація.

  1. По-перше, їм складно сприймати на слух багато інформації.
  2. По-друге, мислення у них не образна, а конкретне – вони не вміють представляти. Їм потрібні конкретні малюнки.

Простий агітаційний плакат для дошкільнят

Для дітей дошкільного віку теми повинні бути прості, зрозумілі й доступні їх розумінню. Образи яскраві. Наприклад, сонечко, зайчики, ведмедики, діти. До вибору тематики треба поставитися продумано.

Недоречно розміщувати інформацію про шкідливі «дорослі» звички (куріння, алкоголізм, наркоманія). Дітям в цьому віці треба показати, як корисно займатися фізичними вправами, дотримуватися правил гігієни та режиму дня.

Яскраві запам’ятовуються малюнки допоможуть дітям засвоїти і запам’ятати правила здорового способу життя і, можливо, виробити в собі правильні звички на все життя.

Легкий спосіб намалювати соціальний плакат для дітей

Плакат можуть намалювати дорослі, а можна зробити це спільно з дітьми. Тоді хлопці у процесі створення наочності через обговорення, через малювання та розфарбовування, розглядання своїх картинок ще раз закріплять потрібну тему, необхідні правила.

Вихователь може підготувати необхідні матеріали, підготувати розмальовки для кожної дитини. Коли діти зроблять малюнки кольоровими, то разом з ними наклеїти на готовий аркуш ватману. Діти можуть і самі намалювати окремі картинки.

Варіанти оформлення плаката на конкурс у садочку

  • Усміхнене сонечко з промінчиками, на яких зображені причини гарного настрою сонця: фрукти, зарядка, їзда на велосипеді, миття рук.
  • Зображення процесу миття рук, коли противні страшні мікроби змиваються водою.
  • Ілюстрація процесу прийому їжі, на якій з невымытых брудних рук мікроби потрапляють з їжею в рот дитини.
  • Здоровий рум’яний веселий малюк з гантелями в руках і фруктами, що лежали поруч на столі. ЧВ контраст йому на іншій половині плаката зображення худенького сумного хлопчика, що тримається за живіт, і поруч стіл з шкідливими продуктами.
  • Герої улюблених мультфільмів, роблять зарядку і фізичні вправи.

Плакат на тему здоровий спосіб життя в школу

Якщо у створенні плакатів для дитячого садка більше беруть участь дорослі, то плакати для школи найчастіше створюються самими учнями. Вони обирають тему, добирають ілюстративний матеріал, гасла, малюють і оформляють плакат. Поки діти малюють і шукають потрібну інформацію, в їх свідомості і пам’яті відкладається вірна інформація.

Текст, як правило, на плакатах, повинен бути не розпливчастим, а коротким і чітким. Він може звучати так: «Вітаміни – короткий шлях до здоров’я» або «Хороший сон – запорука бадьорості». Такі девізи залишаються в пам’яті краще, ніж великий обсяг нудною інформації з перерахуванням вітамінів, що містяться у фруктах.

Виріб для 3, 4 і 5 класу

На відміну від плакатів для дошкільнят малюнки для учнів 3-5 класів можуть бути образними, символічними. Наприклад, два стану погодних умов (похмуре і ясна) і на них зображення тих причин, які роблять життя сонячної або похмурою. Окрім тим режиму дня, правильного харчування, можна поступово вводити теми шкідливих звичок.

Цікаві плакати про здоров’я для 6, 7 і 8 класу

Для хлопців середньої ланки школи вже актуальні картинки з профілактикою куріння або вживання вейпов. Для дітей цього віку будуть цікаві плакати з фотографіями, зображують їх кумирів, відомих спортсменів. Такі приклади будуть відмінним стимулом для школярів вести ЗСЖ.

Учні 6-8 класів часто самостійно створюють плакати, тим не менш дорослим треба контролювати процес і при необхідності підказати.

Збірка цікавих ідей

Наочні матеріали, що закликають до ЗСЖ, можуть бути виконані із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій. Створюються такі роботи за допомогою графічних редакторів. Старші школярі можуть це зробити самостійно. Також можна роздрукувати готові шаблони або елементи, а потім наклеїти їх на ватман.

Якщо поставитися до створення плаката креативно, то можна використовувати стиль ретро (нагадує листівки-агітки з СРСР) або виконати гасла в стилі леттеринга.

Леттерінг – це малювання букв в певному стилі, що підходить для даної ситуації, або характерний для якогось бренду. Приклади — зображення життєрадісної людини з слів, що асоціюються зі здоровим способом життя.

Яскраві образи і слова залишаються в свідомості і пам’яті людей незалежно від їх волі і бажання. Подібними прийомами часто користуються фахівці психології і творці агітаційних матеріалів. Плакати – комплекс девізів і образів – можуть впливати на людей, а особливо на дітей, формуючи в них правильні думки і спосіб життя.

Легкі фото ідеї для плакатів на тему здоровий спосіб життя