Вироби з долоньок своїми руками: 99 фото ідей для дітей дитячого садка і школи 1, 2, 3 і 4 класу

Збірник класних виробів з долоньок для самих маленьких від 3 до 7 років. Шаблони для вирізання та фотографії творчих задумів. Докладний майстер-клас, поради щодо вибору інструментів та матеріалів.

Вироби з відбитків долонь — чудова ідея. Нетрадиційна техніка подарує масу позитивних емоцій. Роботи робляться просто, а виглядають ефектно.

Вироби з долоньок: об’ємні і плоскі аплікації

Проста ромашка з паперу для дітей в садок

Ромашка — ніжний, чистий, красивий польова квітка. Її часто зображують на заняттях у дитячих садках, студіях, гуртках.

  • Обводимо дитячу долоньку на білому аркуші паперу. Вирізаємо кілька таких долоньок з складених разом аркушів.
  • Для звичайної ромашки потрібно 5-7 долоньок. Будемо викладати заготовки по колу.
  • Якщо хочете зробити пишну ромашку, то можна зробити більше деталей, розмістити по зовнішньому і внутрішньому колі.
  • Серединку можна зробити площинною або об’ємною. Плоску вирізаємо серединку з жовтого паперу. Для об’ємної серединки візьмемо жовту серветку, кладемо смужку шириною 2 див, зробимо надрізи. Скачаємо смужку в рулон. Волохата серединка готова.
  • Робимо довгий зелений стебло.
  • Відбитки долоньок на зеленій папери послужать листям нашої ромашки. Вирізаємо 2-3 «листочка».
  • Викладаємо на блакитний картон стебло. Складаємо долоньки по колу, пальці служать пелюстками. У середину кладемо жовтий круг з паперу. Приклеюємо всі деталі.

Можна створити аплікацію з декількох квіток, а фоном буде служити зображення паркану. Наші ромашки ростуть на дачній ділянці. Приклеїмо декоративні фігурки на виріб: сонечка, бджілки, метелики.

Ромашка — символ любові і вірності. Виріб стане подарунком на 8 Березня, День Матері, День Сім’ї.

Пінгвін з відбитків руки

  1. Робимо відбиток руки на папері чорного кольору. Фігура пінгвіна.
  2. Готуємо фон: синій картон, смужку білого паперу з хвилястою стороною. Наклеїв смугу паперу внизу фону, хвилястою стороною вгору «замет».
  3. Наклеюємо відбиток долоні на картон, пальцями вниз. На відбиток долоні наклеюємо білий круг — живіт пінгвіна.
  4. Над животом приклеюємо декоративні оченята, подвійний дзьоб з маленького трикутника червоного паперу. Приклеюємо одну половинку дзьоба, друга вільна. Пінгвін з відкритим дзьобом.
  5. Прикрашаємо синій фон білими сніжинками.

Майстер-клас з виготовлення виробів для 1, 2, 3 і 4 класу

Виготовити велику кількість деталей, виконати об’ємну аплікацію, для дітей шкільного віку не складе праці. Дитина проявляє багато фантазії, вироби стають більш виразними і оригінальними.

Вироби з долоньок можуть бути у вигляді аплікацій, об’ємних предметів, іграшок.

Жаба

Проста і забавна дрібничка повеселить дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку.

  1. Беремо папір зеленого кольору. З допомогою циркуля накреслимо велике коло і два маленьких, однакових за розміром. Це тулуб і очі жаби.
  2. Вирізаємо з білого паперу два однакових кухоль, трохи менше зелених кіл. Потім два однакових чорних кухоль, трохи менше білих деталей. І дві деталі діаметром 1-1,5 см білого кольору «горошини». Для вирізування кругів можна використовувати дирокол.
  3. Робимо очі. На зелені кола по черзі наклеюємо білі, потім чорні кола. Білі «горошини» наклеюємо на чорні кола. Це відблиски очей.
  4. На папері зеленого кольору обводимо олівцем долоню. Вирізаємо дві однакові заготовки. Це лапи жаби.
  5. Збираємо деталі. Кладемо лапи поруч, пальці спрямовані в різні сторони. Великі пальці внизу. Приклеюємо до лап нижню частину тулуба. На тулуб зверху наклеюємо готові очі. Подрисовываем рот. Наша жаба посміхається.

Життєрадісна жаба дуже сподобається маленькому братові або маленької сестри.

Лілії

  1. Обводимо на папері долоньки, вирізаємо. Це майбутні бутони, квітки. Лілії бувають різні, використовуємо білу, червону, помаранчеву, рожеву, жовту папір. Робимо по дві заготовки одного кольору.
  2. Закручуємо пальці «пелюстки» у заготовок на олівець. Вони повинні бути трохи відігнуті назад.
  3. Надрізаємо долоньку з боку зап’ястя, робимо два надрізи 1,5-2 див. робимо Надрізи на однаковій відстані. Повинні вийти 3 однакових смужки. З допомогою них будемо приклеювати бутон.
  4. Намазуємо клеєм лист зеленого паперу, накручуємо на довгий олівець, пропрасовуємо пальцями. Це стебло.
  5. Прямокутник жовтого паперу мажемо клеєм, починаючи з куточка закручуємо на верхню частину стебла. Це серцевина квітки. Перевіряємо як приклеїлася заготівля, підклеюємо кінчик.
  6. Прибираємо олівець.
  7. Беремо заготовку бутона, мажемо клеєм розрізані смужки, обертаємо стебло. Починаємо з боку великого пальця, приклеюємо одну половину бутона, другу. Бутончик наклеюємо внизу жовтої серединки, верхня частина бутона вільна. Це квітка з однієї долоньки. Додаємо бутончик з другої долоньки. Приклеюємо трохи нижче першої заготовки.
  8. Зеленою смужкою паперу закриємо місце з’єднання бутона і стебла.

Так робимо три або п’ять квіточок. У нас вийшла шикарна лілія. Прекрасний подарунок мамі на 8 березня!

Заєць

  1. Дитина обводить руку на картоні, в області зап’ястя малює півколо.
  2. Вирізає заготовку.
  3. Повертаємо саморобку пальцями вгору, загинаємо середній палець назад або зрізаємо.
  4. Малюємо зайця очі, ніс, вуса.
  5. Зафарбовуємо вуха.
  6. Мізинець і великий палець — передні лапки, загинаємо їх до середини, вони повинні з’єднатися.
  7. Можна вкласти в лапки морквину, яблуко, цукерку з паперу.

Вироби з долоньок новорічні

Чарівний сніговик

Незвичайний сніговик прикрасить кімнату на Новий рік.

  1. Вирізаємо три білих кола з картону. Один коло великий для тулуба, інший коло поменше, самий маленький коло для голови. З’єднуємо три кола клеєм.
  2. Робимо відбитки рук дітей на білого паперу, 25-30 заготовок.
  3. Заздалегідь готуємо деталі з паперу: два валянки, відро або шапочка, рукавички, шарфик, ґудзики; очі, ніс морквиною, рот, розтягнутий в усмішці. Додаємо блискучі декоративні наклейки.
  4. Беремо клей, намазуємо велике коло і приклеюємо долоньки по краю кола, пальцями в зовнішню сторону. Проходимо три кола. Приклеюємо деталі особи, шапку, рукавиці і валянки поверх білих долоньок.

Чарівний сніговик, на радість дітям і дорослим. Новорічної виробом прикрашаємо вікно.

Найпростіша ялинка

Вирізаємо кілька заготовок з відбитків руки дитини. Долоньки зеленого, салатового, м’ятного кольору. Знадобитися досить велика кількість, від 15-50 заготовок, в залежності від того, якого розміру ялинка буде розташовуватися на картоні. Картон трикутної форми.

  1. Наклеюємо перший ярус ялинки, починаючи знизу. Зверху приклеюємо меншу кількість заготовок. Маємо долоньки пальцями («голочками») вниз. Наклеюються «гілочки» повинні закривати попередні, не повинно бути відкритих місць.
  2. Далі по спадній, ярусів може бути від трьох до семи.
  3. Прикрашаємо дерево намистом, зірками, кулями, ліхтариками.
  4. Можна прикрасити блискітками, мішурою, іграшками з паперу, декоративними наклейками. Зверху помістимо зірку або сніжинку. Все як у справжньої новорічної ялинки. Варіантів багато, особливо якщо ялинка великого розміру.

Зовсім проста ялинка може складатися з шести долоньок: три внизу, дві посередині, одна нагорі.

Вироби з долоньок дитини для мами

Листівка сонечко своїми руками

  1. Лист блакитного картону складемо навпіл. Прикладаємо долоню до аркуша так, щоб мізинець був вздовж згину, обводимо олівцем. Вирізаємо по контуру. Лінію згину не розрізаємо.
  2. Вийшла листівка.
  3. Вирізаємо коло з жовтого картону. Наклеюємо декоративні оченята, робимо круглий ніс з паперу. Подрисуем рот та рожеві щічки. Нарізаємо довгі і короткі смужки. Наклеюємо всередині листівки сонце на правій стороні з короткими променями, протягуємо довгі промінчики на ліву сторону. Блакитний фон з долоньок буде служити безхмарним небом.
  4. На лицьовій частині листівки робимо напис з привітанням «любій матусі», «З весняним святом!».

Таку листівку буде приємно отримати мамам, бабусям на 8 Березня, день народження.

Можна зробити відбиток на складеному навпіл картоні так, щоб лінія згину була нагорі. Відкриватися листівка буде знизу вгору. На нижній частині розмістити сонечко, на верхній напишемо побажання, вільну площу прикрасити стразами.

Серце в долоньках з кольорового паперу

  1. Складаємо лист тонкого рожевого картону навпіл, наносимо відбиток руки так, щоб мізинці були на стороні згину.
  2. В середину відкритих долонь будемо поміщати сердечко.
  3. З паперу червоного кольору, складеної вдвічі, малюємо половинку серця, вирізаємо. Вийшло дві половинки серця. Мажемо клеєм серединку вироби, приклеюємо в середину відкритих долонь. Робимо напис.

Сердечко — найпопулярніша виріб на День святого Валентина.

Вчимося малювати картини долоньками

Діти до 1 року (і навіть раніше), з допомогою дорослого, вже можуть починати малювати долоньками. Фарби повинні бути безпечними, дитина пробує їх на смак.

Мажемо долоньку дитини фарбою, робимо відбиток на аркуші. Приклад можуть показати батьки, діти охоче повторюють. Для зручності, фарбу треба виливати в неглибоку посуд.

З дітьми ясельного віку можна пограти. Відбиток долоні малюка дорослий перетворює в рослину, тварину, домальовуючи деталі. Тут і конячка, рибка, котик, квіточка.

Перші картини можуть бути у вигляді різнокольорових плям, дитина пробує залишати сліди, вмочуючи пальці або цілу долоню у фарбу.

Метелик на лузі

Картинку створюють малюки 2-3 років. Якщо потрібна допомога, дорослий допомагає.

  1. На листку паперу з готовим зображенням тіла метелики, діти залишають відбитки долоньок. Це крильця.
  2. Попередньо закрасимо білий аркуш зеленим кольором. Діти фарбу наносять губкою або щіткою. Дорослий зображує коричневою фарбою тіло метелика.
  3. Потренуємо розташування рук на аркуші: з’єднуємо долоні внизу, розставляємо пальці в сторони, великі пальці разом.
  4. Діти самостійно мажуть фарбою свої долоні, накладають на малюнок. Колір використовуємо червоний, синій, блакитний, жовтий, за вибором дитини.

Можна зробити колективну роботу. На великому аркуші паперу (на леваді) буде багато метеликів.

Сім’я восьминогів

Діти середньої та старшої групи вміють фарбувати долоньки густо. Відбитки виходять повні, виразні.

  1. Дитина робить кілька відбитків на одному аркуші. Фарбу можна використовувати різну.
  2. Три або чотири відбитка, перевертаємо лист — сім’я восьминогів в зборі.
  3. Додаємо деталі: очі, рот, нитки для волосся, капелюх та краватку для тата, метелика на комірець для синочка, намисто, каблучки на кожну щупальцу для мами і доньки.
  4. Деталі можна намалювати, а можна приготувати з паперу.

Зафарбовуємо фон блакитною фарбою, малюємо водорості. Чудова картинка, хоч на виставку відправляй!

Їжачок в осінньому лісі

  1. Внизу сірого або блакитного тла робимо відбитки долонь червоного, жовтого, помаранчевого кольору. Це опале листя дерев.
  2. В центрі аркуша залишаємо коричневі відбитки долонь (голки), 4 заготовки, розташовуємо їх по колу.
  3. З рожевої паперу вирізаємо тільце їжачка, наклеюємо зверху коричневих відбитків. Подрисовываем очі, ніс, лапи. Деталі можна виконати з паперу або пластиліну.
  4. Малюємо деревце, робимо відбитки долонь жовтого та помаранчевого кольору (осінні листя). Подрисовываем хмари, сонечко.

Якщо раніше малювання долоньками вважалося марним (дитина тільки забрудниться весь), то зараз інша думка. Нетрадиційна техніка розвиває дрібну моторику, координацію рухів, увагу. У малюків це ще позитивні емоції, зміцнення зв’язку з дорослим. У дітей старшого віку — розвиток пам’яті, мислення, уяви.

Малюнки і аплікації з долоньок — веселе і корисне заняття. Це дуже весело, коли з допомогою одних відбитків долоні можна зобразити цілий світ.

Нові фото ідеї виробів з долоньок