Каталог цікавих поробок зі старих джинсів, які швидко і легко можна зробити своїми руками в домашніх умовах. Фотографії приголомшливих ідей і оригінальних задумів від майстринь.
Джинси або джинсовий одяг є практично в кожному сучасному гардеробі. По мірі зношування від неї зазвичай позбавляються. Але з цим можна почекати, адже зі старої джинсової тканини можна зробити масу цікавих речей. Далі розповімо, як це реалізувати.
Друга життя старої тканини: ідеї виробів
Незвичайна сумка з джинсів
Сумка з джинсової тканини відмінно доповнює будь-який образ і підходить жінкам різного віку. Її люблять за масу переваг, наприклад, довговічність, стійкість до різних погодних явищ, натуральність матеріалу.
З нього можна зробити найрізноманітніші сумки, настільки, наскільки дозволяє фантазія. Розглянемо кілька популярних варіантів.
Сумка з довгою ручкою
Носіння через плече – популярний і зручний варіант. У ній містяться багато речей, зазвичай, це предмети першої необхідності. Природно, вона підходить для щоденного користування. Стильно і недорого.
Сумка-торба
Більше молодіжний варіант. Відмінна місткість завдяки наявності вільного місця, міцність. Більше підходить для неформальних обстановок.
Сумка-планшет
Такий варіант теж часто зустрічається в молодіжному середовищі. Підходить людям, які віддають перевагу мінімалізм у всьому або прагнуть до нього. Строгий і стриманий підхід в оформленні робить цю річ незамінною як для неформальних обстановок, так і для зустрічей на діловому рівні.
Сумка для пляжу
Вона містка і одночасно з тим має стильний дизайн, який завжди при бажанні можна модернізувати і доповнити.
Рюкзак
Шанувальники спортивного стилю лаконічно поєднують його з майками та футболками. Дуже зручно, і руки не зайняті сумкою.
Косметичка для модниці джинсових кишень
Із задніх кишень старих пошарпаних джинсів можна зробити непогану косметичку. Для цього знадобляться самі кишені однакового розміру, відповідні нитки, блискавка і швейна машинка. За бажанням можна додатково використовувати елементи декору.
Робота виконується за наступною схемою:
- Спочатку готуємо кишені, отпарываем їх від основної тканини. Робити це потрібно акуратно.
- Потім блискавку в застебнутому стані прикріплюємо з виворітного боку кишень по верхньому краю. Під час шиття від краю відступають на сантиметр.
- Кишені складають один до одного изнанками. Потім зшивають деталі зигзагоподібним швом.
- Додатково прострочити кути.
- На язичок блискавки закріплюємо пензлик. Вона буде служити не тільки прикрасою, але і маленьким помічником у користуванні косметичкою.
Брошки зі старих джинсів
Джинсові брошки чудово виглядають на верхньому одязі, сумках, в’язаних речах. За своєю формою вони можуть бути різними.
Брошка півонія
Брошка у вигляді півонії виглядає красиво, але її непросто виготовити. Для цього готується паперовий трафарет трьох різних розмірів у вигляді пелюсток – великий, середній та малий. Це зробить виріб пишним. В серцевину розміщується каркас з картону, за рахунок якого буде кріпитися вся композиція. По завершенню роботи його можна буде заховати в декоративній обробці квітки.
Брошка братки
Брошка у вигляді братків проста у виконанні і при цьому виглядає не гірше, ніж попередня. Для пелюсток готується овальний шаблон в єдиному екземплярі. Щоб вони вийшли більш природними, потрібно обрізати кілька овалів, зробивши їх трохи менше за інших. Приклеювати пелюстки потрібно до середини квітки, склавши їх у формі трикутника.
Брошка троянда
Джинсовий троянду можна зробити без викрійки її пелюсток. Треба лише розрахувати необхідні розміри квітки і вирізати відповідну їм спіраль з джинсового матеріалу.
Краю заготовки бажано зробити нерівними, хвилястими. За допомогою клейового пістолета закріплюється середина, потім акуратно скручиваете бутон, крок за кроком, згинаючи краю в зовнішню сторону. У центр бутона можна розмістити стару гудзик.
Іграшки для дітей
Кіт
Іграшковий кіт у вигляді подушки виготовляється за наступною схемою: для мордочки застосовується флізелін, який прикріплюють до виворітній стороні матеріалу.
На ньому складається схема, за якою отстрачивают рот, вуса, ніс тварини. Також готуються накладні частини для мордочки. Можна використовувати синтепон.
Ведмежа
Для створення ведмедика потрібні не тільки сама тканина, але і картон для шаблону, швейна машинка, ножиці, маркер для позначення параметрів викрійки, а також м’який наповнювач.
Малюємо шаблон, вирізаємо, потім розкладаємо його на тканини, закріплюємо, обводимо і теж вирізаємо по контуру. Друга половинка іграшки робиться за тією ж самою методикою.
Готові половини викрійок зшиваємо, залишаючи невеликий проріз для наповнювача. Після розподілу наповнювача усередині іграшки проріз зашиваємо. Прикріплюємо очі, ніс, рот, малюємо щоки. Можна одягнути ведмедика. Наприклад, зшити модну футболку, штанці, головний убір.
Майстер-клас корисних виробів з джинсів для будинку
Накидки на табуретки з джинсів
Оббивка зроблена з джинсових клаптиків різних відтінків, буде виглядати набагато цікавіше. Сюди ж можна додати кілька шматочків яскравої тканини відповідної товщини.
Сидіння стільця має бути знімним. Крім цього нам знадобляться нитки, праска, затискачі, голка, швейна машинка, двосторонній скотч, маркер, два види ножиць – кравецькі та канцелярські, папір, лінійка і олівець, а також будівельний степлер.
Готується викрійка у вигляді шестикутника з однаковими сторонами. Довжина сторін шаблону – близько восьми сантиметрів. Приготуйте їх стільки, скільки потрібно буде отримати деталей з джинсової тканини. Викрійки кріпляться до матеріалу за допомогою двостороннього скотча. Не забуваємо про припуски на шви – 0,7 сантиметри. Стільки ж частин робиться з контрастного матеріалу.
Припуски заутюживаются і фіксуються стібками вручну. Всі готові деталі розкладаються лицьовими сторонами вгору один до одного, скріплюються затискачами і сточуються.
Як тільки вийшло потрібного розміру полотно, нитки обрізають, а паперові викрійки прибирають. На перевернуте виворотом назовні полотно зверху кладуть сидіння з прикріпленим до нього поролоном. Краї полотна фіксуються степлером по сторонам сидіння. Зайвий матеріал забирається.
Прихватки для кухні своїми руками
Форма прихватки може бути будь-якою. Наприклад, квадратної або у вигляді яблука. А може бути і у вигляді сердечка. Для цього потрібна форма, яка буде складатися всього з двох деталей, що робить її досить простий. Дві частини – передня і задня – вирізають по викрійці на тканині, а потім акуратно зшиваються. Краї обробляються тасьмою. Тканини і кольори можна комбінувати, так навіть цікавіше виходить.
Креативні наволочки для подушок
Наволочки на подушку-валик дуже прості у виготовленні.
Наволочка в формі валика-цукерки виходить шляхом отримання з джинсової штанини шматки потрібного розміру. Він відрізається так, як є, шви на ньому чіпати не потрібно. Потім його краю обметуються, вивертаються навиворіт і отстрачиваются на 0,5 сантиметра. Краї зав’язуються декоративним шнурком таким чином, щоб вийшла цукерка.
Місткий органайзер
Органайзер можна пошити виключно з одних кишень. В якості основи, на яку вони будуть настрачиваться, знадобиться матеріал однотонного або схожого відтінків. А можна просто зшити разом штанини.
Для цього їх розпорюють, прибирають товсті шви, обробляють краї. Для подальшого зручності в експлуатації використовуються кишені різних розмірів.
Ідеї декору інтер’єру виробами з джинсів
Розкішні квіти
В якості декору можна зробити нескладний квітка, який здолає майстриня будь-якого рівня. З тканини вирізається рівна смужка. З одного її боку висмикнути нитки, трохи задерши край. З іншого – прокласти стібок голкою так, щоб можна було, потягнувши за вільний кінець нитки, зібрати гармошкою смужку. Зафіксувати краї, а в утворилася серцевині квітки пришити гудзик або одразу.
Кольоровий килимок для будинку
Створення килимка – ще один прекрасний спосіб утилізації старих, непотрібних джинсів. Для роботи потрібні будуть лист синтепону, близько семи штук старих штанів, шпильки, ножиці, нитки, швейна машинка, щільна тканина для основи килимка, папір для шаблону.
На картоні вирізаються однакові шестикутники. Потім вони викроюються на тканини. Створіть цікаве поєднання відтінків, розклавши їх на робочій поверхні. Повинно вийде дев’ять рядів.
Приступайте до зшивання їх. Деякі навіть намагаються підбирати так, щоб нитки йшли в одному напрямку з рубчиками тканини. Закріплюйте краю, час від часу перевіряйте, рівне полотно. Краї готового килимка підрівняти. Тепер приступаємо до збірки «сендвіча»: синтепон, тканина для основи (вона кладеться лицьовою частиною вгору, а клаптева частина виробу навпаки). Шари фіксуються шпильками. Прострочити виріб, залишивши невеликий отвір, щоб його вивернути лицьовою стороною. Після завершення всіх процедур ще раз прострочити килимок по краях і зашити залишену проріз.
Особливості складання викрійки
Особливість складання викрійки на джинсової тканини буде залежати від типу і виду задуманого виробу. Розглянемо це на прикладі звичайної косметички. Для її створення низ штанин відрізається так, щоб вийшов квадрат.
Заготівля просто вивертається виворітною стороною, застрачивается шов. З іншого – вшивається блискавка. Залишилося тільки вивернути виріб лицьовою стороною, і воно готове. Як видно, тут особливо викрійка не потрібна. Але якщо є бажання отримати більш цікавий і оригінальний продукт, то вже, природно, викрійка буде трохи складніше.
Робити різні речі зі старих джинсів – заняття захоплююче. Більш того, можна не тільки оновити гардероб або прикрасити будинок, але і значно заощадити на цьому.
Головне – правильно і з розумом навчитися розпоряджатися зі старими речами, не забуваючи про те, що вони ще можуть послужити.