Інструкція, як зробити святкову пиньяту в домашніх умовах своїми руками з підручних засобів, таких як картон з кольоровою або гофрованої папером. Фото цікавих поробок для натхнення.
На що тільки не піде батько, щоб порадувати своє улюблене чадо. Забавно, що дорослі в основному запам’ятовують витрати на розваги, а у дітей зазвичай в пам’яті залишається інше – те, що було цікаво, азартно, в чому брав участь сам батько.
Що таке піньята?
Дослівно «піньята» в перекладі з італійської мови означає «крихкий горщик». Словом, це деяка ємність, в яку укладено подарунок та/або солодощі, і дістатися до яких можна тільки розбивши цей крихкий посудину. Піньята підвішується на мотузочці і розгойдується. Претендент на ув’язнені в ній сюрпризи та смаколики повинен з зав’язаними очима розбити її за допомогою біти. Правила такої забави, природно, можуть довільно змінюватись.
Головне тут веселощі і азарт. Скажімо, шнур, на якому підвішена піньята, може бути перекинутий через блок і якийсь дорослий, смикаючи за мотузку, може піднімати і опускати пиньяту – так розбити буде складніше.
Особливості
Отже, полювання на пиньяту – справа азартна. Як правило, обряд має змагальний елемент – скажімо, кожен учасник має право на кілька спроб, якщо промахнувся – біта переходить іншому претенденту подарунків. Тим не менш полювання за рухомий пиньятой не є дозвільними потіхою. Класична піньята виконувалася у формі семіконечній зірки.
Кожне вістря символізувало один з семи смертних гріхів. Людина, розбиває пиньяту, нічого не бачить – це символ беззастережної («сліпий») віри. Піньята виконувалася в яскравих кольорах, які символізували спокуси.
Блискучі прикраси служили символом порожнього марнославства, тлінності і безглуздості порожнього позерства. Таким чином, перед нами не просто спортивне змагання і демонстрація спритності, перед нами глибоко символічний ритуал, що демонструє сліпу боротьбу з спокусами і тлінними бажаннями. Підсумок успішної боротьби – винагорода у вигляді порятунку душі і дощу подарунків і благ. Словом, мораль тут дуже глибока і цілком доступна для пояснення підростаючому поколінню.
2. Історія появи
Оскільки такий глибоко символічний звичай не міг з’явитися і оформитися одномоментно, то, як це часто буває, конкретної дати появи немає. Проте прийнято вважати, що зародився звичай в Італії. Потім в рамках, так би мовити, культурного обміну перекочував в Іспанію, де став дуже популярний. Іспанські завойовники перевезли його в Новий
Світ, де піньята стала мало не національним символом (у всякому разі, символом Мексики її можна назвати, маючи повні підстави). Кажуть, що Ацтеки мали схожу традицію, тому європейські монахи, які перебували серед колонізаторів, чимало сприяли популяризації піньята з метою якнайшвидшої євангелізації місцевого населення.
Відомо, що в 1586 піньята було цілком офіційно затверджено як частина церемонії підготовки до Різдва.
З чого можна зробити пиньяту?
З бажанням веселитися і шанувати традиції може бути все в порядку. Однак з глиняними горщиками у багатьох домогосподарствах «напряжонка». Тому виготовляти пиньяту доводиться з підручних матеріалів. Відразу слід обмовитися, що запропоновані способи далі ставляться скоріше до найбільш доступним, ніж до найкращим. Якщо коротко, то в побутових умовах найпростіше виготовити пиньяту в техніці пап’є-маше.
На відповідний каркас потрібно нанести підготовлену із суміші волокнистих матеріалів (картон, папір тощо) і клею (клей, рідке скло, борошно тощо) формувальну масу. Отриманої заготівлі необхідно дати висохнути, а після приступити до декорування поверхні і наповнення її внутрішнього простору подарунками.
Як зробити пиньяту своїми руками в домашніх умовах: легкий майстер-клас.
Завжди невідомо сподобається задумка дітям або вони вважатимуть її нудною. Тому в якості «проби пера» можна виготовити зовсім просту пиньяту. Для цього нам знадобляться:
- повітряна кулька;
- газетна або обгортковий папір;
- клейстер;
- кольоровий папір і прикраси;
- декоративні стрічки;
- солодощі та сюрпризи для начинки.
Про послідовності операцій неважко здогадатися виходячи з самого набору, вона полягає в наступному:
- надути кульку до необхідних габаритів;
- приготувати клейстер (у найпростішому варіанті це може бути борошняний відвар);
- нарізати обгортковий/газетний папір невеликими шматочками;
- наклеїти перший шар паперу на кульку, використовуючи просту воду;
- наступні відрізи папери приклеювати до кульки, попередньо змочуючи шматочки в клейстері;
- нанести три-чотири шари паперу на кулю;
- залишити висихати;
- зробити аплікацію з шматочків кольорового паперу, що закриває всю поверхню кульки (шматочки паперу не обов’язково наклеювати повністю, навпаки – їх можна «разлохматить», зробивши безліч надрізів ножицями, так поверхня буде не гладкою, а «пухнастою»);
- прикрасити поверхню піньята в міру можливостей і уяви;
- здути і витягти кульку;
- проробити отвори і протягнути стрічки в них таким чином, щоб вийшла необхідна підвісна система;
- наповнити пиньяту подарунками через отвір, що залишилося від «хвостика» повітряної кулі;
- заклеїти дірку кольоровим папером.
Можливо, така піньята не справить фурор на конкурсі цих виробів, але точно порадує дітей на святі.
Ошатна піньята на день Народження
Діти не приховують свій вік, тому на дитячих святах вік ювіляра вказується скрізь: на листівках, на торті і т. д. Піньята у вигляді цифри – дуже вдалий і логічний хід. Оскільки піньята у формі цифри має вельми певну геометрію, то найменш витратним і надійним способом отримати її – буде використання шаблону.
Для виготовлення нам знадобляться:
- картон;
- газетна/обгортковий папір;
- скотч;
- канцелярський ніж або ножиці;
- кольоровий папір і прикраси;
- клейстер і кисть;
- декоративні стрічки;
- солодощі та сюрпризи для начинки.
Операційно процес виготовлення полягає в наступному:
- вычерчиваем на картоні контур цифри;
- вирізаємо силует цифри;
- використовуємо силует як шаблон для вирізання її дубліката з іншого аркуша картону;
- вирізаємо з картону смуги, що визначають бічні сторони («товщину») цифри;
- кріпимо скотчем підвісні стрічки на внутрішню сторону контуру цифри;
- збираємо конструкцію;
- формуємо єдину поверхню конструкції в техніці пап’є-маше, використовуючи спочатку обгортковий папір, а потім кольорову;
- прикрашаємо поверхню аплікаціями з кольорового паперу і декоративних елементів.
Якщо піньята виходить досить грунтовною, але хотілося б під час свята не просто зім’яти її, а ефектно розбити, то слід передбачити слабкі місця конструкції.
Наприклад, можна заздалегідь розрізати цифру в зручному місці, а потім склеїти в техніці пап’є-маше. Відсутність внутрішньої єдності не буде помітно зовні, але шов, за яким склеєна конструкція, найімовірніше і стане місцем, де від удару піньята розпадеться.
Мила піньята для дівчинки
Насувається день народження дівчинки, а ви ще не вирішили – як її потішити? Тоді красива і яскрава піньята може стати відмінною ідеєю для оригінального подарунка. Її виготовлення в принципі мало чим відрізняється від описаних раніше варіантів, однак до естетики, барвистості оформлення та художнім задумом дівчинки пред’являють вимоги дуже високі.
Ось прекрасні задуми для виготовлення піньята для дня народження дівчинки, які в принципі виготовляються з того ж плану, що і піньята-цифри, але оригінальні за формою:
- поні або єдиноріг;
- хмарка, прикрашене стрічками;
- пироженка або стаканчик морозива;
- силует птахи (фламінго, лебідь – дуже схожі на цифру «2»);
- божа корівка;
- пузатий котик.
Красива піньята з паперу для хлопчика
Піньята як засіб порадувати хлопчика в його день народження підходить чудово. Тут і сюрприз, і випробування на спритність, і можливість що-небудь зламати. Ефектний дизайн, однак, для хлопчиків теж дуже важливий. Потрібно врахувати той факт, що хлопчик не захоче руйнувати те, що любить. Тому, якщо пиньяту передбачається розбити, то не слід надавати їй образ улюбленого супергероя.
Підійде що-небудь нейтральне або навіть кілька кровожерне:
- злісна рибіна;
- футбольний м’яч;
- піратський череп з кістками.
Якщо ж планується, що піньята збережеться як декоративний елемент в кімнаті хлопчика, то підійдуть інші варіанти:
- голова супергероя (Бетман – досить незграбний, тому легко може бути зроблений на основі взуттєвої коробки);
- скриня зі скарбами;
- піратська треуголка.
Як зробити пиньяту своїми руками в домашніх умовах: прості ідеї для свята
Отже, ви вирішили урізноманітнити домашнє торжество за допомогою гри з пиньятой. Виготовити її в домашніх умовах важко, однак, не слід нехтувати вже апробованими ідеями і готовими рішеннями.
Піньята у вигляді єдинорога: швидко і легко
Така піньята виготовляється за допомогою тих же матеріалів і кроків, які використовувалися для виробництва піньята у формі цифри. Тим не менш, деяка специфіка все-таки є.
- Необхідно завантажити з інтернету або придумати самим контур майбутнього твору.
- За викройкою необхідно вирізати два контури тіла єдинорога.
- Необхідно вирізати кілька смуг картону, які будуть визначати «товщину» піньята.
- За допомогою клею і смуг паперу збираємо об’ємну конструкцію єдинорога (стінки приклеюємо до «бортах», не забуваючи передбачити отвори для завантаження і кріплення тіла єдиноріжки до стрічок-підвісів).
- Вирізаємо з кольорового паперу смуги і робимо по одному краю ножицями бахрому.
- Почавши знизу, наклеюємо смугу за смугою бахрому горизонтально, поки не буде вкрите все тіло єдинорога.
- Поверніть з картону конус – майбутній ріг і декорують його на свій смак папером, блискітками та біжутерією.
- Виготовте додаткові частини, які «пожвавлять» виріб: оченята-намистинки, рот, хвіст, пензлики на вушка і т. п. З кольорового паперу неважко зробити гриву, а хвіст можна зробити з декоративних стрічок.
Піньята торт з шоколадками: поетапна інструкція
Слово «піньята» певною мірою стало прозивним. Торт – це кондитерський виріб, а «пиньятой» він стає тоді, коли всередині розміщується сюрприз. Як правило, для приготування торта-піньята найкраще підходять рецепти листкових виробів. Верхній і нижній коржі виготовляють цілими, а в інших коржах проробляють отвір в середині достатнього розміру, щоб помістити туди сюрприз.
Який сюрприз – залежить від вашої уяви, це може бути просто драже в глазурі або цукерки, а може бути і основний подарунок. Очевидно, що подив і радість дитині забезпечені.
Маленька виріб з кульки покроково
Багато герої мультиплікації мають зовсім нескладні обриси. Так робиться спеціально, щоб дітям легше було самим малювати улюблених героїв. Тому неважко і дорослому виготовити об’ємну пиньяту у формі мультиплікаційних персонажів. Для цього нам буде потрібно всього кілька кроків:
- надути кульку (не слід надувати до межі, часто зручно працювати з ненапруженою кулькою, до того ж йому можна надати більш вигадливу форму, перетягнувши в деяких місцях ниткою);
- приготувати сполучний склад (клейстер, розчин ПВА);
- заготовити клапті обгорткового або газетного паперу;
- покрити поверхню кулі першим шаром паперу, використовуючи воду в якості сполучного;
- наступні обривки паперу приклеювати до поверхні на розчин клейового зв’язуючого;
- нанести папір в три шари;
- залишити висихати;
- зробити аплікацію з кольорового паперу по всій площі кулі;
- прикрасити поверхню піньята і нанести необхідні малюнки;
- здути і витягти кульку.
B даний час традиція піньята широко увійшла в побут і культуру багатьох країн. Це не тільки розвага і свято, а й привід поміркувати, внести лепту у виховання дитини. Крім того, виготовлення «крихкого горщика» досить просто і не вимагає спеціальних інструментів і навичок, так що цілком ймовірно, що виготовлення піньята може стати доброю сімейною традицією, дарує радість спільної творчості з близькими і рідними людьми.