Цегляне плетіння бісером для початківців: схеми, опис техніки, майстер-класи з плетіння сережок, кільця, браслетів, кулонів, брелока

Уроки для початківців по цегельній плетіння бісером прикрас і оригінальних предметів для облаштування інтер’єру. Опис техніки з приведенням схем для плетіння сережки, кільця, браслети, кулони, брелока.

Цегляна плетіння бісером, або ж плетіння плиткою характерно відрізняється тим, що в цій нехитрій техніці можна зробити широке розмаїття підробок. Таке виконання може підійти не тільки професійним хенд-мэйкерам, але і навіть початківцям майстрам, що тільки починають вивчати техніки плетіння і виготовлення виробів з бісеру.

Отже, давайте поговоримо тоді про те, чим примітна техніка, як її особливості можна використовувати в сучасних дизайнах і цікавих ідеях на підробки, а так само розглянемо покрокові формування підробок.

Короткий огляд техніки плетіння

Сама по собі технологія плетіння, в прямому сенсі схожа на цегляну кладку або плитку. Візуально уявіть собі стіну з цегли, де на першу лінію накладається друга, за нею третя і так далі. Зручна техніка тим, що у форматі готового виробу нагадує цегляну панно з якого по формулі формування ряду можна розробити цілу схему з візерунками, малюнками, буквами.

Що б зробити виріб з власним малюнком або навіть цілої композицією, досить «розібрати» заготовку по квадратикам на листку паперу.

Аркуш у клітинку являє собою точно таку ж цегельну кладку, що може стати дуже зручним для тих, хто тільки починає плести. Вся справа в тому, що закреслюючи на заготівлі листка паперу вже «виконані» елементи, так ви ніколи не заплутаєтеся. Сам по собі спосіб буде чимось нагадувати рішення гри в хрестики нулики, де те, що вже зроблено, ви будете закреслювати, а те, що належить зробити або на чому зупинитися — нулики.

Різновиди візерунків

Візуально уявивши собі формування візерунка як цегляну стіну, слід зауважити, що крім формування внутрішнього малюнка горизонтально, цегляну кладку можна розширювати і додаванням бічних візерунків в тій же техніці. Детальніше про техніку ми згадаємо трохи далі.

Деякі з популярних візерунків, які можна створити за допомогою цегляного плетіння бісером, включають в себе:

 1. «Ромбики» — візерунок, що складається з рядів, які формують ромби з бісеру, розташовані поруч один з одним.
 2. «Змійки» — візерунок, в якому ряди бісеру формують змійку, яка поступово «піднімається» чи «опускається» на тканини.
 3. «Зигзаги» — візерунок, що складається з рядів, які створюють зигзагоподібну лінію.
 4. «Квіточки» — візерунок, в якому намистини розташовуються в квіткових візерунках, що нагадують маленькі квіточки.
 5. «Геометричні візерунки» — це візерунки, які складаються з геометричних фігур, таких як трикутники, квадрати і ромби, які утворюються з бісерних намистин.
 6. «Абстрактні візерунки» — це візерунки, які не мають чіткого визначення, вони можуть бути абстрактними або эмблематическими, такі візерунки можуть бути створені з фантазії і бажанням автора.

Підготовка матеріалів та інструментів для роботи

Для роботи нам знадобиться стандартний набір для рукоділля. Як правило це:

 • Бісерна волосінь або нитка.
 • Бісерна голка (але багато рукодельщики відзначають, що для цегляної кладки не всі голки підходять).
 • Стандартної зернистості бісер з округлим проходом. Рекомендуємо початківцям плести в техніці цегляного плетіння саме цим бісером, так як плетіння стеклярусом може пошкодити нитка при затягуванні ряду, і від нестачі досвіду можна просто зіпсувати виріб, елементарно порвавши його.
 • Будь-які ємності для бісеру.
 • Аркуш у клітинку.
 • Кольорові ручки, фломастери, олівці ітд.
 • Скотч двосторонній.

Для прикладу з цікавих лайфхаков майстрів, рекомендуємо наклеїти на кришку від банки смужку двостороннього скотчу. Вся справа в тому що бісер буде злегка липнути до скотчу і при цьому зберігати свою нерухомість, ніж спростить набір бісеринок на волосінь або голку для формування візерунка. Так само такий лайфхак буде корисний тим майстрам, хто проводити майстер-класи для малюків або займається з маленькими дітьми.

Покрокові майстер-класи зі схемами з плетіння для початківців

Для початку роботи підготуйте робоче місце. Воно повинно бути досить стійким, рівним і світлим, що б робота була максимально злагодженої у комфортною. Для такого місця підійде будь-який робочий стіл з настільною лампою.

Вибравши схему, визначтеся з кольором. Не обов’язково, що б кольору на схемі відповідали точнісінько з вашим бісерним набором. Проявіть фантазію, можете замінити один або кілька кольорів схем на інші, які вам сподобалися, або ж поекспериментувати з повним зміною колірної палітри

Для більш досвідчених майстрів рекомендуємо створити свою власну викрійку шляхом набору схеми на листочок в клітинку. Схема плетіння являє собою набір бісеру на повний робочий ряд нитки волосіні з подальшим рухом «назад» через просмикування і вплетення нових бісерин. Найкомфортніше працювати в техніці набору на 2 бісеріни. Такий набір дозволить створити щільні ряди, не буде сильно перетягувати виріб, а так само простий тим, що навіть самий починаючий рукодельник не зіб’ється з роботи.

Брелок панда

 1. Нанизуйте білий бісер на дріт, залишаючи на кінці невеликий хвостик. Наберіть 20 намистин.
 2. Закріпити форму брелока Створіть круглу форму, зав’язавши дріт у вузол. Переконайтеся, що хвостик дроту досить довгий, щоб використовувати його в якості петлі для брелока.
 3. Плетіння особи панди Нанизуйте бісер в наступному порядку: 1 білий, 1 чорний, 3 білих, 1 чорний, 1 білий. Це буде особа панди. Повторюйте цей візерунок 3 рази.
 4. Плетіння вух панди Нанизуйте білий бісер на одну дріт, а чорний на іншу. Перехрестіть дроту, щоб створити форму вух. Повторюйте цей візерунок ще 3 рази.
 5. Плетіння тіла панди Нанизуйте білий бісер в наступному порядку: 1 білий, 1 чорний, 7 білих, 1 чорний, 1 білий. Повторіть цей візерунок 3 рази. Це буде тіло панди.
 6. Збірка брелока панди Складіть обличчя, вуха і тіло разом, так щоб панда вийшла у формі кола. Закріпіть всі дроту у вузол, щоб брелок був закінчений.
 7. Додавання петлі для брелока З допомогою залишився хвостика дроту, створіть петлю на верхній частині брелока. Петля повинна бути досить великою, щоб на неї можна було надіти ключі або інші предмети.

Жіноче кільце техніки цегляного плетіння

Кільце в техніці цегляного плетіння бісером — це красивий і елегантний аксесуар, який можна зробити самостійно. Ось деякі особливості і деталі, які можна використовувати при створенні жіночого кільця в техніці цегляного плетіння:

 • Основа кільця: основою для кільця може служити дріт, обмотана бісером, або пластикове кільце, на яке бісер нанизується.
 • Кольори бісеру: можна використовувати один колір бісеру або поєднання кількох кольорів для створення візерунків.
 • Візерунки: візерунки можуть бути створені з використанням різних технік плетіння, таких як цегляна плетіння, плетіння з використанням круглого бісеру, флаговое плетіння, плетіння з використанням бісеру різних розмірів і т. д. Візерунки можуть бути різними, від простих геометричних візерунків до більш складних орнаментів.
 • Використання кристалів: кристали або скляні намистини можуть додати кільцю блиску і сяйва.
 • Декоративні елементи: можна додати декоративні елементи, такі як квіткові намистини, паєтки або металеві намистини для створення унікального дизайну кільця.
 • Розмір кільця: переконайтеся, що кільце підходить за розміром для пальця, на який воно буде вдягатися.

Жіноче кільце в техніці цегляного плетіння бісером може бути створено в різних стилях, від класичного до сучасного. Головне — це використовувати свою фантазію і творчий підхід для створення красивого і унікальної прикраси.

Незвичайні сережки

Ось кілька ідей для незвичайних сережок, які можна створити за допомогою цегляного плетіння:

 1. Сережки з використанням нестандартної основи: основою для сережок може служити не тільки металевий гачок або дріт, але також можна використовувати круглі чи квадратні пластикові основи для сережок, які нанизуються бісером.
 2. З використанням різних форм бісеру: можна використовувати бісер різних форм і розмірів для створення сережок в різних стилях, від класичних до сучасних. Наприклад, можна використовувати бісер у формі квіток або тварин, щоб додати сережках додатковий акцент.
 3. Кристали і намистинки: додавання кристалів і скляних намистин може зробити сережки більш блискучими і привабливими.

Простий і красивий браслет

Напевно браслет з квіточок буде самим простим і коханим, адже за своєю суттю він поєднує в собі класичну техніку плиткового плетіння з додаванням прошивки бічного елемента – квіточки. Розглянемо детальніше схему. Візуально якщо уявити квітка, то змалювавши в його центрі коло, таких квіткових візерунків на самому виробі може бути ціле безліч. Ті візерунки, що «виходять» за межі можуть бути вшиті в конструкції схожим методом плетіння бісеру.

Для цього потрібно буде закінчити ряд з самим візерунком і вже шляхом прошиву через нижню частину виробу, додасть «відсутні» бісеринки до узору. Фактично, уявіть, що ви просто «дошиваете» не хапають пелюсточки квітки.

Брошка метелик

Для цієї схеми потрібно буде розробити викрійку або взяти вже готові зразки виробів. Суть і приклад, знову ж таки не обмежує вас в кольорах і форматі. Ви можете сміливо замінити всі кольори, що у вас є, на ті, що вам сподобались більше.

 1. Основа для брошки: основою для брошки може служити дріт, обмотана бісером, або металева заготовка для брошки.
 2. Кольори бісеру: можна використовувати один колір бісеру або поєднання кількох кольорів для створення унікального дизайну брошки.
 3. Візерунки: візерунки можуть бути створені з використанням різних технік плетіння, таких як цегляна плетіння, плетіння з використанням круглого бісеру, флаговое плетіння, плетіння з використанням бісеру різних розмірів і т. д. Візерунки можуть бути різними, від простих геометричних візерунків до більш складних орнаментів.
 4. Використання кристалів: кристали або скляні намистини можуть додати броше блиску і сяйва.
 5. Декоративні елементи: можна додати декоративні елементи, такі як квіткові намистини, паєтки або металеві намистини для створення унікального дизайну брошки.
 6. Форма метелики: форма метелика може бути створена шляхом плетіння крил і тіла, а потім скріплення їх разом. Також можна використовувати бісер у формі квіток або тварин для створення унікального виду крил.

Шпилька сова

Шпилька у формі сови в техніці цегляного плетіння бісером — це прекрасний аксесуар для волосся, який можна зробити своїми руками. Ось деякі особливості, які можна використовувати при створенні шпильки в техніці цегляного плетіння:

 1. Основа для шпильки: основою для шпильки може служити металева заготовка для шпильки або дріт, обмотана бісером.
 2. Використання кристалів: кристали або скляні намистини можуть додати шпильці блиску і сяйва.
 3. Форма сови: форма сови може бути створена шляхом плетіння голови, крил, тіла і хвоста, а потім скріплення їх разом. Також можна використовувати бісер у формі квіток або тварин для створення унікального виду крил та голови.

Браслет з сердечком

Витончений і красивий браслет на руці може стати стильним прикрасою будь-якої модниці в будь-якому віці. Для створення браслета з сердечком можна використовувати цегляна плетіння бісером, змішуючи кольори бісеру, щоб створювати цікаві візерунки. Сердечко може бути створене шляхом використання спеціальних бісерних підвісок у формі сердець або шляхом плетіння бісеру у формі серця в рамках основи для браслета.

Крім того, можна додати декоративні елементи, такі як скляні намистини, кристали, квіткові намистини або паєтки, щоб створити унікальний дизайн браслета з сердечком. Для основи браслета можна використовувати дріт або гнучку нитка, обмотану бісером. Розмір браслета може бути врегульований шляхом додавання або видалення бісерних рядів, і він може бути закріплений на запаху або на застібці-карабіні.

В цілому, браслет з сердечком в техніці цегляного плетіння бісером може бути унікальним та індивідуальним, заснованим на власному творчому підході і фантазії.

Фігурки тварин з бісеру: великий дракон

Для створення великого дракона можна використовувати різні техніки плетіння, такі як цегляна плетіння, флаговое плетіння, плетіння з використанням бісеру різних розмірів і т. д. Можна використовувати різні форми бісеру, щоб створити текстуру шкіри або луски дракона.

Для створення форми дракона можна використовувати різні методи. Наприклад, можна створити голову, шию, корпус і хвіст дракона, а потім з’єднати їх разом. Можна також створити кожну частину дракона окремо і потім з’єднати їх за допомогою бісерних колечок. Крім того, можна додати додаткові елементи, такі як кристали, скляні намистини, металеві намистини або декоративні бісерні підвіски, щоб прикрасити дракона і надати йому більш ефектний вигляд.

Великий дракон в техніці цегляного плетіння бісером може бути унікальним та індивідуальним, заснованим на власному творчому підході і фантазії. Ви можете створити дракона в будь-якому стилі, від класичного до сучасного, і використовувати свої навички, щоб створити красивий і запам’ятовується аксесуар.

Технологія плетіння відрізняється більшою міцністю робіт, а отже, й той же улюблений брелок на ключі зможе радувати вас або друзів, близьких довгі роки.
Попрактикуйтесь у роботі зі схемами, і ви зможете додати масу цікавих підробок у ваш будинок.

Нові фото ідеї цегляного плетіння бісером