Сережки з бісеру своїми руками (110 фото): схеми для початківців з покроковим описом процесу плетіння довгих і коротких жіночих сережок

По кроках плетемо своїми руками сережки з бісеру, намистин і страз для дівчинки, дівчини або жінки. Огляд популярних схем з оригінальними варіантами малюнка на різний розмір прикраси.

Сережки – аксесуар, який зараз є практично у кожної дівчини. Їх роблять з різних матеріалів, у всіляких дизайнах. Особливі сережки собі або в подарунок близькій людині можна зробити самостійно з бісеру. Вони виходять дуже красивими, якщо постаратися.

Загальні рекомендації по вибору бісеру

Звичайно, за зовнішнім виглядом бісер варто підбирати в залежності від того, які сережки ви плануєте зробити. Відтінків існує безмежна кількість. При виборі варто звернути увагу на виробника і матеріал.

Залежно від матеріалу виготовлення бісер буває:

  • скляний;
  • керамічний;
  • пластмасовий;
  • порцеляновий;
  • металевий.

Існують різні види за формою:

  • класичний круглий (намистина);
  • довгастий (рубка);
  • стеклярус.

Найякісніші намистини роблять в Японії та Чехії. Нормальний за якістю і недорогою бісер виробляється в Китаї, його можна використовувати для нескладних робіт на перших порах. Досвідчені майстри рекомендують купувати бісер відразу у великій кількості. Справа в тому, що в процесі роботи може з’ясуватися, що матеріалу не вистачає, а в магазині потрібного відтінку вже немає. А зайвий бісер точно стане в нагоді в майбутньому.

Сережки з бісеру своїми руками: схеми для початківців

Тим, хто тільки починає працювати з дрібним бісером, варто звернути увагу на прості варіанти сережок. Далі представлені схеми різних варіантів, з яких краще почати.

Легкі довгі висячі сережки з намистин

Цей вид вважається одним з найпростіших. Знадобляться самі намистинки, голка маленького діаметру, волосінь (або дріт), а також конусоподібні основи для сережок з металу.

  1. На волосінь нанизуємо бісер. За бажанням можна додати на вільний кінець волосіні намистину незвичайної форми (наприклад, серце).
  2. Кінець волосіні протягуємо в зворотному напрямку, щоб вийшов готовий елемент.
  3. Робимо ще кілька таких деталей. Можна експериментувати з кольорами.
  4. З’єднуємо кінці лісок кожного з елементів між собою, щоб вийшла петля.
  5. Протягуємо в петлю конусоподібну основу, і прикріплюємо гачки. Сережка готова! Залишилося зробити ще одну, повторюючи такі ж кроки.

В залежності від кількості намистин можна варіювати довжину.

Прості і красиві сережки-гвоздики

У цьому випадку знадобиться невеликий шматочок фетру (8-9 см завдовжки і 1 см в ширину), а також основи сережок-цвяшків.

  1. Закріплюємо голку на одній із сторін фетру, після чого виводимо навиворіт.
  2. Надягаємо на голку з ниткою 50 намистин.
  3. Пропустивши одну намистину, протягуємо голку назад через 49 надягнутих намистин, далі закріплюємо нитку ще раз на фетре. У нас вийшла одна смужка з бісеру.
  4. На відстані 2-3 мм від цієї смужки робимо ще одну таку.
  5. Повторюємо 18-20 разів, після чого звертаємо фетр в трубочку і зшиваємо для закріплення. Залишається тільки надіти основу сережок.
  6. Робимо таким же методом другу сережку.

Як і у випадку з іншими сережками, можна змінювати довжину прикраси, щоб воно більше підходила саме вам. Можна використовувати різні кольори і навіть робити градієнтні сережки, які будуть виглядати дуже незвично і підійдуть як для повсякденного носіння, так і для загадкового вечірнього образу.

Ажурні сережки з оксамитом і бісером

Подібні сережки роблять різного розміру, а для виготовлення використовують спеціальні заготовки круглої форми, які простіше простого знайти в магазині товарів для рукоділля. Кроки такі:

  1. Нанизуємо бісер вибраного кольору на ниточку і зміцнюємо це на основі.
  2. Через кожен отвір проводимо нитку, створюючи повітряну арку з непарної кількості петель.
  3. Наступний ряд потрібно провязать з намистинами (по одній в кожну петлю).
  4. В кожному наступному ряду зменшуємо кількість арок так, щоб виріб звужувалося.
  5. На останню петлю необхідно прикріпити бусинку, після чого зав’язати нитку.
  6. Прикріплюємо вийшло виріб до застібці сережки.
  7. Оксамитом відповідного відтінку обшиваємо кільце, щоб воно виглядало ще витонченіше.

Від плетіння такої прикраси можна отримати масу задоволення, адже ця техніка розслабляє. А сережки, отримані у результаті, можна одягати в особливих випадках, або подарувати дівчині, яка цікавиться далеким сходом.

Об’ємні сережки-кільця

Щоб створити такий аксесуар, знадобиться основа – металеві сережки кільця без декоративних елементів. Можна використовувати бісер різних кольорів, а також придумувати поєднання відтінків, щоб результат був більш цікавим.

  1. Навколо металевої застібки сережки треба закріпити волосінь (або дріт, якщо використовуєте її).
  2. Далі нанизуємо намистини на дріт. Треба щільно обмотувати дріт з бісером навколо сережки.
  3. Коли все кільце обгорнуте намистинами, закріплюємо інший кінець у застібки.
  4. Повторюємо ті ж дії з другої сережкою.

Незвичайні конго: стильні сережки з бісеру своїми руками

Ці сережки нагадують кільця, адже тут теж стане в нагоді така основа. Але конго відрізняються більш високою складністю, хоча при цьому і виглядають вони дуже елегантно.

  1. На нитку надіваються намистини (так, щоб довжина відповідала довжині кола основи-кільця).
  2. Пропускаючи дві крайні повертаємо голку через одну намистину у зворотний бік. Нанизуємо на нитку нову намистину, після чого проходимо голкою далі у зворотний бік через одну намистину. Повторюємо цей крок, поки не отримаємо подвійну смугу.
  3. Повторюємо крок 2, рухаючись у зворотний бік. Після нього вийде потрійна смуга бісеру. Товщину треба збільшувати до тих пір, поки вона не стане достатньою для того, щоб обмотати кільце-підстава.
  4. Коли товщина достатня, по одній бусини з кожної сторони смуги скріплюємо між собою.
  5. Протягуємо в отриманий «чохол» з намистин основу і закріплюємо у застібки з обох сторін.
  6. Повторюємо ще раз, щоб зробити другу сережку.

Сережки-ромби з дрібного бісеру

Такі сережки виготовляються в техніці паралельного плетіння. Її суть полягає в продевании різних кінців нитки паралельно через кожен ряд намистин. Послідовність дій така:

  1. На нитку надівається три намистини;
  2. Лівий кінець нитки протягується через дві праві намистини так, щоб він дивився в сторону, протилежну іншого кінця нитки;
  3. На один з кінців додається ще три намистини, після чого повторюється другий крок (нитка/волосінь протягується крізь усі три намистини);
  4. З кожним наступним кроком необхідно додавати ряд бісеру, в якому на одну намистинку більше, і повторювати дії. Повинен виходити трикутник;
  5. Коли виріб став досить великим, треба почати зменшувати кількість намистин в лавах (робимо другу половину ромба);
  6. Коли останній доданий елемент, необхідно прикріпити ромб до швензе. Одна сережка у вигляді ромба готова. Другу варто виконувати аналогічно, дотримуючись симетрії.

Покроковий майстер-клас для дітей: як зробити сережки?

Створювати вироби з бісеру можуть навіть діти. Звичайно, мова йде про дітей старше семи років (малюкам небезпечно давати дрібні деталі). Варто робити спочатку дуже прості сережки. Ось один з прикладів, який можна запропонувати дитині.

  1. Візьміть три шматка ліски/дроту довжиною 12, 15 і 19 мм.
  2. На кожну з частин ліски слід надіти бісер (колір і форма залежить від ваших побажань).
  3. З одержаних елементів треба зробити три краплі (скріпивши кінці).
  4. З допомогою швензи скріпіть краплі між собою.
  5. Так само зробіть другу сережку.

Намагайтеся допомагати дитині, щоб йому було простіше. А ще можна паралельно з ним робити дві сережки – тоді процес буде не тільки швидше, але і набагато веселіше і цікавіше.

Сережки з бісеру в техніці паралельного плетіння

Насправді техніку паралельного плетіння ми використовуємо, коли робимо сережки-ромби. У цій техніці два кінця волосіні просмикуються через намистини, з-за чого плетіння і виглядає паралельним.

  1. На нитку/волосінь надягають три намистини;
  2. Пропускаємо ліву намистину і протягуємо лівий кінець нитки через дві праві так, щоб він дивився в сторону, протилежну іншого кінця;
  3. На один з кінців додається ще три намистини, після чого повторюється другий крок (нитка/волосінь протягується крізь усі три намистини);
  4. З кожним наступним кроком необхідно додавати ряд бісеру, в якому на одну намистинку більше, і повторювати дії. Повинен виходити трикутник;
  5. Коли виріб став досить великим, треба почати зменшувати кількість намистин в лавах (робимо другу половину ромба).

Поради як вибрати додатковий декор для сережок

Часто хочеться якось прикрасити аксесуар, щоб зробити його ще більш незвичайним. Зазвичай майстри використовують оксамит, шкіру, намистини великих розмірів, стрічки, нитки інших квітів та каміння. Хтось додає черепашки, проробляючи в них отвори. А можна самостійно виготовити додаток до сережках з фаомирана або полімерної глини.

Варто не боятися експериментувати і підбирати такі елементи, які вам будуть до душі. Звичайно, варто пам’ятати про поєднанні відтінків: треба, щоб декоративний елемент був доречним.

Зробити собі незвичайні сережки здатний практично кожен. Дуже важливо починати з нескладних виробів, щоб потренуватися працювати акуратно. Коли у майстри достатньо досвіду, він може починати створювати власні дизайни і навіть робити сережки на замовлення. Така прикраса дозволить виглядати по-особливому і привертати увагу оточуючих.

Фото ідеї для плетіння сережок з бісеру