Годівниця для птахів (106 фото): саморобні будиночки для птахів з картону, дерева, фанери, пластикових пляшок для дітей у школу та дитячий садок

Особливості створення своїми руками годівнички для птахів з дерева, пластикової пляшки, картонної коробки, фанери та інших матеріалів + наводимо креслення з розмірами та поради з вибору корму

Підтримувати екологію і зацікавити дітей в спостереженні за птахами можна, створивши зручну годівницю для них. Виготовлення годівниці своїми руками — це не тільки цікаве заняття, але і можливість подарувати птахам необхідну допомогу в зимовий період.

Годівниця для птахів своїми руками в дитячий садок

Дерев’яна годівниця

Дерев’яна годівниця для птахів — це простий і практичний варіант, який довгий час збереже свій первісний вигляд. Для виготовлення необхідно підібрати дошки певної товщини і довжини, а також кріпильні елементи.

Креслення годівниці з фанери

Виготовлення годівниці для птахів з фанери є одним з найпростіших і доступних варіантів. Для того щоб виготовити годівничку, необхідно мати наступні матеріали та інструменти:

Матеріали:

 • Фанерний лист товщиною 6 мм
 • Дерев’яні бруски товщиною 15х15 мм
 • Нержавіюча сталевий дріт діаметром 2 мм
 • Нержавіючі саморізи довжиною 20 мм
 • Фарба на основі води
 • Кисть

Інструменти:

 • Лобзик
 • Дриль
 • Напилок
 • Викрутка
 • Кусачки
 • Лінійка
 • Клей

Кроки:

 1. Виготовлення основи. Першим кроком потрібно намалювати на фанерному аркуші шаблон основи годівниці і вирізати його з допомогою лобзика. Потім, використовуючи дерев’яні бруски, потрібно зібрати раму для основи, закріпивши її на основу за допомогою саморізів.
 2. Виготовлення даху. Далі потрібно виготовити дах годівниці. Для цього слід намалювати на фанерному аркуші шаблон даху, вирізати його і прикріпити до основи за допомогою саморізів.
 3. Створення завантажувального отвору. За допомогою дрилі і напилка потрібно створити завантажувальний отвір для корму на передній стінці годівниці. Для цього потрібно спочатку просвердлити отвір в середині передньої стінки, а потім обробити його за допомогою напилка.
 4. Кріплення даху. Щоб дах годівниці не змогла злетіти при сильному вітрі, необхідно закріпити її на рамі з допомогою нержавіючої сталевого дроту, яку потрібно всунути через отвори на даху і закріпити на рамі.
 5. Фарбування. Останнім етапом є фарбування годівниці на основі води. Для цього потрібно використовувати кисть і фарбу відповідно до вибраного дизайну.

Тепер годівниця для птахів з фанери готова і її можна встановити в зручному місці на ділянці.

Легкі схеми красивою і оригінальною годівниці

Для тих, хто хоче зробити незвичайну і красиву годівницю для птахів своїми руками, існує безліч легких і оригінальних схем. Наприклад, можна зробити годівницю у вигляді будиночка, млини, кораблика або іншої цікавої форми. Для цього потрібні інструменти, фанера і фарби.

Спочатку потрібно намалювати схему годівниці на папері, потім вирізати її з фанери. Після цього необхідно зібрати годівницю, скріпивши її шурупами і клеєм. Нарешті, можна пофарбувати годівницю улюбленим кольором і прикріпити до дерева або стіні за допомогою гачка.

Для більш детальної інструкції і схем можна звернутися до спеціалізованих сайтів або книг по рукоділлю. Головне — не боятися експериментувати і проявляти свою фантазію, щоб створити оригінальну і унікальну годівницю для птахів.

Годівниця для птахів в школу

Ідеї для дітей у 1 класі

Для створення годівниці для птахів в школі, можна залучити дітей першого класу. Це заняття допоможе їм познайомитися з тваринним світом і зробити щось корисне для птахів.

Для початку можна вибрати самі прості ідеї для годівниць. Наприклад, можна використовувати пластикову пляшку, зробивши в ній отвору і прикріпивши до дерева. Або ж використовувати одноразовий посуд, зробивши в ній отвори для зерен. Для цього будуть потрібні найпростіші матеріали, такі як ножиці, клей, мотузка і невеликі шматочки фанери.

Для більш складних ідей можна взяти за основу попередні ідеї і поліпшити їх. Наприклад, можна зробити годівницю з картону, намалювавши на ньому цікаву картинку або розфарбувавши його яскравими фарбами. Або ж можна зробити годівницю у вигляді будиночка, пофарбувавши його яскравими фарбами і прикрасивши невеликими прикрасами.

Головне, щоб діти отримали задоволення від процесу створення годівниці і розуміли, що вони роблять щось корисне для тварин. Це допоможе їм розвивати увагу, творчі здібності і вчитися піклуватися про природу.

Більш складний майстер-клас для 2 класу: еко годівниця

Для того, щоб діти могли створити еко годівницю для птахів, потрібно кілька складних матеріалів, таких як дерев’яні дошки, ножівки, викрутки і цвяхи. Однак, такий майстер-клас може бути дуже цікавим і пізнавальним для учнів другого класу.

Для початку, потрібно намалювати ескіз майбутньої годівниці на папері. Потім, потрібно використовувати дерев’яні дошки і ножівку, щоб вирізати основу годівниці. Для з’єднання дошок між собою можна використовувати цвяхи та викрутки.

Для створення даху годівниці потрібно використовувати невеликі шматочки дерева або фанери. Потім, потрібно просвердлити отвори в основній дошці і прикріпити дах до них за допомогою цвяхів або викруток.

Після цього, потрібно створити невеликі отвори в основній дошці, щоб птахи могли легко дістатися до корму. Для цього можна використовувати ножиці або дриль. Нарешті, потрібно прикріпити годівницю до дерева, використовуючи мотузку або інші матеріали для кріплення.

Такий майстер-клас дозволить дітям розвивати творчі та технічні навички, а також навчитися дбати про природу й довкілля. Еко годівниця для птахів стане не тільки корисним елементом для природи, але й гордістю для кожного учня, який створить її.

Незвичайний і практичний варіант

Якщо ви шукаєте незвичайний і практичний варіант годівниці для птахів, то можете розглянути можливість створення годівниці з старих кухонного приладдя. Для початку знайдіть старий глечик або каструлю, які більше не використовуються. Потім, потрібно просвердлити кілька дірок у дні глечика або каструлі, щоб забезпечити відведення зайвої води.

Далі потрібно прикріпити глечик або каструлю до дерева або стіні за допомогою кріпильних елементів, таких як гачки або мотузки. Потім, наповніть глечик або каструлю кормом для птахів.

Такий варіант годівниці буде не тільки ефектним елементом декору, але і дуже практичним, так як вміщує велику кількість корму для птахів. До того ж, ви можете використовувати глечик або каструлю з різними орнаментами і візерунками, що дозволить створити по-справжньому унікальний елемент для вашого саду або двору.

У підсумку, незвичайний і практичний варіант годівниці для птахів з старих кухонних приналежностей може бути прекрасним способом переробки старих речей і створення функціонального елемента декору для вашого саду або двору.

Годівниця для птахів з підручних матеріалів

Пластикової пляшки

Якщо у вас є пластикова пляшка, яку ви готові використовувати для створення годівниці для птахів, то цей метод буде дуже простим та економним способом зробити годівницю своїми руками.

Спочатку, візьміть пластикову пляшку будь-якого розміру і очистіть її від будь-яких залишків напоїв та етикеток. Потім, з допомогою ножиць або гострого ножа, зробіть два невеликих прямокутних вирізів на протилежних сторонах пляшки. Вирізи повинні бути досить великими, щоб птахи могли отримати доступ до корму.

Далі, зробіть два отвори в верхній частині пляшки на відстані кількох сантиметрів один від одного. На ці отвори ви можете натягнути мотузку або шнур, щоб повісити годівничку на дереві або іншій поверхні. Тепер наповніть пляшку кормом для птахів через один з прямокутних вирізів. Закрийте кришку пляшки, щоб уникнути попадання дощової води всередину. Годівниця готова!

Пластикова пляшка — це простий і доступний матеріал, який можна використовувати для створення годівниці для птахів своїми руками. Цей метод займе всього кілька хвилин і буде ідеальним для тих, хто хоче зробити щось просте і функціональне для свого саду або двору.

Картону

Виготовлення годівниці для птахів з картону є дуже простим і доступним способом. Для цього знадобиться шматок картону, ножиці, клей, стрічку або мотузку і маркер. Першим кроком необхідно намалювати на картону майбутню форму годівниці, яку ви хотіли б отримати, а потім вирізати її. Потім потрібно зігнути шматком картону форму коробки і склеїти краю клеєм.

Для того щоб прикріпити годівницю до гілки або гачка, необхідно крізь кришку і дно годівниці проробити отвори з допомогою ножиць або канцелярського пробійника. Щоб годівниця для птахів виглядала більш привабливою, її можна прикрасити барвистою папером або наклеїти на неї різнокольорові картонні елементи.

Цей спосіб виготовлення годівниці дуже простий і доступний для дітей будь-якого віку. Він також дозволяє використовувати різні види картону, що робить годівницю більш стійкою і міцною.

Одноразового посуду

Виготовлення годівниці для птахів з одноразового посуду також є достатньо простим способом. Для цього потрібно одноразова пластикова тарілка, пластикова пляшка, ножиці, клей і стрічки. Першим кроком необхідно з допомогою ножиць зробити отвори в тарілці, щоб птахи могли діставати корм зсередини. Потім потрібно нарізати пластикову пляшку на дві частини — верхню і нижню.

Для того щоб годівниця не падала, необхідно до тарілці прикріпити верхню частину пляшки. Це можна зробити з допомогою клею або стрічки. Потім потрібно наповнити тарілку кормом для птахів і закріпити на нижню частину пляшки, щоб він не висипався. Після цього можна прикріпити нижню частину пляшки до тарілці, використовуючи клей або стрічку.

Щоб годівниця для птахів була більш стійкою, можна використовувати кілька одноразових тарілок або об’єднати декілька пляшок. Цей спосіб виготовлення годівниці для птахів з одноразового посуду є екологічно чистим, так як замість використання нових матеріалів ми переробляємо і використовуємо вже наявні в наявності.

Оригінальна годівниця з жерстяної банки

Годівниця для птахів з жерстяної банки — це відмінний спосіб утилізації використаної банки і створення корисного пристосування для птахів. Для її виготовлення вам знадобляться бляшанка, гачки, мотузка, ножиці і клей.

 1. Почніть з очищення банки від етикетки і будь-яких залишилися залишків. Після цього ретельно промийте її водою і висушіть.
 2. За допомогою ножиць відріжте відкритий верх банки і залиште тільки циліндричну частину. Якщо на банці є гострі краї, обробіть їх наждачним папером, щоб вони не пошкодили птахів.
 3. Проколіть дві дірки на протилежних сторонах банки, використовуючи викрутку або цвях. Відстань між дірками має бути достатнім для того, щоб гачки могли легко входити і виходити з них.
 4. Вставте гачки в дірки. Ви можете використовувати будь-які гачки, які є у вас під рукою, наприклад, гачки для зав’язування волосся або навіть виготовлені своїми руками з дроту.
 5. Прив’яжіть мотузку до гачкам, утворюючи петлю на верху годівниці. Ця петля буде використовуватись для підвішування годівниці на гілці або іншому відповідному місці.
 6. Наповніть годівницю для птахів насінням і повісьте її на гілку або гак, прикріплений до стіни. Переконайтеся, що годівниця знаходиться на безпечній відстані від будинків і доріг, щоб птахи відчували себе в безпеці.

Оригінальна годівниця з жерстяної банки приваблива своєю простотою і екологічністю. Її можна виготовити всього за декілька хвилин, використовуючи доступні матеріали. Годівниця буде служити корисним пристосуванням для птахів, залучаючи їх на вашу територію і даруючи радість спостерігати за ними.

Покрокова інструкція виготовлення годівниці своїми руками з пачки соку

Виготовлення годівниці для птахів своїми руками може бути дуже простим і захоплюючим заняттям, яке можна здійснити із звичайної пачки соку. У цьому розділі буде описано покрокова інструкція по створенню годівниці для птахів з пачки соку.

 1. Зберіть матеріали. Для виготовлення годівниці вам знадобляться порожня пачка соку, ножиці, лезо, міцна мотузка, свердло і дерев’яний жердину.
 2. Підготуйте пачку соку. Обережно розріжте верхню частину пачки соку ножицями, або лезом. Залиште приблизно 2,5 см по краю пачки, щоб зробити гачок для підвішування годівниці.
 3. Свердліть отвори. Свердліть невеликі отвори з обох боків пачки, приблизно на 2,5-3 см від верхнього краю пачки. Ці отвори будуть використовуватися для подачі їжі для птахів.
 4. Проткніть отвори для кріплення мотузки. Свердліть маленькі отвори у верхній частині пачки, біля краю, щоб пропустити мотузку через них.
 5. Прив’яжіть мотузку. Простягніть міцну мотузку через отвори з обох боків пачки, і зав’яжіть її у вузол на верхній частині пачки. Залиште достатньо довгий кінець, щоб ви могли повісити годівничку на дерев’яну жердину.
 6. Завершіть годівницю. Наповніть годівницю їжею для птахів і закріпіть її на дерев’яному жердині у зручному місці.

Тепер ви знаєте, як виготовити просту і функціональну годівницю для птахів своїми руками із звичайної пачки соку. Це заняття може стати не тільки захоплюючим, але й пізнавальним, враховуючи важливість турботи про дику природу.

Виготовлення годівниці для птахів своїми руками може бути захоплюючим і корисним заняттям, особливо для дітей. У даній статті були представлені різні варіанти годівниць, виготовляються з різних матеріалів, таких як фанера, пластикові пляшки, картон, одноразовий посуд і жерстяні банки.

Кожен варіант має свої переваги і може бути доречним в залежності від доступних матеріалів та інструментів. Слідуючи покроковим інструкціям та схемами, можна легко створити просту, але функціональну годівницю для птахів, яка приверне багато птахів і створить приємну атмосферу в саду, на дачі або навіть на балконі.

Нові фото ідеї саморобних годівниць