Танк своїми руками (144 фото): легкі покрокові майстер-класи з картону, пінопласту, паперу в дитячий садок і початкову школу

Майстер-клас, як зробити своїми руками танк з підручних матеріалів, таких як бляшанка або пластикова пляшка, так само з картону, паперу, пластиліну і пінопласту.

Створення своєї власної техніки завжди було захоплюючим заняттям для багатьох дітей і дорослих. І танк, безумовно, одна з найпопулярніших технічних виробів. У цій статті буде розказано, як зробити танк своїми руками, використовуючи різні матеріали та інструменти.

Як зробити танк своїми руками: поетапна інструкція для дітей

Простий танк з картону

Простий танк з картону — це прекрасна саморобка для дітей і дорослих, яка дозволяє вивчати принципи конструювання і складання. Для її створення знадобиться кілька аркушів картону, клей і ножиці.

 1. Збірка корпусу. Для початку необхідно намалювати на картонах деталі корпуса танка. Вам потрібно намалювати дві прямокутні панелі для основної частини корпусу, а також панелі для переднього і заднього борту. Також намалюйте трапецієподібну дах, яка буде склеєна з верхньою панеллю корпусу.Потім виріжте всі деталі, використовуючи ножиці. Для більшої точності можна використовувати лінійку і олівець.Зберіть корпус, склеюючи всі деталі разом. Спочатку склейте передній та задній борти з основними панелями, а потім приклейте дах.
 2. Створення гусениць. Для створення гусениць необхідно намалювати на картонах смужки з закругленими краями. Після вирізання смужок, складіть їх вдвічі по довжині і склейте з обох сторін. Приклейте гусениці до корпусу танка. Для цього можна використовувати клей або скріпки.
 3. Збірка вежі. Для створення вежі намалюйте на картонах деталі — верхню і нижню панелі, бічні стінки і задню панель. Виріжте всі деталі і склейте їх разом. Після складання башти, прикріпіть її до корпусу танка.
 4. Додавання деталей. Щоб танк виглядав більш реалістично, можна додати деякі деталі. Наприклад, можна намалювати і вирізати маленькі вікна на корпусі і вежі танка, а також зробити легкі кулемети з деталей картону або будь-яких інших підручних матеріалів.

Готовий танк з картону готовий до гри і експериментів. Він може розфарбувати фарбами, прикрашений стікерами або різнобарвним скотчем.

Модель військової техніки з паперу

Створення моделі військової техніки з паперу може здатися складною справою, але насправді це досить просто. Дотримуючись покрокової інструкції, ви можете створити реалістичну модель танка або інший військової техніки.

Для виготовлення моделі вам знадобляться наступні матеріали:

 • Аркуш паперу формату А4 або інший розмір, в залежності від бажаного розміру моделі.
 • Ножиці і клей.
 • Кольорові олівці або маркери.

Кроки:

 1. Намалюйте шаблон моделі на аркуші паперу. Якщо ви не впевнені у своїх художніх здібностях, можна скористатися готовими шаблонами, які можна знайти в Інтернеті.
 2. Виріжте всі деталі моделі ножицями. Будьте обережні, щоб не зіпсувати деталі.
 3. З’єднайте деталі моделі, використовуючи клей. Зазвичай це робиться послідовно, починаючи з основи, а потім додаючи більш дрібні деталі.
 4. Додайте деталі та оздоблення до моделі, використовуючи олівці або маркери. Наприклад, ви можете додати вікна, номери танка, емблеми, знаряддя і т. д.
 5. Перевірте, що всі деталі були правильно з’єднані і надайте моделі бажаний вид.

От і все! Тепер ви можете насолоджуватися своєю реалістичною моделлю військової техніки, яку ви створили своїми руками. Зверніть увагу, що ви можете використовувати цю техніку для створення будь-якої військової техніки, наприклад, бойового вертольота, бронетранспортера і т. д.

Об’ємний танк з пластиліну

Для створення об’ємного танка з пластиліну необхідно придбати пластилін різних кольорів, наприклад, зелений, коричневий і сірий, а також невеликі деталі, такі як пляшки, шишки тощо.

 1. Створення корпусу танка. Для цього необхідно сформувати з пластиліну великий куб або прямокутник. Потім необхідно видавити дві лінії вгорі і внизу корпуса, щоб вийшла «талія» танка.
 2. Створення вежі. Для цього необхідно взяти пластилін іншого кольору і сформувати кулю. Потім його потрібно трохи розтягнути і зробити легкий жолоб вздовж кулі. Це буде основою для створення башти танка.
 3. Створення гусениць. Для цього необхідно сформувати кілька циліндрів з пластиліну і потім змоделювати їх у форму гусениці. Циліндри можна з’єднати між собою, використовуючи пластилін.
 4. Складання танка. Для складання танка необхідно приєднати вежу до корпусу, а гусениці до нижньої частини корпусу. Необхідно також додати в танк різні деталі, такі як пляшки для канистров, шишки для броні, і так далі.
 5. Деталізація. Для створення більшого реалізму можна використовувати невеликі шматочки пластиліну, щоб створити ручки та інші деталі на башті і корпусі танка.

Об’ємний танк з пластиліну може бути декоративним елементом на полиці або столі, а також бути відмінним подарунком для любителів військової техніки.

Танк своїми руками з підручного матеріалу

Виріб на 23 лютого з коробок

Для створення цієї поробки вам будуть потрібні картонні коробки різного розміру, фарби або маркери для фарбування коробок, ножиці, клей, чорний маркер для малювання деталей і фломастери.

 1. Виберіть коробки потрібного розміру і очистіть їх від зайвих наклейок та етикеток.
 2. Переверніть велику коробку і на її одній стороні намалюйте чорною ручкою контур башти танка. Для цього ви можете використовувати фотографії справжніх танків в якості зразка.
 3. Виріжте контур вежі ножицями, залишивши невеликий відступ від краю коробки.
 4. Візьміть меншу коробку і намалюйте на її одній стороні контур корми танка.
 5. Виріжте контур корми і вирівняйте його краю ножицями.
 6. З’єднайте дві коробки клеєм. Вставте корму в башту і прикріпіть їх разом клеєм. Дайте клею висохнути.
 7. Окрасьте танк в потрібний колір фарбами або маркерами та дайте їм висохнути.
 8. Використовуйте чорний маркер для малювання деталей на башті і корпусі танка, наприклад, вікна і кулемет.
 9. Додати фінальні штрихи з допомогою фломастерів, наприклад, дрібні написи на корпусі танка.

Тепер ваш танк готовий і може бути використаний для гри або в якості декорації на святі 23 лютого.

Танк з пінопласту

Танк з пінопласту — це один з найбільш простих і доступних способів зробити танк своїми руками. Для виготовлення танка з пінопласту знадобляться наступні матеріали та інструменти:

Матеріали:

 • Лист пінопласту
 • Шурупи і гайки
 • Дерев’яні бруски
 • Фарба (за бажанням)
 • Клей

Інструменти:

 • Ніж для різання пінопласту
 • Дриль з діаметром свердла в розмір шурупа
 • Ручний шліфувальний верстат
 • Рулетка або лінійка

Кроки:

 1. Намалюйте план танка на папері. Вам потрібно визначити розміри танка і форму, яку ви хочете створити. Після цього ви можете намалювати шаблон для вирізання пінопласту.
 2. Використовуючи ніж для різання пінопласту, виріжте всі необхідні частини танка з листа пінопласту, використовуючи шаблон. Не забудьте вирізати отвори для гайок і шурупів.
 3. З’єднайте деталі танка за допомогою дерев’яних брусків, шурупів і гайок. Прокрутіть свердлом отвори в деталях танка і в брусках. Потім затисніть бруски між деталями танка і закріпіть їх гайками і шурупами.
 4. Використовуючи ручний шліфувальний верстат, вирівняйте всі краї і поверхні танка, щоб він виглядав гладким і рівним.
 5. Якщо ви хочете пофарбувати танк, то тепер саме час це зробити. Виберіть фарбу, яка покриває поверхню пінопласту. Дайте фарбі висохнути.
 6. Зберіть всі частини танка разом і закріпіть їх за допомогою клею.

Ось і все, тепер у вас є красивий і оригінальний танк з пінопласту. Ви можете насолоджуватися своєю роботою і використовувати його в іграх з друзями або як декоративний елемент в кімнаті.

Макет танка з шматка фанери та деревини

Для створення макету танка з фанери та деревини знадобиться наступний матеріал:

 • фанера товщиною 3 мм;
 • дерев’яні палички і шматочки дерева різних розмірів;
 • ножівка;
 • клей для дерева і фанери;
 • шкурка для обробки країв фанери;
 • ручна пила;
 • ніж або гострі ножиці для різання дроту;
 • дріт завтовшки 1-2 мм.

Кроки:

 1. Створення шасі. Намалюйте шасі танка на фанері і виріжте його ножівкою. Наступним кроком є виготовлення коліс з дерева або пластмаси. Вставте дерев’яні палички або дріт всередину коліс, щоб зміцнити їх на місці. Після цього прикріпіть колеса до шасі за допомогою клею.
 2. Створення корпусу. Намалюйте контури корпусу на фанері і виріжте їх ножівкою. Зверніть увагу на те, що корпус повинен мати отвори для канонів, екіпажу і місця для установки двигуна. Використовуйте клей для склеювання шматків фанери, щоб створити об’ємний корпус танка.
 3. Створення вежі. Намалюйте башту танка на фанері і виріжте її ножівкою. Використовуйте дріт, щоб створити каркас башти, і оберніть його шматочками фанери, щоб зробити поверхню гладенькою. Прикріпіть вежу до корпусу танка за допомогою клею.
 4. Додавання деталей та оздоблення. Додайте до танку дрібні деталі, такі як канони, дзеркала заднього виду, вогні, антени і т. д. Використовуйте різні шматочки дерева, дріт, або інші відповідні матеріали. Відшліфуйте всі краї фанери і дерева шкуркою, щоб зробити поверхні гладкими. Для фарбування танка можна використовувати аерозольні фарби або фарби на водній основі.

Тепер макет танка з фанери та деревини готовий! Він може стати відмінним елементом інтер’єру або подарунком.

Виріб танк своїми руками: нестандартні ідеї

Великий танк з рушники

З рушників можна зробити оригінальну річ — великий танк, який не тільки прикрасить інтер’єр, але і стане улюбленою іграшкою для дітей.

Для початку потрібно вибрати кілька великих білих рушників, бажано однакового розміру. Один рушник буде використовуватись для тіла танка, а решта — для виготовлення гусениць і знарядь.

 1. Згорнути рушник для тіла танка у форму циліндра, використовуючи невеликі шматочки клейкої стрічки для фіксації форми.
 2. Згорнути два рушники для гусениць в рулон, відповідний за розміром для танка, і прикріпити їх клейкою стрічкою до тіла танка з обох сторін.
 3. З решти рушників можна вирізати круги для знарядь танка і прикріпити їх до бічних сторонах тіла танка, також використовуючи клейку стрічку.
 4. З рушників можна вирізати додаткові елементи, такі як віконця для водія і ствол гармати. Вони також можуть бути прикріплені до танка за допомогою клейкої стрічки.
 5. Щоб надати танку велику стійкість, можна використовувати шматок дошки або картону в якості основи і приклеїти тіло танка до неї.

Великий танк з рушників готовий! Він буде відмінно виглядати в дитячій кімнаті або на святі, а також буде радувати дітей своєю оригінальністю і яскравістю.

Виріб-подарунок: танк з цукерок з гусеницями

Танк з цукерок з гусеницями — це оригінальна ідея для подарунка, який можна зробити своїми руками. Такий подарунок буде і креативною, і смачним.

Для виготовлення танка з цукерок вам знадобиться:

 • Цукерки у формі циліндра (наприклад, «Оленка» або «Молоко») – близько 20 штук;
 • Цукерки у формі кульок (наприклад, «Монетка») – 4 штуки;
 • Коробка з-під телефону або інша прямокутна коробка;
 • Темна і білий папір;
 • Клей, ножиці, олівець.

Інструкція по створенню танка з цукерок з гусеницями:

 1. Намалюйте на темному папері танковий корпус і виріжте його. Розмір корпусу повинен відповідати розміру коробки. Оберніть корпус папером і закріпіть клеєм.
 2. Розріжте цукерки-циліндри на половину. Цукерки стануть колесами танка. Для кращої фіксації коліс можна скріпити клеєм, а потім прикріпити їх до коробки.
 3. З білого паперу виріжте кола, які будуть виступати в якості гусениць. Окружність повинна бути трохи більше діаметру цукерок-циліндрів. Візьміть 8-10 кіл і скріпіть їх один з одним, використовуючи клей.
 4. Приклейте гусениці до коробки так, щоб вони повністю закрили колеса танка.
 5. Використовуйте цукерки-кульки для створення башти танка. Спочатку закріпіть один кулька на вершині коробки, потім додайте другу кульку на боці коробки, щоб створити гармату.
 6. Для більш реалістичного вигляду ви можете намалювати на танку номер або символ.

Готовий танк з цукерок з гусеницями можна упакувати в прозору плівку і прикрасити бантом або стрічкою. Такий подарунок підійде для будь-якого свята, будь те день народження, Новий рік або 23 лютого.

Танк з банок пива на постаменті

Танк з банок пива на постаменті – це оригінальна виріб, яка може стати незвичайним подарунком для любителів військової техніки. Для її створення потрібні металеві банки, кріпильні елементи, фарба і трохи інструментів.

Інструкція по створенню танка з банок пива на постаменті:

 1. Підготуйте матеріали та інструменти: металеві банки (розміри залежать від бажаного розміру танка), елементи кріплення (гайки, гвинти), фарба, пензлики, ножиці, дриль, пасатижі.
 2. З’єднайте кілька банок між собою в одну конструкцію, використовуючи гайки і гвинти. Це стане корпусом танка.
 3. За допомогою ножиць виріжте з металевої пластини деталі гусениць – довгі смуги з зубчастими краями. Використовуйте дриль для проколу отворів в гусеницях.
 4. Закріпіть гусениці на корпусі танка, використовуючи кріпильні елементи. Зверніть увагу, що гусениці повинні повторювати форму корпусу і мати необхідний зазор між собою.
 5. З фанери або іншого матеріалу виріжте деталі для вежі танка – основа і бічні стінки. З’єднайте їх між собою і закріпіть на верхній частині корпусу танка.
 6. Додайте на вежу деталі: ствол гармати (можна використовувати трубу з металевої пластини або просто вирізати його з картону і пофарбувати в колір танка), гусеничні колеса (можна зробити з дерева чи використовувати готові деталі), люки та інші елементи.
 7. Пофарбуйте танк у бажаний колір і дайте висохнути. Можна додати декоративні елементи або написи.
 8. Для створення постаменту можна використовувати фанеру або дерев’яну пластину, яку потрібно пофарбувати в колір танка. На неї можна нанести назву або гасло, а також встановити невеликі моделі військової техніки.

Як зробити танк своїми руками з шкарпеток: покроковий майстер-клас

Виготовлення танка з шкарпеток — це цікавий і незвичайний спосіб створити свою власну модель танка. Цей метод також дуже доступний, оскільки все, що вам потрібно — це пара шкарпеток, трохи ниток і трохи наповнювача. Нижче наведено покроковий майстер-клас, який допоможе вам створити свій власний танк з шкарпеток.

 1. Підготовка матеріалів. Для початку, вам потрібно підготувати всі необхідні матеріали, які знадобляться для створення танка. Це пари шкарпеток, нитки, голка, наповнювач (можна використовувати холлофайбер або просто гумові капсули, які ви знайдете всередині деяких дитячих іграшок) і невеликий шматок картонного паперу.
 2. Створення корпусу. Спочатку візьміть одну шкарпетку і наповніть його наповнювачем, щоб створити корпус танка. Потім зв’яжіть відкритий кінець носка нитками, щоб зафіксувати наповнювач. На цьому етапі ви можете обтягнути корпус носка іншим носком або шматком тканини, щоб надати йому більш реалістичний вигляд.
 3. Створення гусениць. Наступним кроком є створення гусениць для вашого танка. Для цього вам потрібно буде зробити декілька петель ниток навколо корпуса танка. Потім ви можете використовувати нитки, щоб закріпити петлі навколо корпусу.
 4. Створення вежі. Щоб створити вежу для танка, вам потрібно зробити шматок з картону у формі конуса. Потім ви можете використовувати другий носок, щоб обтягнути цей конус і надати йому форму башти танка. Ви також можете додати деталі, такі як знаряддя або місця для стрільби, щоб зробити вежу більш реалістичною.
 5. Складання танка. Для складання танка просто закріпіть вежу на корпусі, використовуючи нитки. Ви також можете додати інші деталі, такі як зброю або кабіну екіпажу, щоб зробити свій танк більш реалістичним.
 6. Готово! Ось і все — ваш власний танк з шкарпеток готовий! Ви можете прикрасити його додатково, додавши на вежу зірку або напис з назвою своєї армії. Також можна використовувати різні кольори шкарпеток, щоб зробити танк ще більш яскравим і помітним.

Тепер у вас є оригінальна виріб своїми руками, якою можна прикрасити кімнату або подарувати другові. І пам’ятайте, що цей майстер-клас — лише один з безлічі способів зробити танк своїми руками, і ви завжди можете використовувати свою фантазію і творчі здібності, щоб створити щось ще більш унікальне і оригінальне!

В результаті даної статті стало ясно, що зробити танк своїми руками не тільки можливо, але і досить просто, навіть якщо у вас немає спеціальних навичок. Ви можете зробити танк з самих різних матеріалів — від картону та паперу до пінопласту та дерева.

В залежності від того, який матеріал ви оберете, вийде зробити різні види танків: від простих моделей до об’ємних і нестандартних виробів. Також був представлений майстер-клас по створенню танка з шкарпеток, що підійде для тих, хто шукає нові ідеї для творчих поробок.

Фото ідеї саморобного танка