Виріб сонечко: ідеї дитячих виробів в садок і школу з картону, кольорового паперу, ниток, пластиліну, долоньок

Робимо по кроках виріб у вигляді сонечка своїми руками разом з дитиною для конкурсу в дитячий сад або початкову школу, а так само для прикраси інтер’єру + фотографії готових робіт для натхнення

Спільна творчість дітей і батьків об’єднує сім’ю і сприяє розвитку і зміцненню сімейних уз. Вироби, зроблені своїми руками, вчать дітей творчо мислити і виробляє посидючість.

В садку і молодшій школі нерідко задають тематичні роботи додому, пов’язані з навколишньою природою. Тому дуже часто дітлахам пропонують виготовити вироби на тему: «Сонечко», так як це самий яскравий і теплий природний об’єкт.

Виріб сонечко в дитячий садок та школу

Для виготовлення поробки: Сонечко» для дитячого садка і школи слід підібрати відповідні матеріали, відповідно віку дітей. Робота над виробом повинна приносити задоволення і не створювати дитині труднощів у виконанні. На вироби підійдуть різні підручні матеріали і інструменти. Для творчої роботи можуть стати в нагоді:

 • кольоровий та білий картон,
 • кольоровий папір,
 • фарби,
 • олівці,
 • клей,
 • пластилін,
 • фольга,
 • вата,
 • стеклярус або гудзики,
 • мережива або стрічки
 • нитки або пряжі,
 • ватні палички,
 • прищіпки,
 • пластикові тарілки,
 • компакт-диски,
 • пензлик,
 • ножиці,
 • лінійка.

Найпростіші вироби: «Сонечко» виготовляються з кольорового паперу, такий спосіб підійде дітям молодшого віку, так як така виріб не вимагає особливих навичок у виготовленні.

 1. Вирізують два гуртка однакового діаметру. Це буде особа Сонечка. Очі, ніс і рот дитина малює олівцем або фломастерами сам.
 2. Далі нарізати смужки шириною 8-10 мм. Ці смужки згинаються навпіл, у вигляді петельок і кінці склеюються клеїмо.
 3. Далі дитина збирає всі петельки і вклеює між двома заготовками голови. Промінчики можна виготовити різної довжини і розташувати їх в 2 рівня. Виходить веселе сонечко, з яким впорається навіть самий маленький.

Маленьке сонечко з ниток з кісками

Діти дуже люблять сонечко і з малих років розуміють його красу і теплоту. Найчастіше свій гарний настрій або настрій дитина виражає з допомогою виробів чи малюнків у вигляді сонця.

Для виготовлення сонечка з ниток будуть потрібні:

 • вовняні нитки жовтого або оранжевого кольору,
 • ножиці,
 • щільний картон,
 • намистини,
 • щільна фетровий тканина,
 • олівець,
 • ластик.

Етапи виготовлення:

 1. На картоні чертится коло (діаметр вибирається згідно з розміром вироби). Діаметр 7-10 см цілком підійде. Коло можна накреслити та без циркуля: обвести олівцем тарілку або чашку. Потрібно намалювати, таким чином, 2 деталі однаковою колу.
 2. Далі слід вирізати ножицями обидві заготовки.
 3. Вовняні нитки нарізати на рівні відрізки, з них будуть заплітати кіски. Для невеликого сонечка слід робити відрізки в 15-20 см. Кількість ниток робиться з розрахунку: якої товщини та об’єму будуть коси.
 4. Наступним кроком виготовляється личко сонечка. Для цього 2 круглих заготовки обмотуються щільною фетровому тканиною. Під тканину можна прокласти невелику кількість вати, для того щоб заготовка було більш об’ємною з неї ж можна сформувати щоки сонечка і розфарбувати їх червоним фломастером і намалювати рот. Очі сонця малюються блакитним або зеленим фломастером, також можна приклеїти готові заготовки зіниць.
 5. Далі між заготівками по всій окружності прокладаються вовняні нитки так, щоб утворилися промінчики. І дві готування склеюються між собою.
 6. Із залишків вати і тканини робиться невеликий кульку і приклеюється на обличчя, тим самим утворюється ніс.
 7. Потім промінчики з ниток розподіляються на рівні пучки і заплітаються в кіски. Кількість кісок буде залежати від обсягу ниток. Кінчики кіски підв’язуються стрічками або бантами або закріплюються на різнокольорові намистини.

Осіннє сонечко з листя на паличці

Виріб можна виконати з різних природних матеріалів. Восени в дитячих садах і школах проводяться тематичні виставки робіт з підручних матеріалів. В якості виставкового експонату можна виготовити осіннє сонечко з листя, якого так не вистачає в цей час року.

Матеріали:

 • осіннє листя жовтого кольору,
 • кольоровий папір,
 • ножиці,
 • клей ПВА,
 • палички від морозива або від льодяників.

Інструкція по виготовленню:

 1. Необхідно вирізати 2 однакових гуртка, які послужать основою сонця. На одному з них потрібно намалювати особа або просто теплу усмішку сонечка.
 2. Жовті листочки (підійдуть листя берези дуба або горобини), з яких формуються промінчики, перекладаються між круглими заготовками, туди ж кріпиться паличка від морозива. Все акуратно склеюється.

Сонечко з обрізків старої тканини

Техніка виконання такої іграшки вибирається в залежності від виду тканини.

 • Об’ємне і пишне сонце можна виготовити з органзи. Для виготовлення потрібно буде застосувати п’яльці для вишивання. На них вкруговую нав’язуються смужки тканини декількох кольорів, що поєднуються між собою.
 • «Особа» сонечка можна виготовити з кольорового паперу, або використовувати пластикові тарілки. Діаметр тарілки повинен бути більше діаметра п’ялець, щоб приховати вузлики тканини. Замість тканинних смужок можна використовувати кольорові стрічки або різнобарвні поліетиленові пакети.

М’яке сонце з тканини має деякі складності у виконанні.

Для виготовлення береться:

 • еластичну м’яку тканину,
 • нитки для шиття або муліне,
 • ватний наповнювач.

Техніка виготовлення:

 1. Необхідно вирізати дві круглі заготовки і кілька трикутних – для майбутніх променів. Кількість трикутних заготовок розраховується щодо круглих заготовок. Бажано кріпити промені, не залишаючи вільного простору.
 2. Промінчики можуть бути плоскими або об’ємними. Плоскі заготовки обшиваються тканиною без наповнювача. Всередині об’ємних променів знаходиться ватний наповнювач або синтепон.
 3. Дві круглі заготовки з вкладеними в них променями зшивається нитками. Потрібно залишити невеликий отвір для вивертання вироби та набивання наповнювачем.
 4. Сонечко набити ватою до потрібного об’єму і зашити отвір. Також можна пришити ніжки.

Сонечко в долоньках для мами

Мама — найрідніша і значимий людина для дитини. Тому дітки дуже люблять майструвати подарунки своїми руках, висловлюючи тим самим свою любов і прихильність. Порадувати маму можна цікавим способом, зробивши виріб: «Сонечко в долоньках для мами».

1 спосіб

Для роботи знадобиться кольоровий папір, ножиці і клей-олівець.

 1. З паперу жовтого або оранжевого кольору вирізається коло невеликого розміру, досить 5-6 см в діаметрі.
 2. Далі з паперу потрібно вирізати промінчики-долоньки. Бажано, щоб кольори ручок були різного кольору(червоного, оранжевого і жовтого), так виріб придбає свою індивідуальність і заграє яскравими фарбами.
 3. На альбомний аркуш наклеюються різнокольорові ручки-промінчики, зверху клеїться особа сонечка. Очі, ніс і рот дитина може оформити фломастерами або зробити з кольорового паперу.

Все, саморобка для коханої мами готова!

2 спосіб

На аркуш кольорового картону можна наклеїти аплікацію у вигляді сонечка. Техніки виготовлення сонця можна використовувати різні: аплікація з кольорового паперу, тканини або гудзиків. Знизу аркуша картону наклеюються долоньки, вирізані з білого паперу. Така невигадлива виріб своїми руками порадує будь-яку маму.

3 спосіб

Для самих маленьких хлопців існує свій цікавий спосіб виготовлення сонечка для мами. Для роботи знадобиться аркуш білого паперу і пальчикові фарби. Дитина намазує долоньки різнокольоровими фарбами і ставить відбитки на аркуш паперу по колу. В результаті вийти різнобарвне сонечко з улюблених долоньок. Дітей дуже порадує такий спосіб проведення часу разом з батьками.

Виріб сонечко в техніці орігамі

Техніка орігамі дуже корисна для дитячого розвитку. Такий вид виробів підходить для хлопців шкільного віку. При такому способі деталі вироби складаються певним способом життя кольорових аркушів паперу.

 1. Промінчики складаються з паперу різних кольорів. Кожен елемент згортається з квадратних деталей розміром 10*10 див.
 2. Квадрати згортаються під кутом в декілька складань, таким чином збирається з 6 модулів з трьох кольорів (можна взяти жовтий, червоний та оранжевий).
 3. Далі трикутні модулі по черзі вкладаються широким підставою один в одного по колу з чергуванням кольорів. Після, вирізається особа сонечка і оформляється олівцями і зверху приклеюється на підготовлену окружність з променів. На сонечко моно підклеїти петельку, так його можна буде підвісити і прикрасити інтер’єр кімнати.

Існує безліч ідей для виготовлення виробів у вигляді сонця. Вивчивши всі техніки, кожна дитина зможе підібрати для себе найбільш підходящий варіант виконання. Вироби: «Сонечко», зроблені дітьми своїми руками несуть в собі особливе тепло і допомагають дитині розвинути в собі творчі здібності.

Фото ідеї дитячих виробів сонечка