Виріб буква своїми руками: 109 фото красивих варіантів виробів з ниток, паперу, картону, фоамирана в школу 1, 2, 3 або 4 класу

Творчий урок по створенню вироби у вигляді букви своїми руками для початківців з кольорового паперу і картону. Фотографії приголомшливих варіантів прикраси, а так само збірка шаблонів і трафаретів для вирізання.

Створення рукодільних виробів — це відмінний спосіб проявити свою креативність і прикрасити свій будинок оригінальними деталями. У цій статті ми розглянемо одну з найбільш популярних виробів — виготовлення букв своїми руками. Це простий і доступний спосіб прикрасити інтер’єр і подарувати близьким людям оригінальний і значимий подарунок.

Вибір матеріалу для об’ємної вироби літера

Як показує практика, для складання красивою і незвичайною букви зовсім не обов’язково покривати її стразами або розфарбовувати її під рубін і срібло. Достатньо мати стандартний набір вихідних зразок паперу і картону та творчо перетворити їх в ту чи іншу літеру. У підсумку новий шедевр друкарської справи буде створений на основі дешевих і загальнодоступних матеріалів.

Картон

З тієї причини, що в структурі будь об’ємної букви є безліч згинів, картон для її виготовлення повинен бути достатньо пластичним. Крім того, він повинен в місцях стикування граней утворювати рівні і чіткі лінії, що підсилюють сприйняття об’єму і підвищують естетичну цінність моделі.

Ось чому варто відразу відмовитися від толстого і погано гнущегося картону, зате в якості сировини відмінно підійдуть тонкі і міцні упаковки з-під чаю та інших харчових продуктів. Правда, доведеться чимало попрацювати над видаленням їх первісної фабричної розмальовки, тому слід грунтовно запастися

 • фарбами;
 • пензликами;
 • кольоровим папером;
 • і клеєм.

Папір

Як кольорові, так і щільна офісний папір повною мірою підходять для складання літери. Фактично це самий зручний матеріал для термінового виготовлення літер до якого-небудь торжества — наприклад, для декорацій фуршету на честь відкриття нового філіалу фірми.

Якщо мати в своєму розпорядженні викрійки потрібних літер, то тривимірну фразу «Вітаємо співробітників нового відділення!» можна буде зібрати за годину-другу. Роздобути ці розкрійні креслення простіше всього в світовій павутині або періодиці, друкарській про моделювання і рукоділлі.

Пінопласт

Це найбільш підходящий для літерного дизайну исходник, оскільки він

 • елементарний в обробці;
 • спочатку наділений необхідним для тривимірних проектів обсягом;
 • дуже легкий і тому не обтяжує основу для літерного декору;
 • простий в кріпленні до несучих стендів з тканини, ватман, фанери, металу.

Деревина

Даний ісходник підійде далеко не всім майстрам, а лише тим з них, хто вже повною мірою освоїла мистецтво виготовлення виробів з дерева. Крім того, букву з соснового бруска доведеться виточувати декілька днів, постійно підправляючи наждаком всі грані і стики. В той же час і кінцевий результат перевершить всі очікування, оскільки дерев’яні літери

 • володіють неповторною естетикою;
 • практично нечутливі до руйнівних механічних впливів;
 • чудово зберігаються в будь-якій тарі в очікуванні нового вітального приводу;
 • піддаються всіх можливих видів декору, в тому числі передбачають просочення клеєм, лаком, фарбою, іншими рідкими середовищами.

Солоне тісто

Цей матеріал є типовим для уроків праці і творчості, що проводяться в дитячих садах і школах. З тесту, мабуть, можна почати освоювати літерний дизайн і тим рукодільники, які звикли працювати на площині, у тому числі

 • художникам;
 • майстрів з вишивки;
 • оформлювачам мозаїк.

Паперові серветки

Незважаючи на всю незвичність застосування даного матеріалу для виготовлення букв він нітрохи не розчарує навіть прискіпливого і педантичного майстра. Вже після декількох проб і помилок такий ісходник стане чи не основним в арсеналі новоявленого буквеного дизайнера. Особливо високо він оцінить м’якість і податливість серветок, що дозволяють надавати литерам абсолютно будь-які конфігурації.

Поради, як визначитися зі шрифтом

Коли всі сумніви щодо підбору відповідного матеріалу залишаться в минулому, прийде час вирішити, який саме традиції виготовляти букву. Простіше кажучи, потрібно буде вивчити в Інтернеті або текстовому редакторі Ворд представлені там шрифти і вибрати підходящий. З тієї причини, що здобувати навички краще на основі типових, не оригінальних рішень, бажано зупинити свій вибір на широко поширених і тому часто миготять перед очима шрифти Times New Roman або Arial.

Крім суто типографічного питання потрібно буде також прояснити ряд дизайнерських моментів. Справитися з цією проблемою допоможе наступний набір правил.

 1. Виріб буква виявиться особливо виразною, якщо її забезпечити зарубками.
 2. При виборі в якості джерела пінопласту кращими зразками для наслідування є рубані шрифти.
 3. Якщо майстер вирішить виконати букву в манері рукописного шрифту, то для цієї мети підійдуть дерево і картон. Однак на такий проект піде значно більше часу і сил, ніж на складання літери друкованого типу.

Англійські або російські літери: що вибрати?

В рамках повсюдного вивчення англійської мови є сенс запропонувати дитині зробити букву англійського алфавіту. Успішна реалізація цього задуму дозволить школяреві спокійніше сприймати безперервне зростання кількості англомовних вивісок на магазинах, автозаправках, фітнес-центрах та інших комерційно-соціальних об’єктах.

Якщо ж школяр проживає далеко від великих міст і тому не відчув на собі впливу стрімкої глобалізації світових економіки і культури, то йому краще буде зупинити свій вибір на руської букви. Таке рішення

 • прищепить йому любов до рідної мови;
 • дозволить заглибитися в її структуру;
 • навчить надавати значення гармонії і красі складових одиниць мови.

Створення шаблону для вироби буква своїми руками

Для всякої вироби у вигляді літери обов’язково потрібно виготовити шаблон. Він являє собою передню грань майбутньої літери, вирізану у масштабі 1:1 по відношенню до майбутнього виробу. Наявність шаблону не тільки виведе технологію складання на зовсім інший рівень швидкості і комфорту, але і дозволить запобігти появі таких типових вад, як

 • перекіс одній з бічних сторін;
 • кривизна верхніх елементів і перемичок;
 • порушення шрифтового канону;
 • спотворення дрібних деталей дизайну літери.

Шаблон на обрану букву неважко відшукати в світовій павутині. Залишається його

 • роздрукувати;
 • вирізати з паперу;
 • наклеїти на аркуш картону;
 • і знову скористатися ножицями.

Якщо ж картонний шаблон наклеїти на тонкий пластик або фанеру і взяти в руки лобзик, то в результаті витрачених зусиль вийде жорстка і довговічна модель літери для багаторазового застосування в оформлювальних і декоративних проектах.

Оживляємо букви алфавіту: ідеї декору

Навіть ідеально точно зроблена за шаблоном буква буде виглядати блякло й невиразно, якщо її не прикрасити яскравим, барвистим, впадає в очі матеріалом. Нижче наведено інструкції з декорування літер загальнодоступними і недорогими оболонками.

Декору з гофрованого паперу

Купити гофрований папір можна в канцелярському відділі будь-якого великого супермаркету. Незважаючи на доступну ціну вона здатна дуже вигідно підкреслити геометричні гідності будь-яких букв і знаків пунктуації.

 1. Гофрований папір нарізається десятисантиметровими смугами.
 2. Вони складаються в кілька чарок.
 3. За допомогою ножиць або леза роблять вертикальні надрізи з періодичністю в 1 або 2 див.
 4. Зупинити цей процес можна трохи далі від центру смужки.
 5. Наклеювання слід почати з кінцевої частини. Необхідно знайти на букві місце, де буде кінець смуги, і нанести туди трохи клею.
 6. Таким чином обклеюється одна сторона літери, і лише після її висихання — інша.

Блискуча фольга – як основна прикраса

Вироби літери, виготовлені спеціально до шкільних свят в якості елементів оформлення куліс, штор і стін, переважно прикрасити блискучою фольгою. Для такого декору знадобляться

 • звичайна кухонна термозахисної фольга сріблястого і зеленуватого відтінків;
 • клейовий пістолет;
 • аркуш картону;
 • швейна голка.

Покрокова інструкція:

 1. З картону вирізається літера, причому одношарова, а не тривимірна.
 2. Потім на букву наносять під трафарет орнамент, по лініях якого далі ляже клей.
 3. За допомогою клейового пістолета вздовж орнаменту наноситься рівна смуга клею.
 4. Відрізається смуга сріблястої фольги шириною з букву і накладається на клейову основу.
 5. Після повного висихання фіксатора вся вільно звисає фольга зрізається.
 6. Далі береться зелена фольга і прикладається до букви.
 7. Тупою стороною голки на зеленій фользі видавлюється контур тієї поверхні літери, яка не охоплена сріблястою фольгою.
 8. Згідно з отриманими обрисами вирізається частина декору і приклеюється до неохваченным орнаментом частинах літери.
 9. Після повного висихання клею фольга покривається лаком.

Кольорові серветки для «живих» літер

Відмінним декоративним засобом є різнокольорові паперові серветки.

 1. Куплені в магазині паперові серветки нарізати квадратами зі стороною 5 див.
 2. П’ять квадратів складаються стопкою і фіксуються по центру степплером.
 3. З отриманої конструкції вирізається ромб, еліпс або коло.
 4. По краям фігури нарізається бахрома.
 5. На поверхню букви отримані «ромашки» приклеюються з мінімальною дистанцією.

Виріб буква імені в школу і дитячий садок

Як зазвичай, над отриманим дитиною в садочку чи другому класі школи домашнім завданням у вигляді виготовлення першої літери його імені доведеться ламати голову його батькам. Однак мамам і татам зовсім не варто поспішати все робити власноруч, тим самим позбавляючи дитсадківця або младшеклассника тих навичок і умінь, які покликані прищепити йому даний проект.

Набагато краще буде реалізувати його спільно з підростаючим поколінням, довіривши йому більшість нескладних операцій. Нижче наводиться покрокова інструкція по виготовленню літери імені способом, який не викличе у дитини рівним рахунком ніяких труднощів.

Майстер-клас створення вироби з фетру

Букви з фетру, наповнені синтепоном або ватою, не представляють небезпеки під час дитячих ігор, легко чистяться від пилу і можуть роками зберігатися в ящику для іграшок. Пошиття фетровому літери відбувається в кілька етапів:

 • сторони букви вирізають по контурах шаблону;
 • два або три отриманих таким чином силуету зшиваються зовнішнім швом;
 • виступаючі за межі силуету нитки обережно обрізають;
 • торці літери при необхідності обтягуються шкірзамінником, добре приховує шви.

Фетр можна використовувати і для декорування вже готових літер. Якщо ж до такої оболонці пришити петельку, то букву можна буде повісити на двері дитячої кімнати.

Незважаючи на те, що друкарня і каліграфія не вивчаються в обов’язковому порядку ні в початковій, ні в середній школі, младшеклассникам і старшокласникам обов’язково потрібно запропонувати виготовити на уроці праці яку-небудь букву. Це завдання навчить їх

 • працювати за шаблоном;
 • вирівнювати межі і лінії згинів об’ємних виробів;
 • шліфувати і полірувати лицьові поверхні заготовок;
 • покривати їх декоративними лаками і фарбами;
 • оздоблювати готові вироби, надаючи їм виразний, помітний, запам’ятовується.

Вихованці дитячих садків теж освоять багато корисних навичок, роблячи першу в своєму житті модель літери. Вони можуть скористатися простою методикою виготовлення букви з фетру, паперу, картону, пінопласту.

Нові фото ідеї виробів у вигляді букв алфавіту