Вироби з епоксидної смоли (103 фото): легкі покрокові майстер-класи для початківців по створенню гарних цікавих поробок з епоксидки

Вчимося робити з епоксидної смоли красиві вироби своїми руками у вигляді кулона на шию, сережок, брелока на ключі і фігурки для оформлення інтер’єру. Покрокова інструкція для новачків з фотографіями і описом.

Різнобічний матеріал, пригождающийся для різних технік виконання предметів і речей власного виготовлення, являє епоксидна смола. Речі з цієї синтетичної смоли відомі своєю вишуканістю та неповторністю. Різного віку люди можуть освоїти методику роботи з цим цікавим матеріалом.

Вироби з епоксидної смоли власноруч

Епоксидна смола – це синтетична речовина, утворене на основі олігомерів. Під впливом полі амінових добавок або затверджувачів, вона може сформувати міцні полімери, вони виходять досить стійкими до руйнівного впливу зовнішніх умов.

Крім широкого застосування в промисловості, епоксидна смола також з успіхом використовується у творчих звершеннях. З епоксидного з’єднання цілком можливо змайструвати своїми силами біжутерію, елементи декору, сувеніри, предмети домашнього вжитку.

Цікаві вироби для початківців

Чимало цікавих поробок можуть мати в домі, в умовах вулиці, на терасі або на дачі, як декоративне значення, так і практичне застосування. Особливу роль при виготовленні своїми силами таких елементів і предметів декору має досвід і вправність майстра, а також підбір відповідного матеріалу.

Для творчих ідей часто застосовується епоксидна смола, якій притаманні висока якість і різнобічні властивості. Бажаючі можуть реалізувати свої ідеї або вдатися до вже розроблених іншими. При роботі з епоксидкою потрібно бути уважними, працювати акуратно і не дозволяти їй потрапляти на відкриті частини тіла або одяг.

Легкі і красиві вироби для дітей

Дітям вже з молодшого шкільного віку можна дозволити разом з батьками взяти участь у нескладних маніпуляцій з виготовлення речей з епоксидної смоли. Неважко виготовити вироби, використовуючи формочки для заливки або молди.

Користуються попитом силіконові форми. Завдяки їм можна змайструвати намистини, кільця, кулони, а також кільця. З молдова готовий виріб чудово витягується. Переваги молдова з силікону:

  • еластичні;
  • є в будь-якому магазині за hand-made;
  • не входять у контакт зі сумішшю, не прилипають.

Для декору в хід йдуть сушені листя, черепашки, квітки. Всякий об’ємний предмет, затверділий в безбарвною смолі, буде виглядати подібно янтарю. Елементи декору необхідно ретельно підготувати. Для начинки виробу можна пустити в хід блискітки, фарби, паєтки, тільки в малій кількості, щоб не порушити вміст смоли.

Покрокова інструкція по виготовленню виробів

Створення вироби з епоксидної суміші починається з перемішування компонентів. Потрібно керуватися доданою інструкцією виробника. Загальні принципи по виготовленню свідчать наступне:

  • обирається шаблон предмета, тип наповнювача і його кількість. Підбирається, наприклад, форма кулона і що буде всередині його. Використовується прозора основа – вона більше всього підходить. Вибрані гілочки ретельно миються, висушуються і укладаються в силіконову форму;
  • приготування до заливання. Смола перемішується з затверджувачем, усуваються бульбашки і дбайливо вливаються у форму. Товщина прикраси підбирається власником, а наповнювач наповнює і перекриває всі повністю із запасом 1-2 мм;
  • висихання – до закінчення заливки і рівного розподілу голосів, виріб залишають на декілька годин. Час затвердіння обумовлено розмірами вироби і уплотненностью речовини. Затверділе виріб виймається з форми, це повинно виходити легко, а площину вийде рівною і гладкою;
  • оздоблення виробу. Виріб полірується, прибираються малі вади, прикріплюється фурнітура.

Предмети декору

До того як почати процес вироблення виробу, потрібно досліджувати фото прикраси і зрозуміти, який саме декор знадобиться в конкретному випадку. Їх треба підготувати завчасно. Висушування компонентів починається за 2-3 тижні до початку роботи.

Листя з дерев можна укласти в книгу для висушування, а ті що більші вивішуються на нитки і залишають сушитися на повітрі. Декоративною цінністю володіють: стрази, черепашки, кора дерева, намистини, комахи. Вкладаються зображення, віддруковані на матовому папері.

Біжутерія

Наприклад, як виготовити кулон. Розглянемо процес формування прикраси:

  • у краплеподібну форму, помазанную маслом, вкладається отертая спиртом невелика черепашка;
  • форма заливається смолою;
  • смолиста речовина посипається блискітками з голографічним ефектом;
  • по остаточному висиханні, виріб виймається з форми;
  • коли предмет затемнился його потрібно відшліфувати, а потім покрити безбарвним лаком.

У спеціалізованих формах є отвір під ланцюжок. Залишиться тільки одягнути готову ланцюжок.

Ідеї виробів з епоксидної смоли

Предмети, виготовлені з епоксидної смоли бувають дуже різними. Більше нарозхват зараз прикраси, в серединку яких вкладаються різні квітки, листочки, комахи.

Але є і більш масивна сфера застосування – майстерність інтер’єрних предметів. До цього відносяться різноманітні картини, столики, стільниці, годинник, світильники та різне інше, ніж вийде прикрасити інтер’єр. Такі вироби справляють більше враження, але досить затратними, так як обсяг використовуваної смоли пропорційно збільшується.

Об’ємні вироби

Підставою фартуха виступає дерево, у нього робиться заливка. Потім смола наноситься методом акрилового лаку. Ось хід дій:

  • деревні панелі виймаються з ділянки фартуха або готується нова основа;
  • з площини дерева знімається кора, відрізаються і шліфуються спіли, усуваються щербини;
  • первинний шар смоли виглядає як грунтовка;
  • прямо перед основною і фінішної заливкою можна внести в смолу фарбувальні пігменти або барвники.

Заливка виконується типовим способом. Після повного затвердіння смоли можна прикріплювати оздоблювальне сировину до панелей стіни. Це покриття міцне і стійке до впливів.

Вироби з дерева, залиті смолою

На кухню можна змайструвати обробну дошку з яскравою прикрасою в інтер’єрі. Для стилізованої дошки потрібно:

  • відшліфувати дерев’яну дошку, без лакованої і пофарбованої поверхні;
  • розводиться смола необхідної густоти, вноситься барвник;
  • акуратно заливається витонченої струменем смоли на ділянку дошки;
  • дається висохнути 2-3 доби.

При заливці можна зімітувати хвилі моря за рахунок фена і фарб акрилу. Об’єднання кольору смоли і задуми майстра дозволить отримати ексклюзивний виріб.

Шишки і епоксидна смола: дивовижне поєднання

В овальну пластикову коробку викладаються шишки по краях, а всередині покладені гілки ялинки. Можна розкладати як завгодно, роблячи цікаві поєднання на свій смак.

Робиться суміш смоли із затверджувачем, можна замішати у відрі з допомогою дрилі і насадки. В кілька пластикових стаканчиків вливається готова смола і в неї додається барвник і досягається в одній склянці зелений, а в іншому синій колір.

В одну форму з шишками вливається безбарвна смола, а в іншу з зеленим відтінком. Після тужавіння форма відшаровується. Вироби обробляються, поліруються і виходять 2 красиві підставки або стільниці для маленького столика.

Море і океан зі смоли

У цьому методі можна за бажанням додати тільки пісок, адже щось інше не втримається на картині. Дії по виготовленню:

  • розводиться смола епоксидна, розмішується з барвниками. Застосовуються тони рожевого і синього;
  • по картині у вигляді моря розливаються підготовлені склади. Зверху затемнена вода, знизу пісок, а в серединці світла вода;
  • змішується затемнена і світла вода за рахунок похитування картини;
  • привноситься піна, що складається з епоксидної суміші білястого кольору з пастою добавкою;
  • картина рухається для здобуття більшої жвавості хвиль;
  • порівнюється колір на краях і картині дається час на висихання.

Заняття підійде для початківців, адже малювати такі картини нескладно.

Вибір епоксидної смоли для підробок

Склади для творчих ідей виробляються прозорими. Вже потім майстер робить їх кольоровими, вносячи в них барвники. Дивлячись який виробник, є варіанти часу змішування і яскравості пігментів. Також є гліттер – це наповнювач, прибавляющий суміші блиску. Епоксидну Смолу випускають вітчизняні і закордонні виробники.

Споживачі перейнялися довірою до марок: Crystal Glass, Epoxy. Продукт легко створює необхідну густоту, не тріскається, створює в рівній мірі ущільнену структуру без вад.

Готовий набір або самостійна покупка: що краще?

Новим у цій справі радиться придбати готовий набір для роблення нескладних виробів. Адже в таких комплектах є все необхідне для того, щоб відразу почати, набиратися досвіду і вже виконувати невеликі роботи. А до самостійної купівлі смоли і затверджувача можуть вдатися досвідчені майстри, так як вони враховують цілі, обсяг матеріалу, його різні властивості, які їм будуть необхідні для досягнення поставлених завдань.

Кожен може спробувати себе у виготовленні виробів з епоксидної смоли. Наслідуючи різних рекомендацій і покроковим приписам, у будь-якої людини вийде змайструвати красиве прикраса або практичне виріб.

Фото новинки виробів з епоксидної смоли