Вироби з листя (112 фото): легкі майстер-класи для дітей і початківців з природного осіннього матеріалу в школу і сад

Поради, як зробити з осіннього листя саморобку дитиною від 3 до 8 років. Керівництво з фотографіями і поетапним описом, а так само шаблонами для друку + приклади готових робіт для натхнення

Осіння пора — найкращий час для створення красивих виробів з сухого листя. Природа в цей час дарує матеріал з самим багатим розмаїттям барв, вироби з яких буде цікаво виготовити як дітям, так і дорослим.

Ми підготували для вас матеріал, про те, як правильно заготовити осіннє листя і що можна зробити із них своїми руками.

Осінні вироби: заготівля матеріалу

Час, коли починає з’являтися матеріал для виробів, відрізняється в залежності від регіону. Десь осінь починається ближче до кінця вересня, а де-то вже в серпні листя деяких дерев починають забарвлюватися/набувати у гарні жовті і червоні відтінки. Кращий час для збору листя — жовтень. Правильно заготовлені листя можна використовувати для виробів круглий рік.

Які листя збирати

Для декоративних виробів годяться практично будь-які листя. В основному збирають листя, що відрізняються незвичайною формою і розмірами: клена, дуба, каштана, горобини, папороті. Доповнити композицію можна також листям берези, липи, осики, а також кукурудзи.

Як сушити листя

Після збору вподобаний листя, їх необхідно висушити, щоб зберегти їх зовнішній вигляд і структуру.

Є кілька способів заготівлі листя:

  • Сушка без використання преса. Такий спосіб підійде для збереження горбистої поверхні листя, якщо потрібно матеріал для створення об’ємної композиції. Зібране листя необхідно розкласти на горизонтальній поверхні в сухому і добре провітрюваному приміщенні. Стежте, щоб листя лежали на невеликій відстані один від одного, щоб не допустити суперечки.
  • Сушка під пресом. Класичний спосіб заготівлі і зберігання листя з використанням гербарного преса, щоб отримати гладкий матеріал. Якщо такого преса немає, можна використати звичайну книгу або товсту газету. Листя необхідно розкласти між сторінок, а потім притиснути зверху чимось важким. Папір вбере в себе вологу з листя і, за рахунок цього, вони швидше висохнуть.
  • Сушка праскою. Для невеликих виробів, які потрібно виготовити в короткий термін, можна підготувати листя за допомогою праски. Для цього листя потрібно розкласти на картоні, зверху накрити аркушем паперу і пропрасувати праскою на середній температурі. Після цього листя потрібно залишити остигати і просихати десь на годину.

Скелетирование листя

Ще один спосіб заготовити листя для оригінальних поробок — це скелетирование. Ця техніка передбачає отримання напівпрозорого матеріалу, який потім можна використовувати для створення декоративного панно.

Скелетирование може бути виконано двома методами — мокрим і сухим. В обох випадках важливо вибирати міцні і цільні листя.

Мокрий метод нагоді, якщо потрібно заготовити велику кількість матеріалу.

Як відбувається заготівля:

  • Листя необхідно укласти в глибоку ємність і залити водою.
  • Додати 1-2 ложки соди або іншого засобу, що містить луг (наприклад, засіб для прочищення труб).
  • Проварити в отриманому розчині листя 1,5-2 години.
  • Дістати листя з розчину, розкласти на твердій поверхні і акуратно зчистити м’якоть листя. Зробити це можна зубочисткою.
  • Після цього листя залишити сохнути в добре провітрюваному приміщенні або, ще краще, на свіжому повітрі.

Щоб отримати гладкий і рівний матеріал, можна сухе листя потім пропрасувати не дуже гарячою праскою.

Якщо хочете обійтися без варіння, то листя можна залити розчином води і будь-якого відбілювача в пропорції 1:1. Готовність можна визначити, коли все листя побіліють. Після цього, листя промиваються і очищаються від м’якоті.

Сухий метод — це більш складних метод скелетирования листя, оскільки передбачає механічне очищення сухого листя. Матеріал не потрібно замочувати. Висушені листя необхідно акуратно, але впевнено зачищати жорсткої щітки з коротким ворсом. В підсумку повинні вийде листя з «ажурним ефектом».

Вироби з листя в школу

З настанням осені в початкових і середніх класах, як правило, влаштовуються конкурси виробів з листя і шишок. Ділимося творчими ідеями для школярів.

Фігурки з пластиліну та сухого листя

В початкових класах на уроках праці дітки часто майструють з пластиліну. Для осінньої вироби буде чудово поєднати ліплення і природний матеріал — листя, шишки, гілочки. Це можуть бути як окремі фігурки людей і тварин, так і цілі композиції.

Сова з листя

Складна на вигляд, але дуже проста і цікава дрібничка, яку запросто зможе змайструвати дитина. Для неї знадобиться:

  • товста газета
  • нитка або скотч
  • ножиці
  • клей
  • листя
  • пластилін

Інструкція:

  1. Щоб зробити основу, зімніть кілька газетних аркушів, складіть разом і зафіксуйте ниткою або скотчем, створивши обрис майбутньої сови.
  2. На отриману фігуру наклеюйте шарами листя, створюючи вигляд оперення.
  3. Зробіть вушка з двох окремих листків
  4. З пластиліну зробіть дзьоб і лапки, прикріпіть до виробі.
  5. Сова з листя готова!

Гусениця

З великої кількості сухого листя з допомогою голки і нитки можна швидко зробити незвичайну і пухнасту гусеницю. Довжина гусениці буде залежати від того, скільки у вас матеріалу. Краще використовувати листя клена.

Відріжте нитку, зробіть на одному кінці вузлик і з допомогою голку нанизуйте листя один за іншим. Коли закінчите збірку, зафіксуйте нитку ще одним вузликом. Завершити виріб можна намальованою мордочкою гусениці.

Вироби з листя дерев в дитячий садок

Для дозвілля дітей в дитячому садку підійдуть варіанти виробів простіше.

Веселий алфавіт

Захоплюючий і корисний варіант, який дозволить поєднати вивчення букв алфавіту з створенням вироби.

Знадобляться великий аркуш паперу (ватман), олівець, сухе листя, клей.

Покрокова інструкція:

  1. Листя краще вибирати невеликого розміру, наприклад, берези, липи або горобини.
  2. На ватмані намалюйте великі літери.
  3. Розкладіть листочки в межах контуру букв і зафіксуйте клеєм
  4. Веселий осінній алфавіт готовий!

Корона з сухого листя

Для створення витонченої «осінньої корони» знадобляться:

  • листя невеликого розміру і різних кольорів;
  • тонка дріт;
  • скотч;
  • плоскогубці.

Покрокова інструкція:

  1. Заміряйте окружність голови і відріжте дріт по довжині трохи більше. Сформуйте коло, зціпивши кінці дроту.
  2. За допомогою скотча прикріпіть до дроту листя. Можна також додати до композиції шишки, жолуді або сушені квіти.

Замість дроту можна використовувати і звичайний ободок для волосся.

Осіння корона готова!

Картини з сухого листя

Ще один оригінальний варіант вироби, для якого буде потрібно мінімум інструментів — папір, олівці або фломастери, клей і листя.

Можна зобразити дерево — намалювати стовбур, а крону зобразити за допомогою приклеєних сухого листя.

Чудово будуть виглядати картини зі звірятами. Їх також можна зобразити у комбінації з малюнком і листям — наприклад, їжачка, або цілком зібрати фігуру звіра з різних листя.

Аплікація на папері і картоні

Ще один варіант — це аплікація у вигляді вази. Знадобляться папір або картон, олівець, клей, сухі листя:

  1. На папері намалюйте вазу будь-якої форми. На верхню частину вази наклеюйте різні листочки, створюючи композицію по своєму смаку. У листя можна також додати ягід, наприклад, горобини.
  2. Вазу можна залишити як просто контур, розфарбувати кольоровими фарбами, або обклеїти берестой або тонкими гілочками.

Аплікація «Осінній букет» готова!

Вироби з листя своїми руками: найлегші майстер-класи

Створення виробів з листя підходить не тільки дітям, але і дорослим. Адже це приголомшлива можливість прикрасити інтер’єр будинку в природному стилі. Ділимося простими майстер-класами по створенню декоративних і затишних виробів для дому.

Гербарій для декору інтер’єру

Гербарій — це відмінна можливість створити витончене і унікальне прикраса для будинку своїми руками, на створення якого не буде потрібно багато часу. Найпростіший спосіб зробити гербарій, який можна буде повісити на стіну — це варіант з використанням звичайної рамки для фотографій. Таку рамку можна купити в будь-якому канцелярському магазині.

Вам знадобляться:

  • зібраний і висушений матеріал
  • клей
  • щільний папір
  • рамка зі склом.

Покроковий майстер-клас:

  1. Обріжте аркуш паперу за розміром рамки для фото. Розкладіть на листі сухе листя, сформувавши композицію. Зафіксуйте матеріал на папері клеєм і почекайте, поки клей застигне.
  2. Розберіть рамку. На задню картонну стінку покладіть папір з гербарієм, зверху акуратно притисніть склом і рамою. Переверніть і зафіксуйте рамку затискачами.

Друк листя на тканини: робимо унікальне прикраса

За допомогою листя можна зробити унікальний декор на текстилі. Такий «еко-принт» буде чудово виглядати на декоративних наволочках, скатертини, серветки.

Для того щоб зробити відбитки листя на тканини, вам знадобляться:

  • акрилові фарби для тканини
  • скалка
  • серветки або пергаментний папір
  • пінцет
  • пензлики.

Для декору в такій техніці можна вибирати будь листя. Добре будуть виглядати клен, горобина, листя папороті.

Покроковий майстер-клас:

  1. Розкладіть тканина на рівну тверду поверхню.
  2. Покладіть лист зворотною стороною вгору, де в нього найкраще проглядається структура.
  3. Пензлем або губкою нанесіть фарбу на лист, гарненькою покривши всі його деталі. Пінцетом акуратно перенесіть лист стороною на тканину, злегка притисніть. Зверху накрийте серветкою або папером і прокатайте кілька разів качалкою. Приберіть папір і залиште тканина висихати.

Порада: перед тим, як прикрашати бажане виріб, спробуйте на шматочку тканини — так ви визначите, скільки фарби наносити на лист, щоб вийшов акуратний малюнок.

  1. Прати текстиль з акриловим малюнком потрібно при температурі не вище 40 градусів засобом, що не містить відбілюючого ефекту.

Природний матеріал — ідеальний вибір для виробів. Незвичайна форма листя різних дерев дозволяє створювати унікальні речі. У поєднанні з шишками, гілочками, сушеними ягодами і квітами можна змайструвати чудові декоративні панно, аплікації та інші вироби. Сподіваємося, наш матеріал буде вам корисний!

Фото ідеї виробів з осіннього листя