Вироби для самих маленьких 1, 2, 3, 4 років: 127 фото ідей виробів з кольорового паперу, пластиліну, картону

Свіжі ідеї виробів для самих маленьких дітей, які легко зробити в домашніх умовах з паперу, картону, пластиліну та природного матеріалу. Фотографії необхідних шаблонів і кожного виконуваного кроку.

Маленькі діти завжди потребують уваги і цікавих занять. Розвитком дитини необхідно починатися з перших днів. Спочатку ви йому розповідаєте і співаєте, потім показуєте і даєте тримати предмети, а пізніше можете сміливо починати з ним займатися творчістю. Заняття дрібною моторикою допомагають розвинути у дитини розумові здібності, у неї розвивається фантазія.

Привчений постійно щось робити дитина в подальшому буде сам знаходити для себе цікаві заняття, а не безцільно сидіти з телефоном у руках. Дуже важливо з перших років життя долучати дитину до творчості.

Вироби для самих маленьких дітей

Для кожного віку існують свої вимоги до виконання роботи. У найменшому віці, звичайно, сам малюк не придумає чим йому зайнятися і що зробити. Тут завжди повинні бути поруч дорослі, які допоможуть зацікавити та допомогти виконати роботу.

Маленькі діти дуже непосидючі, тому:

  • заздалегідь приготуйте всі необхідні матеріали та інструменти,
  • організуйте робоче місце, щоб на ньому не було гострих предметів,
  • виберіть виріб, яку будете робити з дитиною,
  • визначте етапи роботи, тому що за один раз у вас навряд чи вийде завершити роботу.

Одну саморобку з малюком можна виконувати протягом кількох занять. Якщо у вас є зразок виробу, яку збираєтеся з ним зробити, то покажіть, що хочете з ним зробити. Можна розповісти яку-небудь історію про те, що ви будете робити. Наприклад, ви плануєте зробити їжачка. Покажіть, як він виглядає, розкажіть де живе, чим живиться, які звуки видає. Прочитайте йому книжку або вірш про їжачка. Дитині буде цікаво дізнатися щось нове і зробити для себе такого вихованця.

Маленькі діти дуже люблять казки про тварин, тому можна майструвати з них героїв казок і предмети, які його оточують.

Фігурки з повітряного пластиліну

У відділах для дитячого творчості продають дуже цікавим матеріал – повітряний пластилін. Він буває різних кольорів, як і звичайних, але на відміну від нього він дуже легкий і приємний на дотик.

Кожний колір герметично упакований, так як при довгому зберіганні на відкритому повітрі маса швидко застигає. Повітряний пластилін не залишає плям фарбувальних і масляних плям. Діти з великим задоволенням ліплять з нього різні фігурки. Маса відмінно мнеться і можна змішати різні кольори, щоб отримати той, якого немає в упаковці.

Гладка і м’яка текстура пластиліну дозволяє виконувати тонкі деталі, які легко склеюються між собою. Так як пластилін досить швидко твердне на повітрі, то з маленькими дітьми можна ліпити невеликі вироби. Вони добре зберігаються і не збирають пил, тому можна організувати невелику виставку робіт.

З повітряного пластиліну можна зробити:

  • овочі і фрукти. Діти знають, як вони виглядають і самі можуть визначитися з кольором матеріалу.
  • Тварин: гусеницю, їжачка, зайчика, ведмедика, собачку, кішечку та інших.
  • Героїв мультфільмів: смішариків, чебурашку і інших.
  • Одяг для ляльок для більш дорослих дівчаток,
  • Машинки і літаки,
  • Прикраси для вази,
  • Мешканців акваріума,
  • Верх для магнітиків.

Якщо ви виконуєте велику роботу, наприклад, обклеиваете вазу, або робите акваріум, то можна розподілити цю роботу на кілька етапів, поступово прикрашаючи вашу саморобку.

З повітряного пластиліну можна зробити лизуна, з яким дуже полюбляють гратися малюки. Для цього необхідно взяти пластилін, воду, шампунь і піну для гоління. Всі ці складові є в кожному будинку.

Після закінчення роботи з пластиліном обов’язково приберіть його в герметичну упаковку, щоб він не засох.

Проста аплікація з кольорового паперу

Робота з папером дає величезний вибір для творчості. Можна зробити просту аплікацію, об’ємну, із шматочків паперу, використовуючи гармошку.

Для маленьких дітей всі деталі необхідно приготувати заздалегідь, їх завдання: правильно і послідовно приклеїти їх на папір. Більш дорослі діти самі можуть вирізати за допомогою безпечних ножиць. Для роботи бажано використовувати клей ПВА, або клей-олівець. Робочий стіл обов’язково застелити скатертиною і провести з дитиною бесіду з техніки безпеки.

Аплікація – це приклеювання на аркуш паперу або картону деталей, щоб вийшов певний візерунок. Для малюків основою для роботи краще брати картон, оскільки він досить товстий і не помнеться в руках.

Хід робіт:

  1. Аплікація з вирізаних деталей: тварин, вази з квітами, природи. Діти дуже люблять робити сонечко і хмари, квіти, ведмедика, зайчика.
  2. Об’ємна аплікація виходить при складанні смужок паперу, щоб вийшла об’ємна фігура. Таким чином можна зробити квіти, хвіст у рибки, промінчики сонця.
  3. Робота в обрывной техніці дуже подобається малюкам. Перед роботою необхідно намалювати малюнок на аркуші. Дитина відриває дрібні шматочки паперу певного кольору і заповнює ними попередньо намазаний заздалегідь ділянку роботи.
  4. Складання аркуша паперу в гармошку допоможе дитині визначати послідовно і чітко виконувати дії. У такій техніці можна зробити квітка, ляльку, сніжинку, ялинку.

Незвичайні вироби з лего

Хлопчики люблять збирати лего. З його деталей можна зробити робота, машинку, літак, побудувати місто, зробити шахову дошку з фігурами.

Для дівчаток можна застосувати свою фантазію в зборі замку або будиночок для ляльки.

Діти можуть зібрати фрукти, вежу, вазу, підставки і багато іншого.

Вироби з сірників для дітей

При роботі з сірниками необхідно дотримувати техніку безпеки. Для склеювання використовують клей ПВА.

Роботи з сірників можуть бути плоскі та об’ємні.

  • Для маленьких хлопців придумують малюнки для плоских робіт, які виконують на аркуші картону або фанери. Можна зробити будиночок, млин, вертоліт, літак, сову, зірку.
  • Для самих маленьких можна зробити павучка, їжачка, гусеницю використовую в роботі сірники і пластилін.
  • Для старших хлопців або любителів кропіткої роботи можна взятися за роботу над об’ємними виробами: будиночком, вежею, млином та іншими.

Вироби для самих маленьких дітей з природних матеріалів

Часто в якості матеріалу для роботи використовують природні матеріали. Гуляючи з малюком на вулиці, ви можете зібрати листя, квіти, шишки, каштани, жолуді, гілочки, красиву травичку, камінчики. Все це стане в нагоді для подальшої роботи.

Красиві вироби з каштанів

В регіонах, де ростуть каштани можна набрати з дітьми їх для виготовлення виробів. Каштани досить тверді, тому для з’єднання їх використовують пластилін або клей. Не завжди у дитини є терпіння сидіти і чекати, коли він висохне, тому краще використовувати пластилін.

Що можна зліпити з каштанів:

  • Ведмедика,
  • Павука,
  • Черепаху,
  • Гусеницю,
  • Равлика,
  • Чоловічка,
  • Конячку,
  • Кошеня.

Можна зробити браслет або намисто, якщо хтось з дорослих виконає отвори в каштанах. Дитина легко зможе зібрати їх на нитку або шнур.

Прості вироби з шишок

Шишки також служать відмінним матеріалом для роботи. Їх легко можна перетворити в:

  • Їжачка,
  • Сову,
  • Зайчика,
  • Ялинку,
  • Білочку,
  • Пташку.

Можна зібрати гарний новорічний вінок.

Шишки можна пофарбувати в будь-який колір, і вони відмінно поєднуються пластиліном і клеєм. Для роботи можна використовувати папір, тканину, шкіру та інші додаткові матеріали.

Вироби для самих маленьких дітей покроково

Малюки люблять щось пересипати, малювати, крутити і їх заняття можна використовувати для створення виробів. Якщо ваша дитина любить сидіти на місці і пересипати пісок в пісочниці, то можете запропонувати йому зробити картину з посипкою. А для неусидчивых і активних, це привід навчити виконувати таку роботу. Для кожного віку і характеру можна знайти заняття по душі.

Картини з посипанням

Для виготовлення картини з посипкою можна використовувати різні види круп: манку, гречку, пшоно, рис. Можна використовувати мак. Можна зробити самим або купити кольоровий пісок.

  1. Перед роботою дорослим необхідно нанести малюнок на лист картону. Можна роздрукувати готовий і приклеїти.
  2. Далі слід пояснити дитині, що на певний ділянку потрібно акуратно насипати один вид крупи або піску.
  3. Разом з ним ви добре промазуєте клеєм необхідний ділянку малюнка. Можна використовувати клей ПВА, або клей-олівець.
  4. Приготовану крупу малюк акуратно сипле невеликими порціями на приготований елемент.
  5. Поетапно заповнюєте всі елементи малюнка.

Заняття можна виконати за кілька разів, але не вибирайте складний малюнок, щоб малюку було цікаво його якнайшвидше зробити. Намалюйте їжачка, квітка, гриб або щось ще, що складається з двох-трьох елементів.

Після повного висихання роботи струсіть зайві частинки.

Їжачок з макаронів для дітей 2, 3 і 4 роки

Діти знають, що таке макарони і їм буде цікаво зробити з неї цікаву саморобку. Тулуб для їжачка необхідно зліпити з хлопцями. Для роботи ви можете використати звичайний пластилін або повітряний, солоне тісто.

Як голок можна використовувати дрібну вермішель, пір’я, наламані спагеті або макарони. Малюки можуть легко застромити макаронні вироби в м’яку основу. З більш старшими дітьми можна пофарбувати макарони гуашшю або акриловою фарбою в один або кілька кольорів. Після висихання фарби макарони вставляють в основу вироби.

Дитячі малюнки зі штампами

Для любителів творчості можна придумати цікаве заняття – використання штампів. Їх можна купити готові, вони можуть бути в якості іграшки з кіндер сюрприз або зробити самим з картоплі.

Для того щоб зробити такий штамп самим, необхідно розрізати картоплю навпіл. На кожну половинку нанести певний малюнок і акуратно вирізати ножем таким чином, щоб малюнок товщиною 0,5 сантиметра залишився на картоплині. Далі малюк вмочає його в фарби і ставить штампи.

Саморобка «Восьминіг»

Веселого восьминога можна зробити з паперу і пальчикових фарб. Намажте малюкові долоньку пальчиковими фарбами і нехай він поставить долоньку на папір. На отриманому відбитку намалюйте очі, ніс і рот веселого восьминога і виріжте його.

Цікаві заняття з виготовлення виробів для маленьких дітей завжди можна урізноманітнити використанням різних матеріалів. При таких заняттях у дитини розвивається не тільки дрібна моторика, але і він знайомиться з кольорами, геометричними фігурами, розміру, дізнається нове про навколишній його світі.

Нові фото ідеї виробів для самих маленьких дітей