Вироби на тему космос (115 фото): ідеї та шаблони для дітей у садок і початкову школу, до Дня космонавтики

Робимо поетапно вироби на тему «космос» своїми руками для конкурсу в початкову школу або дитячий сад. Поради вчителя щодо вибору матеріалів, фото трафаретів або шаблонів для творчості.

В історії людства космос займає почесне місце. Люди завжди прагнули пізнати природу всесвіту, відшукати нові планети і знайти братів по розуму. Невипадково всі діти, підростаючи, прагнуть стати космонавтами. Сучасна дитяча аудиторія добре знайома з комп’ютерами, планшетами, смартфонами і легко орієнтується в мережі Інтернет. Значна частка інформації в інтернеті присвячено фантастиці, космосу, інопланетянам і т. д. З цієї причини у дітей найбільш популярні іграшки і поробки на космічну тематику.

У нашій статті ми не просто обмежилися описом технології виготовлення тих чи інших виробів на космічну тематику. У статті ми стисло і в доступній формі спробували викласти, для чого служать ті або інші блоки і вузли космічних апаратів. Давайте разом виготовимо вироби на космічну тематику з доступних матеріалів.

Космічна тематика виробів: вибір матеріалу

Саморобки про космос виглядають цікавіше, якщо вони виконані руками дітей. Якщо вироби, виконані дітьми, їм сподобаються, то вони можуть перетворитися в їх хобі.

Діти, засвоївши техніку виготовлення виробів, можуть виконати їх у великій кількості, включивши свою фантазію та творчі здібності. Природно, при підборі матеріалів, фарб, клею та інших доступних компонентів батьки повинні надавати допомогу дітям.

Вироби можуть бути легко виготовлені з паперу, пластиліну, картону та інших матеріалів. Виготовлення виробів своїми руками сприяють розвитку дітей, моторики рук та ін.

Покроковий майстер-клас по створенню виробів космос

Цікаві ідеї виробів на виставку в школу

В даний час в мережі інтернет можна знайти величезну кількість фільмів та ігрових автоматів на тему фантастики, космосу, НЛО, інопланетян та ін.

Школярі молодших класів можуть самостійно почерпнути з інтернету цікаві ідеї по виготовленню виробів на космічну тематику з покрокової інструкцією по їх виготовленню.

Нижче розглянуті деякі види виробів на тему космосу. Вони будуть цікаві як школярам, так і дітей дошкільного віку. Зазначені нижче вироби дозволять дітям включити свої творчі здібності для створення власних оригінальних поробок на тему космос.

Прості шаблони виробів для дитячого садка

В мережі інтернет розміщено готові шаблони для різних видів виробів:

  • листівки,
  • аплікації,
  • для шиття і в’язання,
  • для виробів з паперу,
  • картону,
  • пластиліну і маси інших підручних матеріалів.

Завдання батьків допомогти дітям використовувати ці шаблони, для чого необхідно завантажити їх з мережі інтернет і роздрукувати.

Вироби на космічну тематику виготовляємо своїми руками

Композиція «Політ у космос»

  1. Спочатку беремо квадратну картонку, на якій будемо збирати нашу композицію «Політ у космос».
  2. Картонку зафарбовуємо темно-синьою тушшю, імітуючи космічний простір.
  3. На картонку наклеюємо зірочки, вирізані з різнобарвною фольги або паперу.

Ракета виріб з втулки

Збираємо ракету, на якій космонавти літають навколо Землі. За основу беремо трубку від паперових рушників, красиво розфарбовуємо її гуашшю. Не забуваємо про ілюмінатори, крізь які космонавти роздивляються космічний простір і Землю.

Ніс ракети клеїмо з трикутної, скрученої у вигляді воронки кольорового паперу і акуратно приклеюємо до передньої частини ракети. У підстави ракети приклеюємо трикутні стабілізатори. Вони служать для стійкості ракети на стартовому майданчику і збереження точної траєкторії польоту. Стабілізаторів має бути чотири.

Тепер ми гарно розмальовуємо ракету різнобарвною гуашшю. Не забуваємо написати на ракеті її ім’я: Схід, Союз або інше, яке ми придумали самі.

Крім основної ракети, вивідною космонавтів на навколоземну орбіту і виробляє стиковку з міжнародною космічною станцією, в якій будуть жити і працювати наші космонавти, на космодромі в готовності до польоту повинна перебувати ще одна ракета.

Ця ракета привезе космонавтам їжу, воду, кисень та інше обладнання для проведення наукових експериментів, а також вона може забрати космонавтів у разі виникнення на борту космічного корабля аварійної ситуації. Отже, нам треба побудувати ще одну ракету, також гарно оформлену. Ракети встановлюємо на підготовленій картонній основі.

Модель Місяця

Будуємо модель Місяця, для чого беремо повітряна кулька, змащуємо з усіх боків клеєм ПВА і обклеюємо його папером. Повторюємо цю процедуру шість разів, обклеивая повітряна кулька смужками паперу.

  1. У перший день обклеюємо кулька трьома шарами паперу, після кожного шару даємо можливість кульці обсохнути.
  2. На наступний день процедуру обклеювання кульки папером повторюємо ще три рази.
  3. Через дві доби кулька остаточно підсохне.

Тепер наш кулька збереже свою форму навіть тоді, коли з тих чи інших причин здується повітряна кулька. Наш кулька буде служити моделлю Місяця. Сірої гуашшю малюємо на нашому кульці місячний пейзаж, не забуваючи про хизування круглих місячних кратерів чорною фарбою. Нашу Місяць щільно приклеюємо до картонного основи.

Потужний варіант ракети

Для польоту на Місяць необхідно побудувати більш потужну ракету, яка зможе доставити не тільки космонавтів, але і місячний модуль з місяцеходом і квадроциклом.

Для створення більш потужної ракети використовуємо баклажку від дволітрової коли. Ракета у нас важка, вантажу на ній багато, і щоб вона успішно полетіла, необхідно встановити на ній чотири додаткових двигуна, які служать для прискорення ракети. В якості додаткових двигунів використовуємо маленькі алюмінієві ємності з-під коли. Приклеюємо їх клеєм ПВА біля основи ракети. Потім всю нашу конструкцію зафарбовуємо сріблястою фарбою. Не забуваємо про ілюмінатори на ракеті. Красиво виводимо на нашій ракеті її ім’я, яке ми придумали.

Спочатку ми підлітаємо до місячній орбіті, потім від нашої основної ракети відділяється місячний модуль з космонавтами на борту. Місячний модуль являє собою ракету невеликих розмірів. На місячному модулі також знаходяться луноход і квадроцикл. Місячний модуль відділяється від основної ракети і сідає з космонавтами і необхідним їм обладнанням на Місяці.

Космічні вироби в дитсадок

Космічна ракета, виготовлена з щільного картону, з висотою близько метра, чудово буде виглядати в садку і викликає природний інтерес у всіх дітей. В якості основи для ракети можна взяти згорнуту в рулон картонну папір.

Деталі до ракети, такі як ніс корабля, його стабілізатори, також виготовляємо з щільного паперу. Потім фарбуємо нашу ракету гуашшю, не забуваючи про ілюмінаторах. На ракеті красиво пишемо його придумане нами найменування.

Основним матеріалом для цього можна використовувати щільну папір. Що стосується сучасного пластиліну, тут ще простіше. Його ми можемо використовувати для створення космонавтів в скафандрах і собачки, а також місяцеходу і квадроцикла.

Космічні аплікації з пластиліну

Дітям цікаво і складно робити аплікації з пластиліну. Аплікацію наносимо на картонку. Спочатку на картонці зображуємо космос за допомогою синього пластиліну. Зірочки накладаємо з шматочків різнокольорового фольги.

Накладаємо на наш космос літаючу тарілку у вигляді аплікації з пластиліну. У центральній частині літаючої тарілки розташована кабіна пілотів з безліччю ілюмінаторів, розташованих вкруговую.

Потім на нашу основу накладаємо зображення летить ракети зі струменями вогню з його сопла. Струмені вогню ми робимо з червоного і жовтого пластиліну, саму ракету з ілюмінаторами – з блакитного пластиліну. Отримані композиції можна продемонструвати в садку, де вони викличуть живий інтерес у дітей.

Космічна літаюча тарілка для школи

Цікавою ідеєю для школярів молодших класів і дітей буде космічна літаюча тарілка, на якій літають інопланетяни.

Для створення композиції нам знадобляться пара одноразових тарілок, баклажка з-під коли, клей ПВА, фарби та пластилін. Приступаємо до роботи. Склеюємо між собою тарілки обличчям один до одного. В результаті між тарілками утворилася порожнеча. Тарілки розфарбовуємо гуашшю, місцями обклеюємо невеликими шматочками різнобарвною фольги, блискітками або намистинками, щоб надати привабливого космічний вигляд. По краях тарілки малюємо ілюмінатори.

Розрізаємо баклажку в її конічної частини і приклеюємо по центру тарілки. В конусі буде розташовуватися командний пункт інопланетян. Тепер виліпив із пластиліну зелених чоловічків-прибульців, які прилетіли на літаючій тарілці. Посадимо їх на літаючу тарілку.

Композиція готова до демонстрації.

Створення об’ємних виробів в школі

Аплікація

Для дітей початкових класів пропонується створення об’ємних виробів на тему космосу. Для роботи слід озброїтися картонною коробкою, кольоровий блискучим папером, фарбами, клеєм та ін. Картонну коробку з-під взуття розфарбовуємо зсередини темно-синьою фарбою. Беремо картон за розміром дна коробки, зафарбовуємо її темно-синьою або чорною фарбою.

Приступаємо до створення об’ємного космосу на нашій картонці. Ліпимо з помаранчевого кульку пластиліну, зображує Сонце, і кріпимо його в центрі картонки. З жовтого пластиліну виготовляємо тонкі джгути в кількості дев’яти штук, які будуть зображати орбіти планет навколо Сонця. На кожну орбіту садимо маленький пластиліновий кулю, що зображує планету.

Акуратно укладаємо наш космос на картонці у коробку і ставимо її на ребро, ніби дивишся телевізор. Композиція готова до огляду.

Об’ємна листівка

Картонну основу розфарбовуємо темно-синьою фарбою. Приклеюємо місцями до нашої космічної основі зірочки з різнобарвною фольги і бусинок.

Починаємо будувати ракету. Вирізаємо з втулки для паперових рушників половину трубки, розрізану вздовж. Трубка буде служити корпусом ракети. Приклеюємо трубку з розрізаними торцями до нашої картонної заготовки. Додатково вирізаємо паперовий конус, який приклеюємо до носової частини ракети.

У підстави приклеюємо вирізані з цупкого паперу стабілізатори ракети трикутної форми. Залишилося прикрасити ракету, домалювавши ілюмінатори. Не забуваємо написати красиво назва ракети, яку ми їй надали. Доповнимо нашу композицію язиками полум’я з сопла ракети.

Полум’я можна вирізати з різнобарвною фольги або паперу. Композиція готова і її можна демонструвати друзям. Нашу об’ємну листівку можна подарувати дідусеві до дня космонавтики, чого він буде невимовно радий.

Схема створення сузір’я Оріона

Найбільш яскраві дві зірки в сузір’ї носять назву Ригель і Бетельгейзе.

Починаємо роботу по створенню схеми сузір’я Оріона методом аплікації:

  1. Самий складний і відповідальний момент, це створення на аркуші білого паперу схеми сузір’я олівцем або фломастером;
  2. Службовець основою лист картонки фарбуємо в колір ультрамарин;
  3. Відзначаємо на основі розташування зірок. Для цього накладаємо на нашу основу з картону схему сузір’я, намальовану нами, і проколюємо голкою місця розташування зірок так, щоб їх легко було відшукати на основі;
  4. Білим пластиліном у вигляді маленьких кульок відзначаємо 3 зовсім маленькі зірочки і 5 зірочок трохи крупніше. Кульки, що зображують зірки, закріплюємо на нашій основі на місці розташування зірок, зазначених голкою;
  5. Синім пластилиновым кулькою відзначаємо зірку Ригель;
  6. Червоним великим пластилиновым кулькою відзначаємо саму яскраву зірку в сузір’ї Бетельгейзе;
  7. Тепер з’єднуємо зірки у сузір’я. Можна з’єднати їх тоненькими пластиліновими ковбасками з світлого пластиліну;
  8. Можна з’єднати товстою білою ниткою. Спочатку акуратно знімаємо з основи зірочки, прокладаємо нитки і повертаємо на місце пластилінові зірочки, затискаючи згори нитки.

Композиція готова до демонстрації.

До безперечних достоїнств зазначених виробів належать такі їх якості:

  • Виготовлення виробів сприяє загальному розвитку дітей, моторики рук;
  • Вироби сприяють зміцненню сімейних уз між батьками і дітьми;
  • Виготовлення виробів може перетворитися на ваше спільне сімейне хобі;
  • На базі даної проблематики можна розробити власний блог в інтернеті, а ваша дитина може стати успішним блогером.

Удачі Вам і успіхів у майбутньому!

Фото ідеї поробок на тему космос