Вироби з сірників (107 фото): легкі схеми з описом як зробити церкву, колодязь, будиночок для дітей і початківців

Приклади красивих виробів із сірників, які можна зробити самостійно в домашніх умовах із застосуванням клею ПВА або без нього. Схеми для новачків, покроковий опис і фотографії кожного виконуваного кроку.

Сірники — незвичайний матеріал для виробів. Але з-за цього, роботи, зроблені за допомогою сірників, виглядають по-своєму незвично і привабливо.

У цій статті ви можете дізнатися про різних виробах разом зі схемами їх виготовлення. Також ви дізнаєтеся про відмінності в складності виготовлення деяких виробів. Такі роботи ви можете зробити вдома своїми руками, використовуючи підручні матеріали.

Вироби з сірників для початківців

Прості головоломки своїми руками

Одна з найпростіших роботи з сірників — головоломки. Ви можете самі придумати різні ігри з сірниками. Один з прикладів — математичні рівності. Принцип гри дуже простий, складається невірне математичне рівність, і гравці повинні шляхом перестановки сірників зробити його правильним.

Найцікавіше — коли треба зробити кілька перестановок, які важко відразу помітити. Інший приклад — складання фігур або конструкцій на швидкість. У такій грі можна змагатися всією родиною.

Аплікація з сірників і пластиліну

Використання пластиліну у виробах з сірниками розкриває нові горизонти. За допомогою такої комбінації матеріалів ви можете робити об’ємні вироби, шляхом скріплення певної кількості сірників за допомогою пластиліну.

Як матеріали, що використовуються в аплікаціях — сірники і пластилін показують себе з хорошої сторони. Для основи аплікації краще всього підійде картон, так як папір буде погано справлятися з вагою сірників і пластиліну. Ви можете робити різні фігурки або візерунки із сірників.

Виготовлені вами частини можна поставити на картон в будь орієнтації, як вертикально, так і горизонтально. Для отримання готової аплікації — з’єднайте основу з вашими виробами. Також ви можете зробити фон для вашої аплікації за допомогою тих же сірників.

Схема вироби з сірників «Сонечко»

Для початку, вам потрібно визначитися з основою виробу. Матеріалом, обраним для основи, може бути як фанера, так і звичайний картон. Вам необхідно вирізати коло потрібних розмірів з обраного матеріалу.

Відмінна варіація такого сонця, коли промені зроблені з сірників. Які зробити промені — справа ваша, але простіше за все, коли ви розділіть вашу основу на рівні сектора і заповніть їх сірниками (викладаючи сірники в кожен другий сектор).

Також можна зробити варіацію об’ємного виробу. Вам знадобиться куля з будь-якого матеріалу, в який будуть встановлюватися сірники. Така саморобка буде складніше її плоскою варіації. Промені ви можете зробити за допомогою скріплення сірників між собою. Для цього скріплення вам знадобиться пластилін або клей. В результаті у вас повинна вийти робота, що віддалено нагадує їжачка. По завершенню виготовлення, ви можете розфарбувати свою саморобку.

Вироби з сірників без клею

Легкий і швидкий майстер-клас «Криниця»

Ви можете зробити колодязь в двох варіаціях: плоский і об’ємний. Плоский — простий малюнок колодязя з сірників, ви можете зробити його різних розмірів. Чим більше розмір, тим більше дрібних деталей.

З об’ємним колодязем все буде куди складніше. Вам необхідно зробити основу. Основою буде виступати куб (або паралелепіпед) без однієї грані. Встановіть дві стійки на паралельні грані, що будуть виходити за межі фігури.

Поставте на ці стійки дах вашого колодязя. Дах може бути будь-якої форми, будь-яких розмірів, один з найпростіших варіантів — трикутний дах. В самому кінці вам необхідно склеїти всі ваші частини за допомогою клею.

Сільський будиночок: інструкція покроково

Всі будиночки і подібні конструкції можна віднести до класу складних робіт з сірників. Для виготовлення будиночка вам треба зробити кілька його частин: дах, основа, стіни.

  1. Вам слід зробити міцну опору, щоб вона не розвалилася від тиску верхніх частин. Основу краще всього зробити з навхрест пересічних рядів, достатньо буде 2-3 ряди.
  2. Біля стін виготовлення точно таке ж як у основи, але тут вам буде достатньо 2 ряду. Також ви можете зробити вікна на стінах, за допомогою сірникових головок.
  3. Дах робиться шляхом з’єднання під потрібним кутом двох рядів сірників, які з’єднані між собою.
  4. Наостанок необхідно склеїти всі отримані частини виробу.

Іграшка куб із сірників

Коли ви навчитеся з легкістю створювати плоскі вироби, варто спробувати перейти на об’ємні. Одні і найбільш простих об’ємних робіт — геометричні фігури. Багато починають працювати в обсязі з простих кубиків.

Щоб виготовити простий кубик вам просто треба слідувати схемі.

Вам необхідно паралельно розмістити два сірники на відстані приблизно 3 сантиметри. Прямо на них 8 викласти поперек йдуть сірників. Поверх другого ряду поставити ще 8 сірників, розташованих також поперек. Слідом йде ряд буде знову перпендикулярний минулого. Четвертий ряд буде таким же, як перший.

Такий порядок необхідно повторювати до отримання потрібної вам конструкції.

Щоб зміцнити конструкцію, слід проставити по одному сірнику по внутрішньому периметру всієї роботи.

Вироби з сірників з клеєм

Зірка з використаних сірників

Щоб зробити таку цікаву саморобку як зірка, вам необхідно підготувати основу з картону або фанери. В такій роботі не будуть зайвими дерев’яні шпажки, але ви можете обійтися і без них.

Готуємо основу з обраного матеріалу, основою буде служити восьмикутник.

Потім вам необхідно розділити отриману фігуру на рівні між собою сектори, які незабаром будуть заповнюватися сірниками.

Щоб отримати цікавий візерунок, рекомендується чергувати поєднання сірників, якими ви заповнюєте сектора. Сірники можна чергувати в розташуванні головками, або просто склеїти по 2 сірники головками і розставляти їх у довільному порядку.

Рекомендується встановити останні сірники сектору так, щоб вони виходили за основу, такою дією і ви приховаєте наявність основи у вашій роботі. По закінченню роботи ви можете її прикрасити. Додати виробі колір, надати складність дрібними елементами.

Красиве панно

Красиве панно також можна виконати з сірників. Сірники можуть виступати в якості декоративної рамки, або ж в якості основного наповнення панно.

Для поробки вам знадобиться аркуш щільного паперу або картону, сірники і які-небудь дрібні декоративні елементи.

Основа вироби — щільний картон. На ньому ми креслимо 16 рівних квадратів. Довжина квадрата розраховується за простою формулою, потрібно виміряти довжину сірники і помножити її на 4.

Сама робота полягає в укладанні сірників за особливими правилами в ці квадрати. Спочатку ми заповнюємо квадрат сірниками, що лежать в протилежних напрямках по горизонталі, наступний квадрат також, але по вертикалі. Повторюємо цю процедуру ще 7 разів.

Сірники кріпляться на звичайний клей. У центр вироби потрібно додати родзинку, добре підійде квітка або черепашка. Краї панно можна оформити намистинами.

Паровоз з коробок сірників

Для виготовлення поробки паровоз, вам знадобляться не тільки сірники, але і коробки від них. Також вам знадобляться особливий вигляд подовжених сірників, за допомогою їх ви можете зробити рейки.

Для виготовлення рейок схема виготовлення досить проста. Ви укладаєте подовжені сірники, розставляю поверх перпендикулярно звичайні сірники, які будуть служити шпалами. Для закріплення варто скористатися клеєм.

Основою паровоза будуть сірникові коробки, вже поверх них ви будете прикріплювати різні елементи паровоза. Між собою коробки повинні бути з’єднані. Вид з’єднання ви можете вибрати самостійно. Закріпити коробки можна за допомогою ниток або клею.

Як коліщат можна взяти батарейки, або гудзики. Завдяки моментальному дії суперклею, елементи відмінно тримаються на виробі.

Ця саморобка буде однією з найцікавіших іграшок для хлопчиків. З нею цікаво грати тоді, коли захочеться!

Пам’ятайте, що всі дії треба виконувати, суворо дотримуючись інструкцій. У випадку невдачі не варто впадати у відчай, а слід перечитати план виготовлення ще раз і проявити більше посидючості і точності виконання під час роботи.

Виріб із сірників на 23 лютого

Аплікація «Танк»

Аплікації — цікавий вид рукоділля. Для виготовлення вам знадобиться матеріал, який піде в основу аплікації. Відмінним варіантом буде картон, але також добре підійде і щільна папір.

Коли ви вибрали матеріал для основи, слід перейти до основної роботи з виготовлення аплікації.

Для початку створюємо модель танка з паперу, а потім обклеюємо її сірниками. Для більшої надійності конструкції, слід використовувати картон, хоча це і необов’язково.

Ви також можете зробити незвичайну рамку для своєї аплікації використовуючи сірники.

В самому кінці роботи, слід закріпити між собою всі елементи. Для кріплення ви можете використовувати будь-який вид клею.

Мініатюра у вигляді військової техніки

Кращий спосіб зробити мініатюру у вигляді військової техніки, полягає в тому, щоб спочатку намалювати модель танка, а потім за допомогою сірників і клею надати їй обсяг. Ще з їх допомогою потрібно буде «наростити» дерева, створити хмари і дорогу. Для цього потрібні сірники особливої довжини, заготівлею яких слід зайнятися заздалегідь.

Для додання робіт краси, можна видалити головки сірників. А окремі деталі мініатюри розфарбувати спеціальними фарбами.

Сірники — цікавий матеріал, який ви можете використовувати в багатьох роботах. Роботи з сірників можуть бути абсолютно різними за складністю, від простих малюнків із сірників, до складних об’ємних конструкцій. Навіть таке вироби як панно буде виглядати шикарно, якщо його робити з них.

Роботи з сірників виглядають по-своєму незвично і красиво. Дивно, що такий простий матеріал як сірники, може звернути на себе увагу.

Фото ідеї виробів із сірників