Виріб світлофор своїми руками (81 фото): прості шаблони виробів ПДР для дітей дитячого садка і початкової школи

Створення вироби у вигляді світлофора різними способами для конкурсу в дитячий сад, для розвивального уроку в школу або для творчого вечора з дитиною. Наводимо всі необхідні трафарети для друку шаблони для вирізання.

Форма поведінки основи світогляду, які закладаються у дитини в дошкільному віці, супроводжують його подальший розвиток і супроводжують йому протягом всіх наступних етапів.

Саме з цієї причини батьки повинні дати дитині ті знання, які формують відповідальне ставлення до власного життя. Невід’ємною частиною цього процесу є навчання правилам дорожнього руху і знайомство зі світлофором, і зробити його більш наочним допоможуть тематичні поробки.

Майструємо вироби на тему дорожніх знаків своїми руками

Навчання основам дорожніх правил необхідний починати з раннього віку, не чекаючи коли дитина стане більш самостійним.

Щоразу зупиняючись на пішохідному переході звертайте увагу малюка на його кольору, попутно розповідаючи про їх значення. Закріпити матеріал можна за допомогою простих виробів, втілення яких, напевно, буде цікаво дитині.

Використовуючи свою фантазію і творчі можливості, дорослі з дітьми можуть разом створити цікаві, унікальні композиції, які стануть окрасою дитсадівських конкурсів і виставок. До того ж подібне зміцнює відносини між членами сім’ї і створює базу для майбутніх спогадів з дитинства.

«Світлофор» з підручних матеріалів

Основою для виготовлення поробки на тему «Світлофор» може стати будь-який матеріал, що знаходиться під рукою. Для цього не потрібно йти в спеціалізовані магазини для творчості і купувати дорогі заготовки, для більшості ідей буде достатньо кольорового паперу або картону та вашої безмежної фантазії.

Аплікація з кольорового паперу

Для реалізації цієї поробки знадобиться мінімальна кількість інструментів і зовсім небагато часу, а підготовкою деталей цілком можуть зайнятися діти. Варіантів об’ємних аплікацій маса, ступінь їх складності буде залежати тільки від вашої фантазії.

З чорного паперу або тонкого кольорового картону сформуйте конус, зафіксувавши його краю клеєм. До отриманої заготівлі приклейте гуртки червоного, жовтого і зеленого кольору у відповідному порядку, та простий світлофор з кольорового паперу готовий.

Подібна ідея підійде для роботи з молодшими дошкільниками, що володіють обмеженою кількістю навичок.

Зробити паперовий світлофор можна інакше — з аркуша паперу зробіть листівку, склавши його навпіл, а потім наклейте силует механічного регулювальника. Намалюйте три кола, а потім зімніть серветку або тонкий кольоровий папір відповідного кольору і зафіксуйте її на своєму місці.

Виріб із щільного картону

Якщо у вашому розпорядженні є невелика коробка або листи щільного картону, спробуйте зробити об’ємну тематичну саморобку. Майбутній світлофор може бути виготовлений на спеціальному ніжці-підставці, яку потрібно буде виготовити заздалегідь, чи просто у вигляді короба без постаменту.

  • З картону зробіть коробку по шаблону або візьміть готовий каркас, приміром, упаковку з-під чаю;
  • Кольоровим папером сірого кольору обклейте отриману конструкцію;
  • Виріжте і приклейте сигнали світлофора.

За необхідності готову виріб можна декорувати додатковими елементами, «пожвавивши» прилад і додавши йому обличчя. Готова конструкція прекрасно підійде в якості навчального або дидактичного матеріалу, допомагає засвоїти основи правил дорожнього руху.

Використовуємо повітряний пластилін

Ліплення допомагає розвивати сенсомоторні навички дитини, завдяки яким формуються її уявлення про зовнішньому світі. До вибору матеріалів для навчання варто підходити з особливою ретельністю.

Хорошим варіантом може стати безпечний повітряний пластилін, відносно недавно з’явився на ринку рукоділля. Він відрізняється підвищеними тактильними якостями, гладенькою та еластичною структурою, і до того ж здатний до повного застигання і затвердінню за кілька днів.

Підготуйте кілька кольорів пластилін, стеки і основу у вигляді невеликої палички, і приступайте до роботи.

  1. З чорного повітряного пластиліну сформуйте паралелепіпед довгастої форми;
  2. З зеленого, жовтого або оранжевого і червоного матеріалу скатайте по 4 невеликі кульки і злегка сплюсните їх;
  3. Закріпіть елементи з боків чорного каркаса;
  4. Зверху кожного сигнального вогню приклейте невеликий козирок у вигляді півкола;
  5. Прикріпіть отриману конструкцію на заздалегідь підготовлений стрижень і дочекайтеся висихання.

Щоб дитині було зручніше грати зі світлофором, вставте його в кришечку від пляшки, заповнену звичайним пластиліном. Така модифікація додасть виробі стійкість.

Композиція з ниток

З допомогою клею ПВА і ниток можна зробити незвичайну річ, яка, напевно, приверне увагу на детсадовской виставці. Для її створення вам знадобляться 3 невеликі кульки, клей ПВА і пістолетний клей, нитки трьох кольорів. Технологія виготовлення світлофора досить проста.

Нитка певного кольору повністю опускається на клей ПВА з крохмалем, а потім намотується на надута куля. Чим щільніше буде намотування, тим міцніше вийде елемент майбутнього світлофора.

Щоб гума не зсохнулася від нанесеного клейового складу, її можна змастити вазеліном. У такому вигляді кулі залишають до повного висихання; потім кульку проколюють голкою і витягають. Всі три частини фіксують між собою пистолетным клеєм, а потім декорують за бажанням.

«Світлофор» з фоамирана

З яскравого і гнучкого фоамирана можна зробити тематичну закладку з зображенням світлофора. Для цього вам знадобиться підготувати фоамиран чотирьох кольорів, три з яких обов’язкові відповідно до базової конструкції світлофора, ножиці і термоклей.

Для початку виріжте прямокутну заготовку, яка стане «тілом» майбутньої закладки. На отриману основу приклейте гуртки з глиттерного фоамирана у встановленій послідовності у відповідності з цим регулювальником і намалюйте на них веселі обличчя.

З тонких атласних стрічок можна зробити ручки і ніжки для нашого світлофора, з одного боку зафіксувавши їх клеєм до зворотному боці закладки, а з іншого додавши рукавички й черевики.

Світлофор з непридатного матеріалу

Все частіше в дитячому саду або в молодших класах школи дітей просять прийняти участь в конкурсах по створенню виробів з непридатного матеріалу. Такий вид творчості прищеплює підростаючому поколінню принципи гуманізму та екологічного способу життя.

До подібного вторинної сировини відносять речі, з якими люди готові розлучитися через непотрібність, порожні коробки, старі журнали і газети, флакони, пакування. Не поспішайте викидати те, що на перший погляд може здатися сміттям, спробуйте створити унікальну, неповторну саморобку.

Креативні ідеї з дисків і пінопласту

Старі КОМПАКТ-диски, колись використовувалися за призначенням, можуть стати відмінною основою для деталей саморобного світлофора. Підготуйте три диска, основу для корпусу майбутньої вироби, скотч, ножиці і фольговану папір декількох кольорів.

Диски оберніть папером, зафіксувавши із зворотного боку вільні кінці, намалюйте на них особи, усміхнене на зеленому, спокійне на жовтому і серйозне на червоному. На пінопластовий корпус, заздалегідь пофарбований в чорний колір, наклейте всі три деталі, і виріб з непридатного матеріалу готова.

Саморобка «світлофор» з господарських пакетів

В якості ідеї можна розглянути створення вироби з різнокольорових господарських пакетів. Приміром, з чорного поліетилену можна зробити подобу сукні або футболки, прорізавши отвори під горловину та рукави, а на передню частину такої імпровізованої одягу приклеїти кола квітів, аналогічних світлофорним сигналами. Так дитина зможе грати роль світлофора у сценці або на навчальному уроці в дитячому саду.

Доповнити незвичайну конструкцію можна тематичним головним убором. Для цього з чорного картону можна сформувати корону за розміром голови дошкільника, а на її центральну частину наклеїти знак «головної дороги», який нерідко розташовують поряд з регулюючою технікою.

Ідеї аплікації в дитячий садок і школу на конкурс

Якщо основна задача, яка стоїть перед вами, це не просто отримання задоволення від спільної роботи з дитиною, але і участь в якій-небудь значимої виставці, до виробі варто підійти більш грунтовно.

Ускладнити техніку і зробити продукт більш ефектним допоможе торцювання, вид творчості, при якому в якості основи використовуються гофровані трубочки або проста гофрований папір.

  • Наріжте паперові заготовки на фрагменти і розподіліть по групам в залежності від кольору;
  • Коробку з-під взуття обклейте звичайної кольоровим папером сірого або чорного кольору;
  • Олівець або закритий фломастер прикладіть до центральної частини гофрованого паперу, трохи стисніть фрагмент, змастіть клеєм і зафіксуйте на основі;
  • За вказаним алгоритмом продовжуйте обклеювання короба, звертаючи увагу на розташування деталей.

Межі торців світлофора можна виділити більш темним кольором для посилення декоративного ефекту.

Майстер-клас «Світлофор – мій друг!»

Приурочити створення вироби з описаного майстер-класу можна до тематичного свята, міжнародного дня світлофора, який відзначають 5 серпня. Ця не офіційна для Росії дата може стати відмінним приводом для залучення уваги дітей до важливості та необхідності дотримання простих правил дорожнього руху, що гарантують нашу особисту безпеку на вулиці.

Для створення композиції на тему «Світлофор — мій друг!» знадобиться допомога папи і наступні матеріали:

  • Поліпропіленові труби з куточками;
  • Фоамиран кількох кольорів з блискітками;
  • Щільний картон;
  • Клей-пістолет;
  • Ножиці.

Для початку сформуйте декілька заготовок з листів фоамирана, це можуть бути чоловічки червоного і зеленого кольору, три круглих сигналу світлофора, пара цифр. З щільного картону виріжте прямокутник із закругленими краями і обклейте чорним фоамираном.

Зверху зафіксуйте вибрані деталі, окресливши їх козирками чорного кольору. Коли всі світлофори готові, зафіксуйте їх на Г-подібну конструкцію з поліпропіленових труб для опалення, а потім встановіть виріб на підставку.

На якому матеріалі ви б не зупинилися у підсумку, головне пам’ятати, що створення вироби повинно супроводжуватися навчанням дітей правилам дорожнього руху та власної безпеки.

Фото ідеї виробів у вигляді світлофора

Завдяки творчому підходу і ігровий інтерпретації інформації діти засвоять її набагато швидше. Фантазуйте і творіть, і тоді розвиток дошкільника стане повноцінним і багатогранним, а вивчення нового вельми — захоплюючим процесом.

?????????????