Як зробити квіти з серветок своїми руками (116 фото): покрокові майстер-класи для початківців по створенню великих і маленьких обємних квітів з паперових серветок

Керівництво, як зробити красиві квіти з паперових серветок своїми руками. Ділимося секретами оформлення святкового столу або інтер’єру квартири + покроковий опис з фотографіями для новачків

Урізноманітнити інтер’єр приміщень можна за допомогою чарівних елементів декору, створених своїми руками. Самостійне виготовлення виробів являє собою дуже захоплюючий процес, в ході якого нерідко використовуються найпростіші матеріали, включаючи паперові серветки. Квіти, створені з простих серветок, можуть служити як для прикраси предметів інтер’єру, так і для упаковки подарунків. Істотну допомогу у виготовленні подібних виробів надають покрокові інструкції.

Цікаві ідеї створення квітів з паперових серветок

Процес створення чудових представників світу флори не зажадає значних зусиль і витрат. Для цієї творчої роботи знадобляться лише відповідні матеріали і спритність рук.

Об’ємні троянди

Для виготовлення об’ємної троянди необхідно підготувати серветки вподобаного відтінку і дріт. Алгоритм виконання квітки виглядає так:

 1. Багатошарові серветки розгортають.
 2. Потім від серветок потрібно відрізати край, ширина якого складе 5 див.
 3. Фігуру згинають по довгому краю таким чином, щоб один з фрагментів виявився менше іншого практично наполовину.
 4. Виріб накручують на палець. Зігнутий елемент повинен бути зовні.
 5. Далі приступають до закручування 1/3 частини. Даний відрізок потрібно буде приєднати до стебла. Щоб матеріал набув форму розкритої бутона, слід просто розправити ще одну сторону.
 6. На скрученому кінці заготовки закріплюють дріт і обмотують її зеленими серветками.

Щоб квітка став більш привабливим, краю заготовки можна зробити трохи ажурними. До троянди також можна прикріпити витончене листя, попередньо виготовлені з серветок.

Троянду ще можна виготовити з використанням олівця:

 1. Серветку акуратно накручують на вибраний олівець рівно до середини. Накручений елемент слід зрушити до центру з 2-х сторін.
 2. Після витягування олівця утворюється закручений пелюстка.
 3. Ті ж дії виконують з іншими заготовками.
 4. Далі скручують 1 з пелюсток таким чином, щоб знятий з олівця фрагмент придбав форму спіралі. Ця частина стане центром троянди.
 5. На центр шарами також закручують інші заготовки. Їх слід прикріплювати нижче попередніх.
 6. Нижню частину вироби перев’язують ниткою.

Простий тюльпан

У процесі створення простого тюльпана потрібно не тільки основний матеріал, але і ложки з пластику (4 штуки на квітку). Щоб зробити заготовку, потрібно виконати наступні дії:

 1. Серветку ділять на 4 частини, після чого кожну частину використовують для обгортання ложечки.
 2. 2 ложки потрібно накласти один на одного і обмотати скотчем. Інші ложки прикріплюють по боках з 2-х сторін.
 3. Далі з зеленої серветки слід вирізати листя для квітки і обернути ними вийшло виріб.
 4. Серветку закріплюють клеєм.

Великий лотос

Паперові вироби у вигляді великих лотосів можуть стати особливим елементом декору на святковому столі. Для створення дивовижної квітки можна застосовувати двошарові серветки у великій кількості. Процес виготовлення красивого лотоса включає в себе наступні етапи:

 1. Серветку, має білий або яскравий колір, розгортають.
 2. Куточки серветки слід зігнути до центру.
 3. Потім виріб перевертають і знову згинають куточки до центру. Середину матеріалу варто притримувати, оскільки це дозволить уникнути розкручування.
 4. Квітки додають додатковий об’єм допомогою обережного витягування загнутих кутів заготовки від центру.
 5. Далі приступають до створення листя лотоса. Зелену серветку розкладають по діагоналі і згинають від краю до центру. Потім виріб перевертають, «вушка» загинають наверх, а по центру дуже акуратно складають трикутник. Подібним чином роблять кілька листків.
 6. Лотос прикріплюють на основу.

Легкі схеми створення квітів з серветок

Виготовлення ефектних квітів і вишуканих квіткових композицій — дуже просте і захоплююче заняття. Така робота підійде не тільки початківцям рукодільниця, але і дітям. Створювати вироби допомагає дотримання легким покроковим інструкціям.

Майстер-клас для дітей і початківців

Щоб виготовити з жовтою серветки милий кульбаба, потрібно дотримуватися наступного плану:

 1. Серветку складають вчетверо. Центр представленої заготовки скріплюють за допомогою степлера.
 2. Потім краю обраної серветки обрізають так, щоб вона була круглою. На даному етапі можна застосовувати фігурні ножиці.
 3. Кожен з наявних шарів вироби піднімають і щільно притискають до самого центру, після чого розправляють пелюстка.

Одержаний кульбаба може стати яскравим елементом різних композицій.

Картина-аплікація покроково

З серветок ще можна виконати унікальну виріб у вигляді картини-аплікації. Перед початком творчого процесу на підготовлену основу наносять контур композиції.

Важливою складовою вироби стануть грудки або трубки, виготовлені з кольорових серветок. Для кращого збереження форми матеріалу його слід змочити водою.

Виконати цікаву картину-аплікацію можна наступним способом:

 1. На наявну схему аплікації потрібно нанести клейовий шар.
 2. Потім на композицію по одному приклеюють підготовлені грудки. Кожен клубок змащують клеєм.
 3. Роботу залишають сохнути приблизно на 15 хвилин.
 4. Якщо в композиції були використані серветки білого кольору, їх можна пофарбувати акриловою фарбою.

Робота з трубочками передбачає виконання наступних дій:

 1. Елементи необхідно попередньо змастити клеєм, так як це дозволить уникнути їх деформації на готовому виробі. Трубки для стебел можна робити тонкими, а для самих кольорів — більш товстими.
 2. Деталі слід звернути і приклеїти на контур обраної схеми.
 3. Щоб краще закріпити отриманий результат, виріб можна покрити лаком.

Створення квітів з серветок для декору букв

Чудовою прикрасою будь-якого свята можуть стати літери, декоровані паперовими квітами. Фігури обклеюють пишними бутонами, що дозволяє створювати яскраві і вражаючі композиції. В якості основних елементів для подібних виробів можуть застосовуватися такі квіти, як півонії і гвоздики.

Процес створення півонії виглядає так:

 1. Серветки спочатку розгортають, а потім рівно накладають один на одного.
 2. Далі переходять до формування з них певною гармошки, яку потрібно перев’язати в центрі допомогою нитки.
 3. Торці вироби обрізають ножицями так, щоб вони стали круглими.
 4. Кожен шар заготовки піднімають догори по черзі. Спочатку працюють з однією стороною, а потім — з іншого. Дії здійснюють до формування об’ємного бутона.

Алгоритм виготовлення гвоздики включає в себе наступні кроки:

 1. Серветки кладуть один на одного. В центрі їх скріплюють степлером.
 2. На основі прокреслюють коло і вирізають по контуру фігуру. Щоб коло вийшов рівним, можна скористатися циркулем.
 3. До середини заготовки прикріплюють дріт.
 4. Для формування пелюсток на колах потрібно виконати надрізи. Контури можна зробити ажурними.
 5. Далі кола починають піднімати і притискати пальцями до середини. Першим в роботі стає верхній коло. Подібні дії здійснюють і з іншими шарами.

Якщо для створення гвоздики використовуються білі серветки, оригінальним рішенням стане додавання до квітки різнобарвною крайки. Для цього на елементах роблять відповідне обрамлення з допомогою кольорового маркера.

Складання букету із квітів салфеточных

Знання основ виконання квітів, із звичайних серветок дозволяє швидко і ефектно прикрасити простір, а також зробити в ньому бажані акценти. Паперові квіти нерідко застосовують для складання колоритних букетів, які буває важко відрізнити від натуральних кольорів.

Вибір кольору серветок

При виготовленні виробів важливу роль відіграє колір серветок. В роботі припустимо вибір як одного колірного рішення, так і поєднання різних відтінків.

Для створення вишуканих квітів придатними є однотонні серветки, що мають незначну тиснення на поверхні. Вибираючи колір, потрібно орієнтуватися на бажаний результат. Щоб квіти виглядали максимально природно, слід віддати перевагу матеріалу ніжних і природних відтінків.

Для виготовлення унікальних інтер’єрних композицій варто вибирати серветки насичених відтінків. Підходящим варіантом можуть виявитися навіть кислотні кольори. У букеті дуже естетично виглядають пелюстки 2-3 відтінків якого-небудь одного кольору або декількох кольорів.

Можливі варіанти декору

Квіти, зроблені з простих серветок, нерідко застосовують для створення приємної святкової атмосфери в різних банкетних залах. Щоб прикрасити вхід у приміщення, арку або місця для самих винуватців торжества, зазвичай використовують об’ємні і яскраві квіти. Подібні композиції також є придатними для різних дитячих свят.

Паперові троянди і півонії є оптимальним варіантом для прикраси меблів, включаючи вази та кавові столики. Квіти ще можна підвішувати до стелі, оскільки вони володіють малою вагою.

Подібні вироби можуть застосовуватися і для декорування підготовлених фотозон. Завдяки якісному матеріалу вироби можуть чудово зберігати форму і колір на протязі довгого часу. Квіти ще нерідко використовують для того, щоб цікаво прикрасити штори, стіни або підлогу.

Розкішні букети, складені з квітів на витончених стеблах, можна помістити в горщики. В якості декору композицій можуть використовуватися штучні листя.

З паперових квітів можна виготовляти чарівні декоративні дерева, які можуть стати відмінним подарунком до будь-якого торжества. Після установки в горщик основи її верхню частину, зроблену у формі кулі, обклеюють красивими бутонами і доповнюють різними деталями.

Квіти з серветок у техніці орігамі: гарні приклади

З допомогою популярної японської техніки орігамі можна виготовити елементи, здатні вдало доповнити сервірування святкового столу. У процесі створення виробів не застосовують ножиці і клей.

Зробити красиву латаття в цій техніці можна наступним чином:

 1. На початковому етапі потрібно підготувати велику серветку зеленого кольору та маленьку білу серветку. Остання повинна бути вдвічі менше. Дії необхідно здійснювати з кожної серветкою.
 2. Виріб розгортають, після чого його краї підгинають до середини. У результаті має утворитися квадрат.
 3. Серветку потрібно підігнути ще раз.
 4. Далі предмет перевертають на інший бік і знову підгинають кути до середини.
 5. Роботу піднімають. З нижньої сторони дістають 1 підігнутий кут і витягають його наверх. Серветка повинна стати схожою на човен з пелюсткою.
 6. Подібні дії виконують з іншими кутами.
 7. Маленькі кути, які перебувають внизу, потрібно відігнути наверх.
 8. Білу заготовку вкладають всередину зеленої.

Створення серветки простий троянди передбачає виконання наступних дій:

 1. Спочатку серветку розгортають, а потім згинають по діагоналі.
 2. На наступному етапі трикутник необхідно згорнути в рулон.
 3. Бутони, квітки дістають і розправляють.

Подібний виріб можна доповнити листям, виготовленими з зелених серветок.

Творчий процес виконання квітів з серветок своїми руками зазвичай не займає багато часу. При цьому до роботи залучається мінімальна кількість матеріалів.

Готові паперові вироби часто вражають своєю красою і витонченістю. Вони відмінно виглядають в різних приміщеннях і здатні стати оригінальною прикрасою будь-якого свята.

Фото ідеї саморобних квітів з серветок