Майстер-клас з описом, як зробити своїми руками ляльковий будиночок з дерева, паперу, фоамирана, картону та інших підручних матеріалів. Фотографії модних способів оформлення готової конструкції.
Всі дівчатка в дитинстві хочуть будиночок для своїх ляльок. Таку іграшку можна придбати в магазині – але не всім батькам по кишені подібна покупка, особливо якщо до неї додається меблі і предмети внутрішнього інтер’єру. Тому можна змайструвати такий будиночок самим з простих матеріалів.
Як зробити ляльковий будиночок своїми руками: визначаємося з матеріалом
Від складу матеріалу залежить, де буде розташовуватися будиночок, чи можна буде його переносити, наскільки він буде стійкий. Якщо будинок планується великий, то до його конструкції можна приробити колеса, за допомогою яких можна буде пересувати іграшку. При грі верхній поверх не повинен бути вище очей дитини.
Картонні коробки
Картон в якості матеріалу доступний кожному. Він легкий, його зручно згинати, клеїти і різати. Але він легко ламається і псується від вологи. Якщо вибирати між звичайним і гофрованим картоном, то краще вибрати другий варіант.
Папір
Будиночки з паперу не підходять для повноцінних ігор з ляльками – вони швидко приходять в непридатність і краще використовувати їх в якості елементу декору.
Дерево і фанера
Фанера хороша тим, що не деформується, вона міцна і зручна в роботі. По завершенню будівництва будиночка, його поверхня потрібно почистити, щоб вона стала гладкою, а потім прикрасити папером або тканиною. Недолік цього матеріалу в тому, що в його склад входять шкідливі матеріали, які можуть не найкращим чином позначитися на здоров’ї дитини.
Недолік дерев’яного виробу в тому, що він буде важким на вагу.
Фетр
Будинок з фетру зручний тим, що він складається і забирається. Для стійкості всередину самої тканини закладають картонний аркуш, обертають фетром, а після зшивають деталі.
Як зробити ляльковий будиночок своїми руками: з чого почати роботу?
- Потрібно скласти проект виробу, зробити всі необхідні креслення і продумати способи кріплення деталей. Також треба підібрати обробку, щоб будиночок виглядав красивим.
- За допомогою олівця потрібно на аркуші паперу накреслити деталі житла, а потім перенести їх за готовим шаблоном на вибраний матеріал.
- Далі всі деталі вирізають ножицями або випилюються лобзиком.
- Після цього елементи закріплюються скотчем і з’єднуються з допомогою клею (звичайним або столярним).
- В якості обробки можна взяти тканину, кольоровий папір, фарбу або навіть відрізки старих шпалер. Краще зробити це до того, як з’єднати деталі.
- Замість скла у вікна можна вставити вирізки з пластикових пляшок.
Вибір схеми
При виборі схеми для будиночка, потрібно звернися увагу на наступні речі:
- Стінки (задня частина і бічні)
- Основа будинку і стать
- Перегородки та стіни між кімнатами
- Дах
Передню стінку можна зробити (тоді житло буде закриватися), а для зручності можна залишити відкритим.
Інструкція та рекомендації щодо вибору розміру будиночка
Перед тим, як почати будувати будиночок, потрібно взяти до уваги деякі важливі аспекти, що стосуються розміру і пропорцій:
- Висота. Вона залежить від зростання ляльок. Для маленьких іграшок простіше виготовити невеликий будиночок, хоча можуть виникнути труднощі з ювелірною роботою над крихітними предметами. Якщо ляльки великі, то й житло їм потрібно відповідне. Висота іграшкового вироби так само залежить від приміщення, в якому він буде знаходитися. Оптимальна висота – це ріст ляльки, помножена на два.
- Глибина. Вона теж залежить від зростання ляльок і від того, які предмети будуть розташовуватися в кімнатах. Середня глибина – це від 30 до 45 і більше сантиметрів.
- Ширина. Вона розраховується за обсягом і кількістю кімнат.
- Форма. Будинок може бути будь-яким, в залежності від фантазії виробника, але стандартними є квадратні або прямокутні житла.
Підготовка креслення
Креслення можна виконати на аркуші паперу або в спеціальній дизайнерській програмі з автоматичними розрахунками на комп’ютері.
Як зробити ляльковий будиночок своїми руками: ідеї та майстер-класи
Є багато різноманітних способів виготовлення іграшкового будиночка. Вони схожі, оскільки збираються за одним шаблоном. При будівництві знадобляться такі інструменти як: олівець, ножиці, лобзик, лінійка, скотч, клей.
Великий будиночок для ляльок покроково
Щоб зробити пінопластовий будиночок, знадобиться:
- Картон з гофрованого аркуша
- Дерев’яні лінійки
- Палички або зубочистки
- Шматки стельових плінтусів і обрізки шпалер
- Поролонова губка
- Пінопласт
- Клейовий пістолет
Інструкція:
- Спочатку готується проект житла, робиться креслення.
- Пінопластові деталі ріжуться по кресленню.
- У ньому проробляють віконні та дверні.
- Зубочистки ламають на дві частини і склеюють шматки пінопласту.
- Верх і низ зміцнюються дерев’яними паличками (як балки) і теж закріплюються клеєм.
- Сходи зробити з дерев’яних лінійок, а перила з паличок.
- Гофрований картон буде дахом.
- Зовнішню сторону будинку фарбують акриловою фарбою.
- Внутрішню частину оформляють кольоровим папером або старими шпалерами.
- Залишки стельового плінтуса використовують як підвіконня. З них також можна вирізати деталі для дому.
- У завершенні будиночок обставляється меблями, на підлогу кладуть килими, вішають фіранки.
Мініатюрний будиночок: легко і красиво
Для маленької іграшки підійде мініатюрний будиночок. Його можна зробити з паличок від морозива. Для цього на картонну основу клеяться палички. Лобзиком можна додати їм потрібну форму і розмір. Інший варіант – житло з різнокольорових трубочок для коктейлю. Всі трубочки обрізаються до потрібної довжини і скріплюються разом, утворюючи каркас будинку.
Щоб побудувати виріб з картону з рифленою дахом, можна взяти коробки з-під техніки. Ще одним цікавим варіантом мініатюрного будиночка будуть матеріали з гілок. Однакової товщини гілки набираються в лісі, а після з них знімають жорстку кору і фарбують у коричневий колір. З допомогою пінопласту роблять каркас іграшки і на ній закріплюють гілки.
Іграшка для маленького дитини: будиночок за шаблоном
Щоб зробити фанерний будинок для дитини потрібно дотримуватися наступного плану:
- На аркуші паперу малюють елементи будинку – розраховані стіни, підлога, дах. А також вікна і двері.
- Креслення з паперу переносять на фанеру, обводять олівцем, а потім вирізують лобзиком. Готові деталі потрібно обробити наждачним папером, щоб вони не були жорсткими.
- Використовуючи скотч, клей або саморізи, потрібно з’єднати бічні стінки і саму основу будинку. Куточки можна проклеїти рейками.
- Таким же способом закріплюються підлоги і стіни між кімнатами.
- Сходи можна зробити з дерев’яної лінійки, порізаної на рівні частини або з картону, складеного гармошкою.
- Задня стіна з’єднується з іншими частинами будинку.
- Дах робиться з двох рифлених частин картону.
- Після виготовлення виріб слід залишити на кілька днів, щоб клей висох.
Фанери досить одного аркуша розміром півтора на півтора метра.
Як зробити ляльковий будиночок своїми руками: варіанти наповнення
Зсередини житло можна наповнити картонній або паперовій меблями, а також дерев’яної. Її варто виготовити своїми руками – обстругать бруски і додати їм потрібну форму.
Меблі для будиночка Барбі
Найпростіше виготовити картонну меблі. Дитина може взяти участь у процесі і надалі майструвати сам відсутню меблі.
Для деталей також підійде все, що можна знайти:
- Штучні квіти
- Маленькі подарункові коробочки
- Обривки тканин і шпалер
- Намистини, стрази і старі зламані прикраси
З цих предметів можна зробити вази, картини, штори на вікна.
Швидкий спосіб зробити освітлення для будиночка
Для того, щоб ляльковий будиночок став схожий на справжнє житло, в нього треба додати освітлення і купити маленькі світлодіодні лампочки, які працюють на батарейках. Їх можна розставити в кімнатах або прикріпити до поверхонь двостороннім скотчем.
Цікавим варіантом буде використання новорічної гірлянди.
Будиночок зі сходами і килимком
Сходи незамінна в будинках не вище двох поверхів. І хоча в ляльковому виробі цей елемент можна опустити, для достовірності сходи все ж доведеться зробити. Картонну сходи можна скласти так, щоб вийшли сходинки, а для закріплення вдатися до допомоги пінопласту.
Дерев’яна виготовляється з декількох брусків, склеєними між собою через рівні проміжки.
Для килимка можна взяти шматок ворсу або зв’язати половічок з ниток. Будиночок, зроблений своїми руками приносить багато плюсів – адже це відбувається з урахуванням вимог і побажань дитини, використовується оригінальність конструкції, а також відбувається економія матеріалів. А спільна збірка разом з дочкою зміцнить відносини в родині і принесе позитивні емоції.