Дитяча книжка своїми руками (92 фото): шаблони книжок з картону, фетру та паперу для дітей школи та дитячого садка

Покрокова схема створення своїми руками дитячої розвиваючої книжки для хлопчика або дівчинки. Фотографії самих цікавих задумок, популярних мультиплікаційних героїв і способів оформлення вироби.

Створення дитячої книжки своїми руками – це захоплюючий процес, який може стати не тільки гарною розвагою, але і прекрасним подарунком для маленьких читачів.

У цій статті ми розповімо про те, як вибрати матеріали і інструменти, підготуватися до роботи і створити книгу, яка не тільки потішить дитину, але й розвиває її уяву та фантазію.

Дитяча книжка своїми руками: підготовка до роботи

Вибір матеріалу для книжки

При виборі матеріалів для дитячої книжки, необхідно враховувати її призначення та вікову категорію дитини. Книга повинна бути безпечною і зручною у використанні.

В залежності від типу книги, можна використовувати різні матеріали, такі як папір, картон, тканину або фетр.

 1. Папір. Для створення дитячої книжки з паперу можна використовувати звичайну кольоровий папір, крафт-папір або спеціальні блокноти для скетчинга. Вони підходять для створення ілюстрацій, але для обкладинки і сторінок краще використовувати більш міцний матеріал.
 2. Картон. Картон – це міцний матеріал, який можна використовувати для створення книжок з твердою обкладинкою. Його можна обклеїти тканиною або папером, щоб надати книзі більш цікавий зовнішній вигляд. Картон також добре підходить для створення вирубних елементів на обкладинці і сторінках.
 3. Тканина. Тканина – це відмінний вибір для створення м’яких і приємних на дотик книжок. Вона може використовуватися для обкладинки, сторінок і створення елементів декору. Для створення книги можна використовувати як тканини з яскравими принтами, так і однотонні тканини, які можна доповнити вишивкою або аплікацією.
 4. Фетр. Фетр – це м’який і міцний матеріал, який підходить для створення різних елементів книги. Він може використовуватися для створення обкладинки, сторінок, іграшок та інших елементів декору. Фетр можна поєднувати з іншими матеріалами, такими як тканина і папір, щоб створити цікавий дизайн книги.

При виборі матеріалу для дитячої книжки необхідно враховувати вік дитини і його інтереси. Наприклад, для молодших дітей краще використовувати м’які матеріали, щоб уникнути травм і забезпечити безпеку. Для старших дітей можна використовувати більш міцні матеріали і експериментувати з дизайном книги.

Підготовка необхідного інструменту

Для того, щоб зробити дитячу книжку своїми руками, вам знадобиться певний інструментарій. Ось що потрібно підготувати:

 1. Ножиці. Для різання паперу і тканини.
 2. Клей. Краще використовувати ПВА або канцелярський клей. Він безпечний для дітей і добре тримає матеріали.
 3. Олівці і ручки. Потрібні для начерків і малюнків на сторінках книжки.
 4. Лінійка і кругової компас. Якщо ви плануєте створювати складні дизайни і малюнки, вам знадобляться ці інструменти.
 5. Голка і нитки. Використовуються для шиття книжки з тканини або фетру.
 6. Папір і картон. Для створення сторінок і обкладинки книжки.
 7. Тканину чи фетр. Якщо ви плануєте зробити книжку з тканини або фетру, то вам потрібен цей матеріал.
 8. Декоративні елементи. Ви можете використовувати паперові вирубки, бісер, стрічки та інші прикраси, щоб надати книжці додатковий шарм.

Обов’язково перевірте, що у вас є всі необхідні матеріали та інструменти перед тим, як починати роботу. Якщо якийсь елемент відсутній, то його можна придбати в хобі-магазинах або замовити онлайн.

Книжка своїми руками для садочка

Розвиваюча книга за шаблоном

Розвиваюча книга по шаблону — це простий, але дуже ефективний спосіб створення книжки своїми руками для дитячого садка. Ось покрокова інструкція, як створити таку книгу:

 1. Знайдіть шаблон для розвиваючої книги. Шаблони можна знайти в інтернеті, або намалювати самостійно.
 2. Намалюйте шаблон на папері і виріжте його.
 3. Зробіть макет книги, використовуючи різні види паперу: цвітну, газетну, клітинну, білу. Вибирайте папір в залежності від теми сторінки. Наприклад, для сторінки про фруктах можна використовувати кольоровий папір з малюнками фруктів, а для сторінки з числами — клітинну папір.
 4. Виріжте сторінки книги за шаблоном.
 5. Створіть тематичні сторінки книги: сторінка з цифрами, сторінка з літерами, сторінка з фігурами, сторінка з тваринами і т. д.
 6. Намалюйте або роздрукувати картинки на сторінках.
 7. З’єднайте сторінки книжки між собою, використовуючи скріпки або клей.
 8. На обкладинці книги напишіть її назву і прикрасьте картинками.
 9. Книжка готова! Показуйте її дітям і грайте з ними, використовуючи різні тематичні сторінки.

Така книжка допоможе дітям дізнатися нові слова, цифри, форми, кольору і тварин. Вона буде відмінним помічником у розвитку дрібної моторики, зорової пам’яті і уяви.

Книжка-саморобка з паперу

Книжка-саморобка з паперу — це прекрасний спосіб створити книжку своїми руками для дітей будь-якого віку. Для створення такої книги вам знадобиться наступне:

 • листи кольорового паперу
 • клей або скотч
 • ножиці
 • олівці або маркери

Ось покрокова інструкція, як створити книжку-саморобку з паперу:

 1. Намалюйте або надрукуйте ілюстрації для кожної сторінки книжки на окремих аркушах паперу. Щоб переконатися, що всі ілюстрації мають однаковий розмір, використовуйте лінійку і олівець.
 2. Виріжте всі ілюстрації по краях.
 3. Візьміть два аркуші кольорового паперу одного розміру і складіть їх навпіл. Це буде перша сторінка книжки.
 4. Покладіть першу ілюстрацію на відкриту сторінку книжки і вирівняйте її по центру.
 5. Нанесіть клей або скотч по краю ілюстрації на лівій і правій сторонах сторінки.
 6. Приклейте наступну ілюстрацію на зворотний бік першої і вирівняйте її.
 7. Продовжуйте додавати сторінки книжки, клею ілюстрації на кожній сторінці до тих пір, поки не досягнете останньої сторінки.
 8. Закріпіть всі сторінки книжки скотчем або клеєм уздовж спини книжки.
 9. На обкладинку книжки можна нанести назву і прикрасити її малюнками.

Ваша книжка-саморобка готова! Така книга допоможе дітям розвивати уяву, пізнавати світ і вчитися новому. Крім того, це може стати цікавим сімейним творчим проектом, який ви можете робити разом з дитиною.

Казка про Колобка: книга з картону

Для створення книги-саморобки по казці про Колобка потрібно картону різної щільності, клей, ножиці, фарби для малювання та декорування.

Ось покрокова інструкція, як зробити книжку-саморобку по казці про Колобка:

 1. Намалюйте на картонах із зворотного боку казкові персонажі казки про Колобка — Колобка, Бабусю, Дідуся, Ведмедя, Вовка та Лисицю. В якості зразка можна використовувати картинки з книги або шукати зображення в інтернеті.
 2. Виріжте фігурки персонажів з картону з допомогою ножиць.
 3. Складіть кожну фігурку навпіл посередині, щоб вийшла двостороння картинка.
 4. З’єднайте всі фігурки в одну книгу. Для цього потрібно проклеїти ліві краю кожної фігурки на правий край наступної, поки не вийде книга з усіх персонажів казки.
 5. Розфарбуйте фігурки фарбами, можна використовувати як акварельні, так і гуашеві фарби. Можна також доповнити зображення елементами декору, наприклад, намалювати веселі квіточки навколо персонажів або приклеїти паперові листочки з текстом казки.
 6. Доповніть книгу написами — напишіть назви персонажів і їхні репліки з казки.
 7. Дайте книзі трохи часу, щоб клей висох, а потім можна показувати її дітям і розповідати казку про Колобка.

Таким чином, книжка-саморобка по казці про Колобка — це відмінна ідея для заняття з дітьми, яке допоможе їм не тільки навчитися малювати і декорувати, але і розвинути уяву і познайомитися з класичною російською казкою.

Ідеї для школи: яку дитячу книгу зробити?

Книга Малюки з фетру

Книга Малюки з фетру — це простий, але в той же час дуже ефектний варіант дитячої книги, який може привернути увагу маленьких читачів. Для виготовлення такої книги знадобиться фетр різних кольорів, ножиці, клей і нитки.

Хід робіт:

 1. Наріжте фетр на прямокутні листи однакового розміру, які будуть служити сторінками книги. Розмір сторінок залежить від вашого вибору і може бути будь-яким.
 2. Зшийте всі сторінки разом з допомогою ниток, щоб створити основу книги. Ви можете використовувати звичайну голку і нитку, щоб зшити сторінки разом, але якщо ви хочете зробити це швидше і простіше, можна скористатися швейною машиною.
 3. Наріжте з фетру різні фігури і елементи, які будуть використані для оформлення книги. Наприклад, ви можете нарізати літери, цифри, тварин, зірки і т. д.
 4. Використовуючи клей, приклейте всі фігури і елементи на сторінки книги таким чином, щоб створити різні сюжети і історії. Наприклад, на одній сторінці можна зобразити ліс і тварин, а на іншій — будинок і меблі.
 5. Після того, як ви закінчили оформляти сторінки, дайте клею повністю висохнути. Якщо ви хочете, щоб книга була більш міцною, можете зміцнити сторінки, приклеївши краю фетрових листів разом.

Міні розкладачка з картинками

Ще одна цікава ідея для дитячої книжки — це міні розкладачка з картинками. Така книжка підходить для молодшого шкільного віку і може використовуватися для вивчення літер, цифр, тварин і т. д. Для створення такої книжки знадобиться:

 1. Аркуш паперу формату А4 або більшого розміру.
 2. Ножиці.
 3. Клей.
 4. Фарби, маркери або олівці для малювання картинок.

Кроки по створенню міні розкладачки:

 1. Спочатку потрібно скласти аркуш паперу навпіл, а потім знову навпіл так, щоб вийшла восьми-листная книжка.
 2. Потім потрібно розрізати папір по лініях на 8 прямокутників рівного розміру.
 3. Наступним кроком є створення картинок на кожному з прямокутників. На кожному прямокутнику можна намалювати букву, цифру, тварина або будь-який інший предмет, який буде цікавий дитині.
 4. Після того, як картинки намальовані і висохли, прямокутники можна скласти разом в акуратну міні-книжку. Крайні прямокутники потрібно приклеїти один до одного, щоб книжка не розвалювалася.
 5. Якщо ви хочете, щоб книжка виглядала більш яскравою й цікавою, можна додати додаткові елементи декору, наприклад, вирізати фігурки з кольорового паперу і приклеїти їх на обкладинку.

Така міні розкладачка з картинками стане цікавим заняттям для дітей, допоможе їм запам’ятати літери та цифри, розвивати дрібну моторику і уяву.

Незвичайна книга з тканини

Для створення незвичайної книги з тканини можна використовувати різні матеріали та техніки. Наприклад, можна використовувати шматочки різнокольорових тканин, які поєднуються між собою за кольором і фактурі, а також стрічки, бісер та інші декоративні елементи.

Для початку слід визначитися з розмірами майбутньої книги та її кількістю сторінок. Потім необхідно вибрати основну тканину для обкладинки і сторінок, а також додаткові матеріали для декору.

Найпростіший варіант – зшити просту книгу з двох або трьох листів тканини, складених навпіл і сполучених по краю. Але якщо ви хочете створити щось більш складне і цікаве, то можна використовувати різні техніки, наприклад, аплікацію, вишивку, печворк і т. д.

Якщо ви вибрали для обкладинки тканина з принтом або візерунком, то можна вирізати з неї різні фігури і створити на книзі композицію. Наприклад, зображення героїв казок, тварин або квітів.

Для створення сторінок книги можна використовувати різні тканини різних кольорів і текстур, поєднуючи їх між собою. Сторінки можна прикрасити вишивкою, аплікацією або нанесенням принтів.

Книгу можна прикрасити бісером, гудзиками, стрічками, мереживом та іншими декоративними елементами, щоб зробити її більш яскравою і цікавою для дітей.

При роботі з тканиною слід враховувати її особливості і вибирати матеріали, які будуть довговічними і безпечними для дітей. Слід також переконатися, що всі елементи книги добре закріплені і не представляють небезпеки для малюків.

Створення незвичайної книги з тканини – це цікавий творчий процес, який дозволить вам проявити свою фантазію і створити унікальну книгу, яка стане улюбленою іграшкою вашої дитини.

Цікаві варіанти декору для дитячої книжки

При оформленні дитячої книжки, декоративні елементи можуть стати важливим доповненням до тематики книги, допомогти привернути увагу дитини і зробити процес читання більш захоплюючим. Ось декілька цікавих варіантів декору, які можна використовувати при створенні дитячої книжки.

Аплікації

Аплікації — це вирізані з різних тканин, фетру або паперу зображення, які пришивають або приклеюють на сторінки книги. Використання аплікацій дозволяє додавати обсяг і колір книги, а також створювати цікаві текстури. Можна використовувати аплікації для створення персонажів книги, декорування фонів або створення окремих елементів.

Вирубки

Вирубки — це зображення, вирізані з паперу або картону. Їх можна використовувати для декорування обкладинки, створення розворотів-панорам, а також для додавання в книгу інтерактивних елементів, наприклад, вирізів для перегляду прихованої інформації або для створення книжкових фігурок.

Малюнки і розпис

Ручний розпис сторінок книги — це прекрасний спосіб додати в книгу унікальність і індивідуальність. Малюнки можуть бути виконані різними матеріалами, наприклад, аквареллю, фарбами, кольоровими олівцями або фломастерами. У книзі можна використовувати різні техніки малювання, наприклад, каліграфію, графіку або графіті.

Наклейки і стікери

Наклейки і стікери — це простий і швидкий спосіб додати колір та прикраса у книгу. Наклейки можна використовувати для створення картинок, для оформлення заголовків або просто для додавання цікавих елементів на сторінки книги.

Різноманітні тканини

Різні види тканин можуть бути використані для створення елементів декору в книзі. Можна використовувати фланель, фетр, бязь, органзу або будь-яку іншу тканину, щоб створити цікаві елементи декору, такі як звірятка, квіти, метелики і т. д.

Створення дитячої книжки своїми руками — це цікаве і творче заняття, яке допоможе не тільки розвинути фантазію та творчі здібності, але і подарувати радість вашим маленьким читачам. У статті були розглянуті різні способи створення книжок: від простих розвиваючих книжок по шаблону до більш складних книг з різних матеріалів. Крім того, були запропоновані ідеї по декоруванню книжок. Вибрати найбільш відповідний варіант і приступайте до творчості разом з вашою дитиною!

Фото ідеї саморобної дитячої книжки