Аплікації з пластиліну (111 фото): легкі шаблони дітей 1, 2, 3, 4 класу та дитячого садка, для ліплення, аплікацій на картоні

Вчимося ліпити з пластиліну незвичайні аплікації на уроці в школі або разом з дитиною вдома. Керівництво по виготовленню цікавою вироби на склі, а так само кольоровому картоні для самих маленьких.

Високі досягнення у навчанні часто помічаються у тих діток, які з раннього дитинства були привчені до праці різного роду: ліплення, малювання, вирізання і т. д. В той момент, коли дитячі пальчики розминають шматочки пластиліну, вчаться правильно тримати ножиці або кисть для малювання, починається розвиватися дрібна моторика.

Саме тому вкрай важливо з самого дитинства привчати малюків до виготовлення виробів і аплікацій з пластиліну, а також до інших творчим заняттям, оскільки в результаті цього малюки набагато швидше засвоюють навички письма, творча робота сприяє активному розвитку дитячого інтелекту і навичок говоріння.

Слід також зазначити, що проста ліплення з пластиліну – це неймовірне задоволення, оскільки пластилін м’який, з його допомогою можна виліпити різні об’ємні фігурки. А аплікація з пластиліну стане відмінним елементом інтер’єру в кожному будинку.

Аплікації з пластиліну на картоні для 1-2 класу

Учні початкової школи можуть змайструвати аплікацію на картоні. Наприклад, зобразивши рибку, виготовлену з пластиліну.

Перед початком виконання роботи слід підготувати всі необхідні матеріали, а саме:

  • ніж для різання пластиліну;
  • аркуш картону;
  • пластилін.

Для аплікації візьмемо шматок блакитного пластиліну. Їм потрібно заповнити всі поверхню картону. Робиться це просто: від пластиліну відриваються маленькі шматочки, і з допомогою пальців розмазуються по поверхні картону.

У центрі картону зробимо рибку, беручи для цього кульки пластиліну різного кольору. Для риб’ячої голови скачуємо кульку. З нього сформуємо крапельку. Її треба роздавити пальцями, надавши їй форму голови.

Тіло рибки буде складатися з декількох частин. Скачуємо кульку і формуємо з нього ковбаску, надаємо їй форму дуги і раздавливаем пальцями. Для хвоста знадобиться зробити ще одну кульку. Роздавивши його, з допомогою ножика формуємо хвостик рибки.

Для майбутніх плавників слід шматочок пластиліну перетворити в джгутик. Його приминаем з допомогою стека. Нижній плавник також формуємо з кульки, перетворюємо його в крапельку і плавець готовий.

У завершенні роботи майструємо оченята рибі. А прикрасити її можна різнокольоровими кульками пластиліну. Наша аплікація на картоні готова!

Равлик з кульок пластиліну

Для того щоб змайструвати равлика нам знадобиться:

  • упаковка різнокольорового пластиліну;
  • пластмасовий стек;
  • аркуш картону блакитного кольору.

Головні складові нашої вироби – це маленькі кульки і джгутики, які ми скачаємо з різнокольорового пластиліну. Це елементи для майбутньої раковини нашої равлики. Беремо пластилін жовтого кольору і скачуємо з нього довгий джгут. Скручуємо його по спіралі і розташовуємо на картоні блакитного кольору. Формуємо кульки взявши пластилін синього кольору.

Викладаючи по колу кульки, важливо не забувати їх небагато притискати. З шматка білого пластиліну скачуємо джгут і розташуємо його окружності.

Формуємо пластилінові кульки рожевого кольору. Їх має вистачити на весь коло. Додамо ще джгутик, сформувавши його з пластиліну оранжевого кольору. Не забувайте всі елементи щільно зміцнювати на картонній основі.

Залишився крайній ряд, на ньому будуть кульки фіолетового кольору. Отже, мушля равлика готова. Щоб зробити равлику голову і тулуб нам знадобиться пластилін оранжевого кольору. Для тулуб формуємо товсту ковбаску, а невеликий кульку знадобиться для формування голови равлики.

Спершу зробимо тулуб. Обережно раздавливаем пластилін оранжевого кольору. Прикріплюємо голову.

Робимо равлики довгі вусики і оченята. Доповнимо виріб травичкою, яку виконаємо з пластиліну зеленого кольору, скрутивши його в тонкі джгутики. Робота готова!

Рибка з пластиліну за шаблоном

Для поробки нам потрібен пластилін зеленого кольору. Скачуємо з нього тоненькі джгутики, це будуть водорості на нашій виробі. Розташовуємо їх у вигляді заготовок на аркуші картону блакитного кольору.

З шматочка зеленого пластиліну ліпимо маленькі листочки і зміцнюємо їх на водоростях. З допомогою стеки формуємо прожилки на рослині.Приступаємо до ліплення рибок. Візьмемо шматочки пластиліну червоного і жовтого кольору. В основному нам знадобиться жовтий пластилін, червоний ми використовуємо для формування плавників. За допомогою стеки вирізаємо рот і вирізаємо тонкі лінії плавників. Очі ліпимо з маленьких кульок пластиліну білого і чорного кольору.

Другу рибку зліпимо з пластиліну фіолетового і помаранчевого кольору. Тепер приєднуємо останню рибку на нашу саморобку. Для неї нам знадобиться жовтий і червоний пластилін. Трьох рибок потрібно акуратно розмістити на аркуші картону.

Беремося за виготовлення камінчиків. Для цього візьмемо маленькі шматочки жовтого пластиліну, і расплющим його по поверхні нижньої частини картону.

З білого пластиліну зліпимо повітряні бульбашки. Скачуємо його і маємо біля кожної з трьох рибок.

Гусениця: технологія роботи з джгутиками пластиліну

Щоб зліпити гусеницю на знадобиться кольоровий пластилін.

  1. Переважаючі кольори в нашій роботі – червоний, помаранчевий і жовтий. Скачуємо них кульки. Це завдання легко здійсненна для діток: спершу відриваємо маленький шматочок пластиліну і починає між пальцями двох долонь скачувати кульку.
  2. Нам потрібно зліпити парочку пластилінових кульок різних кольорів. Об’єднуємо кульки один з одним в чіткій послідовності.
  3. Гусениця виходить довгою, потрібно сформувати їй правильний вигин.
  4. Приступаємо до прикраси гусениця. З шматочків чорного пластиліну потрібно скачати кілька тоненьких джгутиків, це вусики для нашої гусениці.
  5. Ліпимо очі, для цього беремо шматочки пластиліну білого і чорного кольору.
  6. Залишається зліпити ротик і носик. Ніс зробимо кульки з пластиліну червоного кольору, а рот окреслимо за допомогою зубочистки. Яскрава гусениця вийшла!

Аплікація з пластиліну для 3-4 класу

Снігур на гілці з пластиліну: зимова виріб

Красногрудую пташку серед зими дуже просто дізнатися – це снігур. Спробуємо змайструвати снігура, що сидить на горобинової гілочці.

Для подібної аплікації візьмемо:

  • пластилін;
  • аркуш картону блакитного кольору;
  • стек.

Інструкція по кроках:

  1. Починаємо з голови. Скачаємо кульку пластиліну чорного кольору, трохи його придавлюємо і розташовуємо на картонному аркуші.
  2. Грудку снігура зробимо з пластиліну червоного кольору. Скачаємо овальну заготовку. Раздавливаем її і розташовуємо на картоні.
  3. Формуємо крило снігура. Заздалегідь прикріпимо шматочок пластиліну нижче голови снігура, щоб вирівняти контури нашої птиці.
  4. Прикріплюємо крило, що має форму краплі. Робимо хвіст.
  5. Зараз знадобиться пластилін сірого кольору. Сірого кольору будуть елементи крила і дзьоб птаха. З білого пластиліну ліпимо очей, трохи його раздавливаем і укріплюємо на голові, нагорі додамо маленький шматочок пластиліну чорного кольору.
  6. Майструємо гілочку, на якій сидить наш снігур. Гілочку зліпимо з пластиліну коричневого кольору. Скачуємо тонку ковбаску і зміцнюємо її на аркуші картону. З шматочків пластиліну чорного кольору ліпимо лапки, для їх акуратного оформлення знадобиться стек.
  7. З тоненьких джгутиків пластиліну робимо гілочки. З пластиліну червоного кольору ліпимо ягоди. Зміцнюємо їх на гілочці, створивши при цьому рябиновую гроно.
  8. Сніг на гілочці формується дуже просто – за допомогою маленьких пластилінових кульок білого кольору.
  9. Робимо фон і сніг. Візьмемо невеликі білі заготовки. Ось і все, робота над виробом закінчена.

Милий сніговик під ялинкою

Для виготовлення даної поробки знадобиться зовсім небагато матеріалу. У нашому випадку:

  • соснова гілка;
  • диск;
  • пластилін.

Візьмемо невеликі шматочки пластиліну синього і білого кольору, просимо дитини розкачати їх по поверхні старого диска.

Далі скачуємо три пластилінові кульки (різні за розміром) для майбутнього сніговика. Об’єднуємо всі три кульки між собою, формуємо ніжки і ручки – от і вийшов сніговик.

Змайструємо нашому сніговикові ніс, очі і капелюх. Прикріпимо на шматочок пластиліну синього кольору соснову гілку. Ось так просто і швидко ми змайстрували милого сніговика.

Картинка будови людини: гарна презентація

Такий вид аплікації під силу як молодшим школярам, так і дошколятам. Аплікація мотивує дитину на більш активне вивчення внутрішньої будови людського тіла. Її можна виконати наступним чином

На аркуші паперу зобразимо контур людини. Далі намалюємо обриси органів людини: мозку, шлунку, печінки, легенів, серця і т. д. Красивіше все це буде виглядати на кольоровому тлі.

Обережно вирізаємо по контуру обрисами.

Елементи приклеюємо на основу, де було зображено обриси людини. Виконуйте завдання уважно: мозок приклеїмо в області голови, легені і серце – в область грудини, сечовий міхур знизу живота, шлунок і печінку – в область живота.

Старші допоможуть дитині підписати всі людські органи і вирізати їх по контурах.

Для розвитку дрібної моторики рук візьмемо пластилін. Батьки можуть заздалегідь роздрукувати готові шаблони внутрішніх органів людини, а діти, гарненько розім’явши пластилін, а де треба, користуючись стеком, «розтягнутий» пластилін по поверхні вирізаних шаблонів внутрішніх органів. Можна також заздалегідь роздрукувати контур людського тіла і заповнені зсередини пластиліном, готові шаблони внутрішніх органів приклеїти всередину контуру людини.

Ідеї тематичних аплікацій на свята

Виріб на 23 лютого з пластиліну

Для улюблених тат і дідусів будемо майструвати святкову листівку. Для цього нам знадобиться:

  • готовий шаблон;
  • ножиці;
  • картонний аркуш (колір – на ваш розсуд);
  • пластилін.

Покрокова інструкція:

  1. Візьмемо готовий шаблон, заздалегідь надрукований на принтері. Виріжемо зображення, після чого приклеюємо його на картонний аркуш.
  2. Візьмемо заготівлю і будемо викладати пластилін на неї. Перший ряд прапора викладемо пластиліном білого кольору. Від великого шматка пластиліну відриваємо маленькі шматочки, розкачуємо їх до маленьких кульок і маємо на нашій заготівлі.
  3. Другий ряд прапора викладемо пластиліном синього кольору. Третій – червоним.
  4. Зірку викладаємо пластиліном червоного кольору, а вже основу бойового танка – зеленого. Відриваємо невеликі шматки пластиліну зеленого кольору і укладаємо на основу танка.
  5. Підстава танка зроблено. Залишається його оформити: дуло танка викладемо пластиліном коричневого кольору.
  6. Доробляємо колеса: їх виліпив пластиліном рудого кольору.

Проста аплікація на 8 Березня

Для виготовлення творчої вироби нам знадобиться:

  • фломастер;
  • олівець;
  • зубочистка;
  • стек;
  • бруски пластиліну різних кольорів;
  • картон;
  • бантики і намистинки;
  • ножиці.

Інструкція:

  1. З картону виріжемо коло. На його обороті намалюємо контур ручки кошика і обрис квіток. Залишки паперу відрізаємо.
  2. Вибираємо кілька відтінків для того щоб зліпити квіти. З них можна зліпити бутони, приміром з кульок пластиліну можна за допомогою стека змайструвати ромашки різного кольору, а з смужок яскравого пластиліну можна закрутити симпатичні трояндочки. В серединку квітка вклеюємо маленькі кульки з пластиліну або бісеринки.
  3. По верхах нашої кошики тонким шаром наносимо пластилін зеленого кольору.
  4. До аплікації тепер потрібно приклеїти виготовлені раніше бутони. До них додаємо яскраві намистинки і різнокольорові кульки.
  5. Формуємо ковбаски з коричневого пластиліну і створюємо плетений кошик.
  6. Із зеленого кольору зробимо заготовки листочків. Раздавливаем їх за допомогою стека. Готовими листочками прикрасимо обід кошика. Залишилися листочками можна прикрасити загальний букет квітів.
  7. Ручку майбутньої кошики зробимо з тонкої ковбаски і прикрасимо її симпатичним бантом, на який посадимо маленьку божу корівку.
  8. На клаптику папірця можна написати гарну фразу: «З 8 березня» і зміцнити її на кошику. Готову виріб потрібно поставити в холодильник, а після застигання вийняти. Чудова робота готова.

Великодні фігурки з пластиліну

Пластилін – найпоширеніший і найулюбленіший дітками матеріал. З нього можна змайструвати неповторні речі, великодні прикраси в тому числі. Перед святим святом можна з легкістю захопити дітей, запропонувавши їм самостійно зробити саморобку, наприклад, великодній кошик чи паски, які є неодмінними атрибутами світлої Пасхи.

Ми зробимо пасхальне курча з допомогою пластиліну.

Як відомо, курча – це символ неперервності життя, синонім Великодня. Зробити його можна дуже просто.

Спершу потрібно з пластиліну жовтого кольору скачати кульку. Це основа для майбутньої голови і тулуба курчатка. З пластиліну оранжевого кольору робимо курчаті лапи. Два маленьких пластилінових шматка раздавливаем, формуємо з них трикутники. Основу трикутників можна вирізати ножиком у вигляді зубчиків. Лапки приєднуємо до низу нашого курчати.

Маленьким шматочків пластиліну жовтого кольору надаємо плоску форму. За допомогою ножика надаємо їм вид крапель. Це крильця курчати. Крильця потрібно приєднати до поверхні жовтого кулі.

З шматочків жовтого кольору скачуємо трубочки і прикріплюємо їх на верхівку у вигляді чубка.

З двох малесеньких куль пластиліну чорного кольору зліпимо курчаті оченята. А носик зробимо з пластиліну оранжевого кольору. Все, великодній курча готовий.

Зима в лісі: композиція з пластиліну

Для виготовлення композиції візьмемо:

  • зубочистку;
  • картон;
  • пластилін.

Для нашої вироби знадобиться взяти картон сірого кольору (він зімітує похмуре небо). Роздавимо кольоровий пластилін і приступимо до оформлення фону та інших елементів експозиції.

Знизу півколом буде намазувати пластилін синього і білого кольору. Дуже важливо пластилін гладко наносити на поверхню.

Беремо додатково білий і бузковий колір пластиліну. Таким чином виходить замет.

За допомогою зубочистки намалюємо орнамент. Можна придумати саме будь-яке зображення. Отримуємо об’ємний замет. Колірні відтінки чудово поєднуються між собою.

Нагорі зміцнимо фігури дерев. Можна придумати імітацію багатоярусної їли. Стовбур дерева зробимо з допомогою бежевого і жовтого пластиліну. Не забудьте намалювати кору і хвою ялини, для цього в пригоді стане зубочистка. До іншого дереву приклеюємо стовбур і імітацію морозного наносів.

Ще одна ялина розташується в центрі. У цьому варіанті використовуємо бузковий і білий пластилін. Рекомендується розділити найдрібніші кульки білого пластиліну, вони будуть імітувати сніжинки. Приголомшлива зимова експозиція готова.

Осіння аплікація з пластиліну: «Золота осінь»

Для аплікації нам потрібен буде:

  • картон;
  • зубочистка;
  • кольоровий пластилін.

Міцний картон можемо вирізати, наприклад, з взуттєвої коробки. Далі беремо маленький шматок пластилін і формуємо фон. Краще всього сірий і синій колір пластиліну.

Ліпимо особа. Тут стане в нагоді коржик пластиліну бежевого кольору, розминаємо його до форми овалу.

Приклеюємо губи і ніс, малюємо очі. На обличчі необхідно зобразити пишні вії і пухкі губи.

Найімовірніше, ця аплікація сподобається дівчатам, котрі обожнюють макіяж. Замість волосся потрібно буде зліпити листочки, гриби і ягоди. Для листочків знадобиться пару шматків пластиліну. Краще всього червоний і жовтогарячий. На них робимо прожилки.

Готові листочки маємо навколо особи, таким чином з’являється зачіска.

Така аплікація чудово впишеться в інтер’єр будь-якого будинку. При її виготовленні можна користуватися природними матеріалами: ягодами, шишками, листочками.

Поради для початківців: тонкощі роботи з пластиліном

Часто пластилін застосовують у роботі з дошколятами і молодшими школярами. Далі пропонуємо вашій увазі кілька порад, які допоможуть при роботі з пластиліном.

  1. Яким чином розм’якшувати пластилін? Роздаємо дітям тарілочки з теплою водичкою, куди поміщаємо пластилін і залишаємо його там на кілька хвилин. Після виймаємо і починаємо розминати.
  2. Залишився пластилін. По завершення пластилінових робіт зачасту залишається вкрай багато залишків, недоробок і невдалих виробів. Що з ними робити? У сміттєвий бак? Ні в якому разі. Пластилін – матеріал на століття.
  3. Розписуємо пластилін. Він дуже жирний, коли фарбуєш його – фарба збирається в краплі води. Щоб зафарбувати, важливо його спершу знежирити. Тут на допомогу прийде борошно. Виріб посипаємо борошном і грунтуємо білою фарбою. Як тільки підсохне грунт, приступаємо до розпису вироби.

Підводячи підсумки викладеного, слід зазначити наступне: ліплення – необхідне заняття для всіх діток. Саме вона сприяє розвитку творчих навичок, позитивно впливає на роботу нервової системи. А яка її користь! Проводьте більше часу з вашими дітками, ліпіть разом, вчіть своїх малюків новому, а вони навчать вас.

Творчість – незамінна щабель у розвитку кожної дитини!

Нові фото ідеї дитячих аплікацій з пластиліну