Вчимося робити в домашніх умовах холодний фарфор своїми руками з полімерної глини. Наводимо техніку створення незвичайних фігурок у вигляді предметів, фруктів і овочів, а так само квітів і звіряток.
Іноді оточуючих нас людей хочеться порадувати чимось хорошим і цікавим. Варіантів на сьогоднішній день багато: можна придбати річ в магазині, а можна зробити сувенір власними руками з підручних засобів або спеціальних матеріалів, наприклад, з холодного фарфору.
Холодний фарфор: що це таке?
Перед нами один з видів полімерної глини, не вимагає випалу. Ідеально підходить для художнього ліплення. Зовні він схожий з пластиліном та глиною. У той же час порівняно недорогий і абсолютно нешкідливий матеріал, з якого виходять чіткі образи і дрібні деталі. З ним зручно працювати, він не залишає жирних плям і не пристає до рук.
Історія виникнення
Про холодному фарфорі стало відомо в перших роках ХІХ століття. Якщо вірити історичним довідками, то своєю появою цей матеріал зобов’язаний аргентинцям, що його, власне, і придумали. Згідно з китайськими джерелами, існує більш раннє свідчення існування цього матеріалу.
На просторах Інтернету можна знайти інформацію про російською майстра Петра Іванова, який відомий тим, що створював унікальні вироби з особливого різновиду порцеляни. Створеними ним першими порцеляновими квітами були прикрашені флакони парфумів та парфумерної води, якими користувалася імператорська родина.
Основні властивості
Холодний фарфор не даремно порівнюють з полімерною глиною або пластикою: цих матеріалів об’єднує таку властивість, як пластичність. Більш того, вироби з них добре зберігають форму.
Фарфор досить швидко застигає, що вимагає певної вправності від майстра. Зате на його поверхні відмінно уживаються і лягають будь-які фарби, є можливість використовувати навіть фломастери, кольорові олівці, тіні для повік. Вироби з такого матеріалу не потребують термічної обробки.
Сфери застосування
Пластична маса широко застосовується в створенні різного виду біжутерії, декоративних предметів для інтер’єру, прикрас для голови, фігурок мультяшних персонажів, людей, тварин, а також подарункових сувенірів і декоративних елементів для панно, кухлів, ваз.
Холодний фарфор власноручного приготування в домашніх умовах: ідеї виробів
Красиві квіти: троянди й півонії для початківців
Півонія
Спершу матеріалу надається необхідний відтінок. Наступний крок – виготовлення пелюсток. Чотирьохсантиметрову шматок глини ділимо на шість однакових частин. З кожної формуємо пелюстка, схожий на краплю, розміром близько 3,5 на сантиметр (ширина в нижній частині).
Кожна верхня частина розкочується гантельным склом. Тепер до товстої дроту фіксувати по черзі приготовані пелюстки. Робити це потрібно рівномірно, так, щоб вийшов об’ємний квітка. З глини зеленого кольору ліпимо круглий чашолисток, який потім кріпимо самого низу квітки.
Троянда
Готуємо трохи матеріалу білого і зеленого кольорів, а також дріт різної товщини, крем, тейп-стрічки, форми листя з прожилками, клей ПВА, серветки з паперу, ніж з фігурним краєм і кисть. Стебло готується з товстого дроту, до якої кріпиться зім’ята серветка, намазана клеєм. Це буде серцевиною квітки.
Невеликі шматочки скачуємо в кульки і потім розкачуємо їх з допомогою спеціального пристосування – кульки на палочці. Пелюстки мають вийде не дуже товстими і не занадто тонкими. Потім перший пелюстка прикріплюємо до серветці, попередньо промазав його клеєм. Таким чином фіксуємо інші пелюстки, поступово як би обертаючи серцевину. Рух повинен здійснюватись по колу.
Далі готуємо чашолистки і стебла з листям. Щоб зробити квітколоже, спочатку кріпляться нижні листочки, потім з зеленої порцеляни робиться підставу квітки. Прожилки на листі роблять за допомогою силіконової форми. Вздовж товстої дроту кладуть тонше і обліплюють фарфором, витягаючи по довжині. Три отриманих листа скріплюють разом в один, закріплюють до стебла, і сушать протягом 24 годин. Фарби наносять ватяними паличками.
Фігурки і статуетки з прозорого фарфору
З порцеляни можна зробити ляльку. Для цього потрібен матеріал бежевого або блідо-рожевого відтінку. Каркас робимо з дроту, обмотавши конструкцію фольгою. Стежимо за тим, щоб форма була максимально схожа на людський силует.
З невеликого шматка порцеляни робимо круг, яким обмотуємо голову, зроблену з фольги. Стеком для ліплення надаємо особі людський вигляд, створюємо вушні раковини, а також натуральний колір з допомогою фарб. Далі переходимо на створення тулуба, рук, ніг, поступово покриваючи конструкцію порцеляною. За допомогою того ж стека робимо форми пальців на руках і ногах. Далі залишилося приклеїти шевелюру бажаного кольору і нарядити ляльку.
Дитячі іграшки
Кролик стане чудовою іграшкою-прикрасою для дитячої кімнати.
Матеріал робиться світло-рожевого відтінку яким із способів, описаних нижче.
- Готуємо куля, витягуємо його, при цьому трохи нахиляємо в бік.
- Закріплюємо тулуб звіра до стрижня.
- Очі з чорного та білого матеріалів фіксуються до голови.
- Маркер чорного кольору намалюємо рот і ніс.
- Животик буде з глини білого кольору, який прикріплюється в фігурці спереду.
- Тепер з коричневого матеріалу зробіть циліндр і встановіть його на голові збоку.
- Два вушка кріпляться до верхівки. Тонкі ручки кріпимо до тулуба, згинаємо, в одну з ручок вкладаємо тонку палицю.
Готову фігурку встановлюємо на підставку.
Холодний фарфор в домашніх умовах: прості рецепти
Варіння з крохмалю
Кілограм клею ПВА змішуємо з 0,5 кілограма картопляного крохмалю в ємності зі спеціальним покриттям, що не дозволяє речовині прилипати. Додаємо по столовій ложці стеарину, лимонного соку, бензоату, білої фарби, а також дві їдальні ложки гліцерину і три їдальні ложки вазеліну. Ретельно перемішати. Нагрівати на невеликому вогні протягом 25 хвилин, потихеньку помішуючи ложкою з дерева.
Спочатку маса буде в змозі рідкого крему, потім в кінці перетвориться в грудку. Його загортають у вологу ганчірочку і мнуть. Виймаємо з тканини і продовжуємо вимішувати, поки суміш не перетвориться в пластичну. Поміщаємо її в поліетиленовий пакет і наполягаємо добу.
Виготовлення без варіння
У ємності готується маса з крохмалю і вазеліну. Туди ж кладуть трохи харчової соди і клею ПВА. Знову все ретельно перемішуємо, мнемо до тих пір, поки маса не стане м’якою, і змащуємо вазеліном.
Рецепт приготування порцеляни в мікрохвильовці
Приготувати гліцерин, клей ПВА, кукурудзяний крохмаль, лимонну кислоту, рідке дитяче мило. Одну ємність наповнюємо однією склянкою клею, другу – 250 мл крохмалю. В окремій ємності розбавляємо чайну ложку лимонної кислоти. У неї вливаємо чайну ложку гліцерину і мила, стакан клею, гарненько перемішуємо. Після цього вливаємо крохмаль і доводимо до однорідного складу. Дати настоятися 15 хвилин.
Приступаємо до приготування в мікрохвильовій печі. Її найкраща потужність для цього – 800 Ватт. Речовина варять за наступною схемою:
Спершу ставлять на 30 секунд, потім витягують і гарненько перемішують. Далі все повторити два рази. Перемішувати після кожних 30 секунд. Далі варять протягом 20 секунд, після перемішують. Виконати ці дії три рази. З кожним разом суміш буде ставати все густішим.
В завершення процесу варити потрібно буде протягом 15 секунд. У будь-якому випадку потреба в додатковій варінні буде виходити зі стану порцелянової маси, яка повинна перетворитися в грудку. Для доведення до необхідної консистенції його ретельно вимішують. Зберігають отриманий матеріал в поліетиленовому мішку, обробленому зсередини кремом і помістити в ємність з пластику. Головне, щоб туди не потрапляло повітря.
Холодний фарфор в домашніх умовах: майстер-клас створення прозорого матеріалу
У ємність насипаємо дві столові ложки крохмалю і приблизно стільки ж клею. Не припиняючи перемішувати, наливаємо чайну ложку дитячого олії, гліцерину і лимонну кислоту.
В отриману суміш додати вазеліну, подрібненого парафіну. Перемішати. Потім залишаємо на сім секунд в мікрохвильовій печі, дістаємо і знову збовтуємо речовина круговими рухами. Варити суміш таким способом до густоти і поки не вийде потрібна для роботи щільність.
Працювати з холодним фарфором дуже цікаво. Завдяки своїй пластичності і простоті у використанні, він здобув популярність у майстрів і аматорів художньої творчості. Та й приготувати його самостійно вдома не становить праці, головне знати основні рецепти.