Як зробити паспарту своїми руками (96 фото): покрокова інструкція для вишивки, картини та малюнки формату А3, А4 з паперу

Поради художника, як зробити своїми руками паспарту з паперу та картону для картини з пейзажем, вишивки хрестиком або олівцевого малюнка. Покрокова інструкція з фотографіями і описом.

Скільки сил і часу іноді ми витрачаємо на те, щоб все в нашій затишній квартирці поєднувалося, грало барвами і виробляло приголомшливий ефект на наших відвідувачів? Як багато людей про це не замислюється? Людина народжена бути красивим і його житло з часів перших стоянок людей перетворилося просто до невпізнання. Люди прагнуть виділятися, такими нас зробила природа.

З часів раннього ренесансу людина проектує себе у простір через матеріальні об’єкти уособлюючи тим самим власну красу і красу власного внутрішнього світу.

Відмінним способам самовираження чоловік вибрав картини, фотографії, каліграфію. Ми творці навколишнього світу. Ви займаєтеся фотографією? Чудово! Ви пишіть картини? Чудово! Ви вишиваєте? Тоді ця стаття призначена саме для Вас.

Паспарту — що це?

Деякі люди стверджують, що паспарту – це лише однотонне обрамлення картини, малюнка або фотографії. Мало хто замислюється про справжнє призначення і можливостям, які паспарту відкриває для нашого з вами сприйняття.

Паспарту вносить гармонію в навколишній інтер’єр, взаємодіючи з навколишнім простором, активно працює з нашою свідомістю концентруючи увагу саме на цьому творі.

Цікавий факт, історія паспарту виникає ще з часів великого Леонардо Да Вінчі. Саме він першим почав декорування своїх власних картин.

Для створення паспарту професіонали своєї справи найчастіше використовують різної щільності кольоровий картон, як правило, віддаючи перевагу більш щільним структурам матеріалу.

Однак, справа не обмежується тільки лише видами гофрокартону. Величезна кількість відтінків, всіляких варіації залишають для вас зачепив для фантазії і можливість дати своїм творам мистецтва свіжий вигляд на довгий час, вписати в інтер’єр вашого будинку те, що вписується з працею. Образ вашого житла наповниться абсолютно новим для Вас естетичним поглядом.

Ніколи не можна нехтувати дрібницями. З паспарту ваше візуальне сприйняття картини зміниться і відкриє новий горизонт для творчості і творення.

Техніки виготовлення паспарту в домашніх умовах

Наскільки різноманітний наш з Вами підхід до творчості, настільки буде і різноманітний підхід до оформлення та техніці виготовлення паспарту. Не всі способи виготовлення можуть обійтися без спеціалізованого обладнання і великого досвіду.

Рекомендуємо звернути в спеціалізовані магазини і придбати професійні матеріали, а саме одно-, дво – або тришаровий картон.

Найчастіше виділяють кілька технік:

 • паспарту з окантовкою;
 • паспарту з поглибленням;
 • паспарту зі зрізом.

Пропоную Вам поринути в процес і розглянути найпоширеніші види паспарту!

З окантовкою для картини

Великим плюсом такого виду паспарту є його оригінальність, що дозволяє акцентувати увагу саме на самому творі мистецтва. У вас немає ніякої необхідності бути скованими рамками, так як паспарту дозволяє Вам вибрати ту рамку, яку Вам хочеться, не звертаючи уваги на розміри Вашого твору.

Більш того, Ви сміливо можете наносити на паспарту написи, що додасть ще більш творчий вид твору. Будьте обережними у виборі колірної палітри. Зверніть Вашу увагу на співвідношення сторін.

Отже, що ж нам буде потрібно:

 • гофрований картон;
 • ідеально підійде вибір щільною, кольорового паперу, підійдуть шпалери;
 • ножиці;
 • клей.

Покроковий майстер-клас:

 1. Спочатку нам слід визначитися з габаритами готової роботи (картина, фото, малюнок), проводимо необхідні вимірювання. Слідом, нам знадобиться картонний аркуш в два рази більше нашої фотографії та обкреслюємо рівний прямокутник по контурах нашої роботи.
 2. Зараз нам необхідно вирізати цей обведений прямокутник і на виході отримати лист картону з акуратним віконцем всередині. Будьте акуратніше вирізаючи.
 3. Тепер нам необхідно створити окантовку з кольорового паперу. Нарізаємо 4 смуги шириною 3 см, де 2 смуги будуть дорівнюють ширині нашої роботу, а дві інші довжині відповідно.
 4. Слідом ми згинаємо вирізані смужки вздовж навпіл. По центру залиште невеликий запас в кілька міліметрів. Прикладаємо наші готові смужки до внутрішнього віконця картону. Виходить? Тепер акуратно обрізаємо куточки всередині.
 5. Приклеюємо одержаний кант до картону.
 6. Обов’язково дочекайтеся моменту, коли клей висохне! Тепер можна брати нашу роботу із зворотного боку і підлаштовувати під власні бажання на отриману підробку.

Постарайтеся створити для Вашого виробу статичність, прикріпивши його як слід. Вставляємо в рамку!

Паспарту з ватману з рамкою

Можливо, це найпростіший процес виготовлення паспарту. Він ідеально підійде для Вас, так як не займе багато часу. На жаль, цей спосіб не дасть тієї глибини, яку ми намагаємося надати нашій роботі.

Почнемо? Що ж нам необхідно:

 • ватман або кольоровий аркуш великого розміру;
 • клей;
 • рамка зі склом.

Покрокова інструкція:

 1. Готуємо все необхідне.
 2. Наклеюємо нашу роботу на ватман, не зловживаючи клеєм! Будьте акуратніше!
 3. Після того як клей підсох ми можемо вставити нашу підробку в рамку зі склом. Готово!

Просте паспарту для вишивки

Ви вишиваєте? Рано чи пізно Вас відвідає думки створити з власного творіння елемент декору власного житла або ж зробити хороший подарунок кому-небудь на пам’ятну дату.

Найкращий подарунок – це подарунок, зроблений власними руками! Використовувати будемо все той же аркуш картону, який допоможе нам в декорі вишивки.

Нам знадобиться:

 • картон
 • олівець
 • канцелярський ніж
 • лінійка і куточок
 • степлер
 • двосторонній скотч

Покрокова інструкція:

 1. Готуємо основу для полотна з вишивкою. Починаємо вирізати з картону основну частину, відповідну розмірам нашої вишивки
 2. Закріплюємо на основі отриманої нашу вишивку. Використовуємо двосторонній скотч. Для повної впевненості в фіксації можна використовувати степлер. Багато людей волію клей-спрей, вибір за Вами! Увага! Дуже важливо постаратися розтягнути матеріал, як можна більше, без зайвої деформації нашої роботи
 3. Тепер почнемо займатися самим паспарту. Намалюйте на картоні центр, де буде знаходитися наша робота. Не забуваємо відміряти поля. Ширина полів залежить від ваших особистих переваг і бажаного ефекту. Не забудьте відміряти 1см вглиб і окреслити лініями. По проведених лініях вирізаємо квадрат. Робимо надрізи в куточках і загинаємо вийшли смуги. Готово!
 4. Тепер знову приступаємо до роботи з вишивкою. Нам необхідно прикріпити вишивку на виворітну сторону отриманого паспарту.

Вуаля! Залишається лише доповнити нашу роботу рамою.

Покроковий майстер-клас виготовлення паспарту

Приклади, які ми розглянули вище відрізняються своєю простотою виготовлення. Однак, простота швидко набридає і саме з цим нам може допомогти поради від колишніх майстрів своєї справи. Ми вибрали для вас найкращий.

Цей спосіб дозволить вам створити для своєї роботу необхідну глибину, що характерно позначиться на зовнішньому вигляді вашої роботи. Ви можете використовувати цей прийом як для графічних, так і великих фотографій. Результат Вас приємно здивує.

Спробуємо? Нам потрібно:

 • щільний папір (підійде формат А3, А4, ватман)
 • олівець
 • канцелярський ніж
 • лінійка і куточок
 • двосторонній скотч.

Інструкція:

 1. Насамперед нам необхідно зняти розміри з нашої роботи. Беремо в руки олівець і лінійку, починаємо креслити на папері квадрат (фігуру, відповідну вашій роботі). Пам’ятайте, що сторони вашої фігури повинні вийти на 0.8 см менше.
 2. Акуратними лініями наносимо на територію нашої фігури діагоналі
 3. Без різких рухів, плавною рукою ріжемо папір по лініях діагоналі
 4. Необхідно акуратно відігнути отримані трикутники і вкласти нашу роботу на підготовлену рамку
 5. Не забудьте зазначити межі роботи лініями, використовуючи олівцем.
 6. По лініях акуратними рухами загинаємо наші трикутники всередину, тим самим створюючи для нашої роботи тримач.
 7. Закріпіть роботу всередині. Для використання підійде двосторонній скотч, клей, клей спрей
 8. Вставляємо одержаний у нас об’єкт у рамку. Вітаю! Ви створили шедевр!

Основні правила оформлення

Вибір колірної гами

Важливим моментом у виборі і виготовленні паспарту є вибір кольорової гами. Паспарту має продовжувати картину, розширюючи межі нашого сприйняття. Правильне взаємодія паспарту і об’єкта викликає відчуття глибини побаченого.

Якщо ваш витвір має чорно-білу тональність, хорошим рішенням буде вибір у бік більш сірих відтінків, балансуючи між чорним і білим. Такий контраст буде доповнювати, а головне підкреслювати настрій даного зображення. Якщо ж Ваша робота має у своєму складі яскраві фарби, прийнято робити вибір у бік більш спокійних, різнокольорових тональностей. Визначтеся, яку деталь картини ви б хотіли підкреслити за допомогою паспарту. Це безпрограшний варіант.

Яскраві фарби в оформлення паспарту найчастіше пов’язані з простором, яке оточує нашу з вами підробку. Дизайнерські рішення часто звертаються до подібних хитрощів, але ризик не потрапити в загальний настрій великий. Ставтеся до всього з розумом.

Симетрія

Одна з найчастіших помилок оформлювачів – симетрія. Відштовхуючись від естетичних поглядів, що могло б бути поганого в цьому? Раз наш з Вами погляд не розсіює увагу на непропорційність?

Проблема в тому, що візуально людина схильна до розширення об’єкта, його нижня частина повинна бути трохи ширше. Але ці тонкощі кидаються в очі найчастіше професіоналам своєї справи. Для нас підійде просто дотримання правил. Просто трохи збільшуйте нижнє поле і від Вашої роботи буде очей не відірвати!

Вибір рамки

Часта помилка оформлювачів полягає в тому, що не тільки паспарту, але і рамка (багет), в яку поміщається наша заготовка повинна вписуватися в роботу за всіма критеріями. При виборі рами відштовхуватися в першу чергу необхідно від розміру об’єкта, який ви хочете туди помістити. Якщо Ваша робота має не великі габарити, оптимальним рішенням для Вас буде широкий багет, що не перевищує ширину самого паспарту.

Як правило, при виборі багета зупиняються на середніх значеннях ширини, що не перевищують значення ширини рами. При виборі колірної палітри Ви завжди можете розраховувати на просте правило. Виберіть самий домінуючий тон Вашої роботи? Визначилися? Тон рами повинен бути наполовину світліше або темніше колірної домінанти твору. Ви не промахнетеся!

Виявляється, що простими і доступними способами можна творити неймовірні речі радикально змінюючи загальний настрій простору, докладаючи до цього мінімум зусиль.

Паспарту – ідеальне рішення підкреслити особливості інтер’єру, відмінна можливість акцентувати увагу людей на власному об’єкті творчості та чудовий спосіб провести час з користю. Будьте красивими! Несіть в світ тільки контраст! Спасибі за увагу до нашої статті.

Фото ідеї саморобних паспарту