Ялинка з бісеру своїми руками (164 фото): схеми і покрокові майстер-класи з описом голчастої техніки плетіння

Плетемо по кроках ялинку з бісеру своїми руками в домашніх умовах для прикраси інтер’єру квартири або приватного будинку. Детальний опис з фотографіями самих популярних технік виготовлення.

Мабуть, немає більш яскравого прикладу рукоділля, що рясніє своєю різноманітністю технік виконання і яскравості виробів, ніж бісерне плетіння і вишивка. Однією з найбільш популярних і вкрай цікавих тем, як для декорування дорослим і дітям буде цікава тема виготовлення ялинки своїми руками.

Здавалося б, ялинка, проста і нічим не примітна тема і в ній нічого на перший погляд особливого немає, і не кидається, крім хіба що – тематики Нового Року. Але ні, і сьогодні саме про декоруванні бісером в цій темі ми і поговоримо докладніше приклавши покрокові інструкції, а так само розповімо декілька хитрощів від кращих хенд-мейкери.

Плетіння ялинки з бісеру: що знадобиться?

Вибір бісеру та нитки

Підбір самої нитки основи і самого бісеру так само важливий, як і сама техніка виконання, адже від того чи виріб шитися, в’язатися чи плентатися – залежить дуже багато.

Для прикладу можна взяти порівняння звичайної дроту і нитки. Як ви розумієте, дріт буде зручна для більш об’ємних виробів, а так само макетів, ікебан та інших «живих» виробів. Ниткою ж зручно шити або плести з бісеру.

На що слід звернути увагу при виборі нитки:

  • Товщина – тому що бісер різного розміру і не всі нитки можуть підійти.
  • Еластичність – якщо підібрати занадто м’яку або тонку нитку, то при перетяжці неакуратним рухом, створюючи натяг, ви ризикуєте втратити не тільки низку який плетете, але і повністю зіпсувати виріб.
  • Міцність – занадто груба нитка не буде виглядати витончено у виробі. Тут як з дротом, орієнтуйтеся на те, яким бісером будете працювати.
  • Колір – слід зазначити, що різний колір нитки по-різному грає з бісером. Все залежить від того, що чорний колір може поглиблювати колір напівпрозорого «акварельного» бісеру, так і навпаки, біла нитка і прозора нитка буде його «освітлювати».

ВАЖЛИВО! Окрему думку слід сказати про дроті, так як завдяки цьому матеріалу можна не тільки створити приголомшливі техніки, комбінуючи їх, але і надати виробу обсягу що грає велику роль в економії бісеру при виготовленні цілих гілок, що потім можуть зібратися в повноцінне дерево ялинку.

Короткий огляд способів плетіння

Способів плетіння існує досить багато, але ми розглянемо ті, які будуть простими і інтуїтивно зрозумілими, що б не загострювати увагу на довгих етапах навчання.

Таким чином, хенд-мейкери рекомендують звернути увагу на звичайному класичному плетінні, і цегляній кладці.

Відмінність однієї техніки від іншого досить просте. Перша техніка більше підходити для шитися і вишивання, в той час як методика цегляної кладки підходить для плетіння та створення об’ємних робіт.

Як випливає з назви, класичне плетіння передбачає собою набір бісерін на волосінь або нитка з наступним замиканням рядів, протягування один ряд через інший, або ж замикання через крайню бісеринку.

В цегельній кладці більше гнучких можливостей, і по-своєму, вона можливо здасться навіть більш простий, ніж класична. Суть цегельної кладки, як випливає з назви, полягає в тому, що один ряд накладається шляхом плетіння через попередній, як ніби ви накладаєте одну цеглину на інший.

Примітно те, що не обов’язково виконувати техніку через кожну бісеринку, достатньо буде взяти за основу 2-3 штуки, які за рахунок рясної кладки будуть рівно лягати одна на іншу.

Перелік необхідних інструментів

  • Бісер необхідного кольору.
  • Ємності для складування бісеру.
  • Тонкі голки для бісеру.
  • Нитка, дріт або волосінь.
  • Тканина – якщо ви збираєтеся шити з бісеру.
  • Смужка скотча.

ВАЖЛИВО! Даний матеріал (скотч) буде зручний тим, хто працює з дітьми, адже бісер сам по собі штука досить сипка, і може легко втекти від свого майстра. Смужка скотча не тільки полегшить роботу з «набором» бісеринок на нитку\голку\дріт, але і допоможе уникнути прокидання зі столу на підлогу.

Ялинка з бісеру своїми руками: ідеї новорічних виробів

Ялинкова тематика під Новий рік одна з найбільш захоплюючих на підробки, адже тут фантазії явно немає обмежень. Можна зробити цікаві і яскраві листівки з бісеру, об’ємні вишивки, мозаїки, картини, іграшки і так далі.

Проста й маленька ялина

Найпростішу ялинку можна зробити в буквальному сенсі за 5 хвилин. Техніка цієї роботи максимально проста і підійде для роботи навіть з самими маленькими дітками, а головне – бісерне мистецтво активно розвиває дрібну моторику, стимулює мислення, розвиває інтелект.

Для простої ялинки нам знадобитися тонка дріт середньої жорсткості, що здатна бути просмикнути через стандартне «вушко» бісеру.

  1. Наберіть на один кінчик одну бісеринку і зробіть на кінчику дроту петлю або вузол, що б ваша бісеринка нікуди не втекла.
  2. Тепер основне завдання – набрати від 30 до 70 см дроту бісером зеленого кольору.
  3. Зробивши такий «зелений прутик», далі закінчите заготівлю таким же методом, як починали прут, а саме – вузлом.
  4. Тепер же прут готовий до того, що б з нього можна було моделювати ялинку.
  5. Просто згинайте під кутом прут і формуйте контур вашої майбутньої ялинки.

Ця техніка досить проста у використанні швидкого декорування, так що буквально за годину можна зробити кілька таких заготовок, що можуть послужити готовим прикрасою вже на живу ялинку.

Мереживна ялинка

Мережива ми пам’ятаємо з дитинства з пишним в’язаних серветок з рюшами, що так любили робити наші бабусі.

Мереживна ялинка робиться в класичній методиці плетіння через петлю, коли один робочий кінець волосіні або нитки затягують через надіті на іншому кінці бісеринки.

На одній такій гілці зробіть кілька напівкруглих мережив.

Для цього надіньте 10-15 бісерін і сформуйте з них коло-петлю. Після цього, з кожного робочого кінця зробіть ще кілька таких «колом, що в купі створюваної ланцюжка будуть нагадувати мереживо. Накладіть кілька мереживних гілочок між собою і з’єднайте в єдину композицію, що б сформована мереживами гілка могла потім бути об’єднана в цілісну ялинку. Рекомендовано зробити від 10 до 30 таких заготовок. Все залежить від обсягу роботи і власне «густоти» вашої ялинки.

Голчаста ялинка-свічник

Підсвічник на Новий Рік, це не тільки тематична атрибутика, що стала для нас звичною, але й досить популярний подарунок, що завжди буде радувати очі вашим знайомим і близьким.

Для формату виготовлення в техніці свічник рекомендуємо вам звернути увагу на плетіння за допомогою дроту.

Для виготовлення підсвічника можна використовувати різні комбіновані техніки, від плетіння гілочок на окремих шматках дроту, закінчуючи плетення суцільним дротом і потім, її формуванням в готове виріб.

Так ж звернемо вашу увагу що сам по собі свічник передбачає використання свічок. Використання цієї техніки нитки або на звичайній волосіні створює ризик зіпсувати виріб під впливом температури, в той час як дріт не згорить і не оплавитися, навіть якщо бісер сильно нагріється.

Велика ялинка з бісеру своїми руками: майстер-клас покроково

Для того що б зробити швидко велику і об’ємну ялинку не обов’язково витрачати дні і тижні на плетіння заготовок. Роботу можна спростити і заощадити матеріали, якщо в хід вироби піде основа звичайної пластикової пляшки.

Можна вибрати колір прозорий або зелений, що дозволить приховати недоліки використання бісеру.

Далі, все досить просто. Для роботи нам знадобиться пляшка, на яку ви і будете «намотувати», подібно на котушку бісер на нитці або волосіні. Принцип роботи береться той же, що раніше ми вже згадували в статті, згадуючи про заготівлю «прутик».

Так само є більш цікавий спосіб, але з яким доведеться трохи попрацювати.

Для цієї ідеї нам знадобитися одна пляшка за основу, а друга, як нарізаний серпантин, який буде «обвивати» нашу ялинку. Суть полягає в тому, що другу пляшку ви ріжете не впоперек або вздовж, а нарізати її як спіраль, одна із сторін якої буде з тонко нарізаними «ластиковыми» голками. Така заготовка буде нагадувати букву «Ш».

На ці тонкі голочки вже потрібно буде протягнути бісер, що і буде вже створювати вашій ялинці обсягу.

Зверніть увагу, що нарізування пластикових голочок дуже тонка і копітка робота, що навряд чи підійде для початківців.

Цікаві схеми для початківців

Плоска ялинка: легкий саморобний декор

Що б зробити плоску і найпростішу ялинку (окрім вже перерахованих ідей) нам знадобиться аркуш паперу і клей ПВА.

Створіть заготовку у вигляді ялинки, покрийте лист сформувавши ялинку по контуру і насипте, поки клей ще вологий – бісер. Зачекайте повного висихання, і підробка буде готова.

Ялинка з дроту в білому кольорі: святковий креатив

Ялинка не обов’язково повинна бути зеленою, чому все так недооцінюють зимову шубку зеленої красуні – незрозуміло, адже в багатьох декоративних виробах саме білий колір створює зимовий і святковий настрій.

Для того що б зробити красиву і пишну білу ялинку, підготуйте заготовки дроту і бісер білого кольору. Наступна техніка дуже проста. Надіньте три бісеринки і сформуйте ними «вузол».

Зробіть кілька вузликів на одній дротяною гілочці, а потім з’єднайте всі гілки між собою формуючи повноцінне дерево. Перевага вироби полягає в тому, що будь-які недоліки або брак об’єму можна швидко і легко поправити, буквально зігнувши заготовки з декількох інших місцях.

Зимова біжутерія: сережки ялинка

Сережки дуже просте і одночасно колоритне виріб. У магазинах часто можна зустріти вже готові заготовки для сережки у вигляді гнутого прута, гвоздика або ж формату кліпси.

Не важливо, яку форму ви віддаєте перевагу, важливо те, що створена вами ялинка стане відмінним доповненням до будь-якого новорічного образу, так і просто, стане вашим прикрасою до улюбленого свята.

Як варіант, можна виконати сережки у швидкому методі плетіння прутиком, після чого заготівлю сформують під вигляд ялинки, який вже відразу можна використовувати як готове виріб.

Можна піти далі і створити повноцінне декоративний виріб плиткової методикою, навіть розробити викрійку з повноцінними квітами і малюнком. Як приклад, вже знайому вам цегельну кладку, що буде на вашій ялинці, можна використовувати для формування «полотна» з ялинки.

Почніть плетіння з 32 штук, де всі 31 будуть білими, а 32-я – зеленою. Це робиться для того, що б виріб мав білу облямівку, яку потім ви поступово у формуванні кладки будете зменшувати на одну. Точно так само при додаванні ряду можна буде збільшити набір з цегли 2-х бісерін до 4-х. тут головне не перегнути дріт, щоб полотно не втрачало форми. Саме додаючи і видаляючи ряди, формуйте каскад ялинки.

Готовий виріб буде відмінно виглядати зі сторони. Проста і плоска ялинка, але виконана у цікавій цегляної техніці.

Як ви бачите, різноманітність ідей не обмежена ні фантазією, ані вміннями і віком, так що ідеї для роботи можуть підійти як початківцям, так і досвідченим майстрам.

Таким чином можна створювати чудові Новорічні сувеніри та інші додаткові вироби для новорічного декору для вас, ваших близьких, друзів і знайомих. Такі ідеї стануть відмінним подарунком, і завжди будуть зігрівати теплими спогадами і духом сімейного свята.

Фото ідеї саморобної ялинки з бісеру