Брошка своїми руками (90 фото): покроковий майстер-клас, як зробити брошку з бісеру, тканини, стрічок, фетру, фоамирана, каменів

Вчимося робити своїми руками брошка для жінки, дівчата. Фотографії оригінальних способів поєднання в різних стилях атласних стрічок, бісеру, а так само намистин з перлинами.

Складно повірити, але ще кілька століть тому брошки, здавалося б, такі прості і в той же час елегантні аксесуари для доповнення образу, могли дозволити собі виключно представники вищих станів. Такі вироби виготовляли тільки з благородних металів, інкрустуючи конструкцію дорогоцінними каменями, що дозволяло показати статус їх власниці.

Часи змінюються — зараз виготовити і носити це прикраса може будь-який бажаючий. Використовуючи різноманітні матеріали для творчості можна створити унікальні варіанти брошок авторського дизайну, візуалізація яких залежить більшою мірою від можливостей і фантазії автора.

Як своїми руками зробити унікальну брошка

Мабуть, найкращим способом самовираження і відображення власної індивідуальності є речі ручної роботи, особливо якщо зроблені вони були вашими руками. Щоб мати уявлення про принципи роботи з тим чи іншим матеріалом та особливості технологічного процесу створення брошок, слід заздалегідь ознайомитися з теоретичною стороною питання і познайомитися з прикладами робіт.

Пропонуємо вам розглянути найбільш цікаві варіації створення аксесуарів — виберіть найбільш цікаву для вас модель і сміливо починайте творити.

Флористичні брошки з фоамирана

Брошка з фоамирана, доповнює стиль жінки, відразу кидається в очі — її унікальний матеріал ніби був придуманий для створення флористичних композицій у техніці «холодний фарфор».

Для виготовлення подібних аксесуарів за шаблоном вирізають фрагменти майбутньої брошки, які піддаються подальшій тепловій обробці і тонуванню порошкоподібними фарбами. Всі складові елементи в певній послідовності фіксуються один з одним і кріпляться на профільну фурнітуру.

Вишукані аксесуари з бісеру

Один з найбільш яскравих і вишуканих матеріалів для творчості — блискучий бісер, з якого плетуть хитромудрі прикраси, які вражають своєю красою.

Створення подібних композицій під силу лише досвідченим майстрам, а ось брошка з бісеру зможе створити навіть починаюча рукодільниця. Техніка роботи досить проста — на фетровий основу наносять простий малюнок, який вишивають різнокольоровим бісером і стеклярусом.

Коли картинка готова, її вирізують і кріплять до зворотному боці картон за розміром і додатковий шар тканини, обробляючи краю петельним швом, і кріплять до виробу застібку.

Текстильна брошки з фетру і атласних стрічок

Працювати з фетром досить просто — завдяки унікальній технології виробництва його структура має подібності одночасно з тканим і паперовим полотном.

Для того щоб виготовити текстильну брошку з використанням зазначеного матеріалу, підготуйте фетр червоного кольору, червоний дрібний бісер і нитки в тон, білу атласну або мереживну стрічку, наповнювач для брошки і основне кріплення для неї.

Хід робіт:

  • З відрізу фетру виріжте два однакових серця з урахуванням невеликого припуску на шви;
  • Отримані деталі складаються лицьовою стороною один одному і зшиваються з залишенням невеликого отвору;
  • Заготівлю вивертають, набивають синтепоном і зашивають до кінця;
  • Лицьову частину декорують бісером, імітуючи розтяжку кольору;
  • На зворотному боці пришивають білу стрічку, оформляючи акуратні складки.

Залишається тільки зафіксувати булавочное кріплення, і авторська фетровий брошка готова.

Дитячі брошки своїми руками

Приміряти на себе настільки стильний аксесуар як брошка можуть люди будь-якого віку: дорослим, солідним жінкам прикраса допоможе доповнити стилістичний образ, а юним модницям — виділитися з компанії.

Фігурки у вигляді улюблених мультгероїв і тварин, флористичні композиції стануть відмінним доповненням дитячого гардеробу. До створення брошки ви можете залучити дитину, поєднавши приємне з корисним — це не тільки допоможе становлення дрібномоторному навичок, але і ще більше зблизить вас.

Прикраса в техніці канзаші

Канзаші — це мистецтво родом із стародавньої Японії, чия суть полягає у виготовленні флористичних композицій і поодиноких квітів з нарізаних і оброблених смуг тканини.

Спочатку творити в цій техніці дозволялося тільки чоловікам — добре, що в наш час підлогу майстри не грає ролі в творчості.

Хід робіт:

  • Заздалегідь підготуйте пінцет, запальничку, ножиці і відрізи тканини або атласні і репсові стрічки;
  • З вибраних матеріалів зробіть заготовки 5*5 см, складіть квадрати по діагоналі і ще два рази навпіл;
  • Видаліть частину заготовки, де видно шари тканини, і «запаяти» її запальничкою;
  • Аналогічно проведіть роботи з іншими заготовками, чия кількість буде залежати від пишноти майбутнього бутона;
  • Зшийте деталі ниткою і сформуйте квітка.

Отриману композицію з допомогою клею фіксують на фетровому заготівлі за її розміром, а потім доповнюють шпилькою.

Брошка з джинсової тканини і намистин

Виконати цю роботу досить просто, при цьому виглядає джинсова брошка елегантно і стильно. Для її створення підготуйте наступні матеріали та інструменти:

  • Джинсовий матеріал (відтінок підберіть виходячи з ваших уподобань), орієнтовний розмір відрізу — 6*20 см;
  • Голка і нитки в тон основі;
  • Стеклярус, бісер, намистини суміжних синьо-блакитних відтінків;
  • Картон або щільний фетр;
  • Клей;
  • Шпилька для брошки.

На аркуші паперу зробіть шаблон у формі яблука і перенесіть його на тканину; виріжте заготовку без будь-яких припусків.

Олівцем або кравецьким милом зробіть ледь помітні начерки майбутніх місць кріплення намистин, а потім зафіксуйте їх за допомогою нитки. Додатково на поверхні майбутнього яблучка зробіть рядок, що імітує природні форми плоду.

Наступним кроком закріпіть джинсову деталь на фетровому або картонній основі, обробивши краю петельним декоративним швом. Залишається приклеїти фурнітуру з оборотної сторони, щоб її можна було використовувати за призначенням.

Покрокові майстер-класи з використанням готових шаблонів

Виготовлення будь-якого виробу варто починати зі створення ескізу та його схематичного відображення на папері. Досвідчені майстри здатні вибудувати лекало сходу, орієнтуючись на особливості своєї задумки, а ось початківцям рукодільниця ми рекомендуємо скористатися готовими шаблонами.

Сучасна брошка з шкіряними елементами

Аксесуар, зроблений своїми руками, цінується подвійно. Головною перевагою такої роботи є не тільки унікальність авторського дизайну, але і можливість створення прикраси під свій стиль.

Брошки з шкіри чудово поєднуються з теплими в’язаними светрами, так і з драповим пальто, а їх виготовлення не вимагає наявності спеціальних шкіряних інструментів і навичок.

Хід робіт:

  1. На полотно натуральної шкіри переведіть лекало необхідних елементів і виріжте їх без додаткових припусків. Таких деталей буде кілька — 8 великих овальних пелюсток, 8 маленьких, кілька довгастих листків, коло і прямокутник для створення серцевини;
  2. По периметру пелюсток зробіть не глибокі надрізи;
  3. Краї елементів обробіть за допомогою відкритого вогню (запальнички або свічки);
  4. Візьміть вирізаний прямокутник і відступивши 5 мм від краю зробіть надрізи по всій довжині за типом бахроми;
  5. Всі деталі помістіть в клей ПВА, відіжміть і надайте необхідну форму, дочекайтеся їх висихання;
  6. З круглого відрізу сформуйте серцевину, набивши його будь-яким ватним наповнювачем, і прикрасити намистинами;
  7. Навколо серцевини оберніть прямокутник з бахромою і зафіксуйте край;
  8. Приступаємо до формування самого квітки — всі пелюстки приклеюються по черзі.

Коли квітка готовий, на його зворотному боці кріплять круглий шматочок шкіри за розміром і шпильку.

Модні аксесуари з натурального і штучного хутра

Хочете навчитися своїми руками створювати унікальні авторські речі з натуральних матеріалів? Спробуйте почати з хутра — техніка роботи з ним досить проста, а саму основу можна придбати в будь-якому профільному магазині. Для створення брошки вам знадобляться обрізки хутра (наприклад, норки), екошкіра, ножиці, клей ПВА і фурнітура для прикрас:

  • З хутра виріжте 7 однакових деталей у формі кола діаметром 2 см;
  • Нагрійте суху сковороду і помістіть елементи опушенням вгору, дочекайтеся поки ворс не почне підніматися;
  • З допомогою клею сформуйте з одержаних півсфер помпони;
  • На заготівлю з шкіри приклейте хутряні помпони в хаотичному порядку.

Доповніть композицію листям з тонкої шкіри і намистинами в тон, а потім зафіксуйте шпильку.

Різьблені дерев’яні брошки

Дерев’яні брошки однаково чудово виглядають і на верхньому одязі, і на піджаках, і на сумках. Єдина важлива умова шкарпетки, що відрізняє їх від аналогів з іншого матеріалу, це забезпечення максимального захисту від вологи.

Для виготовлення аксесуара можна використовувати готові дерев’яні заготовки, вирізані лазером на виробництві та продаються в профільних магазинах для творчості, або зробити їх самостійно.

Другий варіант затратніше як з фінансової сторони, так і з боку витрачається часу, тому початківцям майстрам рекомендується вибирати вже готові елементи. На зворотному боці обраної заготовки пистолетным клеєм кріплять фурнітуру для майбутньої брошки і за необхідності додатково декорують прикраса акриловими фарбами, глітером або стразами.

Існує безліч доступних майстер-класів зі створення брошок з безлічі підручних повсюдно доступних матеріалів — полімерної глини, фоамирана, фетру, декоративних намистин і каменів, шкіри і навіть дерева.

Щоб в кінцевому підсумку виріб вдало вписалося в образ і гармоніювало з усіма його складовими, важливо приділити увагу попереднього обмірковування його деталей — фактури, конструкції, стилістичних особливостей. Подібний аксесуар буде являти собою справжній ексклюзив, унікальне творіння, цінне своєю неповторністю і авторським шармом.

Нові фото ідеї саморобної брошки