Будиночок для кішки своїми руками (126 фото): покрокова інструкція виготовлення будиночка з коробки, дерева, поролону, паперу, фанери

Керівництво, як зробити затишний будиночок для кішки своїми руками з підручних матеріалів, таких як фанера, картонна коробка або стара футболка. Поради майстра з вибором креслення, фотографії готових конструкцій.

Багатьом людям подобається тримати в будинку різних тварин. Особливо популярністю користуються ласкаві і красиві кішки. Незалежно від походження улюбленого вихованця, йому потрібна турбота і належний догляд.

У дикій природі подання очеретяних котів про надійному укритті реалізуються у вигляді невеликих будиночків, сплетених ними з пагонів рослини. В домашніх умовах власники можуть також зробити для своїх кішок деяку подібність природного будинку з очерету, використовуючи різні матеріали.

Особливості котячого будиночка

Породистому кошеняті або простому тварині, взятому з притулку, однаково потрібно створення відповідних умов життя. Протягом багатьох сторіч кішки жили поруч з людьми, допомагаючи зберігати харчові припаси від нападів дрібних гризунів.

Вони самі знаходили для себе затишні куточки, де ховалися від різних небезпек або виводили потомство. Будучи високо-соціальними тваринами, представники котячої родини воліють самотній спосіб життя і потребують у власному життєвому просторі.

Найчастіше господарі пропонують в якості котячого місця м’яку лежанку або стару ковдру, складена в кілька шарів. Однак вихованці намагаються сховатися в який-небудь ящик або в тихе місце за великої меблями. Кішки намагаються таким чином відчути себе в безпеці і гарненько відіспатися в закритому просторі. Вони приносять у вибраний затишний куточок свої іграшки або залишки ласощів.

У зоологічних багатьох відділах супермаркетів можна придбати готові будиночки для домашніх кішок. Вони зроблені з різних матеріалів і добре пристосовані для життя вихованців різних порід.

Однак можна зробити непогану конструкцію, найбільш підходящу для конкретних умов утримання домашніх котів. Власники, в даному випадку, можуть врахувати звички свого улюбленця і вибрати натуральні матеріали для виготовлення котячого будиночка.

Як зробити будиночок для домашньої кішки своїми руками: різні конструкції?

Робити будиночок для домашнього вихованця своїми руками не тільки корисно, але й цікаво, особливо якщо в процесі беруть участь діти. Параметри виробу повинні відповідати віку, розмірів і кількості тварин.

Кішка з маленькими кошенятами буде почувати себе спокійно в обмеженому просторі з двома отворами для входу і виходу. Лази не повинні бути дуже маленькими, так як мати переносить малюків в зубах. Також вони не повинні бути розташовані один навпроти одного.

Одинокий кіт будь-якого віку віддасть перевагу невеликий затишний будиночок, розташований на деякій висоті від підлоги. Якщо в родині живе кілька кішок різного віку, то вони рідко селяться в одному будиночку.

Як правило, саме зручне місце займає найбільша і сильна тварина, залишаючи іншим решту територію. В такому випадку, власникам треба подумати про кількох будиночках, об’єднаних в одну конструкцію. Вони можуть бути пов’язані один з одним переходами з труб або інших зручних для лазіння сполук.

Внутрішній простір будинків і навколишній їхній простір також можна обладнати спеціальними пристосуваннями для відпочинку і занять домашніх кішок.

Гамак і облаштована лежанка

Оригінальним аксесуаром для обладнання котячого куточка може стати невеликий за розмірами гамак, підвішений за чотири куточка. Його можна прикріпити до якого-небудь предмету меблів, звернувши увагу, яке місце віддає перевагу домашній вихованець.

Зовні будиночка кішки люблять лежати на м’якій підстилці, спостерігаючи за подіями в приміщенні з невеликої висоти. Лежанка може бути підвішеною або влаштованої на спеціальній полиці, з м’яким матрасиком для зручності вихованця.

Будиночок у вигляді будки

Конструкція у вигляді куба або паралелограма вважається найбільш комфортною для облаштування відокремленої котячого місця. Якщо дах зробити знімною, то буде набагато легше здійснювати прибирання та догляд за твариною. Такий будиночок не повинен бути занадто великим, достатньо розрахувати його так, щоб дорослий кіт міг вільно витягнутися в ньому.

Компактна і оригінальна меблі

Багатьом господарям домашніх кішок подобається фотографувати і спостерігати своїх підопічних серед оригінальних предметів, що нагадують справжню меблі. Для них роблять маленькі копії диванів, кашпо або затишних ліжечок. Схожість з людськими постелями їм надають спеціальні засоби, прикрашені вишивками і візерунками.

Зони відпочинку, вбудовані в меблі

Оскільки кішкам подобається влаштовувати собі укриття в шафах і тумбочках, то можна виділити для них частина меблів, облаштувавши там справжній будиночок для домашнього улюбленця.

Отвір для входу тваринного всередину меблів вирізається лобзиком. Непогано влаштовуються коти на різних полицях, етажерках та підставках. Їх можна трохи підзаробити, выпилив додаткові отвори для лазів або додавши драбинки. Зсередини меблева конструкція обшивається м’якою тканиною або повстю, а вниз укладається м’яка підстилка.

Як вибрати матеріали основи будиночка для кішки?

З підручних матеріалів можна вибрати найбільш підходящі для пристрою міцної конструктивної основи під котячий будинок. Незважаючи на мініатюрні розміри домашньої тварини, його активна діяльність, стрибки і біганина можуть пошкодити занадто легке спорудження.

Тому слід вибирати досить міцні предмети, такі як великі плетені кошики, дерев’яні куби, вігвами, зібрані на металевому каркасі. Також підійдуть багато предметів побуту, з яких власники зможуть зібрати зручний і надійний будиночок для улюблених кішок.

Картонні коробки

Тільки дуже спокійна кішка зможе прожити в одному і тому ж картонному будиночку більше декількох місяців. Такий матеріал можна використовувати у якості тимчасового житла, яке згодом замінюється на більш міцне.

Фанера

Фанеру можна виділити, як найбільш підходящий матеріал для самостійної збірки будиночка для будь-якого домашнього тварини, крім гризунів. Деревину легко обробляти, з’єднувати і експлуатувати. Для роботи з фанерою не треба володіти спеціальними навичками або складними інструментами.

Дерево

Натуральна деревина прослужить довше інших матеріалів, якщо зробити з неї міцний і надійний котячий будинок. Бічні поверхні в цьому випадку можна покрити фарбою на водяній основі, а на нижню площину укриття покласти матрац, набитий сухою травою. Домашній вихованець буде почувати себе не гірше, ніж у природних умовах.

Тканина

М’який будинок з штучного хутра підійде котам, які люблять ховатися під ковдри або під речі господаря. Його можна прати або чистити пилососом, також як будиночки з ковроліну, повсті та інших видів оббивної тканини. З них можна шити об’ємні подвійні прострочені ніші із зручним входом, наповнюючи їх синтепоном або поролоном.

В залежності від жорсткості матерії, такий будинок для кота може зберігати об’ємну форму.

Як зробити будиночок для кішки з побудовою креслення і визначенням розміру?

Вказівка розмірів окремих деталей майбутнього будиночка допоможе більш точно підготувати деталі і зробити дійсно зручне житло для вихованця. Вимірювання основних розмірів кота і спостереження за його звичками підкажуть розміщення входу і його діаметр. Зазвичай габарити будиночка для кота варіюються в межах квадрата 50Х50Х50 див.

Якщо виріб буде мати оригінальні форми, то треба заготовити креслення, розрахувавши додаткову площу на декоративні деталі.

Поетапна інструкція для початківців: будиночок з когтеточку

Складання будиночка з дерев’яних деталей можна реалізувати, використовуючи підручні матеріали і найпростіші інструменти.

  1. Вирізані з паперу креслення стін і даху треба перенести на дерев’яні площині.
  2. Всі місця зрізів слід зашліфувати, щоб вони не стали причиною скалок.
  3. У двох обраних площинах треба вирізати отвори для входу за допомогою лобзика.
  4. Потім всі деталі збирають за допомогою шурупів, цвяхів або куточків.
  5. При необхідності, усі площини обтягують, оббивають або обклеюють м’якою тканиною.
  6. Кігтеточила можна зробити з відрізка труби, обтянув її міцним шнуром, закріпленим на силіконовому клеї.

Вирізавши оригінальну форму з дерева або фанери, слід зробити в ній отвір для когтеточки, закріпивши її поруч із будиночком.

Майстер-клас по створенню великого вуличного будиночка

Для тварин, які живуть на вулиці, можна зробити зручний будиночок, щоб вони ховалися в ньому від негоди і небезпек. Таке житло має бути піднесено над землею на спеціальних підставках. Його також можна закріпити на дереві або стіні сараю. Легше всього використовувати для цих цілей стару тумбочку.

  1. Треба видалити від меблів всі непотрібні деталі.
  2. При необхідності можна зробити отвори над полицею, якщо кілька котів.
  3. Бічні стінки утеплюються пінопластом або повстю.
  4. Внизу кожного відділення слід укласти теплі матраци або шматочки штучного хутра.
  5. Зовні будиночок треба обернути товстою плівкою, щоб він не намокав від опадів.
  6. Над входами можна розмістити шматочки щільної тканини, що закриває внутрішнє приміщення від холоду, але не заважає тваринам входити і виходити з укриття.

Добре накрити передню частина котячого будинку козирком, зроблених із пластику, металу або шиферу. Можна підвісити його на стіну будинку або підсобного будови, щоб тварини могли почувати себе в безпеці і благополучно пережити холодну пору року.

Нові фото ідеї саморобних будиночків для кішок