Кашпо своїми руками (100 фото): майстер-класи для початківців по виготовленню декоративних горщиків для квітів з гіпсу, цементу, мотузки і гілок

Керівництво, як зробити оригінальне кашпо для квітів своїми руками з природних і підручних матеріалів. Фотографії творчих задумів, ідей, незвичайних способів прикраси готової підвісний вироби.

При наявності безлічі квітів в інтер’єрі використовуються різноманітні кашпо. З ними можна кардинально змінити обстановку приміщення, надавши індивідуальну родзинку.

Що таке кашпо?

Згодом квітковий горщик має не презентабельний зовнішній вигляд. Тому часто господині використовують кашпо (з франц. «захований горщик») – точне визначення. Щоб не нашкодити коріння рослин переносять старий горщик красиве кашпо, тобто прикрашають його нової «одягом».

Визначення! Кашпо – це будь-яка декоративна ємність, виріб без дренажного отвору, куди можна поставити горщик з квіткою, рослиною, кущем. Іноді у продажу вироби з піддоном, щоб зайва волога стікала з грунту.

Різноманітні квіти розводять вдома, на дачі і в офісах. Це створює особливу ауру, комфорт, насичують приміщення киснем. Таке єднання з навколишнім світом важливо в умовах величезних мегаполісів, де завжди проблеми з екологією.

Види кашпо

За своїм призначенням кашпо можуть бути:

  • Кімнатні більш компактні. Для кожної рослини вибирають оптимальний обсяг і форму з урахуванням кореневої системи і розгалуженості. Розташування має також велике значення.
  • Садові – великих розмірів, їх розміщують в зонах відпочинку. Ефектно виглядають у вхідних дверей. Моделі середніх розмірів добре виглядають уздовж садових доріжок. А невеликі – в затишній альтанці або повісити на паркан.

Розрізняють 4 моделі по способи розміщення.

Великі підлогові

Можуть бути як у квартирі, заміському будинку, так і в саду, в середині квіткової клумби, по боках доріжок, огорожі та ін. Підлогові вироби можуть мати підставки, незвично виглядають багатоярусні моделі.

Підвісні

Інша назва – ампельні кашпо використовують для балконів (лоджій), для прикраси альтанок, сходів, над підвіконнями усередині кімнат, в зимових садах заміських будинків. Підвісних кашпо потрібні надійні кріплення. Це міцні мотузки, дріт, спеціальні гачки для підвішування до стелі або верхніх балок приміщення.

Настінні

Для цих кашпо потрібні спеціальні тримачі, так як їх розташовують на вільних стінках. Вони можуть бути розташовані всередині квартир і будинків або на зовнішній стороні.

Так в деяких країнах в моді в настінних кашпо вирощувати рослини з неймовірно довгими стеблами з густим листям, які ефектно закривають усі зовнішні стіни будинку.

Мініатюрні настільні

У моду входять маленькі моделі, адже в стилістику мінімалізму не вписуються великогабаритні речі. Особливо любителям бонсая, або колекціонерам крихітних кактусів. Настільними моделями можна прикрасити підвіконня, столи, полиці шафи і тумбочки.

Як зробити кашпо своїми руками: підбір матеріалу для роботи

Для саморобних кашпо, особливо для дачних варіантів можна вибрати будь-який матеріал. У садових саморобних виробах можна врахувати всі нюанси поливу кожної рослини (кущів), щоб будь горщик можна було легко дістати.

Цемент

Цікаві екземпляри можна створити з цементу й мішковини (цупкої тканини тощо). Для цього потрібно обернути відро (таз) сухий мішковиною, потім занурити в розчин цементу і надати форму. Після цього накрити мокрою ганчіркою і залишити на 12 годин (бажано на добу). Після застигання цементу, потрібно лише прибрати основу і наше кашпо готово. Будь-якою фарбою пофарбувати виріб, всередину розмістити рослини.

Мотузка

Старе кашпо можна легко оновити, якщо обмотати його шнуром або мотузкою. Мотузковий декор по краях у вигляді гуртків, квітів, бантів і приклеєних гудзиків, мушель, камінців змінить стару ємність.

Дерево

Самий доступний матеріал – дерево. З нього можна створити більш вишукані моделі, ніж з бетону. Рекомендують створювати цілі дерев’яні композиції з дощок. Для міцності і стійкості до примх погоди краще пофарбувати їх фарбою, а зверху покрити лаком для захисту. В роботі простіше зробити квадратні (прямокутні) форми, але, якщо хочете щось особливе, краще поекспериментувати з різними формами.

Бетон

«Шедевр» з бетону робиться аналогічно цементному. Для основи підійде непотрібна каструля або відерце. Але готовий виріб легше буде отримати з пластмасових ємностей. У маленьких бетонних кашпо добре виживуть сукуленти. В один виріб можна посадити кілька примірників.

Гіпс

Використовувати можна і гіпс, виконати етапи робіт також, як з бетоном або цементом.

Глина

Виліпити з них ємність будь-якої форми теж просто. Всередину поміщають горщик з рослиною.

Газетні трубочки

Якщо багато старих газет, їх можна згорнути в тонкі трубочки, склеїти. Пофарбувати. Потім як лозою починати від кола, овалу (денця) і сплести ємність будь-якої форми і обсягу.

Єдина умова – воно боїться вологи, на вулицю не виносити.

Джут і картон

Нам потрібно міцна основа, нам знадобиться: картон, джут, шпаклівка, крафт папір і хороший клей ПВА.

Етапи робіт:

  1. Спочатку потрібно зробити картонний ящик, зовні приклеїти до нього широкі смуги з картону з невеликими проміжками. Можна всередині ящик розділити картоном на 2 частини для двох невеликих рослин.
  2. Шматочками крафт паперу обклеїти верхні краї і внутрішні кути вироби, так буде виглядати акуратніше. Зверху папір також проходимо пензликом з клеєм.
  3. Потім сухим пензликом нанести шпаклівку, так вийде імітація дощок з дерева. Потім пофарбувати акриловою фарбою 2-х відтінків під дерево коричневою, а потім зверху білою. Це підкреслить візерунок дерева.
  4. Коли виріб висохне, вона вже не буде нагадувати картон.
  5. З зовнішньої сторони краще в декілька шарів посередині потрібно обмотати джутової мотузкою (краще з 4 ниток) для збільшення обсягу.

В якості декору можна мотузку прикрасити квіткою, бантиком, черепашками, гудзиками, морськими зірками та ін.

Рада! Необов’язково для рослин використовувати горщик. Цілком підійде нижня частина пластикової пляшки від молока, соку. Верхній край краще докласти до гарячого праски, щоб не були гострими. У нього посадити рослину.

Як зробити кашпо своїми руками для квітів на дачі?

У продажу є чудові ідеї для створення кашпо з підручних засобів:

  • Оригінально виглядають кашпо «на ніжці».
  • Світяться вироби стануть додатковим джерелом світла.
  • Об’ємне кашпо у формі кулі підійде навіть для декоративних кущів.

Красиві садові кашпо

Незвичайні і красиві кашпо виходять із пластикових пляшок:

  • Усередині пляшки можна прорізати смуги, потім вивернути її і склеїти кришку з денцем. Тримаючи на нитці (гілочки) пофарбувати в будь-який відтінок з балончика з фарбою. Коли висохне, вийде яскрава неординарна штучка, хоч на виставку. Всередину ставиться горщик із квітами.
  • Великі ємності з-під води 19 л і більше також підходять для садових фігурок. Таким чином можна створити велику свинку (їжака, собачки, ослика і ін), а на спинці вирізати прямокутник для горщиків. Таке кашпо на дачі всіх повеселить.

У дачного високого паркану добре виглядають високі підлогові вази кашпо з гарним декором: черепашками, камінчиками, ґудзиками та ін. їх Можна цікаво пофарбувати.

Дуже ефектно виглядає дерев’яний млин, де по боках багатоярусні ящики з оберемками квітів.

Половина бочки з підставкою. Велика зручна ємність для пишних квітів чи кущиків. Її пофарбувати і покрити лаком.

Незвичайні фігурні кашпо для вулиці

Відро

Якщо шкода викинути старе відро, з його можна зробити виріб в стилі французького провансу. Розфарбувати тематичним зображенням, можна оформити стрічками, тасьмою. А всередину, звичайно, краще французьку лаванду.

Стовбур дерева

У саду завжди знайдеться товстий чурбачок. У середині зробити поглиблення для обраних горщиків. З зовнішньої сторони йому можна надати свій візерунок або пофарбувати натуральний, зверху покрити прозорим лаком. Навіть великі гілки папороті або іншого розлогого куща буде виглядати і волати захоплення гостей.

Старі сумки

Рослини озонують кімнатне повітря, тому їх завжди розводять в будь-якому приміщенні. Якщо огорожу маємо зубці, на них сміливо можна повісити старі сумки, а ручки стануть незвичайними підвісами. Всередину багато місця для квітів.

Плетена корзинка

Оновити можна, обклеївши її камінчиками, мушлями.

Старий чемодан

Його розкрити, розфарбувати цікавими картинками і всередині зробити клумбу.

Велосипед

Пофарбувавши старий велосипед, на ньому теж можна створити кілька місць для розміщення рослин. Легко і креативно.

Прищіпки і консервна банка

Ємності від консервів чим не оригінальне кашпо? Невеликий горщик легко поміститься усередині консервної банки. Її навіть можна не фарбувати, дерев’яними прищіпками обійти ємність по колу – ось і готовий виріб. Для краси можна заздалегідь пофарбувати кожну прищіпку.

Навіть рвані черевики, гумові чобітки і старий чайник – відмінні моделі для виробів.

Поради як зробити підвіси для кашпо в домашніх умовах

Для зміцнення підвісу різноманітних кашпо використовуються карабіни до гачкам. Їх можна розташувати в арці, на стіні, стелі або огорожі. Якщо рослини маленькі, можна закріпити кашпо на балконних перилах.

Макраме

Для невеликих рослин і квіток ідеальні кашпо, пов’язані в техніці макраме. Починають з верхнього кільця, потім переходять до плетіння довгих ниток з декількох товстих шнурів для макраме, приміром, 4 напрямки по 2 або 4 нитки в кожній. Розмір кашпо вибрати під рослину.

Рада! Можна без особливих знань макраме просто зв’язати сусідні нитки вузлами на певній відстані, між нитками вплести великі намистини. Після 3-4 рядів мінімум, всі нитки пов’язуємо в один великий міцний вузол. Бахрома повинна вільно висіти, можна на ній зробити пензлика з кульками або ін.

При бажанні можна ускладнити орнаментом, чітко дотримуючись обраної схемою.

Надихнувшись нашими ідеями, ви завжди знайдете будинку непотрібні речі, які стануть основою композиції для кашпо.

Нові фото ідеї саморобних декоративних кашпо