Латка на джинси вручну і на машинці: 10 способів, як зашити дірку між ніг, на сідницях и колінах своїми руками

Ставимо красиву латку на джинси на машинці і вручну, легко і швидко своїми руками. Фотографії непомітних способів від кравця з порадами та рекомендаціями щодо вибору підходящого матеріалу.

Більшості людей властиво позбуватися речі, як тільки вона втратила свій первісний товарний вигляд, не даючи їй ні шанс на друге життя або переробку. В такому явищі великий вплив зробила так звана культура споживання — маркетологи вже багато років вміло вселяють споживачам необхідність постійного оновлення гардеробу.

Чи справді це так, і від гарного, хоч і трохи застарілою одягу, здатною прослужити вам ще кілька років, варто позбуватися? Наша відповідь — ні! У цій статті ми розповімо, якими способами можна привести джинси з невеликими прогалинами в належний вигляд за допомогою декоративних і непомітних латок.

Робимо заплатки на джинси вручну і на машинці:

Оновити застарілі джинси і дати нове життя потертим штанів можна озброївшись підручними швейними матеріалами — мереживом, нитками муліне і отрезами тканини. Вибір конкретної техніки роботи не повинен обмежуватися місцем кріплення латочки, він може ґрунтуватися на різноманітті сучасного сировини і тонкощі роботи з ним. Пропонуємо вам розглянути найбільш цікаві ідеї декорування джинсів, доступні для втілення навіть початківцям майстрам.

Порада: перед тим як приступити до формування латочки, визначитеся з її видом. Клапоть, що закриває пошкоджене місце, може бути накладними, втачним, потайним і навіть декоративним в залежності від особливостей штанів і інтенсивності їх пошкодження.

Накладні латочки для колін

Виявили потертості на колінах джинсів підлітки напевно прийдуть в захват від нового образу, а ось представникам більш дорослих вікових груп така новина навряд чи принесе задоволення.

Приховати подібний дефект допоможуть накладні заплатки, які за аналогією зі своєю назвою кріпляться шляхом накладання зверху. Варіацій роботи безліч: як латки можна використовувати шкіряні відрізи, пласти мережива або елементи «рідний» тканини.

Перед тим як поставити обрану латку на джинси, краю прорізу необхідно обробити обметочным швом. Після цього відріз тканини кріпиться до місця діри спочатку обметочным швом, а потім фіксується на машинці. За бажанням можна додатково декорувати латку намистинами або стразами, звичайно, якщо це буде доречно.

Як поставити заплатки між ніг: спосіб з подкладным відрізу

Основне місце зносу більшості штанів, виконаних з цупкої тканини начебто джинса, це область між ніг. Такий природний процес відбувається в результаті природного тертя на систематичній основі. Виправити прикру ситуацію можна наступним чином:

  • Розпір з’єднувальні шви у зазначеній галузі;
  • Відпрасуйте матеріал штанів;
  • За допомогою ножиць усуньте дефектні ділянки;
  • Викройте латочки в дзеркальному відображенні;
  • Пришийте деталі з’єднувальним швом.

Такий метод латки буде оптимальним у разі використання аналогічного матеріалу, щоб виріб виглядав цілісно і гармонійно.

Види кріплення латочок

Завдяки особливостям сучасної моди потертості, дірки і латочки на одязі стали свого роду прикметною стилістичною рисою образу, хоча ще кілька десятків років тому такий прояв індивідуальності вважали ознакою бідності і неспроможності.

Такі декоративні доповнення на джинсах наносяться більшою мірою в заводських умовах. Діри, які утворилися в процесі шкарпетки, виглядають не так естетично, тому краще позбутися від них за допомогою машинної або ручної заплатки.

Ручна штопання: непомітні латочки з ниток

Незважаючи на те, що останнім часом популярність ручної штопання помітно впала, саме така техніка дозволяє контролювати весь процес. Серед майстрів швейної справи відомий так званий спосіб полотняного переплетення, алгоритм виконання якого відносно простий.

  • Обріжте нитки, виступаючі на краях дірки, і обмітайте область по краю профільним швом;
  • Натягніть і закріпіть область майбутньої штопання в п’яльця;
  • Ниткою в тон основного полотна формуються горизонтальні поперечні шви з закріпленням стібків нижче дірки;
  • Аналогічно виконуються поздовжні стібки, при цьому нитки переплітаються аналогічно полотняному плетіння.

Зворотна й лицева сторона заплатки на виробі будуть ідентичні. Такий метод дозволяє заштопати щодо мініатюрні потертості.

Латку на швейній машинці

Найбільш ефективною і відомою формою машинної штопання вважається зигзаг. Для реалізації подібної ідеї під місце майбутньої заплатки підкладають шматок тканини, за розміром трохи більше самої діри, і фіксують його нитками в тон.

Подальша процедура може виконуватися як суміжними по кольору нитками, так і різко контрастними для посилення декоративного ефекту. Виконання зигзаговой заплатки найчастіше відбувається за схемою трикутника або квадрата. Зверніть увагу, що тканина поруч з місцем штопання протреться, якщо ви сформуєте занадто щільний шар рядків.

Ідеї декоративних латок на джинсах

Усунути прогалини і стирання плетіння ниток тканини цілком реально, однак, зробити це непомітно не завжди виходить. У цьому випадку на допомогу приходить декорування — ідея, заснована на заміщення звичайної обробки прикрасою спеціальними елементами, такими як намистини, мереживо, шкіра або нашивки.

Латку на дитячих речах: кращі ідеї оздоблення

Дитячий одяг відрізняється особливим кроєм я яскравістю використовуваних матеріалів, а значить і латочки на ній повинні бути відповідними. Шви, що фіксують декоративні латки на брюках, слід робити максимально безпечними, виключивши «стирчать» елементи за типом гудзиків, намистин і бахроми.

Оптимальним варіантом у даному випадку стане використання нашивки, вишивки або тематичної аплікації на клейовій основі, придбати які можна в найближчому магазині для творчості.

Сюжет заплатки при цьому може бути різноманітним — квіти, рослини, мультиплікаційні герої, казкові персонажі, тварини і багато іншого.

Цікаві варіанти для жіночих джинсів

Сучасне віяння моди на «рвані» джинси залишають широкий простір для творчості, основною специфікою якого є декорування одягу. В якості цікавих варіантів можна розглянути наступні ідеї:

  • аплікація зі шкіри та хутра;
  • термонаклейки;
  • розпис акриловими фарбами;
  • латки з мережива і перлинних намистин;
  • контрастна декоративна строчка;
  • використання ланцюжків і заклепок.

При цьому стиль оформлення штанів може бути досить різноманітним — від легкого і вишуканого романтизму до яскравої еклектики.

Стильні латочки для чоловічих джинсів

Латку на одязі сильної половини людства мають бути відповідними — спокійними і базовими або абсолютно брутальними. Механічні пошкодження на помітних місцях можна залатати отрезами однотонної шкірою, вшитою в бічні шви джинсів, або денімом, схожим по щільності з вихідним.

Інший більш радикальний спосіб — штучне збільшення дір шляхом деформування і витягування ниток на її краях, званого в народі «размохрение».

Ідеї декору мініатюрних дефектів

Менш помітні дефекти вдається усунути більш ефективно, оскільки в цьому випадку спектр допустимих варіантів декорування значно розширюється. Такий спосіб латання дірок дозволяє стилізувати джинси в рамках свого гардеробу, грамотно доповнюючи його.

Мереживні візерунки

Конкретний заплаточный матеріал зазвичай підбирається в залежності від кольору деніму і його щільності. Для білих і світло-блакитних джинсів крою скінні, бойфренд або момс ідеально підійде біла крупноячеистая сітчаста тканина або мереживо аналогічного кольору.

Найпростіший спосіб фіксації мереживний вставки — розправити її на джинсах, зафіксувати шпильками, а потім пришийте вручну дрібними стібками. Додаткової фіксації можна досягти за допомогою спеціального текстильного клею, однак, в цьому випадку місця нанесення клейового складу знайдуть велику щільність. Таким чином навіть ті моделі брюк та шортів, які вже багато років вважаються застарілими та неактуальними, можуть отримати шанс на нове бачення.

Шкіряні вставки

Шкіряні вставки на джинсах виглядають ефектно і благородно. В якості основи для заплатки можна використовувати екошкіру зі старих і вже непотрібних речей — рукавичок, шкіряних курток або сумочок.

В цьому випадку деталі майбутнього виробу вирізаються за певним шаблоном з запасом в 0,5-1 см і приклеюються до джинсі, а потім фіксуються з допомогою швейної машинки. Іншим більш легким варіантом стане покупка готової композиції з шкіри в профільних магазинах для рукоділля або використання геометрично чітких фігур, які не потребують такої кропіткої роботи.

Прикраса намистинами і стразами

Для усунення незначних дефектів і одночасного декорування і стилізації вироби часто використовують стрази і дрібні намистини, представлені в широкому асортименті.

Вибір зовнішнього вигляду, форми і розміру суто індивідуальний і має спиратися в першу чергу на ваші особисті уявлення про красу. Найчастіше таким чином прикрашають краю задніх кишень і закоти штанів, однак існують і інші, більш яскраві варіанти. Ви здивуєтеся, але з різнокаліберних намистин можна скласти цілі композиції, здатні приховати потертості і відвернути від них увагу.

Обіграти дірки на колінах допоможуть стрази гарячої фіксації і заклепки. Для цього попередньо необхідно витягнути кілька ниток прорізи, надавши їй вигляду бахроми, а потім продумати розташування декоративних елементів зверху і знизу від дефекту.

Потерті і здавалося б безнадійно застарілі джинси можуть отримати друге життя і прослужити вірою і правдою ще не один рік, якщо докласти до цього трохи зусиль. Сподіваємося, що схеми та ідеї латочок, описані в цій статті, надихнуть вас на нові творчі звершення.

Фото ідеї красивою заплатки на джинси