Як прикрасити ялинку на Новий рік своїми руками – 111 нових фото ідей прикраси ялинки стрічками, гірляндами, кульками, новорічними іграшками, дощиком і мішурою

Поради, як модно прикрасити ялинку на Новий рік своїми руками використовуючи для цього яскраву гірлянду, кольорову мішуру з срібним і золотим дощиком, кулі, іграшки у вигляді Діда Мороза і Снігуроньки.

Пам’ятайте причину, по якій практично щороку доводиться придбавати або виготовляти нові ялинкові іграшки? Правильно, справа або в бажанні прикрасити новорічну красуню по-новому, або в зміненій ялинкової моди. Так-так, поняття «тренд» застосовно і елочному дизайну, а щоб переконатися в цьому, досить уважно придивитися до святкових листівках різних років і епох.

Традиція прикрашати ялинку вдома: хто придумав?

Новорічна ялинка – спадкоємиця різдвяного дерева, яке спочатку прикрашали яблуками як символом забороненого плоду і печивом (вафлями), що символізували спокута гріха і причастя.

Існує кілька версій, пов’язаних з появою традиції прикрашати саме ялина. Згідно з однією з них германські народи в дохристиянське середньовіччі перед настанням нового року йшли в ліс, прикрашали пухнасту ялинку свічками і кольоровими тканинними стрічками, щоб потім здійснювати культові обряди.

З прийняттям нової віри гарна традиція не зникла, але набула нового сенсу, а ялинки стали приносити до дому, прикрашати солодощами, квітами і, звичайно, свічками. Так ошатна ялинка стала частиною різдвяних свят. А перша письмова згадка про «різдвяному дереві з прикрасами» відноситься до 1539 році.

У Росії традиція прийшла через кілька століть: при Петрі I ялиновими лапами прикрашали фасади будівель або ворота, а всередину російських будинків ялинки «увійшли» тільки на початку 19 століття.

Безумовно, на нашому ґрунті європейська традиція зазнала ряд змін, придбала індивідуальні риси та елементи, однак в останні десятиліття спостерігається тенденція до згладжування «національних ялинкових» відмінностей, а також знову набирають популярність солодкі і саморобні прикраси.

Підготовка декору для прикраси ялинки на Новий рік

Тренд на унікальність іграшок, ручну роботу і екологічність матеріалів продовжить бути основним, тому вже зараз можна підбирати ідеї для ялинки.

Перше завдання, яке належить вирішити до моменту підготовки декору – стильове рішення. Безумовно, можна прикрашати новорічне дерево з натхнення або виходячи з принципу «я тебе зліпила з того, що було», але тоді навряд чи доведеться говорити про красу, стилі й естетики.

Друга задача – вибрати колір. Ідеальний варіант – один головний і один-два акцентних плюс срібло або золото для створення новорічного антуражу.

Порада: своєрідними акцентами можуть стати навіть підвіси для ялинкових іграшок.

Білосніжна або сріблясте оформлення – нестаріюча класика і безпрограшний варіант. Актуальні прикраси в попелясто-сірою, молочно-перлової, світло-блакитний, м’ятної, лавандового гамі. Пом’якшити холодний матовий блиск скляних іграшок і додати душевності допоможуть прикраси, зроблені своїми руками.

Традиційні сніжинки з паперу

Вони не зобов’язані бути виключно білими і плоскими. Сучасні паперові сніжинки іноді настільки химерні, що в них складно вгадати прототип, вони, скоріше, нагадують зірки або квіти. Красиві сніжинки треба красиво повісити, наприклад, так, щоб вони нагадували карусель або утворювали спіраль навколо ялинки. А якщо зібрати їх на волосінь або нитку, то вийде справжня гірлянда.

Велика гірлянда з різнобарвного картону

Коли говорять про гірлянду з паперу або картону, то перше, що приходить в голову – ланцюжок із смужок, склеєних кільцями. Насправді паперові гірлянди бувають самими різними:

  • з плоских зірочок, кружечків, прапорців, ялинок, рукавиць, дзвіночків, саней, фігурок оленя, символічних тварин, які є покровителями року;
  • з об’ємних ліхтариків, сердечок, віял, метеликів і т. п.

Важливо: гірлянда може складатися з декількох видів фігурок, наприклад, з квітів і листочків, головне, щоб вони чергувалися в певному ритмі.

Стильні тканинні іграшки з фетру

Клопоти, що передують виготовленню іграшок з фетру, дозволяють створити святковий настрій задовго до настання новорічної ночі. Причому зробити просту фетровий іграшку зможуть навіть найменші члени родини, наприклад, їм під силу зробити «кулька»: приклеїти до плоскої круглої заготівлі намистинки, гудзики або стрічки.

Більш складні іграшки вимагають навички роботи з голкою і нитками. Якщо зшити кілька однакових іграшок, то вийде оригінальна гірлянда для прикраси не тільки ялинки, але і вікна, і стіни, і двері.

Хутро – дуже теплий і піддатливий матеріал, з нього шиють не тільки плоскі, але і набивні сюжетні іграшки: будиночки, тварини, ліхтарики, фрукти і т. п.

Прикрашання ялинки на Новий рік за стилями

І знову про моду на прикраси. Дизайнери та стилісти вважають, що найбільш актуальними будуть ялинки:

  • у ретро-стилістиці, прикрашені скляними або ватяними іграшками «з бабусиної скрині»;
  • в стилі мінімалізм, передбачає не стільки мала кількість прикрас, скільки їх одноманітність, наприклад, використання тільки куль або тільки гірлянд;
  • з прикрасами в одному кольорі, то є і готові, і саморобні, і їстівні прикраси підбираються в одній колірній гамі;
  • прикрашені іграшками хендмейд;
  • зібрані з гілок, книг, металевих трубочок і т. п.

Популярний еко-стиль

Тренд на розумне споживання, турботу про природу вплинув і на популяризацію еко-ялинок. Еко-стиль – це ставка на натуральність і відмова від пластику у всіх його видах. Прикрашають еко-ялинку трубочками кориці, цитрусовими чіпсами, ялиновими шишками, кістяними ґудзиками, міні-в’язками хмизу, фігурками з дерева, джуту, картону, бавовняного або льняного мережива, фетру.

Дотримання еко-стилістиці припускає, що навіть підвіси для іграшок будуть виготовлені з матеріалів, що не піддавалися хімічного відбілювання або фарбування. Основна колірна гамма еко-іграшок – бежево-коричнева і зелена.

Довідка: живі ялинки в горщиках – це теж еко-стиль.

Красивий і витончений стиль прованс

Прованс як інтер’єрний стиль асоціюється із затишком, витонченою простотою, сільським чарівністю, молочно-білої, кремової, деревної, м’ятної або лавандового гамою. Все це повинно бути властиве і ялинки в стилі прованс.

Флер французької села створюється при використанні в’язаних сніжинок, тканинних іграшок, справжніх ягід, шишок, стрічок, новорічних вінків з традиційними ціпками, льодяниками на паличці, і, звичайно, різдвяної зірки – пуансеттії. Особливий шарм ялинці в стилі прованс надають предмети, на яких видно «сліди» часу.

Важливо: прованс передбачає навішування прикрас «суцільно», тобто ялинкові гілки повинні бути майже повністю приховані за іграшками, стрічками, гірляндами.

Модний європейський стиль

Європейський стиль можна сміливо віднести до «чепурні» класиці: розкішні композиції з куль, багато червоного, білого і зеленого кольору, багатий декор з іграшок різних форм з підвісками, стразами, імітацією снігу, багато мішури і гірлянд. А під ялинкою в обов’язковому порядку розміщується гора подарункових коробок, перев’язаних стрічками з бантами.

Ялинка в європейському стилі не повинна відчувати себе самотньою: в кімнаті необхідно виділити місце (на столі, на підвіконні, каміні, тумбі) для маленької ялинки-компаньйона або хоча б для ялинових лап.

Прикрашання ялинки на Новий рік: смачний декор

Цукерки, горішки, обгорнуті фольгою, мандарини та яблука – ці солодощі вішають на ялинку з давніх пір, проте мода поширюється навіть на їстівні прикраси.

Смачні прикраси мають ряд переваг:

  • їх цікаво робити;
  • у них можна заховати «сюрпризи»-передбачення;
  • вони дозволяють провести кілька затишних сімейних вечорів без гаджетів.

Мармеладні цукерки

Завдяки м’якості мармелад легко нанизувати на нитку і формувати з нього вінки або гірлянди. Доповнять прикраса атласні стрічки. Якщо лякає відсутність упаковки, то є інший варіант: відрізати куточок поліетиленового пакету, покласти в нього кілька мармеладок, вільні краї пакету стягнути ниткою, обмотати стрічкою так, щоб вийшов конус з «ніжкою». Залишилося тільки прикріпити підвіс до вершини імпровізованої мармеладної ялинки.

Шоколадні фігурки

Найпростіший варіант – купити шоколадні монетки або медальки, прикріпити до них стрічки, щоб розвісити на гілках новорічного дерева. Однак набагато цікавіше і корисніше зробити різні фігурки з шоколаду своїми руками.

Зірочки, сердечка, ялинки, будиночки найчастіше роблять з розтопленого шоколаду, залитого у формочки, але можна поступити інакше: намалювати рідким шоколадом ажурні фігурки на аркуші кондитерської папери, покрити харчовим глітером, посипати цукровою пудрою або кокосовою стружкою і залишити до застигання.

Для прикраси сучасно і стильною ялинки не потрібні тонни мішури і гори іграшок. Найбільшу цінність представляє декор, зроблений своїми руками.

Фото ідеї прикраси ялинки на Новий рік