Квілінгові вироби (137 фото): покрокові схеми та майстер-класи для початківців

Приклади гарних квілінгових виробів з докладним описом, як зробити своїми руками з паперу комах, тварин, абстрактні картини і базові фігури. Все про вибір інструментів і матеріалів.

Рукоділля — це мистецтво створення унікальних предметів своїми руками, які можуть стати чудовою прикрасою для будинку або оригінальним подарунком для близьких. Одним з найбільш популярних видів рукоділля є квілінг, техніка створення узорів та фігур з тонких смужок паперу. Квілінгові вироби вражають своєю красою та вишуканістю, а також доступні навіть для початківців майстрів.

Що таке квілінг: опис техніки

Мистецтво квілінгу прийшло до нас із Західної Європи. Квілінг перекладається з англійської мови – «перо птаха». Згідно думку істориків, техніка бумагокручения зародилася на початку 14-го століття. З країв книг, покритих золотом, черниці вирізали смужки, накручували їх пером, яке використовували, щоб писати (так і з’явилася назва). А зі смужок виходили прекрасні ікони.

Суть квілінга полягає у вигинанні смужок паперу і створення з них подарункових листівок і картин. Зараз за допомогою цієї методики можна створити практично все: вази, брелоки та інші аксесуари.

Майстри з великим досвідом роблять з накрученою кольорового паперу об’ємні статуетки для прикраси квартири або будинку, фігури героїв мультфільмів та інші складні декорації. Давайте розберемося детальніше в цій техніці.

Підготовка до роботи

Для створення виробів за допомогою даної техніки знадобляться основні інструменти:

  • Смужки з двостороннього кольорового паперу;
  • Ручка для скручування;
  • Лінійка з отворами;
  • Олівець;
  • Ножиці;
  • ПВА/інший клей;
  • Канцелярський ніж.

Також в процесі роботи можуть знадобитися і інші засоби, наприклад, англійські шпильки. Вони потрібні для того, щоб фіксувати паперові деталі. Не завадить придбати пінцет. З ним зручніше розміщувати деталі на підкладці.

Ще одна деталь, яка може стати в нагоді, — пробкова дошка, на яку необхідно прикладати папір. Професіонали радять використовувати саме її, хоча можна взяти і звичайний пінопласт на перший час. Враховуйте, що пробка має набагато більш щільну текстуру, тому деталі будуть триматися щільніше.

Не варто нехтувати покупкою інструментів. Так, хороша ручка для скручування дозволить швидко і ефективно скручувати основні елементи виробів (роли). Вона являє собою стрижень, один з кінців якого розрізаний на дві рівні частини.

Основні елементи

Якщо ви тільки починаєте створювати вироби в цій техніці, варто почати нескладних варіантів. Для початку варто навчитися створювати основні елементи, з яких пізніше можна збирати плоскі та об’ємні роботи різної складності. До них відносяться конус, крапля, квадрат, пелюстка, овал, очей, півмісяць, трикутник, серце і стрілка.

Створюється кожна з цих деталей нескладно. Найпростіші (основні) елементи квілінга – тугий і вільний рол. Це смужки паперу, які скрутили у форму спіралі і склеїли кінець. Тугий відрізняється тим, що скручений з натягом, вільний – без.

  • Щоб створити конус, потрібно висунути центральну частину тугого ролу вперед (можна зробити це пальцем або спеціальним стрижнем).
  • Якщо здавити пальцями один кінець вільного ролу, вийде крапля.
  • Якщо стиснути краплю з іншого боку, вийде ще один елемент – око.
  • Щоб зробити овал, потрібно акуратно витягнути вільний рол з двох сторін, уникаючи заломів.
  • Пелюстка злегка нагадує згладжену форму краплі. Щоб зробити його, треба зігнути вільний рол і на одній із сторін зробити залом.
  • Квадрат вийде, якщо стиснути вільний рол пальцями з обох боків, зробити на бічних сторонах чотири залому і акуратно розправити.
  • Півмісяць чимось нагадує око. Півмісяць теж створюють з вільного ролу. Його підгинають з двох сторін, залишаючи невеликі проміжки між двома заломами.
  • Щоб отримати трикутник, треба стиснути вільний рол і залишити три залому на бічній стороні.
  • Склавши паперову стрічку вдвічі і створивши спіралі з обох кінців, ви отримаєте серце.
  • Стрілка створюється за рахунок чотирьох заломів. Перший робиться на одній стороні вільного ролу, а інші три – на протилежній стороні з рівними проміжками.

Крім основних елементів є додаткові, які майстри використовують для заповнення прогалин (порожнечі) на виробі. До додаткових форм відносять різні види спіралей і завиток. Вони теж створюються досить просто.

  • Проста спіраль вийде, якщо скрутити папір з одного кінця, а другий не закріплювати.
  • С-подібна спіраль схожа на серце, тільки без залому. Її роблять, закручуючи смугу з двох сторін, доки роли не торкнуться один одного.
  • S-подібна спіраль – така ж спіраль, яка відрізняється від С-подібної тим, що її кінці закручують в протилежні сторони.
  • V-образна спіраль виходить З с-подібною після згину в центральній частині.
  • Щоб зробити завиток, досить натягнути смугу і провести по ній лезо ножиць.

Квилинговые вироби для початківців

Початківцям майстрам краще почати з нескладних виробів. Давайте розберемо кілька варіантів таких виробів.

Прості квіти з паперу

Троянда

  1. Починаємо скручувати смугу паперу. Робимо 5 оборотів.
  2. Через кожен поворот робимо загин і вивертаємо смужку назовні зворотною стороною. Після цього продовжуємо закручувати.
  3. Коли трояндочка вийшла досить великий, можна прикріпити вільний кінець за допомогою ПВА.
  4. Залишається тільки прикріпити троянду на основі і доповнити картину зеленими пелюстками і спіралями.

Півонія

  1. Першим кроком буде скручування 5-7 тугих ролів невеликого розміру.
  2. Прикріплюємо їх клеєм до паперовій основі.
  3. Злегка скручуємо з стрічок 8-10 форм, що нагадують пелюстки півонії, і приклеюємо їх до основи навколо центральних ролів.
  4. Робимо стебло і листя (форма – крапля) із зелених смуг і приклеюємо їх до основи.

Кульбаба

  1. Для початку треба зробити із смужки жовтого кольору тугий рулон і склеїти кінець клеєм.
  2. Наступним кроком буде створення пелюсток кульбаби. На стрічці (теж жовтої) слід зробити надрізи з одного з боків так, щоб вийшла довга бахрома.
  3. Далі необхідно обмотати отриману бахрому навколо ролу, закріпивши клеєм. Приклеювати необхідно не нарізаною стороною бахроми.
  4. Робимо ще одну бахрому зеленого кольору і точно також обмотуємо її поверх жовтою.
  5. Останній крок – розправити пелюстки.
  6. Квітка залишається тільки прикріпити до основи. А ще можна доповнити картину пелюстками/краплинами/спіралями з зелених смужок паперу.

Отримані квіти можна комбінувати і робити букети.

Новорічні поробки: ажурна сніжинка

Квілінг дозволяє створювати дуже різні прикраси, у тому числі новорічні сніжинки. Ажурну сніжинку реально виконати з абсолютно будь-яких елементів. Просту сніжинку можна зібрати з форм «око», об’єднаних у центрі тугим ролом. Щоб зробити сніжинку більш незвичайною, можна використовувати інші форми: серце, спіраль різних видів, пелюстка, очей. Крім того, можна використовувати стрічки різних кольорів (блакитний, білий, синій). Головна умова при створенні сніжинки – стежити за тим, щоб розміри елементів були однаковими і розташовувалися симетрично щодо центру.

Проста і красива дрібничка «Пасхальне яйце»

Щоб створити красиве ажурне пасхальне яйце в техніці квілінгу, знадобиться форма яйця з пінопласту або іншого матеріалу. Її треба використовувати в якості основи, на яку будуть кріпитися деталі за допомогою голок. Можна використовувати різні форми: око, квадрат, овал, пелюстка, півмісяць, завиток та інші. Між собою їх слід скріплювати клеєм. Коли готова половина пасхального яйця, її можна зняти і приступити до другої. Коли обидві частини готові, можна склеїти їх між собою. Ви не обмежені у використовуваних елементах, їх формах і кольорах, тому кожна виріб буде особливою.

Квилинговые вироби: найкрасивіші листівки

Не секрет, що за допомогою квілінга можна створювати святкові листівки. До речі, вони виходять дуже красивими, а ще це техніка дозволяє створити неповторний авторський дизайн. Далі зібрано кілька оригінальних ідей для оформлення листівок.

Ідеї для оформлення

  • Листівка з серцем, складеною з різних елементів квілінгу (краплі, спіралі, овали, сердець, пелюсток). Такий подарунок буде доречний до 14 лютого.
  • На восьме березня можна створити схожу листівку, тільки з числом 8. Її варто доповнити красивими квітами і написами.
  • Фігури з довільних елементів теж можуть виглядати досить цікаво. Головне – підібрати відповідні форми і кольору. Не бійтеся експериментувати!

Майстер клас покроково: квилинговые вироби

Коли ви вже вмієте створювати базові елементи і прості вироби, можна переходити до більш складним виробам.

Об’ємні дерева

Виконайте по черзі наступні кроки:

  1. Скрутіть одну смужку в тонкий високий конус. Це буде стовбур дерева.
  2. Зробіть кілька простих елементів (наприклад, пелюстка або очей) і приклейте їх вертикально до верхнього кінця конуса, дотримуючись симетрію відносно центру.
  3. Зробіть ще кілька фігур і прикріпіть їх аналогічно попереднім. Також прикріпіть їх до інших листю.
  4. Додайте листя, поки дерево не буде виглядати красивим. Тільки не перестарайтеся!

Фігурки тварин

Щоб зробити фігурки тварин, потрібно:

  1. Роздрукувати або намалювати схематичне зображення;
  2. Додати креслення до корковій дошці/іншій основі (до пінопласту, якщо використовуєте);
  3. Викласти поверх схеми елементи і приколоти їх голками;
  4. Склеїти всі деталі;
  5. Приклеїти очі/вусики/вуха тварини/інші прикрашають елементи.

Щоб зробити фігурки об’ємними, треба використовувати предмети-основи, такі, як м’ячик для пінг-понгу. Його можна обклеїти різними елементами, а потім додати прикраси (очі, ніс, вуха та ін).

Живописні картини та панно

У разі роботи з картиною варто почати зі схеми. Майстер повинен розуміти, що і як буде розташовано на ній. Після цього можна починати скручувати елементи, відповідні за формою, і приколювати їх шпильками до основи, після чого все це з’єднати за допомогою клею.

Кошик і ваза

При створенні вази краще скористатися допоміжною основою, наприклад, чашкою придатною формою для створення задуманої вази. Її можна обмотати плівкою, до якої далі приклеювати елементи. Тут необхідно дотримуватися симетрію.

Створення кошики відрізняється тільки тим, що треба додати ручку. Її можна склеїти окремо, а після прикріпити за допомогою клею до основної частини кошики.

Намагайтеся використати цікаві форми елементів і незвичайні поєднання, тоді ваші вироби вийдуть набагато більш красивими!

Нові фото ідеї квилинговых виробів