Вчимося робити в’язану гумку двома спицями для горловини светри, рукавів, головного убору та інших речей. Опис популярних технік виконання. Фото кожного кроку, а так само схеми для чайників.
Для багатьох в’язальників немає необхідності детальної інструкції по створенню гумки, так як поширений візерунок досить простий у виконанні і популярний. В’яжуть гумку часто, на багатьох елементах одягу — вона досить проста у створенні, але при цьому дуже красива.
Існує безліч докладних схем, які можна використовувати при в’язанні гумки. Деякі з них вже знайомі кожному, тоді як інші можуть потребувати більш ретельного вивчення. Ми надаємо кращі схеми для в’язання гумок і докладний опис кожного етапу від початку до кінця.
В’язання гумки спицями: різновиди візерунка
Існує кілька способів в’язання англійської ребристого шва спицями. Найбільш популярними є:
- Класичний
- Помилковий
- Спрощений
- 1×1
- 2×2
- Круговий в’язання
Давайте розглянемо кожен із цих типів докладніше.
Англійська
Схема створення такої гумки не складна. В ній іде чергування стібків різної форми. Їх кількість має бути кратно двом, і додавання йдуть два крайових стібка. Чергуйте петлі різної форми парну кількість разів для отримання такої гумки.
Однак, існує ще один спосіб в’язання класичної англійської гумки, який трохи відрізняється від описаного вище:
- Ряд 1: K1, провяжите 1 стібок пряжею тому.
- Ряд 2: провяжите 1 ряд, зв’яжіть стібок і пряжу з попереднього ряду разом, повторіть від краю до краю
- Ряд 3: зв’яжіть разом стібок і пряжу з попереднього ряду, провяжите 1 ряд.
Французька
Французький шов спицями — це простий, але красивий візерунок, який часто зустрічається в журналах з в’язання. Іноді крім класичних, можна зустріти схрещені стібки.
Для в’язання французького візерунка потрібно:
- Набрати петлі.
- Спочатку чергувати їх по 2 з вивороту до кінця ряду.
- Після кромочной петлі зробити 2 особових петлі до кінця ряду.
- Закріпити петлі
Візерунок для в’язання французької в’язки дозволяє створити будь-який одяг. Такий візерунок чудово виглядає з товстої пряжею, а на тонкої пряжі його чарівність майже непомітно. Є кілька варіацій іноземного рифлення, які дозволяють в’язати його по-різному:
- «Класичний»;
- «Зрушення на два стібка»;
- «Схрещений»;
- «Дитячий».
Помилковий
Помилкова в’язання — це вид в’язання, який зовні схожий на англійську в’язку, але робиться абсолютно інакше. Плюс неправдивої в’язки в тому, що пряжа використовується в меншому обсязі, але фактура виходить не такою щільною і краще тягнеться через зменшення щільності виробу.
Спосіб створення: 3 в’язаних стібка, 1 виворітний шов, повторювати від початку до кінця ряду.
Подвійний
Щоб створити візерунок, вам буде потрібно зробити так:
- Почніть з набрання парного кількості стібків.
- Зробіть один ряд, повторюючи послідовність стібків, де другий стібок провязывается через задню петлю, залишаючись на голці, а перший стібок провязывается звичайним чином. Потім перекиньте стібки на робочу спицю. Закінчите ряд замикаючим стібком.
- Створіть ряд номер два, чергуючи два особових стібка і один виворітних. При виконанні другого стібка послідовності залиште пряжу попереду перед в’язанням. Потім, як і в ряді один, перекиньте опрацьовані стібки на робочу спицю.
- Закінчите ряд замикаючим стібком.
- Продовжуйте в’язати до досягнення бажаної довжини, потім перев’яжіть стібки.
Цей варіант стібка можна також використовувати для створення кругового візерунка.
Польський
Як зробити польський шов? Як вже згадувалося, польський візерунок спицями можна зробити кількома способами. Польський візерунок вважається поширеним і підходить під різні функції візерунком, так як застосовується в безлічі виробів. Його недоліком є недостатня еластичність. З-за цього ризький шов в цілому не використовується для рукавів і комірів.
Цей спосіб в’язання заснований на чергуванні двох стібків. Перший ряд робиться таким чином: дві особових петлі плюс дві виворітних петлі. Другою йде з ізн. петлі і закінчується осіб. Схема в’язання створення польського шва спицями буде таким: 1 ізн., 2 осіб., 2 ізн, 1 осіб. (це завершальний стібок). Повторюються ряди з самого початку.
Пишний американський і Канадський
Цей візерунок знаменитий своєю щільністю, що робить його ідеальним для створення теплого одягу на зиму. Одержувана тканина добре тримає тепло і майже не пропускає вітер. Унікальна текстура, делающаяся з щільних петель, гарантує захист від морозу і холоду.
Спосіб в’язання: на початку візерунок робиться з одного особового стібка і двох виворітних стібків, потім йдуть лицьовий стібок, схрещування ниток і два стібка, чергуючи з попереднім хрестом.
Ще один варіант техніки з географічним ім’ям. Тут кількість стібків повинна бути кратна трьом. Візерунок вкрай популярний серед рукодільниць.
В’язання гумки спицями для різних виробів
Відворот у головного убору грає роль не тільки теплоізоляцію, але і естетичного елементу. Шапка так виглядає привабливіше, об’ємніше і підходить до будь-якого типу обличчя.
Є два типи отворів, які можна зробити :
- Одинарний закот
- Подвійний закот
Висоту можна робити будь-що. Часто цілком висота головного убору робиться двостороннім візерунком, що дозволяє регулювати висоту одвороту при кожному надіванні шапки.
Для в’язання можна застосовувати такі візерунки стібків:
- різні варіанти тасьми
- текстурні візерунки
- плетіння «кошик», «соти» і т. д.
Такі шапки з відворотом з щільної або дуже об’ємної пряжі залишаються модними в 2024 році. Потрібно правильно розрахувати кількість стібків, щоб головний убір ідеально сидів. Це важлива умова для будь-якого виду вовни і моделі.
Яку використовувати пряжу для в’язання шапки з відворотом
Вовна, одержувана природним шляхом від ссавців, таких як вівці і кози, являє собою білкову волокно, знамените своєю дивовижною здатністю витримувати великі навантаження.
Серед списку корисних властивостей вовни — антибактеріальні і протимікробні властивості, а також повітропроникність, теплоізоляція, охолодження і водонепроникність. Не дивно, що ми любимо вовняні волокна як для одягу, так і для домашнього декору!
- Мериносова вовна: Тепла, еластична і відома своєю чудовою м’якістю порівняно із звичайною не мериносової вовни. Це натуральний матеріал для в’язання дитячих речей і тонкого одягу, такий як шалі, шарфи і ажурні вироби.
- Альпака: Чудова теплота і м’якість як у шкіри, це найменш еластичне з вовняних волокон, що означає, що ви можете очікувати прекрасну драпіровку і відмінне формування при блокуванні.
Схеми чоловічих і жіночих шапок з відворотом
Щоб зробити цю шапку, треба зробити п’ятдесят петель англійською візерунком поки не досягнута бажана висота. Потім зменшити у рядку 3 стібка разом, потім три стібка в гумку, і робити все в виворітного частини. Зменшення робити кожні 3 в’язаних ряду. Нарешті, зібрати решту стібки разом і закрити шапку.
Гарний джемпер
Розміри: 34/36 (38/40) 42/44. Робиться дуже просто. По частинах: спина, груди, рукава. Потім зшивається разом. Кожна частина набирається за відповідним вам узору: англійської, французької або хибним.
Схема з описом для в’язання пуловера
Робиться аналогічним чином, просто підбирається модель під вашу фігуру. При виготовленні светри круговими стібками нерідко виходить більш щільний покрій. З цим можна працювати за допомогою зразка, пов’язаного колом. Щоб створити зразок, наберіть 63 стібка і в’яжіть по колу. Провяжите двадцять один стібок по схемі, але зробіть три пари слів.
Легка схема для светри
Светр вважається самим простим виробом. В’язаний гачком або спицями, він завжди виглядає чудово, якщо виконаний майстром. Різні стилі в’язання, від простого панчішного до мереживного, безліч схем візерунків, можливість використовувати додаткові деталі в якості прикрас роблять цю річ неймовірно популярною серед любителів рукоділля.
Це тільки посилює бажання навчитися в’язати. Труднощі в цій справі неможливі. На першому етапі, при розгляді питання для початківців, розумієш, що таке заняття під силу кожному.
Вимірювання
Розрахунки починаються з оцінки обсягу плечей і талії. Різниця в тому, що знання цих вимірювань при в’язці спідниці допомагає уникнути помилок при підрахунку стібків.
Для початку провяжите або один повтор вибраного мереживного візерунка, або невеликий квадрат простий панчішної в’язкою. Це необхідно для того, щоб визначити, скільки стібків поміститься в одному сантиметрі з урахуванням розтяжності пряжі. Для більшої точності можна також вставити широку гумку.
Вимірювання від талії до плечей також важливо. На початку в’язання можна розрахувати кількість надбавок і рівномірно розподілити їх, починаючи з одного з початкових рядів і рухаючись вниз до лінії талії.
Кардиган і снуд своїми руками
Навіть новачкам буде цікаво ознайомитися з величезною кількістю схем, описів рядів, мереживних візерунків, маркування швів і петель. Узори для в’язання кардиганів та снудов можна знайти на численних сайтах, присвячених цій темі.
У книжкових магазинах, в розділі декоративно-прикладного мистецтва, покупці можуть вибрати барвисті подарункові видання або прості книги в м’якій обкладинці. Виготовити їх нескладно. Зазвичай це робиться або одним видом візерунків, або з чергуванням різних елементів для створення особливого естетичного вигляду, або під настрій в’язальниці.
В’язання по колу — це захоплююча техніка, яка використовується для створення безлічі унікальних проектів, в’язаних гачком серветок до в’язаних гачком капелюхів.
В’язання гумки спицями по колу
В’язаний коло можна почати трьома способами:
- Наберіть ланцюжок з відповідної кількості стібків для використовуваного типу стібків, а потім провяжите перше коло стібків в ланцюжок, розташовану далі всього від гачка.
- Наберіть ланцюжок з 3-4 стібків, пропустіть стібок, щоб з’єднати ланцюжок в коло, і провяжите стібки у проміжок між ланцюжками.
- Чарівне (або регульоване) кільце.
У відео Мері Бет розповідає про різні способи роботи над колом, щоб створити найкращу круглу форму. В залежності від конструкції надбавки можуть укладатися один на одного, або коло може бути виконаний по спіралі.
Шкарпетки на кругових спицях
Узори для в’язання чоловічих шкарпеток на двох спицях. Як в’язати два носка одночасно. Кожен з цих візерунків буде супроводжувати вас протягом всього процесу, дозволяючи вам вчитися і досягати успіху на цьому шляху.
Безкоштовний візерунок для шкарпеток на прямих спицях від louise knits. Виконуйте шви контрастною пряжею, щоб було веселіше, або відповідною пряжею, щоб приховати шов. В’яжете ви свою першу пару або збираєтеся створити стильний комплект для ніг, наша бібліотека безкоштовних візерунків для в’язання шкарпеток не залишить вас байдужими!
Різноманітні візерунки доступні для жінок, чоловіків і дітей. У зв’язку з цим ми раді запропонувати вам цю чудову пару, пов’язану на двох прямих спицях.
Поради, як правильно закрити гумку
Якщо ви в’яжете зворотним стібком, вам потрібно пропустити крайової стібок, використовуючи пурпурний стібок. Потім пропустіть другий стібок над першим. Виконайте те ж саме з кожним стібком по черзі. Пропустіть попередній стібок над стежками, над яким ви тільки що працювали. Повторіть цей процес, поки не пропрацюєте всі стібки.
Раніше в’язання асоціювалося з самотніми бабусями. В ті часи в’язання було доступним способом мати светр. Більше немає! Молоді чоловіки і жінки перетворили вязання і вязання гачком в найкрутіше, веселе і творче заняття з безліччю аспектів для отримання задоволення.