Поради, як зробити саморобку із капронових колготок самостійно за 10 кроків. Опис популярних технік, стилів, способів прикраси готового виробу. Всі нюанси вибору підходящого матеріалу для іграшки.
Про те, що колготки можна використовувати після закінчення терміну шкарпетки, відомо багатьом. У всякому разі, навряд чи знайдуться дорослі люди, нічого не чули про зберігання цибулі і часнику в капроні. А лайфхаку з ремонтом подтекающих труб цементно-капроновим хомутом так багато років, що він сприймається як щось само собою зрозуміле.
Однак можливості повторного застосування панчішно-шкарпеткових виробів набагато ширше: щось підходяще для себе знайдуть і рукодільниці, і дачники, і домогосподарки, і любителі грамотної організації простору, і будівельники, і навіть діти.
Корисні вироби з колготок для будинку
Дати друге життя рваних колготок не так вже й важко, але спочатку їх треба випрати і відрізати ті частини, які не будуть використовуватися.
Важливо: для реалізації деяких ідей знадобляться не тільки тонкі, але і теплі, і ажурні колготки.
Ароматичні подушки-саше з старих колгот
Мішечки або подушечки з сухими травами, спеціями, апельсинової або лимонної цедрою використовуються в якості ароматизатора для постільної білизни, для захисту одягу від молі, для поліпшення якості сну. Їх можна купити в магазині, але набагато дешевше зробити своїми руками і скласти ароматичну композицію у відповідності із власними уподобаннями.
Щоб виготовити примітивне саші для закладання в шафу, можна взяти фрагмент панчохи довжиною 15-20 см, один край зав’язати вузлом, в утворений «гольф» насипати суміш з висушених рослин і спецій. Верхній край зав’язати вузлом.
Саші – популярний подарунок-сувенір. Для подарункового варіанту знадобляться додаткові предмети: голка з ниткою, кольорові стрічки, декоративні стікери або намистинки. Найпростіше зшити прямокутну подушечку-саші і перев’язати стрічками. Оригінально виглядає ароматична подушечка, до якої прикріплена декоративна бирка з описом використаної сировини.
Килимок з дитячих колготок
Дитячі колготки зазвичай самого різної якості і кольору, тому з них треба робити щось яскраве, що радує око і одночасно практичне, наприклад, килимок. Його можна постелити на балконі, в передпокої, у літньому душі, в ігровій кімнаті, на дачі. Технологія виготовлення настільки проста, що впорається навіть дитина.
- Перший спосіб: відрізати гумки і следка, утворені трубочки зшити в єдину довгу трубу, змотати в клубок. Потім руками або почати в’язати гачком ланцюжок з повітряних петель. Готову багатометрову ланцюжок закрутити в коло або овал і скріпити між собою нитками.
- Другий спосіб: обв’язати товстими нитками трубу з колготок так, щоб вийшов палять приблизно однакової товщини по всій довжині. Нитки для обв’язування додадуть готовому виробу додаткової міцності і естетичного єдності. Готовий джгут зібрати в коло, підшити голкою або поєднати в єдине полотно за допомогою гачка.
Декорування квіткового горщика
Техніка декорування горщика колготками нагадує декупаж. Для роботи знадобляться кисті, клей ПВА, грунт, акрилові фарби, лак і декор. Краще вибрати горщик простої форми.
Етапи роботи:
Поверхня горщика промити, знежирити, висушити.
Відрізати від колготок фрагмент, що перевищує горщик мінімум в півтора рази.
Капронову «трубу» просочити клеєм ПВА (будівельний розвести водою 1:1, канцелярський розводити не треба), натягнути на горщик, сформувати красиві складки, залишити на добу або двоє для просушування.
Потім ґрунтовка/сушка/грунтовка, щоб приховати колір горщика і колготок, а також надати складкам міцності.
Тепер залишилося пофарбувати, приклеїти перлини, шматочки мережива, штучні квіти, металеві елементи.
Останній етап – покриття поталлю, глітером, лаком.
Ще один варіант: взяти ажурні панчохи, надіти на горщик, підклеїти до верхньої частини горщика і до дна, прикрасити тасьмою, стразами. Якщо хочеться оформити всі горщики в єдиному стилі, а ажурна пара всього одна – в такому випадку вихід теж знайдеться: використовувати панчоху як трафарет. Пофарбувати через нього один горщик, потім зняти і надіти на наступний.
Можна зробити ще простіше: зробити знімні чохли на невеликі горщики. Наприклад, горщики, одягнені в частині дитячих колготок зі сніжинками та оленями стануть відмінною прикрасою для новорічного столу, а якщо використовувати фрагменти з сердечками, то горщики будуть органічно виглядати в фотозоні, підготовленої до дня всіх закоханих.
Вироби з колготок для дачі
Панчішно-шкарпеткові вироби – справжня палочка-виручалочка в саду і на городі: ними підв’язують рослини, через них фільтрують різні склади, віджимають сік з ягід використовують замість ганчірки для протирання взуття, меблів.
Важливо: колготок можна робити не тільки утилітарні речі, але і предмети для прикраси будинку і присадибної простору.
Садова фігурка своїми руками
Трохи фантазії і старі капронові колготки, непотрібна одяг, що втратили актуальність аксесуари – все це перетвориться в забавних чоловічків, гномиків, котиків, гусеничек, що населяють сад. Однак у тканинних мешканців дачі є серйозний мінус – вони бояться дощу, тому розміщувати такі фігурки краще під парасолями, навісами, густою кроною дерев. А гномикам з цементно-піщаної суміші та капрону не дивний ні дощ, ні сніг.
Матеріали:
- цемент;
- пісок;
- вода;
- панчохи;
- нитки або мотузка;
- інструменти – лопатки, миски;
- гумки для волосся;
- аксесуари і декор.
Послідовність роботи:
- На 1 частина цементу взяти 2 частини піску, змішати, додати трохи води, щоб вийшов розчин, що нагадує по консистенції густу сметану.
- Частина панчохи вставити у відро (від розміру відра буде залежати розмір гномика) так, ніби це пакет для сміття. Перекласти всередину цементний розчин, утрамбувати, потім зняти капронові краю з відра і зав’язати у вузол. Витягнути панчіх, сформувати овал – це основа гнома. Візуально розділити овал на три частини – одна з них буде головою. Щоб відокремити голову від тулуба, треба надіти на шию гумку. Для носа, рук і ніг теж знадобляться гумки. В потрібних місцях відтягнути капрон з цементом і сформувати подобу снігових кульок, зафіксувати їх гумками. На цьому основний етап роботи завершено.
- Через добу-дві, коли цемент висохне, починається декорування фігурки: акриловими фарбами намалювати очі, гудзики, розфарбувати одяг. Шапочки, шарфики можуть бути намальованими, а можуть бути справжніми або зробленими з шматків трикотажу.
Для виготовлення людини без використання цементу знадобляться:
- курточка або кофта для тіла;
- кілька пар колготок для рук і голови;
- для ніг можна взяти спідницю, брюки або ще одну пару колготок;
- синтепон, поролон, ватин або нарізані на невеликі шматочки капронові і дитячі колготки для набивання;
- капелюх (кошик, кепка, хустку), взуття, аксесуари.
Щоб сформувати тулуб, необхідно набити курточку або кофточку синтепоном, зверху прикріпити шар, сформований з поролону і верхньої частини колготок. За допомогою голки і ниток сформувати носа, очні западини, шию. Приклейте або вишити очі і рот, при необхідності «нафарбувати» ляльку. Кисті рук можна не оформляти, якщо планується заховати їх у кишені. В іншому випадку знадобиться ще шматок трикотажу, щоб зшити долоні. Волосся зазвичай виготовляють з пряжі, залишків хутра або з футболок, порізаних на смужки.
- Важливо: руки і ноги не слід набивати занадто туго, щоб не втратити їх рухливість.
Мочалка для літнього душа покроково
Капронова мочалка хороша своєю довговічністю, вона легко стирається, швидко сохне і практично безкоштовна. В’яжуть мочалку спицями або гачком із панчіх, порізаних на смужки шириною 1,5-2 см. Смужки – це своєрідна пряжа. Найпростіша мочалка – прямокутна. Обраний візерунок ніяк не позначається на функціоналі мочалки, тому для спиць краще вибрати платочную в’язку, а гачком вив’язувати стовпчики з накидом або без нього. На мочалку для душу знадобиться кілька пар старих колготок.
Етапи виготовлення:
- відрізати шорти і шкарпетки, вони не знадобляться;
- кожен капронову «рукав» розрізати по спіралі, щоб вийшла довга стрічка, змотати в клубок;
- визначити необхідну ширину майбутньої мочалки, розрахувати кількість петель для набору на спиці (зазвичай 14-15 петель);
- всі ряди в’язати лицьовими петлями (або виворітними), так як саме при такій в’язці досягається найкращий масажний ефект;
- по досягненні оптимальної довжини закрити петлі;
- по краях прикріпити петлі-ручки з повітряних петель.
Вироби з колгот для дітей
Дітей важко чимось здивувати, а нові іграшки швидко набридають, та й коштують недешево. На допомогу економним господиням прийдуть старі панчішно-шкарпеткові вироби.
Красива лялька з теплих колготок
З теплих колготок чи шкарпеток шиють м’які іграшки. Попрактикувавшись на виготовленні найпростіших форм – сонечок, зірочок – можна переходити до пошиття пупсів, звірят і навіть ляльки Тільди. Вибір різновиду ляльки залежить від вихідного матеріалу. У Мережі є безліч викрійок і майстер-класів з виготовлення подібних іграшок. Також з теплих колготок можна шити одяг як саморобними, так і фабричним лялькам.
Фігурка домовичка з колгот і синтепону
Домовичок-оберіг, домовичок-сувенір – відмінний подарунок на новосілля, виріб для шкільного конкурсу або просто незвичайна іграшка для дитини. Знадобиться шматок бежевих колготок будь-якої щільності, клейовий пістолет, втулка від туалетного паперу, синтепон, тканина для пошиву одягу, пластмасові ложки, ножиці, нитки і голка, декор.
Втулка – це основа майбутнього домовичка. На основу натягнути 2 шари колготок. З синтепону зробити дві кульки для щік, закласти їх під капрон на невеликій відстані один від одного. Тепер колготки можна зашити над і під втулкою. Ще одна кулька синтепону обернути капроновим квадратиком, сформувати ніс і пришити або приклеїти між щічками. Вічка можуть бути готовими, намальованими, вишитими. Пам’ятаємо, що домовик повинен вийти милим, тому маємо очі над носом і максимально близько один до одного.
З тканини, підготовленої для одягу, вирізати прямокутник так, щоб він закрив втулку від низу до щічок. Приклеїти майбутню кофтинку. Від ложок відрізати половинки і обклеїти відповідною тканиною або шматком мішковини – це майбутні ніжки. Приклейте їх до нижньої частини виробу, а для надійності поставити і приклеїти гномика на картонну підставку.
Щоб ручки можна було згинати, скористатися дротом, просмикнути крізь втулку відразу під щічками. Дріт обмотати синтепоном і обшити тканиною. Для волосся, бороди або вусів використовують льняні або джутові нитки. Тепер залишилося прикрасити: надіти на голову іграшки ковпачок, на сорочку приклеїти тасьму, дати в руки мішок або віничок, повісити на шию кренделі, часничок або намиста. Також в якості декору можна використовувати шишки, сніжинки, новорічні іграшки.
Магнітики на холодильник
Маленька дрібничка оживляє інтер’єр, радує дітей, а заразом є креативним тримачем для записок. Для початку необхідно визначитися з сюжетом фігурки, але найбільш прості у виконанні «мішечки (вузлики) гарного настрою». Для мішечка знадобиться дві кульки з синтепону – великий (розміром з сніжок) для голови і маленький для носа. Кульки обтягнути шматком капрону, дрібними стібками прошити носик, потім намітити кравецькі шпильками місця куточків очей і губ, а потім за допомогою нитки та голки тягнути синтепон так, щоб вийшли губи і очниці.
Нафарбувати личко звичайної декоративною косметикою, результат закріпити лаком для волосся. Приклеїти очі, вії, чубчик. Лялечка майже готова. Залишилося тільки перетворити її в мішечок і приклеїти до магніту. Для «мішечка» вирізати косинку з яскравого ситцю (розрізати по діагоналі квадратний шматок тканини 20х20 см). Особа покласти на виворітну сторону косинки знизу по центру, кінці обернути навколо щік і підняти до верхнього краю косинки.
Вийшло три кінця, які треба зв’язати між собою і підшити до голови. Прикрасити стрічками, декоративними фігурками бабок, метеликів, сонечок. Якщо магніт планується подарувати, то вітається бирка з побажанням гарного настрою.
Майстер-клас для початківців: капронові квіти
Декоративні квіти з капрону не зів’януть, не втратять фарб і свіжості, їх використовують не тільки для створення букетів та інтер’єрних композицій, але і для прикраси шпильок, браслетів, суконь, брошок, світильників. В магазинах для рукоділля багатий вибір заготовок для виготовлення капронових квітів, але можна обмежитися придбанням тейп-стрічки, тичинок і чашолистків. Форми для моделювання листя, флористичний дріт і двосторонній кольоровий капрон легко замінити підручними матеріалами.
Розглянемо моделювання бутони, квітки і листя на конкретному прикладі.
- Пофарбувати панчохи акриловими фарбами або фарбами для тканини, висушити.
- Для бутонів нарізати дріт, загнути плоскогубцями один кінець невелику петельку, надіти будь-яку бусинку, обернути її шаром синтепону, скріпити нитками, потім обтягнути капроном і обмотати тейп-стрічкою нижню частину бутонів і ніжку.
- Замість шаблону для пелюсток можна скористатися чарками, флаконами від фармпрепаратів. Наприклад, для пелюстки фіалки, тюльпани, ірису підійде пухирець діаметром 3 див Дріт довжиною 14 см обмотати навколо імпровізованого шаблону, скрутити кінці. Кількість заготовок повинна відповідати кількості пелюсток у квітці.
- Кожну заготовку обтягнути капроном потрібного кольору, закріпити нитками, обрізати зайву тканину. Пальцями надати пелюсткам форму.
- Аналогічно формуються листя.
- Настала черга складання. До одного пелюстці нитками прив’язати 6 тичинок, послідовно приєднати інші пелюстки, зафіксувати дротом, надіти чашолисток і обмотати стеблинка тейп-стрічкою (якщо готового чашолистка немає, то треба сформувати його за допомогою тейп-стрічки), не забуваючи в потрібних місцях прикручувати до стебла листя.
Квітка готовий. З декількох квітів збирають квітучі гілки, складають букети і декоративні композиції. Робота по створенню ексклюзивних капронових виробів своїми руками тільки здається складною. Насправді старі колготки – благодатний матеріал для рукоділля. По-перше, його не страшно зіпсувати; по-друге, в будинку, де є діти і жінки, завжди є запас витратних матеріалів.
Але найважливіше – це приємне і корисне творчість (в тому числі спільно з дітьми) і повторне використання непотрібних речей, що є внеском в екологію.