Виріб олень: 85 фото ідей для створення своїми руками з шишок, дерева, пластиліну, картону та підручних матеріалів

Збірка виробів у вигляді оленя для прикраси новорічного святкового інтер’єру квартири або приватного будинку. Докладне керівництво з фотографіями, описами, порадами щодо вибору матеріалів.

Вироби — це відмінний спосіб розвивати творче мислення дитини і при цьому зайняти його цікавою справою. Крім цього, потрібно пам’ятати, що створення виробів відмінно розвиває моторику рук, що позитивно позначиться на якості і чистоті листи. Розглянемо як зробити вироби у вигляді оленя різними способами і що для цього може знадобитися.

Виріб олень в дитячий садок: ідеї для творчості

У дитячому саду часто задають дітям зробити якусь саморобку. Олень одне з найпопулярніших тварин, яке до того ж часто зустрічається в казках і мультфільмах. Зробити невелику саморобку для дитячого саду досить легко.

Мила фігурка оленя з пластиліну

Наведемо невеликий покроковий майстер-клас як зробити саморобку з пластиліну:

 1. Спочатку необхідно підібрати відповідний відтінок матеріалу, який буде використовуватися для створення вироби. Далі потрібно розділити матеріал на декілька основних частин, з яких будуть створювати окремі елементи: тулуб, кінцівки, голова.
 2. Спочатку кожен з частин буде скочуватися в акуратну “ковбаску”, після чого потрібно надавати форму заготівлі, таку процедуру потрібно провести з усіма заготовками.
 3. Коли всі деталі будуть готові, їх залишиться тільки з’єднати один з одним і акуратно розмістити на невеликій підставці, щоб заготовку можна було переносити.

Зверніть увагу, роги оленя краще всього зробити з іншого матеріалу, наприклад з тонких гілок. Це безпечний і доступний непридатний матеріал, з яким дуже легко працювати. Використовувати дріт в цих цілях не рекомендується, бо як виріб дитяча, а дріт — потенційно небезпечний предмет.

Проста аплікація для дітей з кольорового паперу

Зробити аплікацію не складно, для цього потрібно підібрати відповідні кольори паперу, а також підстава, на якому вони будуть розташовуватися. Аплікація є двомірні зображення, зроблені з різних матеріалів, в даному випадку з кольорового паперу.

 1. Спочатку необхідно намалювати на кольоровому папері всі елементи аплікації: оленя, пару дерев і кущів, сонце або місяць.
 2. Далі необхідно вирізати всі намальовані елементи. Вирізати потрібно акуратно, не забуваючи про кути і деталі.
 3. Після того як елементи будуть вирізані, їх потрібно наклеїти на обрану підставу. Це може бути як звичайний аркуш А4, так і лист щільного картону, все залежить від зручності.

В якості клею можна використовувати клей-олівець або клей пва. Вони добре склеюють папір і картон, відмінно підходять для роботи над аплікаціями. При цьому вони абсолютно безпечні для дітей і з ними легко працювати.

Шаблон оленя з щільного картону

Іноді буває необхідно зробити відповідний шаблон, який в майбутньому буде використовуватися для створення виробів. У невеликому майстер-класі розглянемо як зробити гарний і міцний шаблон оленя з картону.

 1. Спочатку потрібно вибрати відповідний картон. Враховуючи що це буде шаблон, достатньо буде картону середньої щільності, колір не має значення.
 2. На зручній стороні картону потрібно акуратно намалювати силует оленя. Малювати можна за допомогою ручки або фломастерів, але рекомендується використовувати олівець, бо він дозволяє редагувати лінії за допомогою ластику.
 3. Коли силует буде намальований, його необхідно акуратно вирізати. Зверніть увагу, якщо силует має велику кількість деталей, особливо маленьких — рекомендується використовувати канцелярський ніж, він відмінно підходить для вирізання дрібних деталей. Якщо простий силует, то цілком підійдуть класичні ножиці.
 4. Коли шаблон буде вирізаний, він вже фактично готовий до використання, проте рекомендується захистити його від зносу. Якщо планується використовувати шаблон для малювання, то краще всього буде обклеїти всі кути і лінії скотчем. Або, якщо є можливість, повністю заламінувати шаблон.

Заламінований шаблон дуже довговічний, при цьому він не втрачає своєї первинний зовнішній вигляд і кожне його застосування — якісне.

Проста виріб олень в школу з природного матеріалу

Відмінний варіант зробити поробку з природного матеріалу, який можна знайти в лісі або в парках: гілочки, шишки, листочки, камінчики. Така виріб буде виглядати цікаво і незвично, і при цьому буде знайомити дитину з навколишнім світом.

Олень з гілочок і шишок

Простий варіант природного вироби — використовувати шишки і гілочки відповідних розмірів. В якості з’єднує матеріалу потрібно використовувати прозорий клей-момент. Тулуб у оленя буде з великої шишки, голова шишки поменше. Ноги і роги — з гілочок відповідного розміру. Зверніть увагу, для рогів рекомендується використовувати більш вигадливі, так рогу будуть виглядати цікавіше.

Готову виріб рекомендується розмістити на невеликій підставці, яку також потрібно декорувати у відповідний вигляд.

Легка композиція: олень в лісі

Щоб створити композицію, потрібно зробити саму річ, і оформити для неї відповідний фон. В якості вироби можна використовувати спосіб виготовлення з природних матеріалів, шишок і гілочок. З цих природних матеріалів, особливо з гілок, можна створити композицію. З їх допомогою можна створити кілька дерев і прикрасити їх, створивши відчуття, наче олень знаходиться в лісі.

Новорічна виріб олень своїми руками

Олень асоціюється з Новим Роком, бо саме в оленячій упряжці Дід Мороз запрягає свої сани і розвозить подарунки дітям. Під Новий Рік буде відмінною ідеєю зробити стилізовану виріб у вигляді оленя.

Зимова листівка-аплікація

Листівка-аплікація це класика, яка завжди актуальна. Вона дозволяє написати гарні побажання і прикрасити їх саморобними елементами, в цьому випадку на зимову тематику.

Принцип виготовлення той же, що і при звичайній аплікації: спочатку необхідно намалювати і вирізати всі елементи, після чого підготувати основу — скласти листівку. Далі залишиться тільки приклеїти всі елементи і написати побажання, при необхідності нанести додатковий декор.

Об’ємна фігурка в техніці орігамі

Зробити об’ємну фігурку в техніці орігамі складніше, ніж класичну аплікацію. Однак результат зможе відмінно прикрасити інтер’єр або використовуватися в повноцінній композиції.

Для створення знадобиться деяка кількість трикутників різного розміру, складених з паперу. Далі залишається тільки акуратно поєднувати їх один з одним, з великого трикутника буде зроблено тулуб. На одну з його граней потрібно приклеїти трикутник поменше — це буде голова. Далі залишається приклеїти ноги і зробити невеликі роги.

Завершальний етап — розправити сторони трикутників, щоб виріб стала об’ємною. Цей простий спосіб дозволяє створити красивого і об’ємного оленя, який може стати складовою частиною композиції або виступати в якості самостійної вироби.

Ялинкова іграшка «Північний олень» з дроту

Розглянемо як зробити красиву іграшку на ялинку із звичайної дроту:

 1. Спочатку потрібно зробити з дроту основу — трикутник, він буде символізувати голову тварини. Далі потрібно у внутрішньому просторі позначити очі і ніс, шляхом зв’язування додаткових відрізків дроту всередині.
 2. Залишається тільки зробити рогу і невелику петельку, щоб можна було просмикнути нитку і повісити іграшку на ялинку.

Рекомендується використовувати дріт срібного кольору, тоді іграшка буде виглядати красиво і презентабельно.

Виріб олень для саду і дачі

Будь ділянку можна прикрасити придатними виробами. Розглянемо як це можна зробити з підручних матеріалів.

Садова фігура з дерева

Відмінним варіантом буде створити повноцінну фігуру для саду, однак варто враховувати, що це складний процес, особливо якщо фігура планується велика. Для спрощення рекомендується використовувати фанерні дошки, з яких вже збирати каркас кожної з деталей, після чого з’єднувати їх в єдину саморобку.

Олень з фанери для декору саду

Можна використовувати фанерну дошку для створення красивого оленя, яким можна прикрасити сад. Для цього потрібно накреслити відповідний силует і акуратно вирізати його за допомогою лобзика, після чого зачистити краю за допомогою наждачного паперу. При необхідності можна пофарбувати саморобку і покрити її лаком, щоб вона виглядала лаконічно в саду.

Найпростіші шаблони

Якщо немає великої кількості часу, але потрібно зробити красиву і унікальну річ, варто звернути увагу на самі прості шаблони.

Сани і олень з втулки

Втулки — це звичайний тонкий картон, з яким зручно працювати. До того ж, вони мають округлу форму, яка чудово підходить для створення саней. Для цього достатньо лише вирізати посадочне місце і створити невеликий кут спереду, щоб сани були красивими. З іншого втулки потрібно вирізати силуети оленів і акуратно приклеїти їх до саней.

Олень з фетру

Зробити оленя з фетру дуже просто. Потрібно взяти невелику кількість матеріалу і накресліть на ньому силует тварини. Далі потрібно вирізати силует, після чого їм можна прикрасити будь-яке місце або предмет в будинку. Найчастіше їх використовують в якості ялинкових іграшок, додатково прикрашаючи маленькими зірочками різних кольорів, щоб іграшка переливалася на сонці.

Фігура оленя з ниток

Досить рідко можна зустріти вироби з ниток, тому як створювати їх складно. Однак якщо правильно підійти до процесу і всім нюансам, результат буде приголомшливий.

 1. Спочатку потрібно на відповідному підставі розмістити кілька маленьких цвяшків або голок — це основні точки, між якими будуть натягатися нитки.
 2. Коли основні точки будуть розташовані в потрібних місцях, потрібно акуратно натягнути нитки. Вибирати відтінок стоїть таким чином, щоб він чітко вирізнявся на вибраному фоні.

За допомогою цих майстер-класів можна швидко і легко створити красиві і унікальні вироби. Вони відмінно підійдуть для шкільного конкурсу, а по закінченню ними можна прикрасити будинок.

Фото новинки вироби у вигляді оленя