Вироби на тему театр своїми руками: 74 фото ідеї поробок для дітей в дитячому садку і школі

Приклади виробів на тему театр для дитячого садка і початкової школи з паперу, клаптів тканини і старого одягу, фетру та фоамирана. Керівництво по створенню своїми руками ляльок і театральної сцени.

Створення домашнього театру — захоплюючий процес, як для батьків, так і дітей. Сім’я здатна втілити найрізноманітніші ідеї і в результаті отримати цікаву виставу. Спільна робота допомагає розвивати творчість, фантазію, а також навички гарно говорити різними голосами. Це все позитивно впливає на дитину в будь-якому віці.

Підбираємо матеріал для створення вироби

Варіантів вибору матеріалу для створення домашнього театру безліч. Самими простими і доступними вважаються папір і картон — вони напевно є в кожному будинку. З текстилю найбільш підходящим є фетр. Також «акторів» можна змайструвати з пластикових стаканчиків, винних пробок, втулок, шкарпеток і т. д.

Фетр

За рахунок м’якою і щільної текстури можна створювати різні фігури. Фетр випускають в різних відтінках, тому з нього легко зшити багато різноманітних героїв. Також фігурки можна створювати за допомогою приклеювання елементів.

З фетрові матеріалу роблять не тільки головних героїв, але і декорації, фон «сцени». Наприклад, на обшитому фетром картоні зробити кілька кишеньок, куди потрібно складати «акторів». Або приклеїти кілька шматків зеленої тканини, імітуючи лісові пагорби.

Картон

Цей матеріал точно є у кожної дитини. Не обов’язково купувати дорогий кольоровий набір, іноді достатньо звичайної коробки з-під взуття, тканини для «завіси» і фарб.

З картону виходять легкі фігурки, які можна принести друзям додому і там показати виставу. Для створення персонажів знадобляться також клей, фломастери, шматочки кольорового паперу, роздруківки або вирізки з журналів і старих книг.

Найпростіші фігурки на паличках можна зробити з картону. Для цього потрібно тільки приклеїти скотчем дерев’яну шпажку на задню сторону персонажа.

Папір

Вважається найбільш доступним матеріалом. Але варто врахувати, що з тонкого паперу вийдуть персонажі всього на кілька разів, так як вони можуть швидко протертися або пом’ятися.

Для зміцнення фігурок використовуйте шар з картону або дерев’яні палички. Або обирайте папір цупкий, тоді «актори» театру прослужать довше.

Вироби на тему театр своїми руками

Створення саморобної сцени, різноманітних персонажів з мультиків або реальному житті — все це допомагає дитині розвивати творче мислення, фантазію, вміння розраховувати наперед. Крім того, це дуже захоплюючий процес, до якого потрібно підключати друзів і рідних.

Пальчикові ляльки

Для міні-лялечок з фетру знадобляться:

  • Папір для викрійки.
  • Різнобарвний фетр.
  • Ножиці.
  • Клей ПВА.
  • Намистини, гудзики, бісер і т. д.
  • Маркер чорного і червоного кольору.

Контур викрійки перенесіть на фетр. Необхідно зробити дві половинки одного персонажа. Одна зі сторін буде «обличчям», а інша — «спинкою». З фетру інших кольорів вирізаємо потрібні деталі: одяг, волосся, руки і т. д. Елементи приклеюємо до основної фігури і переходимо до оформлення особи. Очі, ніс, рот можна намалювати маркерами або приклеїти намистини, гудзики за бажанням.

Тепер потрібно зшити дві половинки персонажа, але залишаємо відкритим низ — трохи більше, ніж ширина пальця. З’єднувати можна вручну або з допомогою швейної машинки.

Виконати ці кроки для кожного персонажа майбутнього «театральної вистави».

Паперові «актори» виготовляються ще простіше. Для них підготуйте:

  • Щільний папір різних кольорів.
  • Клей.
  • Скріпки.
  • Маркери, олівці для промальовування осіб, мордочок і т. д.

Перший варіант виготовлення: також, як і в фетрових моделях — проклеїти половинки з трьох сторін, залишивши місце для пальця. Персонажів розмалювати і прикрасити за бажанням.

Другий варіант: ззаду фігурки приклеїти колечко з картону, яке буде одягнута на палець.

Ляльки для лялькового театру

Особливість маріонетки полягає в її способі рухів — людина поза сценою смикає її ручки і ніжки за мотузочки, і персонаж ніби «оживає».

Для маріонеткового театру знадобляться:

  • Паперові фігурки чоловічків.
  • Дерев’яні палички або зубочистки.
  • Товсті нитки або мотузки.

Сформуйте з паперу необхідних персонажів. Важливо, щоб у них були ручки в сторони. До ручок приклеюємо довгі мотузки і прив’язуємо їх до палички. Важливо зробити довгу підв’язку, щоб легше було рухати персонажем.

Коли «актори» будуть на сцені, дитина зверху буде піднімати паличку в різні боки, таким чином оживляє ляльку.

Для більш складного варіанта, аналогічні дії можна виконати з ніжками — прив’язавши їх до другої паличці. В результаті може вийти танцюючий персонаж.

Вироби на тему театр в дитячий садок

Малюки — головна аудиторія лялькових та пальчикових уявлень. Вони раді як дивитися на виступи, так і брати в них участь. Процес створення «театральної трупи» стане чудовим заняттям для хлопців, щоб розвивати дрібну моторику, фантазію і посидючість.

Цікаві варіанти для підготовчої групи

Дітям у віці 6-7 років сподобається робити ляльковий театр із стаканчиків. Краще всього підійдуть паперові (однотонні), але і на прозорих пластикових також можна намалювати «акторів».

Верх підробки — це дно склянки. З допомогою фломастерів або фарб намалювати очі, рот персонажа. З допомогою кольорового паперу або картону вирізати ніжки, ручки, вушка, хвіст і т. д. Елементи приклеїти на стаканчик. В такій техніці, краще всього виглядають персонажі з світу тварин і мультфільмів.

Більш простий спосіб — приклеїти за допомогою прозорого широкого скотчу вирізану фігурку на стаканчик.

Найпростіші шаблони для середньої групи

Хлопцям у віці 4-5 років можна запропонувати зробити персонажів з дерев’яних прищіпок. Для цього знадобляться:

  • Набір прищіпок.
  • Вирізані фігурки або мордочки персонажів.
  • Клей або двосторонній скотч.

Підготовлені особи «акторів» потрібно приклеїти на прищіпку, на частині затискача. Для показу вистави необхідно взяти коробку і зробити з боку «сцени» невелику проріз по всій довжині. Там будуть закріплені персонажі на прищіпках.

Вироби на тему театр в школу

Школярі вже можуть брати більш складні способи для створення лялькового театру. Використовувати під наглядом учителя або старшого клейовий пістолет. Цікавим варіантом буде створення театру тіней, де акцент ставиться не на зовні вигляді персонажів, а на їх обрисах і сюжеті.

Майстер-клас створення вироби з паличок від морозива

Досить простий спосіб для створення вироби на театральну тему. Для його підготовки не потрібно багато часу, при цьому з ним легко зробити великий «акторський склад».

Для нього знадобляться:

  • Дерев’яні палички від морозива (або кулінарні шпажки).
  • Підготовлені фігурки тварин, людей, рослин з картону або щільного паперу.
  • Пластилін, скотч або клейовий пістолет.

Палички повинні бути досить довгими, щоб зручніше було рухати персонажа на «сцені». На одну сторону приклеюємо підготовлену фігурку з допомогою скотча або пластиліну. Якщо використовуєте вирізки з щільного картону, то можна наклеїти їх термопістолетом.

Для декорації використовуємо необхідний фон: будиночок, природу, галявинку, намальовані на картоні і приклеєні на задню стінку «сцени».

Декор і фон для театру з коробки

Для «театральної сцени» можна використовувати будь-яку картонну коробку, наприклад, від взуття або побутової техніки.

Варіанти оформлення:

  • Коробка з вирізаною сценою-віконцем і двома стулками з боків. На них кріпиться завісу з тканини.
  • Половина коробки, яку потрібно повернути до глядачів увігнутою стороною. Хлопці зможуть самі розмалювати «сцену», по своїй фантазії.
  • Внутрішню частину коробки обклеїти папером різних кольорів, відразу приклеїти декор і задній фон.
  • Зробити з боків невеликі розрізи, натягнути нитки через всю сцену», щоб з їх допомогою «пересувати» лялькових персонажів.
  • З щільною завісою з темно-бордовим тканини, як в цих театрах.

Як і будь-який вид рукоділля, вироби на театральну тематику допомагають розвивати у дитини фантазію, творчі здібності і навички рукоділля. Ляльковий театр можна показати на будь-якому торжестві, на дні народження друзів, на шкільному конкурсі або святі у дитячому садку.

Дітям подобається не тільки спостерігати, як оживають забавні персонажі, але вони з радістю підключатися до процесу їх створення. Створюйте разом з хлопцями театральні вироби до сезонних подій і грайте сценки про Новий рік, весну, літній відпочинок біля моря і казки в осінньому лісі.

Нові фото ідеї поробок на тему театр