Огляд цікавих виробів у вигляді ангела, які швидко і легко можна зробити своїми руками з підручних матеріалів, таких як папір, тканина, фоамиран або намистини з бісером.
З давніх часів ангел вважається символом світла, добра і справжньої духовної чистоти. Їх фігурки дарують на Різдво і Новий рік, весілля, хрещення малюка і інші релігійні святкування. Набагато приємніше буде отримати в подарунок статуетку херувима, зроблену своїми руками, оскільки такі декоративні вироби майстер вкладає душу. Про те з яких матеріалів можна зробити саморобку у вигляді ангела і на що звернути особливу увагу, розповімо в цій статті.
Вибір матеріалів для виробу
Створення речей своїми руками — це завжди процес захоплюючий і зачаровує. У такі моменти ми даємо волю фантазії, відпочиваючи від буденної суєти і рутини.
Творчий процес, яким би складним він не був, дозволяє не тільки провести час, але і об’єднатися з іншими членами сім’ї, ставши з ними трішки ближче.
Перед тим як приступити до реалізації певної ідеї, вивчіть можливі техніки і виберіть для себе найкращу. В якості основного матеріалу для поробки можна використати звичайний пластилін, тканина, волокна вовни, природні та непридатні матеріали. Почати варто із найпростішого, кольорового паперу або картону.
Подібна робота буде під силу навіть початківцям майстрам самого юного віку, звичайно, якщо поруч виявляться дорослі, готові їм допомогти.
Різдвяне янголятко з паперу
Однією з найбільш простих варіацій такий вироби є паперовий янгол, виконаний в незвичайній техніці. На його створення у вас піде мінімальна кількість часу, а підсумковий результат точно здивує вас своєю лаконічністю, універсальністю і красою.
- Підготуйте кілька аркушів класичної білого паперу формату А4, ножиці і клей;
- Заздалегідь визначтеся з шаблоном для фігурки. Переведіть його на папір або роздрукуйте на принтері;
- Виріжте заготовку з урахуванням припусків на згини і склейте її складові;
- До верхньої частини голови ангела із зворотного боку приклейте петельку для підвішування на святкову ялинку.
За бажанням можна додати окремі декоративні елементи — намалювати особа, приклеїти стрази або посипати срібним глітером.
Мініатюрна фігурка з повітряного пластиліну
Ліплення з пластиліну — це улюблене заняття більшості дітей. У такому вигляді творчості дошкільнята можуть реалізувати усі свої задуми, експериментуючи з вибором кольорів і форм майбутньої композиції. Різновидом класичної пластичної маси є повітряний пластилін, має особливу структуру і застигає через кілька днів. З нього можна зробити мініатюрну фігурку янгола, виріб вийде яскравою, акуратною й практично невагомою.
Ліпити подібні вироби краще разом з дитиною, допомагаючи йому з маленькими деталями і направляючи творчість в потрібне русло. Коли ангел повністю висохне і стане твердим, спробуйте додати невеликий штифт і зробити брелок. Такого херувима можна подарувати комусь з близьких, впевнені, вони по достоїнству оцінять ваші творіння.
Лялечка з тканини
Ткані фігурки ляльок наші предки робили в якості оберегів, отгоняющих злих духів від дитини. Звичайно, такі традиції давно пішли в небуття, але багато людей все ще шанують звичаї слов’янської культури, створюючи подібних берегинь у вигляді ангелів-хранителів.
В народі їх часто називають примітивами за простоту виконання та можливість використання мінімальної кількості матеріалів.
У центр квадратного відрізу тканини розміром 20*20 см покладіть кульку вати і сформуйте голову, зав’язавши нитками шийну частину. Для більш правильного і естетичного уявлення особи звертайте увагу на складки, які утворюються в процесі. Тепер визначте положення майбутніх долонь рук, загинаючи всередину край на пару см і аналогічно перев’язуючи їх ниткою.
Менший квадрат (приблизно 12-15 см шириною) складіть гармошкою по діагоналі і зафіксуйте за спиною майбутньої фігурки. Яскравою ниткою зробіть кілька витків навколо тіла, зав’яжіть вузлик і невелику сформуйте петельку. За рахунок такої техніки роботи досягається впізнаваність силуету ангела.
Ангел-хранитель з ватяних дисків
Процес творчості захоплюючий ще й тим, що для реалізації своєї фантазії необов’язково купувати дорогі матеріали в профільних магазинах, досить просто подивитися навколо. Хто б міг подумати, що звичайні ватяні диски, які ми щодня використовуємо в косметичних цілях, можуть стати прекрасною основою для рукоділля.
Спробуйте зробити з них мініатюрних ангелів-хранителів, які прикрасять ваш будинок і створять відчуття затишку.
- З одного диска сформуйте голову, помістивши в центр намистину і обмотавши його основу білою ниткою;
- Наступним колом закрийте вільний край голови, склавши деталь у вигляді конуса, і зафіксуйте її клеєм;
- Розріжте ватний диск навпіл і зробіть насічки по типу крил, а потім приклейте їх до тулуба.
Прикрасити фігурку можна тонкої тасьмою срібного або золотого кольору і стразами.
Виріб для конкурсу: ангелок з стрічок
В якості вироби для участі у виставках або конкурсах варто вибирати ідеї, які точно привернуть увагу організаторів і викличуть позитивні емоції.
Спробуйте себе у створенні ангела з стрічок в техніці канзаші, яку часто застосовують у роботі з аксесуарами для волосся. Звичайно, реалізація такого виробу вимагає особливої майстерності та навичок, тому ми рекомендуємо почати з більш простих фігур.
Ефектно буде виглядати ялинкова прикраса з декоративної стрічки шириною 6 см, придбати таку можна в будь-якому магазині для рукоділля.
- Підготуйте два відрізки довжиною 15 і 20 см;
- Складіть деталі гармошкою по ширині;
- За допомогою нитки і голки зафіксуйте один край більшою гармошки;
- На малій гармошці зробіть кілька стібків в середині відрізу, а потім з’єднаєте деталі клейовим пістолетом;
- У верхній частині приклейте велику прозору намистину і тонку тасьму в тон основної стрічки.
На останньому етапі додайте намистини або мініатюрні сніжинки на поділ сукні ангела.
Фігурка з валяної вовни
Уявити Різдво без подарунків просто неможливо. Зовсім не обов’язково купувати дорогі сувеніри, намагаючись вразити адресата, досить зробити щось на пам’ять, вклавши в своє творіння позитивні емоції.
Відмінним варіантом подібної вироби може стати фігурка ангела, виконана з вовни. Запасіться терпінням і необхідними матеріалами, оскільки процес її створення займе певний час.
Для початку сформуйте стійкий дротяний каркас, що нагадує тулуб людини, він буде служити кістяком, на який кріпляться складові елементи. Обмотайте основу вовною, а потім з допомогою голки і мильної води приступите до валянню, поки не досягнете необхідного стану матеріалу. Голова формується окремо від тіла, але за таким же принципом.
Всі деталі просушуються на батареї, а потім з’єднуються супер-клеєм. В якості волосся можна використовувати заготовки, які продаються у відділах для рукоділля. Одяг ангела і його крила шиють з білого мережива або тонкого шовку, декоруючи їх паєтками і мініатюрними намистинами. На обличчі малюємо дві невеликі чорні точки — це очі нашої ляльки.
Виріб ангел з ниток
Для втілення це ідеї краще використовувати не прості швейні нитки, а більш щільні муліне. Останні легко знайти в будь-якому магазині, що спеціалізується на товарах для творчості і рукоділля. Колірна гамма матеріалу обмежується виключно вашими власними вподобаннями. Пучок ниток тілесного відтінку складіть навпіл, створивши таким чином тулуб, голову і спідницю майбутнього ангела. Двома нитками відокремте голову від тіла і сформуйте талію, а потім приступите до створення рук.
Для цього плететься невелика косичка, яку протягують крізь корпус до середини відрізу. Атласним стрічками виконайте декор ляльки, окресливши пояс і зав’язавши на ньому бант. Залишилося тільки додати крила, їх можна зробити з картону або білих ниток муліне, змочених в клеї ПВА і попередньо висушених.
Простий спосіб зробити фігурку ангела в дитячий садок
До кінця року у багатьох дитячих садах відкривається прийом робіт на конкурси новорічної та різдвяної тематики. По своїй суті ці свята сильно відрізняються, якщо Новий рік прийнято вважати світським святом, то Різдво — дата релігійна, важлива для більшості росіян.
Для участі у виставці варто підібрати більш складну виріб, що складається з декількох елементів, грамотно доповнюють один одного. Пропонуємо вам звернути увагу на наступні ідеї, втілення яких буде по плечу навіть початківцям рукодільниця.
Ідеї з підручного непридатного матеріалу
Предмети, які вже відслужили своє, можуть стати прекрасною базою для втілення ваших творчих ідей. Спробуйте, наприклад, використовувати лампочки, колись висвітлювали просторі, галасливі зали, в якості основи для фігурки.
Гармонійно доповнюючи її іншими елементами ви отримаєте незвичайний виріб у вигляді милого янголятка. У хід можуть піти будь-які матеріали, з білої тканини вийде вбрання, яке приховає горлечко лампочки, а з бежевого фетру — невелика голова.
Для імітації крил можна використовувати папір або декоративне пір’я, що залишилися від попередніх виробів. Завершити образ допоможе німб з тонкого дроту і складений навпіл аркуш, втілює священний сувій.
Янголята з природних матеріалів
Якщо знайти спеціальні матеріали для конкретної вироби не вдалося, не переживайте, експериментуйте з тим, що завжди під рукою. Капелюшки лісових жолудів і лушпиння від горіхів може перетворитися в акуратні капелюшки для янголят, шишки — у витончене тулуб, а пір’ячко, знайдені в парковій зоні, або куплені в магазині, легкими крильми. Фіксувати деталі між собою краще пистолетным клеєм, який не дає зайвих відтінків при висиханні і чудово справляється з поставленим завданням.
Майстер-клас для дітей: вирізаємо ангела
Ви напевно не раз чули про унікальній техніці витинанка, яка являє собою вирізування ажурних картин і візерунків з простої білої папери. Найпростіший і найбільш популярний приклад такої роботи — це звичні нам сніжинки.
Але якщо з віконними прикрасами може впоратися будь-яка дитина, то цей майстер-клас підійде дітям шкільного віку, оскільки крім традиційних ножиць він передбачає використання канцелярського ножа і спеціального скальпеля.
- У профільних джерелах підберіть шаблон ангела і роздрукуйте його на білому аркуші офісного паперу;
- Відзначте для себе, які частини папери необхідно вирізати, а які зберегти;
- Канцелярським ножем або різаком видаліть окремі фрагменти.
В результаті ви отримаєте ажурні, різьблені картину, яку можна використовувати як тематичне декоративна прикраса. Кажуть, що творчість не має меж, і це абсолютна правда. Створюючи своїми руками унікальні, незвичайні речі, ви реалізуєте себе, спираючись на власні вміння та фантазію.
Вибір за малим — залишається лише вибрати певну техніку роботи, яка вам до душі, і запастися терпінням. Впевнені, наші майстер-класи зможуть надихнути вас на нові звершення і подарують можливість провести час з близькими, творячи разом.